» »

Grem v Tokio.

Grem v Tokio.

cegu ::

Naslednji teden grem v Tokio za nekaj mesecev.

Ce ima kdo kaksne zelje (za kaksen nakup ali kaj podobnega) me lahko kontaktira. Za slo-techovce se bom potrudil :)

einstein :P ::

En avtek za driftanje prosim ;)


Hec, hec, lepo se imej :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

mtosev ::

slikaj malo fukušimo
btw lepo se mej
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

pegasus ::

Obvezen izlet v akihabaro ... poslikaj kak game shop ali pa maid cafe :D

k4vz0024 ::

Cool. Ko se vrneš objavi kakšno fotko na Slo-tech. Prijetno potovanje.

subby ::

Vzami me s sabo!

BALAST ::

Kolko te pridejo potni stroški do Tokija?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Venomus ::

Zelo velikodušno od tebe, fajn se imej in sproti povej kako je bit Slovenec med Japonci :)

LitralSM ::

Kresni eno Japonko ter poročaj o krikih.

Invictus ::

45% mladih japonk se je odločilo da ne bo seksalo.

Ampak ko zahodnjak boš že kaj našel. Imamo večje tiče kot Japonci ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cegu ::

Haha:)

BALAST je izjavil:

Kolko te pridejo potni stroški do Tokija?

640 povratna karta z Amsterdama.
za 58€ sem pa prišel z vlakom v Amsterdam.

Matija82 ::

Neumestna ampak kater vlak do Nizozemske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Yohan del Sud ::

Namen?

Star rek pravi: Če greš na Dunaj, pusti trebuh zunaj. Če greš v Tokio ... se nič ne rima.
www.strancar.com

Matija82 ::

...:TOMI:... ::

Mogoče bi lahko pripeljal eneloopke nove generacije, če bi kdo rabil. Jaz jih ne rabim. Za drugo pa ne vem, kaj imajo...
Tomi

modicr ::

Yohan del Sud je izjavil:

Namen?

Star rek pravi: Če greš na Dunaj, pusti trebuh zunaj. Če greš v Tokio ... se nič ne rima.


Če greš v Tokio, pusti doma Nokio ?

Drugače bi si pa želel tole Sony eInk tablico :)
http://www.tabtech.de/sonstiges/sony-dp...
http://hexus.net/mobile/news/tablets/55...
13.3-inch touch capable screen e-ink display with 1,200 x 1,600 pixels and 16 shades of grey
Electromagnetic stylus sensing tech complements the touchscreen
(c) nisem patentiran

micka15 ::

Invictus je izjavil:

45% mladih japonk se je odločilo da ne bo seksalo.

Ampak ko zahodnjak boš že kaj našel. Imamo večje tiče kot Japonci ;).

baje so nore na nas (belce) tko da če ga to zanima ne bi smel met problemov

mal posliki tiste avtomate k prodajajo kao nošeno spodnje perilo najstnic in objavi slike

subby ::

Ok, če me nočeš vzet s sabo, bom pa zadovoljen s kakšnim spominkom iz mugiwara shopa. :P

dottor ::

Kakšno mangov japonščini ne bi blo slabo imet :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

[D]emon ::

Samo glej, da se bos obnasal, da ne bos se dodatno podkrepil stereotipa o "nevzgojenih tujcih" ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Pa pazi na to, kako se prikloniš!

Unknown_001 ::

Fajn se mej pa ko bos mu cajt lahk mal porocas kake so tam razmere (predvsem glede zensk,...)>:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

Ja prej ko greš na Japonsko najdi na netu malo kakšne običaje imajo, pa nauči se kakšno besedo (hvala, prosim, zahvalo za hrano, ...) to japonci zelo cenijo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Free Bird ::

Malo poročaj in kakšno slikco prilepi :) Drugače pa se imej lepo, ti malo zavidam. >:D

dottor ::

Ja jaz ti tudi zavidam >:D

Sicer pa preko angencij zna bit kar pošteno drago. Lih 2 tedna nazaj sem bil na enem potopisnem predavanju o Japonski in predavatelj je bil 3x na Japonskem in nam je res super predstavu. Že nasploh me navdušuje njihove kultura. Všeč mi je, da jo predstavljajo tudi preko animejev in mang. Praktično v vnjih spoznaš kako teče njihov dan (odvisno od animeja do animeja). Pa tudi te osnovne fraze se lahko full v izi nauči, ker slišiš tudi pravilno izgovorjavo (v japosnkih animejih s podnapisi). Pa tudi hrana je precej drugačna pri njih. Vse temelji na ribah (morskih sadežih), piščancu in rižu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Vkun ::

Jaz bi se priporočal za kak bluray/dvd, da pride mimo drobnogleda naših carinikov. :-) Ga pa lahko plačam sam na Amazonu.

dottor je izjavil:

Kakšno mangov japonščini ne bi blo slabo imet :)


Se ne splača, japonska spletna knjigarna Honto ti brez problema pošlje v Slovenijo, glih danes sem šel po dve reviji na pošto, tovorit na letalo zarad teže je pa brezveze (počasna poštnina (2-3 tedne) te za en zvezek pride 380 jenov, ce pa stiri stlacis v narocilo pa ene dobrih dvesto po komadu, kar je več pa imaš že konzultacije s carino).

dottor ::

Kolko pa pride poštnina za Slovenijo?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Vkun ::

Sej sem napisal za SAL poštnino (traja 2-3 tedne, da pride sem in ni zavarovana, ampak do sedaj se nisem imel izgubljene pošiljke *knock on wood*).

Če naročiš eno mango, boš na ceno plačaš še 380 jenov za poštnino (računajo po teži v skladu s cenikom japonske pošte http://www.post.japanpost.jp/english/fe.... Zavita je v vrecko, potem je ovita se v eno tanko peno in v kartonaski kuverti.

Za pet mang sem pa dal 1180 jenov poštnine, se pač teža embalaže porazdeli plus nimaš štirikratnega zaokroževanja teže (računajo na 100 gramov). Tko na kratko.

dottor ::

Hvala.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cegu ::

Fotke

Malce sem poslikal s svojo Nokio N70. (Smartphone od firme pac ne smem vzet s seboj v tujno, tko da je to vse kar imam). Fotke so s prvega vikenda tu, cez teden pa delam od 10 do 18 (oz. od 9.40 do 18.30), hehe. Nameraval sem kupiti Nexus 5, pa me je organizacija rahlo zaj.. z vsako stvarjo ki mi jo zrihtajo me nekaj stane za brezveze. (Karta z letalisca je 600 jenov, oni pa so mi jo zrihtali za 2400... pa take brezvezne fore).

Tako se je treba kar sam pobrigat za VSE zadeve, ne glede na organizacijo.

Dobil sem Japonski telefon, PREPAID od Softbank. Ni Smartphone, ima pa kamero, sprejema mmc, Yahoo tipko. Ne morem posiljati SMSov ker se moram iti najprej registrirat za to. Minimalna Prepaid kartica je 3000 Jenov, velja pa 2 ali 3 mesece.

Zemljevidi so vsepovsod, vendar le redko je sever zgoraj (pomembna zadeva).

V centru ni supermarketov, le majhne trgovince z instant hrano. Bom moral izven mesta da si zagotovim kaksno moko ali pa vreco riza. Hrana na ulici ni draga, dnevna karta za metro je od 600 do 1500 Jenov (odvisno katero linijo rabis, je poleg Tokyo Metro-ja se en kup privatnikov). Ce se vozite od Kranja v Ljubljano vsak dan, za isto razdalje je cena ista. Benz stane malce manj kot pri nas.

Jaz na siht hodim (rabim 35 minut pes pa 21 minut z metrojem, 2 postaji). Stane 160 Jenov v eno smer. Placan dobim prevoz ali pa parking za kolo, tega se nimam.

Noben ne bulji vame, najbrz so v Shibuji navajeni tujcev. Vceraj so me vsi zafrkavali da sem samurai, ker sem imel T-shirt v pisarni. To se baje pozimi ne nosi.

Dela se sicer vec kot 8 ur, vendar se gre vmes za kaksno uro na kosilo, pa precekira mejle... pa tko. Bolj podrobno pa naslednjic. Moram nazaj na delo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

[D]emon ::

 Cevlji!

Cevlji!



Evo, tle je ze en blunder: cevlji NE smejo iz genkana na visje lezeca tla. Don't be *that* guy. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cegu ::

https://plus.google.com/photos/11552707...


Haha, vem ja. Mamo en ogromen plakat na vhodu kjer je to napisano z veliko. Sej mi je všeč to, veliko manj pucanja.

Dodal sem nekaj fotografij, sem šel pogledat okrog Tokia. V Sexshopih prodajajo nošene hlačke, pa tudi eno sorto debelih kondomov, ki ga natakneš, na drugi strani je pa rebrast, tako da tvoja deklica bolj uživa. Ali to, ali pa je le pripomoček za samouporabo, nisem prepričan. (Kolegica z romumije drži v rokah na zadnji sliki).

Imajo pa tudi umetne vagine...gor pa pa narisan Anime od ~12 letne punčke. Slikana tudi notranjost. Tega nisem mogel slikati saj je prepovedano, tako da bom moral dobiti kakšno USB kamerco pa jo dati za jopič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

Okapi ::

Nikakor ne smeš preskočiti vsaj enega zapijanja v barih Roppongiju. Brez tega nisi videl Tokija:-)

Drugače pa priporočam ribjo tržnico. Moraš priti tja okoli 4 zjutraj in si ogledati dražbo tun.



Hi-tech straniščne školje si pa tudi gotovo že spoznal.;)



"Parkirišča" za marele prav tako.;)



Za geeke je seveda obvezen obisk četrti Akihabara, z veleblagovnicami tehnične robe. Takole so pred leti prodajali diske.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleobjektiv

Oddelek: Zvok in slika
365027 (294) Okapi
»

(Ne)znana Ljubljana

Oddelek: Sedem umetnosti
111985 (1207) Malajlo
»

Stari objektivi doživljajo drugo pomlad (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6316771 (14747) Jst
»

Sončni mrk, 20. marec 2015 (10.53h)

Oddelek: Loža
305138 (3173) Tarzan

Matej ali Matjaz po anglesko?

Oddelek: Šola
477837 (5441) Okapi

Več podobnih tem