» »

Problem: Neodstranljiva umazanija od mehčalca

Problem: Neodstranljiva umazanija od mehčalca

n3zn4n ::

Pozdrav,
imam absolutno grozen problem: imam model pralnega stroja, v kateremu je nemogoče sčistiti svinjarijo od nabranega mehčalca, preostalega od predoziranja (priložene slike od prekata za pralna sredstva). Material je močno pritrjen na stene in ne gre dol ne s kisom za vlaganje, ne z sodo bikarbono ipd. Z vrelo vodo in močnim stresanjem sem uspel odstraniti zgolj malenkost. Večina pa še ostaja. Nazadnje, ko je moja upala dodati mehčalec, je perilo grozno smrdelo.

Potrebujem nasvet, kako naj odstranim ta gnoj, kajti v nasprotnem primeru moram nositi trda oblačila. Da ne govorim o primanjkljaju dišečega svežega vonja.

Slike so:
 slika1

slika1


 slika2

slika2

 slika 3

slika 3

 sliika4

sliika4

  • spremenilo: n3zn4n ()

mailer ::

Poskusi uporabiti smac, za odstranjevanje vodnega kamna. Kupi tekočino in ne gel, je pa modre barve. Cena okoli 2€ za pol litra.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

jebiveter2 ::

Varekina in vrela voda pomagata

Tisto kar je na stenah so bakterije in nekaj vodnega kamna

Sam sem ga tudi opral s tekočim detergentom za pomivanje posode. Od takrat ni več problema da bi perilo zasmradelo.

Opcija, če je usran samo predalček je da ga vržeš v pomivalni stroj. Ima en kup ogabnih notranjih prekatov ki se ne dajo spucati.

Vzrok ni predoziranje mehčalca ampak to, da je tam raj za bakterije

n3zn4n ::

Hvala za odgovora, bom probal obe varianti. Edino pripomniti moram, da mi vrela voda kpt takšna do zdaj ni pomagala. Probal sem že tudi z detergentom za posodo, žal brez uspeha. Na netu sem bral, da bi naj belilo, kot je varekina, pomagalo. Povsod je bilo omenjeno drgnjenje s ščetko, katero je, kot vidite, pri meni neizvedljivo.

Resnično upam, da se rešim tega.

LP, hvala

dragonlord ::

Probaj kjer dobiti čistilo Domal!Deluje na bazi klora in spuca ne samo bakterije,se alge in podobno rkne zraven:)Edino malo pusti vonj po kloru v prostoru!
Lp

...:TOMI:... ::

Najbolje, da greš do ene avtopralnice, kjer imajo visokotlačni čistilnik na vročo vodo, in ti bo očistil. Problem pa je, ker za vogal ne more.
Tomi

jebiveter2 ::

dragonlord je izjavil:

Probaj kjer dobiti čistilo Domal!Deluje na bazi klora in spuca ne samo bakterije,se alge in podobno rkne zraven:)Edino malo pusti vonj po kloru v prostoru!
Lp


Kar je varekina v drugi pakungi

n3zn4n je izjavil:

Hvala za odgovora, bom probal obe varianti. Edino pripomniti moram, da mi vrela voda kpt takšna do zdaj ni pomagala. Probal sem že tudi z detergentom za posodo, žal brez uspeha. Na netu sem bral, da bi naj belilo, kot je varekina, pomagalo. Povsod je bilo omenjeno drgnjenje s ščetko, katero je, kot vidite, pri meni neizvedljivo.

Resnično upam, da se rešim tega.

LP, hvala


Detergent za posodo. To verjetno misliš tistega za ročno pranje?
S tem res ne bo šlo.

Treba je uporabit tistega za strojno pranje. Je ustrezno koroziven in nekajkrat močnejši

Zgodovina sprememb…

dragonlord ::

No ni glih varekina v drugi pakungi...varekina se prvenstveno uporablja kot belilo,pri domalu pa je vsebnost klora dosti visja!mi ga uporabljamo za ciscenje bazenov in dela cuda...
Lp

n3zn4n ::

Spoštovani slotechovci, veselo sporočam, da je stvar bržkone rešena. Uporabil sem navadno belilo iz Eurospina za 0.65€, ki je po 2 tretmajih po 15 min solidno raztopilo nesnago, vidno na zgornjih fotografijah. Seveda so pripomogli tudi agresivni tresljaji celotnega "predalnika" in pa obilo vrele vode. Nabavil sem tudi liter solne kisline za skoraj identično ceno, vendar je nisem uporabil. Mislil sem jo uporabiti v primeru, ko nebi belilo bilo dovolj učinkovito. Morda vendarle ni ta solna kislina, ob primernem redčenju, najslabša ideja, kajti dvomim, da sem odstranil vso nesnago, navidez pa je recimo 94% več ni, ostale so še samo drobne pikice.

Morda bom v bodoče ponavljal čiščenja z belilom, morda tudi kakšno razredčino solne kisline, pa bo stvar kot mora biti. Menim namreč, da četudi imajo mehčalci številne slabosti, so vendarle nujen dodatek. V zadnjih treh tednih sem imel pravi pekel, ko je vso perilo bilo trdo kot kamen, se je takoj navleklo smradu od kakšne pojave v ozračju in podobno. Zdaj tega problema ni več. Hvala vam za podporo, priporočam ta postopek vsem, ki bodo imeli podobne težave kot jaz.

jebiveter2 ::

dragonlord je izjavil:

No ni glih varekina v drugi pakungi...varekina se prvenstveno uporablja kot belilo,pri domalu pa je vsebnost klora dosti visja!mi ga uporabljamo za ciscenje bazenov in dela cuda...
Lp


No, povej mi kaj je aktivna snov v domalu ?

einstein :P ::

@op

Solna kislina, če ni kovinskih delov ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13041458 (6706) robertko
»

Ali je voda pitna

Oddelek: Loža
388510 (6924) m0LN4r
»

Cl + H2O

Oddelek: Šola
193800 (3312) Kamran
»

nerjaveč lonec in zažgana jed, kako odstraniti

Oddelek: Loža
334936 (4160) uio
»

Prekuhavanje posode s pralnim praškom

Oddelek: Loža
81167 (986) zhigatsey

Več podobnih tem