» »

Komisija za preprečevanje korupcije je ravnala protipravno

Komisija za preprečevanje korupcije je ravnala protipravno

««
10 / 19
»»

poweroff ::

Pšenični je izjavil:

No, tale z dnevnika, ni od muh.

Počakajmo na prvi kritičen (realen) članek od Tomažku M. Boš kuj obrnil ploščo! :))
sudo poweroff

luli ::

Glede na super blamažo komisarjev kpk-ja si zadevo predstavljam takole.
Klemenčič pokliče na ministrstvo. "Gregi, poročilo je pripravljeno. Vse je zrihtano. Ti ga preberi, jutr pa objavimo. Samo Pahor pa je piz...

Mr.B ::

arnecan1 ,
ti se kar pospipaj tudi jype se je, pa je donis dobil servirano.

Matthai,
na koncu ti bo ostala samo še Mladina, kot edina resnica. sicer pa a če nekaj vsi delajo, potem pač to ne more biti korupcija ? No vsaj tvoj bivši šef tako misli, pa zagotovo tudi novi, on se o tem do sedaj še ni izrekel...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

luli je izjavil:

Glede na super blamažo komisarjev kpk-ja si zadevo predstavljam takole.
Klemenčič pokliče na ministrstvo. "Gregi, poročilo je pripravljeno. Vse je zrihtano. Ti ga preberi, jutr pa objavimo. Samo Pahor pa je piz...

To si ti nekaj zamešal.

Namreč... kje hudiča so tukaj Murgle? Pred, vmes ali po????

:))
sudo poweroff

Mr.B ::

Matthai,
ne je samo komisija, ki je uporabila samo in edino populizem. Ker danes, no populistično, nima nikakršnega mandata razen populizma, ki služi svojemu namenu.... Ergo po papirjih, ki jih je objavil katerikoli desni medji, ki jih niso nikoli zanikali, komisija niti populistično ne smatra to mot kakršno koli KORUPCIJA, ker to delajo vsi. Ergo komisija opravlja svoje zadane delo, kot kaže izjemno uspešno, če nisi ravno desni medij, ergo tudi ti ne smeš označiti dejanje infrastrukturnega ministra kot korupcija, si del sistema.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

luli ::

Matthai : Pojma nimam. Vidim pa, da niste sposobni delovati brez notranjega sovražnika. Kolikor vidim je krivec za vse slabo postal Pahor. Kako se ga boste lotili?
P.S: Lepo vam je vrglo Virantovo greznico nazaj v ksiht. Me prav zanima kdo je napisal, da Virant ni nabavljal kart in na kakšni osnovi je to napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luli ()

DarkSite ::

Torej se gre zdej za to, da je dobil cenejse karte, ko ni bil na nobeni javni funkciji. Če so mu odobrili zakaj pa ne. Adria mora to pri sebi porihtati komu je vse karte dajala, gre za 1000če ljudi.

Hmm koliko kart sem jst dobil za koncert malce ceneje. Koliko ste jih vi dobili?

Invictus ::

Mislim, kako so Slovenci omejeni ...

Viranta jebejo zato ker si je zrihtal nekaj poceni kart na letalu, ki bi bil tako ali tako prazen ...

Kot da ni nič pametnejšega za počet ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

arnecan1 ::

Mr.B je izjavil:

arnecan1 ,
ti se kar pospipaj tudi jype se je, pa je donis dobil servirano.

Nisem se posipal. Zakaj bi se? Posipati bi se moral kvečjemu ti, samo kaj, ko ven potegneš like z preteklosti in zmedeno nekaj primerjaš z današnjim časom, kar razumeš samo ti.

Janši in Jankoviću se je dokazalo nekatere stvari in popolnoma vseeno je, če je bil v tistem času predsednik KPK Klemenčič ali Janez Novak. Ali pa Ramzes XII.;((

Kvasiš podobne neumnosti kot Bavcon iz linka, ki sem ga nalepil zgoraj.:P

Karaya 52 ::

Če bi bila Adria privatna družba, bi Virant letel tako kot moramo vsi ostali, ki financiramo ta leteči kolhoz. Mislim, da so na KPK potrebovali leto dni, da so prišli do zaključka, ki je zdržal en dan. To je verjetno rekord ala "Maher". Da je na KPK tujska legija analfabetov, mi je postalo jasno šele med Klemenčičvim ocenjevanjem premoženjskega stanja, ko za obdobje 20. let, ni računal inflacije. Se vidi, da tudi na KPK vlada močna negativna selekcija. Skupek kolobarnikov, ki je naštudiran v metanju kajl, tako se hvalijo. No, za povrh pa te še tožijo, če jih kritiziraš. Janukovič varianta.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Viranta jebejo zato ker si je zrihtal nekaj poceni kart na letalu, ki bi bil tako ali tako prazen ...
Še sreča da nimaš pojma ekonomije, pač ata sistema Yuge, račune bo itak plačal nekdo drug. Ups ti si jih, recimo z dokapitalizacijo le tega, ker se podjetje ni obnašalo tržno. No pa sej vemo rihtala mu jih je žena, on o tem ni nič vedel...

arnecan1,
Janši ? dokazali, točno kaj. Počakaj jutri naj bi se vedelo kaj poreče v sredo višje sodišče.
Jankoviću ? si pozabil ama nobena inštitucija v državi takrat ni imela nikakršnega pomisleka o donacijah. Torej na pričenaje bodo povabili recimo koga šefa PKP/Šefa policije/tekočega Infrastrukturnega ministra ?
No lahko ti dam pa temo Klic je korupcija a nikakor kaznivo dejanje. Aja sej to delajo vsi v državi :)), pa Viranta obravnavajo danes "ta desni" mediji, ker si je rihtal cenejše karte, kot bi rekel kolega zgoraj, se je znašel, pač nacionalni šport kako nategnit državo da ni potrebna plačati recimo davka...Ok glede na takratni Minus, tudi če bi plačal 10x toliko država nebi od tega imela nič, sreča to lahko uporabimo kot olajševalne okoliščine.
No zgodbo infrastrukturnega ministra že poznaš, vse ok, ker to delajo spet vsi v državi.

Da arnecan1, si zapomnim marsikaj, vse pride prav, tako kot represija države .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

arnecan1 ::

Mr.B je izjavil:

Janši ? dokazali, točno kaj. Počakaj jutri naj bi se vedelo kaj poreče v sredo višje sodišče.

Zopet si malo zamešal. Govoriš o Patrii. KPK ni direktno povezala Janšo in Patrio, koliko je meni poznano. Samo povedali so, da je v Patrii bilo podkupovanje, Janše direktno niso omenjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

Mr.B ::

arnecan1,
Za začetek moraš za ugotavljanje korupcije imeti ista merila. Le teh pa KPK nima in jih spreminja od primera do primera.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PaX_MaN ::

DarkSite je izjavil:

Torej se gre zdej za to, da je dobil cenejse karte, ko ni bil na nobeni javni funkciji. Če so mu odobrili zakaj pa ne. Adria mora to pri sebi porihtati komu je vse karte dajala, gre za 1000če ljudi.

Hmm koliko kart sem jst dobil za koncert malce ceneje. Koliko ste jih vi dobili?

Ja a ne veš da če se pr NLB zdilaš za kredit po bolših pogojih kot pa jih majo napisane na spletni strani morš kuj skenslat ga pa po slabših pogojih ga sklent!
Kam pa bi prišli če bi se kr za đabe sposojalo proračunski dnar, ne gre to tko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Takole: https://www.kpk-rs.si/sl/komisija/medij...

Za to stvar (povezava knjižb s cashflowom) so me določeni ljudje na Ministrstvu za finance pred kakšnim letom in pol prepričevali, da jo je fizično nemogoče izvesti.

Yeah, right. 8-)
sudo poweroff

Mr.B ::

Glede na sodbe v imenu ljudstva "verodostojnost sodišč" in splošnih znanih dejstev "slovenskih" medijev, je znano da se večino korupcije tako ali drugače NE zabeleži na Supervizorju-nekaj. Služi zgolj za definiranja boljše štartne pozicije pri prodaji oziroma nudenju storitve JS&JU.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

Ooo, a nas daje zavist? >:D

Povej ti meni raje nekaj. Kdo pri zdravi pameti, ki je sposoben razviti takšno aplikacijo, bi hotel sodelovati z napol propadlo/bankrotirano državo imenovano Republika Slovenija?

Svet je bistveno večji kot domači peskovnik, v katerem se igrate rumeno-rdeči.
sudo poweroff

Mr.B ::

Torej naredil si open source pivot tabelo.
Sedaj pa naredi anketo pri Dvčnih Inšepktorjih, koliko krat so šli po podatke v tvojo open source aplikacijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

poweroff ::

Supervizor za prikaz podatkov uporablja (1) bazo finančnih transakcij Uprave za javna plačila, (2) podatke o knjižbah iz sistema MFERAC, podatke iz (3) Poslovnega registra Slovenije, (4) Registra transakcijskih računov in (5) Javne objave letnih poročil, ki jih zagotavlja Ajpes, (6) podatke iz Davčnega registra, podatke iz (7) delniških knjig Klirinško depotne družbe, podatke o (8) javnih naročilih iz Portala javnih naročil, podatke o (9) davčnih dolžnikih ter podatke o (10) nakazilih v davčno ugodna okolja.

Podatki so seveda v različnih bazah in oblikah (ene je treba še OCR-at). Ko jih spraviš v enotno bazo, pa jih je treba povezati.

No, tukaj bi te rad videl.

Kako boš povezal te tabele, kako jih boš sestavil skupaj.

Pri tem upoštevaj še, da je par deset mio. vrstic, kar pomeni, da so potrebne optimizacije, da zadeva dela spodobno hitro.

No, ker pa verjamem, da si tega nesposoben, ti predlagam lažjo nalogo. Med davčnimi inšpektorji izvedi anketo. Seveda me pri tem zanima vzorčenje oz. izbor ciljnih oseb, vprašalnik oz. metodologija, uporabljena tehnologija in analitične metode.

Bo šlo? :))
sudo poweroff

Mr.B ::

Matthai,
ob tako visokem leporičju, nima kaj dodati. To samo pokazuje, da kljub temu davčni organ, ne ugotovi, da nekdo živi izven svojih finančnih možnosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cervantes ::

poweroff je izjavil:

Supervizor za prikaz podatkov uporablja (1) bazo finančnih transakcij Uprave za javna plačila, (2) podatke o knjižbah iz sistema MFERAC, podatke iz (3) Poslovnega registra Slovenije, (4) Registra transakcijskih računov in (5) Javne objave letnih poročil, ki jih zagotavlja Ajpes, (6) podatke iz Davčnega registra, podatke iz (7) delniških knjig Klirinško depotne družbe, podatke o (8) javnih naročilih iz Portala javnih naročil, podatke o (9) davčnih dolžnikih ter podatke o (10) nakazilih v davčno ugodna okolja.

Podatki so seveda v različnih bazah in oblikah (ene je treba še OCR-at). Ko jih spraviš v enotno bazo, pa jih je treba povezati.

No, tukaj bi te rad videl.

Kako boš povezal te tabele, kako jih boš sestavil skupaj.

Pri tem upoštevaj še, da je par deset mio. vrstic, kar pomeni, da so potrebne optimizacije, da zadeva dela spodobno hitro.

No, ker pa verjamem, da si tega nesposoben, ti predlagam lažjo nalogo. Med davčnimi inšpektorji izvedi anketo. Seveda me pri tem zanima vzorčenje oz. izbor ciljnih oseb, vprašalnik oz. metodologija, uporabljena tehnologija in analitične metode.

Bo šlo? :))

In to ti delaš? Zdi se mi nekje med Tantalovimi delom in Sizifovimi mukami.
Kapo dol.

Karaya 52 ::

"Težišče dela Komisije za preprečevanje korupcije predvsem preventivna dejavnost, ki korupcijo preprečuje že na ravni tveganj," je prvo od štirih izhodišč predsednika države Boruta Pahorja za novi zakon, ki bi v Sloveniji na novo uredil področje boja s korupcijo.


Kot kaže, je z inkvizicijsko KPK konec. Leta 2012-2015 bodo znana kot leta, ko je še zrak, ki smo ga vdihavali, bil koruptiven. Konec je Klemenčičeve histerije.

Karaya 52 ::

Dosedanji namestnik predsednika KPK bo v NLB opravljal funkcijo direktorja centra za skladnost poslovanja v banki.


Novinar Praprotnik postal direktor v državni firmi, dobro so ga nagradili. Arnecan1, poglej zdaj tvoje heroje.

Cervantes ::

No, no. Kar spomni se, kako je Jajček nagrajeval svoje. Vsi so isti, tvojih in mojih sploh ni.
Vsi so naši.;((

Karaya 52 je izjavil:

"Težišče dela Komisije za preprečevanje korupcije predvsem preventivna dejavnost, ki korupcijo preprečuje že na ravni tveganj," je prvo od štirih izhodišč predsednika države Boruta Pahorja za novi zakon, ki bi v Sloveniji na novo uredil področje boja s korupcijo.


Kot kaže, je z inkvizicijsko KPK konec. Leta 2012-2015 bodo znana kot leta, ko je še zrak, ki smo ga vdihavali, bil koruptiven. Konec je Klemenčičeve histerije.

Tako je. In Jajo pa Zoki bosta mirno kandidirala na naslednji volitvah.
Saj si to hotel, ne?

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Cervantes,
No, no. Kar spomni se, kako je Jajček nagrajeval svoje. Vsi so isti, tvojih in mojih sploh ni.
Vsi so naši

Če seveda to vzameš kot Relativno slabo stran, ali pa statistično uravnilovka z dvema stanjema DA/NE.

Ampak Cervantes,
ko pa stvar daš v številkah, potem pa je Absolutna številka povezana s kadri in škodo ? Aja razvidna v Supervizorju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

@Cervantes, pravzaprav bi rad priznanje in opravičilo mainstreama, da so se glede KPK motili. Oni drugi del, zgodovinski vpis, da je KPK izrodek, ki je bil uporabljen za puč, je pa neizbežen. Pa naj novinarček toži kogar hoče, je bolj pokvarjen od svojih preiskovancev. Konec koncev pa je pri preiskovanem državnem podjetju zdaj dobil direktorsko mesto, kar bi sam označil za sistemsko korupcijo oz. obstaja utemeljen sum korupcijskega tveganja, karkoli že to pomeni. Novinarček v banki, ne me *****.

Cervantes ::

Opravičilo, čigavo točno? Jaz se opravičujem. Če ti bo potem laže.
Če sem pošten, za KPK še slišal nisem, dokler niso zrušili Kresalke. Ampak OK, tisto ni bil puč, ane.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Karaya 52 je izjavil:

Novinarček v banki, ne me *****.

A Jajček pa ni bil novinarček? In to pri Mladini, hehe.

Karaya 52 ::

Kaj tebi plačujejo za vsako omembno JJ ali je to bolezensko stanje? Jajosen baje pomaga.

Cervantes ::

Ne, jaz sem samo nevernik. Džaur, takorekoč.

poweroff ::

Res je, konec je te "histerije". Super nam gre: http://val202.rtvslo.si/2014/03/lazem-k...

Glede Supervizorja... it comes more. 8-)

Cervantes, jaz sicer tele povezave med MFERAC in UJP nisem delal, sem pa poskrbel za en del, poleg tega se seveda kar spoznam na Supervizor bazo (strukturo, operacije nad bazo, itd.). En delček je opisan na mojem blogu: https://pravokator.si/index.php/tag/pos...

(Hint: MFERAC se nahaja na Oraclu, časovne funkcije so dosti pomembne pri obdelavi finančnih podatkov imetništvu transakcijskih računov, itd.)
sudo poweroff

Cervantes ::

Cervantes je izjavil:

Ne, jaz sem samo nevernik. Džaur, takorekoč.

Sicer pa, povej mi, kaj je tvoj vodja (One that shall not be named) naredil v svojem mandatu tako pomembnega. Razen, da je svinje pregnal od korita, temu moram ploskati. Ampak kaj, ko potem pripelje svoje svinje.

In tako to gre. Kdo nam je ugrabil in okradel državo?
Odgovor je preprost: še vsak, ki je prišel na ablast.

Zgodovina sprememb…

luli ::

Čestitam Praprotniku. Verjetno je sprejel zaposlitev iz protesta. Še dobro, da obstajajo državna podjetja. Kje bi drugače zaposlili vse te "poštenjake".

A je to tista usluga Medje, ko smo problem korupcije na NLB nacionalizirali na vse banke?

Matthai : Supervizor je na žalost edina dobra stvar te komisije. Na žalost, če pogledamo ceno, ki smo jo plačali, nas je ta aplikacija stala preveč. Pa saj smo vajeni.

Mr.B ::

Cervantes
A Jajček pa ni bil novinarček? In to pri Mladini, hehe.

Še sreča da kot tak ni mel vpliva na tvojo denarnico. Počakaj NLB rabi za Slabo banko cca 3.5 miljarde ojrov. In to na srečo TVOJEGA denarja.
In edina tvoja argumentacija je : JE IZ FOHA :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Cervantes,
mi daš še link od Mladine, kaj oni porečejo na imenovanje praviega človeka v NLB sedež. Pa če boš imel čaš še od 24kur, tam v črni kroniki nisem našel.
JE pa zanimivo, res da na delu ni na prvi strani, je pa po dolgem času prišlo do izbrisa komentarja. No vsaj nekaj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

luli ::

Praprotnik je očitno dobil funkcijo direktorja krematorija, kjer se bodo kurile listine. Ko bo delo opravljeno pa bomo okrivili Janšo.
Vse za transparentnost.

Upam, da NLB prodamo tujcem in da tega botoks žnablerja vržejo na cesto.

poweroff ::

Luliju bom odgovoril, ker je bil pošten in je bil eden redkih desničarjev, ki je po objavi premoženjskega stanja Janše napisal precej krepkih na njegov račun, tudi, da naj se spoka iz politike. Bres skrbi, Janez ni pozabil tega zapisa...

Torej, kot Luli dobro ve, razvoj, nadgradnja in strojna oprema Supervizorja KPK ni stala niti centa.

Verjamem pa, da marsikoga boli transparentnost, kot tudi boli to, da so nekateri ljudje pač bolj sposobni od njih. Life is a bitch, ane? :))
sudo poweroff

luli ::

Matthai : Torej, kot Luli dobro ve, razvoj, nadgradnja in strojna oprema Supervizorja KPK ni stala niti centa.
Se že držim za denarnice. A je tudi usluga Praprotniku brezplačna? A je to, da je sodišče ugotovilo protipravnost vaših dejanj brezplačno?

Ah nehaj. Lepo ste se napasli na komisiji. Naredili razen supervizorja (ki je bil po tvojem itak brezplačen) nič drugega kot škodo.
Hvala kurcu (v boga pač ne verjamem), da lahko za vse slabo pač obtožimo Janšo.

Sicer pa se zdaj z zaposlitvami in protiuslugami pač kaže vaš način delovanja. So mu pač "zrihtali" službo a ne?

poweroff ::

Lej, nikogar ne zagovarjam in govorim le zase.

Dejstvo je pa, da te mora hudo boleti. Pa verjetno te je tudi malo strah zraven. Kajti Janez ne odpušča. :))
sudo poweroff

luli ::

Ja priznam. Boli.

To, da komisija deluje protipravno boli. Prav tako boli način zaposlitve Praprotnika.

Ampak to verjetno ti ne boš razumel.

In verjetno tudi tega ne, da če tvojo bolestno nabijanje Janeza, vaše protipravno delovanje, zaposlitev Praprotnika in način, kako je na čelo prišel Klemenčič pač puščajo dvom.

P.S. : Goran in Praprotnik sta odstopila. Praprotnik si je že zrihtal job. A si ti edini tako nesposoben, da ostajaš?
Vidim, da je Praprotnik za opravljeno delo dobil pošteno plačilo. Zgleda si bil ti edini dovolj nor, da si delo opravil na ideološki ravni. Bumbar.

Mr.B ::

Matthai itak dela iz davkoplačevalskega denarja, tako da to itak nič ne stane. Sedaj pa je seveda vprašanje za JU&JS ter njim podobne. Kakšen efekt predstavlja SuerFree programček. Kot kaže bolj malo Kurca svitajočega. Verjetno so stroški delovanja infrastrukture in kadar ki to "free" dela višje. Danes pa kot kaže bore malo davčni organi kaj od tega uporabljajo. Je pa zanimivo povprašati, koliko časa porabi JU&JS pri analizi teha Superiornega programa , ko ne dobi primerni kandidat posla na javnem razpisu. Sicer A vsebuje tudi Ciper-ske lastniške deleže ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

thramos ::

poweroff je izjavil:

Lej, nikogar ne zagovarjam in govorim le zase.


Pametno. Samo verjetno se zavedaš, kakšno luč mečejo takšna kadrovanja in debakli o letalskih vozovnic na delo celotne komisije in s tem tudi tvoje delo?

Za API za dostop do podatkov vse pohvale, ampak, recimo, kako naj vemo, da nisi po ukazu svojih nadrejenih, katerih barva se jasno kaže, iz Supervizorjeve baze brisal kakšnih zanimivih transakcij?

PaX_MaN ::

Za API za dostop do podatkov vse pohvale, ampak, recimo, kako naj vemo, da nisi po ukazu svojih nadrejenih, katerih barva se jasno kaže, iz Supervizorjeve baze brisal kakšnih zanimivih transakcij?

Ker lahko sam zahtevaš te iste podatke in jih primerjaš z njihovimi?
Aja, ne, to pa ne, tob blo treba s kavča vstat, dejmo mu raj podtaknt da je koruptiven.

thramos ::

Ničesar mu ne podtikam, samo povem, da vodje komisije mečejo dolgo politično senco na njegovo delo.

Seveda, vsem tem "obtožbam" se izredno preprosto lahko izogne tako, da natančno opiše (ponovljiv) postopek nastanka Supervizorjeve baze. Kar bi se nakako spodobilo samo po sebi. Že zato ker je bil pri tem brezplačnem :)) projektu porabljen davkoplačevalski denar in zato ker je pri takšnih zadevah potrebna določena stopnja zaupanja, ki jo lahko pridobiš z opisano uporabljeno metodologijo.

Oki ::

Predlagam Praprotnika - novinarčka za Ministra za zdravstvo. Da bi zapravili tako sposobnega človeka je greh. Človek je najprej "novinar", nakar se s težkim delom in študiranjem prebije do KPK, kjer lahko svoje znanje uporabi na najboljši način. Pa še korupcije se znebimo sproti. Win-win. Pa še novinarčka lahko nagradimo za pretekle uspehe.

imagodei ::

Tebe pa za kadrovnika v vlado. Tko bosta oba zadovoljno cuzala javno blagajno, ko si že tako zavisten.
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

thramos je izjavil:

Seveda, vsem tem "obtožbam" se izredno preprosto lahko izogne tako, da natančno opiše (ponovljiv) postopek nastanka Supervizorjeve baze. Kar bi se nakako spodobilo samo po sebi. Že zato ker je bil pri tem brezplačnem :)) projektu porabljen davkoplačevalski denar in zato ker je pri takšnih zadevah potrebna določena stopnja zaupanja, ki jo lahko pridobiš z opisano uporabljeno metodologijo.


Je bilo opisano v tej temi.

Aplikacijo sva v bistvu razvila midva s Primožem. Jaz v okviru svoje službe, Primož brezplačno. Precej inputa - glede idej, vizualizacije, prikaza podatkov, itd. je bilo tudi s strani treh zaposlenih na KPK. Dejansko je bila večina stvari razvita v treh tednih (od osnovne ideje do delujoče aplikacije). Vse temelji na odprtokodnih tehnologijah. Baza je Postgres, server je Linux, webserver Nginx, aplikacija spisana v Djangotu.

Samo za primerjavo - en del funkcionalnosti, ki jo vsebuje naša aplikacija so v malce drugačni obliki in za drug namen naročili v programiranje tudi pri enem drugem državnem organu. Projekt (ki ga je izvajala komercialna firma) je trajal eno leto in stal cca. 600.000 EUR. Toliko, da vemo o kakšnem dosežku govorimo.

Mimogrede, aplikacija teče na novejših brskalnikih. Pogojno je podprt IE 8, starejši brskalniki ne. Najbolje dela v FF 4+, Chrome in IE 9. Kar pa mislim, da ni problem. Bodo pač ljudje končno prisiljeni nadgraditi svoje računalnike.
Tako je!

Oki ::

imagodei je izjavil:

Tebe pa za kadrovnika v vlado. Tko bosta oba zadovoljno cuzala javno blagajno, ko si že tako zavisten.

Za tisto revščino že ne grem delat. Rad živim od tistega dela, ki ga v resnici opravim in prodam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Oki ()

thramos ::

fosil je izjavil:

Je bilo opisano v tej temi.


Natančen opis postopka? Kje?

jype ::

thramos> Ničesar mu ne podtikam, samo povem, da vodje komisije mečejo dolgo politično senco na njegovo delo.

Saj se zavedaš, da ga s tem pozivaš, da naj raje ne dela ničesar?

Ker na imenovanje svojih šefov zelo verjetno nima nobenega vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
10 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera stranka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17531086 (21480) donfilipo
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418311 (7522) BALAST
»

Zakaj je Nataša Pirc Musar izjema? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8117409 (14410) poweroff

Več podobnih tem