» »

Telekom (Siol) in nov program zvestobe - nas goljufajo?

Telekom (Siol) in nov program zvestobe - nas goljufajo?

«
1
2

SkyEye90 ::

Uporabniki Telekomovih storitev ste verjetno obveščeni o novem programu zvestobe. Ob besedi zvestoba se mi pri novem programu kar malo 'nasmehne'.. nas prinašajo okoli?
Do sedaj sem imel platinasti bonitetni razred (največ kar lahko), kot ugodnost pa sem vedno izbral 10% popust na naročnino. To je bilo okoli 4 evre popusta na mesec, 48 evrov letno.
Sedaj pa imam v novem programu dobrih 900 točk, ki jih lahko zamenjam za enkratni popust 20 evrov (900točk). 20 evrov popusta v celem bonitetnem obdobju torej letu??
Da bom ponovno zbral 900 točk za novih 20 evrov popusta bom rabil nekaj let, saj se šteje mesečna poraba 1 evro = 1 točka.

Ste opazili to ...ne bom rekel kaj?

Mogoče se pri vsem tem motim, ampak ne najdem jasne razlage kje kako kaj, očitno so za 10x zmanjšali ugodnosti?

šernk ::

Če se ne motim je tako: Teh 900 točk boš dobil vsako leto ob začetku leta + po porabi. Torej na 12 mesecev pri porabi cca 40€ mesečno znese še 480 točk (500 je za 10€ popusta). Torej boš imel letno nekje 30€, namesto prej 48€).

vsekakor je slabše za večino uporabnikov, ki smo že 5 let + pri njih. Sam sem zletel iz 60€ popusta za siol + 15€ popusta za mobitel, torej skupaj 75€ popusta letno, na dobrih 50€ popusta letno (dodelili so mi namreč 1900 točk v začetku, torej 2x20€+1x10€ bom uspel sestavit skupaj).

skratka program zvestobe se gleda koliko jim plačuješ letos...in ne koliko časa si jim že zvest. Skratka kar neki, na slabšem smo pa seveda tisti, ki smo najdlje na siolu. Upal sem da bodo uvedli nov razred za recimo prejšnjih 1500 točk, ali pa da se bi dalo vsaj izkoristit te pike za še kaj, ampak ne uporabnik ki ima 10 let naročen siol internet, bo imel po novem manj ugodnosti kot nov naročnik. Upam da bodo vsaj akcije kot so sedaj za vezavo na 2 leti, ker drugače...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

Po drugi strani je pa telekom edini, ki obstoječim naročnikom sploh da kakšen popust.
Vsi ostali ti dajo popust samo na začetku, ko si enkrat njihov jih pa briga.
Tako je!

psickolog ::

fosil je izjavil:

Po drugi strani je pa telekom edini, ki obstoječim naročnikom sploh da kakšen popust.
Vsi ostali ti dajo popust samo na začetku, ko si enkrat njihov jih pa briga.



Tudi jaz ti lahko prodam kaj z visokim popustom. Še prej pa bom močno dvignil ceno. ;)

jusv ::

psickolog je izjavil:

fosil je izjavil:

Po drugi strani je pa telekom edini, ki obstoječim naročnikom sploh da kakšen popust.
Vsi ostali ti dajo popust samo na začetku, ko si enkrat njihov jih pa briga.



Tudi jaz ti lahko prodam kaj z visokim popustom. Še prej pa bom močno dvignil ceno. ;)


Telekom je tudi z vsemi popusti dražji od konkurence. Na Siolu sem bil samo eno leto in nikoli več. Naj najprej porihtajo svoje storitve, naj bodo manj arogantni, potem pa se bomo lahko pogovarjali naprej. Do takrat pa mi ponudba Telemach čisto ustreza in ni nobenih težav :)
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

šernk ::

Telekom je tudi z vsemi popusti dražji od konkurence. Na Siolu sem bil samo eno leto in nikoli več. Naj najprej porihtajo svoje storitve, naj bodo manj arogantni, potem pa se bomo lahko pogovarjali naprej. Do takrat pa mi ponudba Telemach čisto ustreza in ni nobenih težav :)


pri nas je itak linija od telekoma pa tudi če si na lunarnem ISPju. Težave sem imel sicer z njimi 2 leti, vendar sva se s tehnikom že poznala, ker je bil 1x tedensko pri nas. Pač rabijo toliko in toliko prijav, da lahko obnovijo linijo. Od kar so linijo obnovili sem včeraj po 5ih letih prvič klical na 0801000 za info kdaj mi vklopijo nove storitve.

ne predstavljam si, da ti T-2 še isti dan ali najkasneje prihodnji dan pošljejo tehnika na dom. Telekom je pri tem v poprodajnih storitvah na vrhu, ker boljše ne more bit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Največja ugodnost, ki sem jo storil je da sem šel k T-2. Že to da so nas pri telekomu nategovali z idiotsko dragimi in nepotrebnimi ISDN paketi za ADSL so pokradli vse bonuse, ki jih zdej kao talajo.

Kar pa se tiče tehnične pomoči in podpore pa se tud krepko motiš. Preko T-2 foruma in njihove tehnične pomoči sem vedno razrešil probleme praktično isti moment, ko mi je crknil adapter pri modemu so mi ga v njihovi poslovalnici na brnčičevi zamenjali isti moment, edino kadar niso mogli pomagat je bilo, ko so 2x presekali kable, enkrat so bile enke mednarodne povezave, drugič pa lokalno ravno pri centrali na katero sem vezan. Ampak to je izven njihove moči, ker so odvisni od Telekoma oz drugih izvajalcev. Zato jim tud ne zamerim. Itaq je bilo to 2x v vseh letih kar sem pri T-2.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

telexdell ::

šernk je izjavil:

Če se ne motim je tako: Teh 900 točk boš dobil vsako leto ob začetku leta + po porabi. Torej na 12 mesecev pri porabi cca 40€ mesečno znese še 480 točk (500 je za 10€ popusta). Torej boš imel letno nekje 30€, namesto prej 48€).
...

Boš dobil te točke, če se boš vsako leto prvič prijavil v program zvestobe (200 točk), vsako leto aktiviral program (200 točk) in vsako leto prešel na e-račun (200 točk)?

PS- a so nekateri zares funkcionalno nepismeni ali pa Siolovci spamajo po forumih?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

šernk ::

Nimam pojma zakaj sem dobil te točke, ker ko sem nazadnje gledal niti ni delovalo, sedaj sem pogledal je 700 točk dobrodošlice, ostalo pa vse prenos točk od prej.

tako da ja...sem očitno še več na izgubi, ampak konkurence zame še vedno ni. Je 2€ cenejša, s tem da ostanem brez 2 pomembnih programov. Tako da imaš potem od sedaj 130 programov je 20 uporabnih, pri konkurenci dobiš res 150 programov za 2€ manj ampak samo še 18 uporabnih. Pač ko primerjam primerjam direktno uporabnost ne pa ceno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Tiger ::

telexdell je izjavil:


Boš dobil te točke, če se boš vsako leto prvič prijavil v program zvestobe (200 točk), vsako leto aktiviral program (200 točk) in vsako leto prešel na e-račun (200 točk)?


Sodeč po njihovih pravilih je prva prijava v program zvestobe samo enkrat; za vsako leto pa boš lahko aktiviral program in aktiviral e-račun; to je 400 točk. Zakaj pa so letos dajali precej več točk dobrodošlice (morali bi 200; kot bi upoštevali predhodna leta), pa še ni povsem jasno.

telexdell ::

Tiger je izjavil:

telexdell je izjavil:


Boš dobil te točke, če se boš vsako leto prvič prijavil v program zvestobe (200 točk), vsako leto aktiviral program (200 točk) in vsako leto prešel na e-račun (200 točk)?


Sodeč po njihovih pravilih je prva prijava v program zvestobe samo enkrat; za vsako leto pa boš lahko aktiviral program in aktiviral e-račun; to je 400 točk. Zakaj pa so letos dajali precej več točk dobrodošlice (morali bi 200; kot bi upoštevali predhodna leta), pa še ni povsem jasno.

Pri Telekomu, Petrolu... imam aktiviran e-račun od kar je možno in mi ga ni treba vsako leto na novo aktivirati. Torej ne vem, kako bi naslednje leto dobil točke zanj, razen če ga ne odjavim in zopet prijavim?
Za prijavo pa puščam možnost, da je tako, kot si zapisal. Le SIOL si je namreč lahko izmisli, da so naročniki vsake 4. mesece morali potrjevati popust. Če si pozabil, si pač plačal polno. Če si ga potrdil sredi meseca, so ti pač upoštevali le 15 in ne 30 dni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Master_Yoda ::

Mater jim vidim "Program zvestobe" my fat arse. Prej sem dobil tocke za narocnisko razmerje ter koliko let sem ze pri SIOLu, zdaj pa imam 700 pik Točke dobrodošlice 200 pik aktivacija in 46 pik poraba telefonije. Torej drugo leto bom imel cca 50 pik vse skupaj. Jaki program zvestobe res, raje bi mu rekli "Zvesti narocniki jebite se in porabite 900 eur letno brez cene narocnine (nobene pike nisem dobil za cca 40 eur koliko je na mesec narocnina za trojcek brez telefonije) za 20 eur popusta na eni poloznici".

Brias ::

kolikor je meni jasno je vedno bilo bonitetno obdobje deljeno na 4 mesece ...

in tudi jaz sem se na 4 mesece logiral na siol in vklapljal 10% popust ... vedno se so mi tocke izbrisale ... vedno sem dobil nove na 4 mesece ...

copy/paste
Ugodnost popust na računu in nakup izdelka na obroke lahko koristite vsakih 120 dni


tukaj bo pomoje enako ...

rebro ::

Hmm!!

Gledam malo svoj primer pri Siolu, imam adsl(nimam možnosti optike):
-naročnina trio osnovni: 27,79€
-standardno tv shemo: +6,15€
-nadgradnja za 10/1 hitr.: +5€ + DDV me pride 47,5€
Dosedaj sem imel platinasti razred in sem vedno aktiviral popust na račun(10%): =42,7€

Po novem: bom vsako leto zbral 576točk -> 10€ popusta za en račun
----------------------------------
Se pravi se bolj splača: odjavit(nevem še, kakšni so stroški?) in ponovno prijavit. S tem pridobim:
-2 naročnini gratis:
-ponovno maksimalne točke zvestobe: 200 včlanitev + 200 e-račun + 200 aktivacija
-za isto ceno novi trio paket hitrosti 15/2mbit: 47,9€
-en box gratis, ki ga lahko že kar prodam, ker mi ostane stara oprema(nisem več vezan)
In tako lahko ponavljam vsake dve leti, oz. ko poteče vezava, ker očitno danes zvestoba Telekomu ne pomeni nič več.
Zdej, če niso ogromni stroški odjave in prijave, se po pretečenem trenutnem popustu 20€ odklopim.

111111111111 ::

Če nisi vezan stroškov odjave ne sme biti. Oprema pa žal ni tvoja ampak od siola.

rebro ::

Kakor vem, je od siola samo modem Sinope R2 (beli), ki so mi ga zamenjali za prejšnjega Ganymeda, ki ni več podpiral IP-TV, za TV sem od njih dobil takrat samo enega Aminota. Kasneje sem sam dokupil 2 sageme in pa 2 boxa. Drugače pa tudi če bi še dobil kak komunikator, je po določenem obdobju tvoj - verjetno ko je že tako star, da ga ne morejo več porabiti (zastarel) ali ko mine določeno obdobje. Če bodo pa želeli, jim pa rade volje vrnem Aminota (ki je danes že neuporaben - MPEG2)

Glede modema: ob novi vezavi mi tako dajo novega.

Buggy ::

Zdej, če niso ogromni stroški odjave in prijave, se po pretečenem trenutnem popustu 20€ odklopim.


nic se ni potrebno odjavit...ce nisi vec vezan samo vzames nov paket TopTrio in imas vse te ugodnosti...pa SIOL bon za 250€ si se pozabil.

Od Telekoma je zgolj modem...Siol Box (tv komunikator) pa je tvoj in ga lahko proda ce ga ne rabi.

telexdell ::

Brias je izjavil:

kolikor je meni jasno je vedno bilo bonitetno obdobje deljeno na 4 mesece ...

in tudi jaz sem se na 4 mesece logiral na siol in vklapljal 10% popust ... vedno se so mi tocke izbrisale ... vedno sem dobil nove na 4 mesece ...

copy/paste
Ugodnost popust na računu in nakup izdelka na obroke lahko koristite vsakih 120 dni


tukaj bo pomoje enako ...

Očitno ti ni povsem jasno, saj je še pred bonitetnimi obdobji bil program zvestobe, kjer teh sploh ni bilo. Takrat je bil vseskozi popust 10%, brez kakšnega klikanja vsake 4 mesece. Nov sistem pa ima bonitetno obdobje od 1.1. do 31.12 tekočega leta. Torej lahko kar pozabiš, da boš vsake 4 mesece dobil toliko točk, kot si jih ob aktivaciji.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

duimstra ::

Preko moj.telekom.si vidim, da še nisem včlanjen v program zvestobe.
Se mi sicer splača to narediti?

aerie ::

duimstra je izjavil:

Preko moj.telekom.si vidim, da še nisem včlanjen v program zvestobe.
Se mi sicer splača to narediti?

Ne.

Buggy ::

aerie je izjavil:

duimstra je izjavil:

Preko moj.telekom.si vidim, da še nisem včlanjen v program zvestobe.
Se mi sicer splača to narediti?

Ne.


zakaj pa ne, ce si tako dober da nam razlozis...kot je meni znano naj bi vsi, tudi tisti, ki smo ze aktivirali nov program zvestobe, imeli do konca leta se vedno star popust, tako kot si ga imel ze pred tem.
Po novem letu pa tudi stari narocniki s starim programom zvestobe ne bodo imeli vec ugodnosti in ce ne bodo aktivirali novega programa pac ne bodo koristili niceasar. Tocke se bodo sicer nabirale in ne propadejo tako kot je bilo pri prejsnem programu, vendar jih je potrebno tudi prekonvertirati v ugodnost, ki jo pronujajo.

rebro ::

Dopolnjujem telexdell-a: Kakor se spomnem, je pred bonitetnimi obdobji bila tudi možnost, da si za vsakega novega prijatelja imel polovično naročnino 1 mesec. Takrat je bil Siol še v vzponu -> ni imel toliko konkurence. Vem, da sem jaz na ta račun imel več kot 1 leto polovično naročnino. Ne vem pa kako je z akcijo 'pripelji prijatelja' danes, sem opazil, da še obstaja.
Zdaj pa na proramu zvestobe dobiš popusta 10€ v enem letu.

lambda ::

aerie je izjavil:

duimstra je izjavil:

Preko moj.telekom.si vidim, da še nisem včlanjen v program zvestobe.
Se mi sicer splača to narediti?

Ne.

Če je govora o tem kaj se splača, se splača zamenjat ponudnika. Sam sem sicer avgusta izkoristil akcijo, ko so ponujali 5 mesecev brez naročnine, če se vežeš za 24 mesecev. To je bil dober deal. Ampak za preostalih 19 mesecev so pa sedaj ukinili 10 % discount. Še vedno je ok. Ko preteče, če ne bo ponovno kake take akcije, grem jasno drugam ...

Brias ::

v parih postih prej je "telekomov PRjevec" rekel, da je regulator prepovedal, plus tocke dobljene na racun let ....


par postov kasneje ... se je delno opekel na odgovoru ...

http://forumi.siol.net/showthread.php?t...

Re: Program zvestobe Telekoma Slovenije
Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Popust so morali aktivirati tisti, kateri so bili v shemi zvestobe z bonitetnimi obdobji. Sam nisem v ta sistem nikoli vstopil in imam še vedno popust 10%, katerega sem potrdil le enkrat in sicer takrat, ko so prvič uvedli nagrado za zvestobo.
Če bo popust na računu za december in januar bom pač počakal še na račun za februar pa marec pa april pa...



Naročnikom, ki imajo to obliko Programa zvestobe, le ta ostaja. V primeru, da si aktivira Program zvestobe Telekoma Slovenije, stara oblika Programa zvestobe ugasne.

Lp
Jure
080 Infomacije - Svetovalec za naročila in informacije


se pravi tisti, ki imate dolocen popust, da vam ga ni bilo treba aktivirati na 4 mesece, vam ta popust ostane, CE se ne prijavite v novo shemo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Tiger ::

Buggy je izjavil:

Tocke se bodo sicer nabirale in ne propadejo tako kot je bilo pri prejsnem programu, vendar jih je potrebno tudi prekonvertirati v ugodnost, ki jo pronujajo.

To ne drži, točke se ne nabirajo samodejno - temveč zahtevajo, da aktiviraš program, dobiš osnovne točke (za aktivacijo/dobrodošlico/eračun), mesečno pa se kvota točk povečuje v višini plačanega računa za prejšnji mesec. Torej tisti, ki boste preveč špekulirali in kasneje aktivirali program zvestobe, boste prejeli manj točk kot bi jih, če bi že imeli aktiviran program zvestobe.

Primoz78 ::

Vseeno je kar neki.....v mojem primeru 48€ mesecno/48 tock....x12 576 točk letno in za 500 točk, ki jih pridobim v celem letu dobim 10€ popusta pri ENEM računu!...to je 1,7% popust.

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

telexdell ::

Primoz78 je izjavil:

Vseeno je kar neki.....v mojem primeru 48€ mesecno/48 tock....x12 576 točk letno in za 500 točk, ki jih pridobim v celem letu dobim 10€ popusta pri ENEM računu!...to je 1,7% popust.

lp

Do sedaj pa si lahko imel 10% popusta na vsakem računu:
48*0,1*12=57,6

Torej so uvedli nov, še boljši sitem s kar 576% slabšimi ugodnosti. Ja, to je resnična skrb za potrošnike.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Buggy ::

Tiger je izjavil:

Buggy je izjavil:

Tocke se bodo sicer nabirale in ne propadejo tako kot je bilo pri prejsnem programu, vendar jih je potrebno tudi prekonvertirati v ugodnost, ki jo pronujajo.

To ne drži, točke se ne nabirajo samodejno - temveč zahtevajo, da aktiviraš program, dobiš osnovne točke (za aktivacijo/dobrodošlico/eračun), mesečno pa se kvota točk povečuje v višini plačanega računa za prejšnji mesec. Torej tisti, ki boste preveč špekulirali in kasneje aktivirali program zvestobe, boste prejeli manj točk kot bi jih, če bi že imeli aktiviran program zvestobe.


cisto mozno, meni je pac take informacije podala prijazna teta na 080 8000, je pa res da sem ze aktiviral nov program zvestobe.

NejcSSD ::

Vglavnem js imam 10% popust že nekaj let in nikoli se nisem včlanjeval v te programe zvestobe ker je bil že v štartu nateg. Vesel pa sem da mi ostaja 10% popust še naprej :) Tudi na VDSL2b in Top Trio Mega HD paketu
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Mr.B ::

Če ljudje padajo na popuste, pač padajo.
V trgovinah so tudi skoz popusti in razpordaje, pač to je bolj vse skupi nateg, ampak ga narod sprejme.

Enako je, na primer z naročninami in vezavami za telefone : Vsi so veseli ko imajo 2014 enot nečesa, ko pa jih dejansko vpraša :
a. koliko si imel telefonskih pogovorov
b. koliko si imel SMS-ov
c. koliko si imel podatkovnega prometa, in ali se lahko odpoveš do neke mere.

Ups, tega nihče ne računa, ampak pokaže dobil sem ga za 1€.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

telexdell ::

Mr.B je izjavil:

Če ljudje padajo na popuste, pač padajo.
V trgovinah so tudi skoz popusti in razpordaje, pač to je bolj vse skupi nateg, ampak ga narod sprejme.

Enako je, na primer z naročninami in vezavami za telefone : Vsi so veseli ko imajo 2014 enot nečesa, ko pa jih dejansko vpraša :
a. koliko si imel telefonskih pogovorov
b. koliko si imel SMS-ov
c. koliko si imel podatkovnega prometa, in ali se lahko odpoveš do neke mere.

Ups, tega nihče ne računa, ampak pokaže dobil sem ga za 1€.

Začel si povsem pravilno (popusti v trgovinah), nadaljeval pa povsem zgrešeno. V trgovino greš in največkrat nekaj kupiš, ker je popust in ne zato, ker brez tega ne gre. Ko pa greš v trgovini in nekaj kupiš, kar nujno rabiš ( npr.pregorela žarnica ali je crknil dotrajan pralno stroj ali..) takrat pa boš to kupil, ne glede na to koliko bo stalo. Če je tisti izdelek takrat s popustom si le na profitu, nikakor pa ne neategnjen.
Isto je z pobudnikom internetnih storitev in mobilnimi paketi. Če moraš imeti internet in IPTV potem je popust le v tvoj plus in ne nateg. Če plačuješ za nek mobilni paket x €€€ in porabiš yyy enot v paketu pa ti nudijo 10*yyy enot za 1/2*x €€€ to tudi ni nateg, saj plačaš manj kot prej, pa čeprav ne porabiš vsega kar bi lahko.

PS- če pa delaš drugače si pa osel in si zaslužiš, da te lupijo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

Primoz78 ::

Ravnokar videl, da T-2 je sedaj dostopen povsod kjer ma Telekom omrezje...mal preracunal in me pride približno isti paket se pravi:

Internet: 10mbit/1mbit
TV: 3x 166 programov (a brez HBO)
Telefon: 1x stacionarni
---------------------------------
50,98€

Pri Telekomu pa Top trio HBO
Internet: 15mbit/2mbit
TV: 3x 110 programov + HBO
Telefon: 1x stacionaren
---------------------------------
52,90€

Razlika je sicer zanemarljiva, edino kar je pri T-2 ok je to, da naj bi bili programi boljše kvalitete ker so mpeg2 kodiranje in ne mpge4 (ne vem ce je to se)...in pa da so TV komunikatorji last T-2 in ce ti ga nese strela ti oni dajo novega pri Telekomu pa si ti lastnik....

Hmmmm...

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

barakus ::

Am, kako se pa sploh prijavis na ta novi program zvestobe, kje kako??

šernk ::

v mojtelekom nekje pomojem :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

johan05 ::

Mi lahko kdo pove, kako deluje program zvestobe, da ne čakam Telekomovega odgovora do jutri?

Imam čez 500 točk in modri paket (2 x TV, 2 x internet, stac. telefon, mobitel). Rad bi dokupil še en mobilni telefon. Za prvega imam naročniški paket sklenjen pri Bobu, tako bi bilo tudi pri tem. Le nakup telefona, ki upam da je odklenjen na vsa omrežja. Te točke zvestobe so kar nekaj.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

jtothek ::

johan05 je izjavil:

Mi lahko kdo pove, kako deluje program zvestobe, da ne čakam Telekomovega odgovora do jutri?

Imam čez 500 točk in modri paket (2 x TV, 2 x internet, stac. telefon, mobitel). Rad bi dokupil še en mobilni telefon. Za prvega imam naročniški paket sklenjen pri Bobu, tako bi bilo tudi pri tem. Le nakup telefona, ki upam da je odklenjen na vsa omrežja. Te točke zvestobe so kar nekaj.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Sam postopek je tak: Si zbereš izdelek na internetu. Ti pošljejo aneks na mail (ti podaljšajo pogodbo za trajanje odplačevanja izdelka). Ti podpišeš in pošlješ nazaj na njihov mail. Čez par dni dobiš izdelek.

Tako je bilo pred Telekom Mobitel združutvijo. Če so za mobitele kakšne specifike po novem, ne vem.

Subjektivno mnenje: Se pa mi zdi da program zvestobe ni neka grozna ugodnost oziroma je manjša kot včasih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jtothek ()

johan05 ::

Od 500 točk, ki mi bodo zapadle marca jih lahko porabim največ 50. Npr., da si izberem LG K8 4G. V programu zvestobe bo 24 x 6 € = 144 €. Redna spletna cena pa znaša 159,99 €. 15 € ni ravno velik popust - 10 %. Verjetno ne bom dobil še kaj bolj konkretnega. Je pa res, da odplačujem 2 leti, kjer pa se 6 € / mesec sliši res malo.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

jusv ::

24 mescev vezave pa relativno veliko.

Moje mnenje je, da se ne splača vezat. Sploh pa ne na Telekom, ki vsako leto vsaj enkrat podraži.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

amacar ::

Kaj pa če vzameš popust na naročnino? Nekih 20€ menda dobiš za 500 točk.

johan05 ::

Tole mi sedaj ni ravno jasno, Telekomovega odgovora pa še nisem dobil. Tisti prvi mobilni telefon odplačujem mesečno, vezan pa je na omrežje bob. Dobil sem ga skupaj z modrim paketom. Ta drugi je dodatni. Še vedno bi rad ostal pri Bobu. Ne vem, ali bom moral poleg tega zneska (24 x 6 EUR = 144 EUR) plačevati še naročnino. Mislim da ne, ker je redna spletna cena zgolj 15 EUR višja.

Je pa to đabe popust za 10+ letno zvestobo! :/

Nekako bom že pokoristil teh 500 točk, ki mi bodo čez nekaj mesecev tako ali drugače zapadle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: johan05 ()

johan05 ::

Sedaj se odločam med mobilnimi telefoni na spodnjem linku. Mejo sem postavil pri 24 x 8 €. Trenutno sem izbral Huawei P9 Lite Dual SIM.

Telefon daleč največ uporabljam za brskanje po internetu in uporabo FB Messengerja. Velikokrat ga uporabljam za izdelavo raznoraznih preglednic ter odpiranje dokumentov tipa .doc in .pdf. Fotoaparat in kamera sta manj v uporabi, a še vedno. Se pa dokaj rad igram z aplikacijami in preskušam nove. Pri tem pa mi gre močno na živce, ko zadeve ne delujejo tekoče. Klici in sms tudi, a to deluje na vsakem. Všeč mi je, da ima telefon velik zaslon. Izbrani P9 je sicer 5,2 inčni, a ima dobro resolucijo.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

johan05 ::

Naročil, dobil pogodbo in jo poslal po navadni pošti. To je bilo v torek. Sedaj naj bi na telefon čakal kar do konca drugega tedna. Menda je treba uskladiti pogodbe itd.

Meni se to zdi odločno preveč časa...

BorutK-73 ::

johan05 je izjavil:

Od 500 točk, ki mi bodo zapadle marca jih lahko porabim največ 50. Npr., da si izberem LG K8 4G. V programu zvestobe bo 24 x 6 € = 144 €. Redna spletna cena pa znaša 159,99 €. 15 € ni ravno velik popust - 10 %. Verjetno ne bom dobil še kaj bolj konkretnega. Je pa res, da odplačujem 2 leti, kjer pa se 6 € / mesec sliši res malo.

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Mogoče je prepozno, ampak ne kupit LG K8! Od 8GB prostora imaš na voljo samo 3.5gb, slaba svetilnost ekrana, nekaj LG aplikacij ki jih ne moreš odstranit brez roota, root-at se zaenkrat še ne da (ni popularen telefon)

johan05 ::

Kupil sem Huawei P9 Lite.

šernk ::

bom kar tu napisal:

telekom je skrbno a potiho ukinil popuste za člane različnih društev na večino paketov...(za študente...AMZS, nogometaše itd...)

popust lahko koristiš praktično samo še na top trio paketih. pa mi je AMZS v navezi s TS pojedel 36eur, ker sem plačal članarino praktično samo zato ker sem jo vedno dobil nazaj prek popusta pri TS...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

Hvala za opozorilo. Pri telekomu praktično več ni nekih ugodnosti, AMZS pa je tudi že brezpredmeten (oz. se bp znajdeš drugače/drugje).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

anketar ::

Naslov teme...-> goljufajo-> current year

majo73 ::

Treba bo zamenjat ta siol neke točke zvestobe ponujajo 900 točk 20€ potem pa ko sprožiš je pa 16€ razlika pa davek napišejo naj koliko imamo mi popusta ne država

kihc ::

majo73 je izjavil:

Treba bo zamenjat ta siol neke točke zvestobe ponujajo 900 točk 20€ potem pa ko sprožiš je pa 16€ razlika pa davek napišejo naj koliko imamo mi popusta ne država


16,4€ popusta + 22% = 20€. Torej ti plačaš položnico 20€ manj.
x

kratos ::

Lahko kdo preveri koliko je najvišji popust ki ga lahko trenutno porabimo s točkami ? Namreč ker marca točke iz prejšnega leta propadejo meni ponujajo za cca. nabranih 2000 točk 5 ali 10 € popusta, pred kakšnim mesecem vem da je bilo še 20 in 40€.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677472 (19877) Tilen
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824779 (15853) Vuli
»

Telekom Elektrika

Oddelek: Loža
295354 (3471) Kebo
»

SiOL internet 5 mesecev brezplačno

Oddelek: Omrežja in internet
262598 (1698) zenith1
»

ker sem dolgoleten uporabnik sem vreden manj...

Oddelek: Mobilne tehnologije
141862 (1216) hunter01

Več podobnih tem