» »

USB boot win 7

USB boot win 7

matrix2 ::

nekako iščem, vendar pravega odgovora nisem našel na mojo poizvedbo... Namreč rad bi bootal iz ključa ki je velik 32Gb, ker vem da je to mogoče bi prosil za natančen opis. Ali je potem ključ uničen, kot sem opazil FAT ne bo šlo, lahko potem kljub temu, da je ključ boot dodam še kakšne druge datoteke, (filme,programe...)??

hojnikb ::

kater os želiš bootat sploh z njega ?
bios podpira boot iz kjučka ?
extra datoteke so lahko..
#brezpodpisa

680x0 ::

Windows 7 USB/DVD download tool, izbereš ISO, programček pa ti naredi bootable USB/DVD.
http://www.microsoftstore.com/store/msu...

Programček ti USB sformatira na NTFS, lahko pa kasneje dodaš gor še druge stvari.

andrej02 ::

Mislim, da on hoče popolnoma delujoč Win 7 na USB ključku. Ne pa namestitveni USB.

matrix2 ::

andrej02 je izjavil:

Mislim, da on hoče popolnoma delujoč Win 7 na USB ključku. Ne pa namestitveni USB.


ne ne, bo tista od c=64 prava, samo boot win7. Ne vem pa če mi bios oz plošča to podpira, bi bila opcija remuvable dovolj?? A to pomeni, da programček sam spremeni ključ v NTFS in z tem ni poškodovan ali neuporaben??

andrej02 ::

Če pa to hočeš se pa podpišem pod odgovor C=64. Sam uporabljam tole orodje in deluje super. Ključek bo po tem še vedno uporaben :). Glede boot-anja z USB ti ga pa načeloma BIOS zazna kot disk in samo postaviš USB ključek na prvo mest namesto diska vgrajenega v računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej02 ()

matrix2 ::

thnx vsem...

matrix2 ::

no takole je... Nobena od naštetih opcij ne deluje, ISO mi je uspelo spraviti na ključ kot boot, vendar plošča ključa kot boot ne prepozna niti pod, HDD, CD-DVD,Remuvable... V čem bi lahko bil problem

hojnikb ::

nastavi kot prvi disk usb kjuček..
#brezpodpisa

matrix2 ::

ehh, moja napaka nisem se poglobil dovolj v BIOS, moral bi iti še pod HDD natavitve,in sicer boot HDD, ker imam dva menija boot, za HDD in posebej za vse komponente. Pač malo bolj komplicirano, ampak ključek se je zagnal in zadeva laufa:)

andrej02 ::

A imaš možnost, da med BIOS postom pritisneš kak F12 ali pa katero drugo tipko, da prideš to menija kjer lahko izbiraš s kje boš bootal?

matrix2 ::

poznam to varianto, vendar se nisem spomnil...

andrej02 ::

Dela?

matrix2 ::

dela odlično, hvala... Nisem inštaliral le zagonski del toliko, da sem poskusil če bo boot-alo iz ključa. Tudi ostale datoteke odpira bp.

matrix2 ::

zopet eno vprašanje, oz. se je pojavila težava... Nekako sem ugotovil, da se ob boot-anju pobrišejo vse exe datoteke v programih, ki sem jih hranih pod ime ˝nova mapa˝. Nekako me je ves čas navdajal občutek, da nekaj ne bo šlo po planu. Winse še nisem poskušal install iz ključa, tako da ne morem trditi, da to res deluje v praksi?!?! Skratka bom iskren, tisti ki resnično imate z tem že opravka in ste 1000%, da vete kaj govorite, mi posredujete osebno preverljive informacije in ne da ste kje prebrali, pa se vam potem zdi da bi moralo delovati. Ko bom rabil 100% delujoč sistem bo zame zelo velika štala, če to ne bo delovalo iz ključa, oziroma bodo v programih ostali le txt filčki kot sedaj!!!

SuperVeloce ::

Nekako sem ugotovil, da se ob boot-anju pobrišejo vse exe datoteke v programih, ki sem jih hranih pod ime ˝nova mapa˝.

Boot česa? Sistema na disku? Install programa? Kje je ta nova mapa in s katerega sistema si do nje dostopal? Nič mi ni jasno pri teh vprašanjih

matrix2 ::

no ja, če se bo kje pojavil adrej02 ali c=64 bosta že vedela o čem smo se pogovarjali...

če bi pa prebral celo zgodbo pa bi tudi vedel kaj sprašujem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matrix2 ()

ramiz?! ::

Vsa vprašanja, ki jih postavljaš tukej, vse odgovore nanje tud google ve ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

matrix2 ::

to bi moral potem objasniti tudi ostalim 1000, in potem sploh ta forum nebi obstajal in nobeden nebi odgovarjal in tudi spraševal. Skratka ti si za to da se napiše na začetku vseh rubrik tega foruma, na vsa vprašanja se obrnite na vašega očka google!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716408 (9900) opeter
»

bootanje usb-ključa

Oddelek: Operacijski sistemi
121247 (966) konspirator
»

Read ISO za Windows?

Oddelek: Programska oprema
141860 (1609) MrStein
»

samsung 840 250gb -problem z nalaganjem windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
211850 (1584) MrStein
»

Izginila mapa z delom - NUJNO!!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
233683 (3163) energetik

Več podobnih tem