» »

Matematika

Matematika

«
1
2

elomat ::

Pozdravljeni,
kaj vam matematika pomeni, oz. kako naj se (razen z uspešno opravljenim izpitom) motiviram za učenje te suhoparne, abstraktne, dolgočasne in v vsakdanjem življenju neuporabne vede?

Dobre punce z znanjem logaritmov, funkcij, odvodov verjetno ne bom dobil, heh :)

specing ::

elomat je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj vam matematika pomeni, oz. kako naj se (razen z uspešno opravljenim izpitom) motiviram za učenje te suhoparne, abstraktne, dolgočasne in v vsakdanjem življenju neuporabne vede?

Tako, da spoznaš, da je matematika temelj bolj ali manj vsega.

elomat je izjavil:


Dobre punce z znanjem logaritmov, funkcij, odvodov verjetno ne bom dobil, heh :)

Na FMF-ju jih je kar precej :)

Fave ::

elomat je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj vam matematika pomeni, oz. kako naj se (razen z uspešno opravljenim izpitom) motiviram za učenje te suhoparne, abstraktne, dolgočasne in v vsakdanjem življenju neuporabne vede?

Dobre punce z znanjem logaritmov, funkcij, odvodov verjetno ne bom dobil, heh :)


Matematika je najboljše orodje kar ga človeštvo premore. In povdarjen tekst ne drži niti najmanj.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

elomat ::

Matematika je najboljše orodje kar ga človeštvo premore. In povdarjen tekst ne drži niti najmanj.

Daj prosim malo razloži, če lahko.

Sam sem netehničen tip človeka in 'šraufanje avtomobilo', programiranje ipd. nikoli ni bilo moje področje. Bi me zanimalo kaj je tebi tako zanimivega pri matematiki in kako lahko znanje računanja logritmov, množenja funkcij uporabiš v vsakdanjem življenju?

bluefish ::

V vsakdanjem življenju več kot 3/4 znanja pridobljenega v šoli ni direktno uporabnega - vse je odvisno od tega, za kako karierno pot se posameznik odloči.

elomat ::

bluefish
verjetno bo to držalo kot pišeš in imam zaradi tega dodatne težave.

Isotropic ::

elomat je izjavil:

Matematika je najboljše orodje kar ga človeštvo premore. In povdarjen tekst ne drži niti najmanj.

Daj prosim malo razloži, če lahko.

Sam sem netehničen tip človeka in 'šraufanje avtomobilo', programiranje ipd. nikoli ni bilo moje področje. Bi me zanimalo kaj je tebi tako zanimivega pri matematiki in kako lahko znanje računanja logritmov, množenja funkcij uporabiš v vsakdanjem življenju?


na kermu faksu pa si

CMpunk ::

matematika je orodje, ki nam ga dajo. mi mormo pa rudarit. tko nam je reku a.r. sinigoj

Fave ::

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

moose_man ::

elomat je izjavil:

Pozdravljeni,
kaj vam matematika pomeni, oz. kako naj se (razen z uspešno opravljenim izpitom) motiviram za učenje te suhoparne, abstraktne, dolgočasne in v vsakdanjem življenju neuporabne vede?


Preberi to (vir: http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...

Skupina nemških ginekologov, radiologov, onkologov in drugih zdravnikov, ki sodelujejo pri zgodnjem odkrivanju raka na dojki, je morala rešiti preprost srednješolski matematični verjetnostni račun.

Izvedeli so, da se bolezen razvije pri približno 0,8 odstotka Nemk, starih od 40 do 50 let. Če ima ženska raka, ga bo preventivni mamogram odkril v 90 odstotkih primerov. Hkrati bo mamogramski test pozitiven tudi pri sedmih odstotkih žensk, ki raka nimajo. Zato so morali zdravniki izračunati, kolikšna je verjetnost, da se je pri pacientki s pozitivnim izvidom v resnici razvila nevarna bolezen.

V poskusu, ki ga je vodil nemški psiholog in raziskovalec Gerd Gigerenzer, je sodelovalo 48 izkušenih zdravnikov z najmanj petnajstimi leti klinične prakse (primer je opisal v knjigi Reckoning With Risk). Njihovi odgovori so bili zelo različni. Tretjina je ocenila, da je verjetnost raka pri pozitivni pacientki 90-odstotna, osem udeležencev je verjetnost ocenilo na manj kot deset odstotkov. V povprečju so zdravniki verjetnost raka ocenili na 70 odstotkov, pravilen rezultat pa sta izračunala le dva: bolnih je dobrih devet odstotkov žensk s pozitivnim izvidom.

Skoraj vsi zdravniki so zagrešili zelo pogosto napako. Zavedla jih je visoka zanesljivost medicinskega testa, ki pravilno zazna raka pri bolnih pacientkah (90 odstotkov), zato niso upoštevali drugih dveh podatkov: koliko žensk je dejansko bolnih in kakšna je verjetnost pozitivnega testa pri zdravi ženski (pri preventivnih pregledih je večina testirancev zdravih). Če se preventivnega pregleda udeleži tisoč Nemk v »tvegani« starostni skupini, je samo osem zares bolnih (0,8 odstotka). Kar 70 zdravim ženskam pa bo test pokazal lažno pozitiven rezultat, za katerega so celo izkušeni zdravniki prepričani, da je skoraj zagotovo pravilen.


elomat je izjavil:


Dobre punce z znanjem logaritmov, funkcij, odvodov verjetno ne bom dobil, heh :)


Lahko jo.

Isotropic ::

na 2. stopnji jih ni vec veliko

francek1 ::

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.

Ti še nisi oženjen, ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Jinto ()

Glugy ::

Nevem...jz imam z "višjo" (beri fakultetno) matematiko velike probleme. Srednješolsko sm za silo prebrodu z velik truda. Enostavno se mi upira in ne morm pomagat ampak vsi pač nismo za vse narjen. Trudš se kokr se da rezultat pa piškav. Najrazličnejših možnosti pa preveč da bi solidno lahk potreniral vse. Jaz matematike spoštujem ampak men matematika enostavno ne gre. Skoz sm mel probleme z njo. Muka res muka. Na konc najverjetneje razen kakih osnovnih zadev matematike najverjetneje ne bom rabu. Škoda k se folk k res ne rab višje matematike posiljuje z njo. Mi je pa kul da znam tiste osnove da nism k en popoln debil k bi ga lahk vsak okol prnesu. Al pa k recimo ne bi vedu da se najprej množi pol šele sešteva. Take res osnovne stvari.

Verjetno je najboljša motivacija to da si "postaviš zid" in si rečeš da druge izbire nimaš. Ni druge opcije kot da se naučiš, neuspeh enostavno ni možnost. Tok časa se uč da ti bo šlo že vse na živce pol pa sam ne odnehat pa še dlje pejt. Ker po navad ko ti gre stvar na živce pa če se ne vdaš pa prebrodiš tistih 4-5 ur zavzeto in se učiš (torej brez da zraven v luft gledaš) potem neki pogruntaš. Vem muka totalna, sej men je tud. Sam enostavno morm se prsilt. Včasih se ne mormm prsilt in pol rabm da en ve da se učim zarad tega da sam sebe ne golufam z gledanjem v luft al pa prestavljanjem. Pri men je tipično uno prestavljanje: sj bom pol, sj to pa lahk čez pol urce..itd itd..in tega je pol preveč in pol nikamor ne pridm pa še prej obupam. Največje uspehe pri matematiki sem imel takrt ko sm mel največ 5 min odmore na uro pa niti minute več. Disciplina disciplina disciplina. Če je nimaš rabš enga da ti teži pa forsira. Če se ti pa zatakne pa rabš enga da ti pove kako se kej nardi. Lahk si inštrutorja najdš/ dobrega sošlca ki mu pol častiš pijačo/kino krkol. In si lepo napišeš za vse možne variante (to jz nucam ker men matematika ni lih neki ful logična ..in sm k robot k rab nešteto IF stavkov) pol pa ko gre on stran si daš za vsako varianto ene 10 nalog da fejst potreniraš ...no evo pol pa se naučiš.

Jz sm človk k se more matematiko brez predaha učit drgač mi pade koncentracija, samozavest in enostavno trčim ob zid in ne morm več. Teži mi je 20x se po 30 min učit.

elomat ::

Hvala Glugy za napisano, nekako podobno kot ti tudi jaz doživljam matematiko. Težko najdem veselje in imam odpor do nje. Mogoče bi bili rezultati kaj bolj obetajoči, če bi videl v matematiki kaj praktično uporabnega, pa četudi s filozofskega pogleda, glede na to, da verjetno ne bom delal v kakšni industriji kjer je matematika posebej pomembna.

Fave je napisal:
Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski


Bi lahko malo razložil, kaj s tem misliš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

CMpunk ::

Mi mamo zdaj pri matematiki 3 take naloge npr. izračunaj maso krogle z radijem r in ki je 5x presekana z raznimi ravninami.

k--p ::

Vsak problem je algoritemski vendar algoritem* != matematika, so pa določeni koraki algoitma lahko rešljivi s primernim matematičnim orodjem. Posebno, če želiš optimalni algoritem.
Algoritem kot zgolj opis korakov postopka za rešitev določenega problema.


Drugače pa matematika je ena najbolj uporabnih ved, vsaj odkar si človek želi udobnejše življenje. Praktično za vsak netrivialen premet je bila v določenem postopkku izdelave potrebna matematika.

Fave ::

elomat je izjavil:

Hvala Glugy za napisano, nekako podobno kot ti tudi jaz doživljam matematiko. Težko najdem veselje in imam odpor do nje. Mogoče bi bili rezultati kaj bolj obetajoči, če bi videl v matematiki kaj praktično uporabnega, pa četudi s filozofskega pogleda, glede na to, da verjetno ne bom delal v kakšni industriji kjer je matematika posebej pomembna.

Fave je napisal:
Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski


Bi lahko malo razložil, kaj s tem misliš...


Trdim, da je vsak problem v tem vesolju algoritemske narave. Pomeni, da se da vse zapisati z algoritmom. Če kdo najde problem, ki ni algoritemski bom zelo presenečen. In zaskrbljen.

Da robot poišče na mizi kocko med tremi drugimi telesi, poganja nek algoritem. Pravtako to počneš ti, ko iščeš kocko na mizi. To je enostavno. Ko voziš avto poganjaš drug algoritem, verjetno podoben kot Googlov avto, le, da je ta bistveno bolj optimiziran, zato se takšni avtomobili ne bodo zaletavali, medtem, ko ljudje se. In tako naprej all the way...
My mind's a hyper tool that fixes everything.

technolog ::

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.


Nop, niso vsi problemi "algoritmski". Recimo:

Halting problem @ Wikipedia
To je problem, da ti za nek program poveš, ali se bo ustavil ali zaciklal.

Za ta problem algoritem ne obstaja. Si že kej zaskrbljen?

Zgodovina sprememb…

elomat ::

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.


mislim, da vesolje samo po sebi nima nikakršnih 'problemov'? ne razumem v kakšnem smislu si to mislil?

m0LN4r ::

Brez matematke boljš, da ne hodiš po trgovinah, bankah, kaj šele da kuhaš al pa delaš odmerke za zdravila. Ojoj. Še v glasbi je matematika pa v slikarstu, pa v kiparstvu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

elomat ::

Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.
lahko malo ponazoriš kako to misliš?

Jaz sem moram definitivno lotiti matematike na bolj poglobljen način, tale debata mi je zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: elomat ()

Fave ::

elomat je izjavil:

Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.
lahko malo ponazoriš kako to misliš?

Jaz sem moram definitivno lotiti matematike na bolj poglobljen način, tale debata mi je zanimiva.


Če ti je to zanimivo, ti predlagam, da greš pod znanost in tehnologija prebirat stare teme. Tole za pokušino: https://slo-tech.com/forum/t408640/0

Najde se pa malo morje izredno zanimivih tem.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

m0LN4r ::

Ja in ? Jaz sem se pa moral učiti slovenščino 12 let. Pa mi ne koristi prav nič v moji karieri.
Namen matematike je tudi, da ti vklopi neuporabljene dele v glavi.

Boš šel vzet kredit, pa avto na lizing, pa odprl varčevalni račun in si neboš znal zračunat, če se ti splača ali ne natačno ? Boš tak na blef kot oni v gostilni rekel nekaj na pamet.

Tut če se ukvarjaš z fitnesom na pro nivoju moraš kr nekaj matematike obvladat, hočeš/nočeš.

Enaka fora mi je, da je bil EDINI pogoj, da se vpišeš na magisterij fizike na pedagoško, da si iz tehničnega faksa. Potem pa se nekdo vpiše, ki v srednji in na faksu ni mel fizike. Zdaj se pa učijo za 7 let nazaj snov. Pa bodo čez 2-3 leta meli magisterij iz pedagoške fizike pa učilimoje otroke. Oojoj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Fave ::

technolog je izjavil:

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.


Nop, niso vsi problemi "algoritmski". Recimo:

Halting problem @ Wikipedia
To je problem, da ti za nek program poveš, ali se bo ustavil ali zaciklal.

Za ta problem algoritem ne obstaja. Si že kej zaskrbljen?


Malo že. Prvič vidim tole.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Zlate ::

m0LN4r je izjavil:

Brez matematke boljš, da ne hodiš po trgovinah, bankah, kaj šele da kuhaš al pa delaš odmerke za zdravila. Ojoj. Še v glasbi je matematika pa v slikarstu, pa v kiparstvu.

Seveda, jaz sploh več ne morem nakupovati brez odvodov in integralov...:P

Za take stvari je že osnovna logika in osnovno znanje matematike več kot dovolj, kar pa seveda ne pomeni, da nekomu za delo na nekih višjih ravneh matematika ni potrebna. Vseeno pa ne vem zakaj je potrebno povezovati algoritme z matematiko? Kaj ima matematika s tem, ko jaz napišem recept za pecivo in za povrh za merico vzamem lonček? Za to sem lahko skoraj nepismen, pa mi bo pecivo uspelo, kaj šele da bi govoril o matematiki.
Potem pa je v življenju tudi veliko intuicije, občutkov, trenutnih navdihov - kje je tu algoritem? Fave, ali tudi seksaš algoritemsko? Jaz ne, ker se prepustim situaciji...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

elomat ::

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.


Daj prosim razloži o kakšnih problemih v tem vesolju govoriš? kakšen primer, če lahko.

elomat ::

Pred časom sem po radiju poslušal nekega profesorja matematike. O matematiki je govoril z navdušenjem, zdelo se mi je, da jo doživlja kot neko višjo resnico.

Rad bi vsaj deloma razumel takšen način razmišljanja o matematiki, da bi se je lažje lotil.

technolog ::

Ja, se strinjam. Tale pogled, kot ga ima OP, je zelo ozkogled.

Yacked2 ::

elomat je izjavil:

Pred časom sem po radiju poslušal nekega profesorja matematike. O matematiki je govoril z navdušenjem, zdelo se mi je, da jo doživlja kot neko višjo resnico.

Rad bi vsaj deloma razumel takšen način razmišljanja o matematiki, da bi se je lažje lotil.


Pitagorov izrek lažje dokažeš kot obstoj višje duhovnega bitja.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Fave ::

elomat je izjavil:

Fave je izjavil:

Jaz sem na tisti strani, ki trdi, da je vsak problem v tem vesolju algoritemski. Če gledaš svet skozi taka očala vidiš, da brez matematike ne gre. Ko se voziš s kolesom intuitivno rešuješ serijo enačb.


Daj prosim razloži o kakšnih problemih v tem vesolju govoriš? kakšen primer, če lahko.


Trajektorija ISS, izsevana energija sonca na sekundo, kakšne barve bi bilo nebo na zemlji, če bi bila atmosfera drugačne, itn... Google is your friend ;)
My mind's a hyper tool that fixes everything.

bluefish ::

Ne bi škodilo, če poveš, kaj trenutno študiraš.

elomat ::

pripravljam se na maturo ker bom šel na uni (nisem se še odločil kaj) sem pa sicer že študiral.

echo ::


Na tem kanalu imaš cel kup navdušenih matematikov, ki na dokaj razumljiv način razlagajo matematične in včasih vsakodnevne probleme.

Jerry000 ::

Tle se točno vid kdo študira matematiko. Tisti ko študira matematiko, vidi svet v matematiki in ko se s kolesom fura vidi same integrale, sinuse itd. Mi, ki pa nismo za matematiko, se pa tut brez nje znajdemo:). Za u trgovino je OŠ matematika dovolj. Za karierno pot je pa pač matematika na višjem nivoju...pa spet ne tok, odvisno kam se vržeš.

Fave ::

Jaz ne in nisem študiral matematike. Imam samo poklicno izobrazbo.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

CMpunk ::

Sej integral ni nič druzga kot seštevanje! Sumacija.

m0LN4r ::

Srednješolska matematika je tukaj v igri, omojbog, pa sem mislil, da gre za kak faks. Kolkovem mamo izredni nizki % da opraviš maturo, pa še to je enim težko. Jaz nisem blestel po ocenah pri matematki pa se za maturo vseeno nisem učil več kak 2 dni prej sem si formule preštudiral pa sem vseeno opravil bolše kot pa tisti, ki so imeli 2x višjo oceno.

Matura iz matke je sramota za slovenijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

innerspace ::

elomat je izjavil:

kaj vam matematika pomeni, oz. kako naj se (razen z uspešno opravljenim izpitom) motiviram za učenje te suhoparne, abstraktne, dolgočasne in v vsakdanjem življenju neuporabne vede?


V sš sem komaj cakal na konec mature in vpis na druzboslovni faks, kjer ni matematike, kljub temu, da z razumevanjem le-te nikoli nisem imel tezav.
Kasneje sem ugotovil, da je druzboslovje vecinoma neuporabno za moj world view in zdaj precej obzalujem obdobje matematicne askeze.
Trenutno razmisljam o ponovnem vpisu na naravoslovje(fmf), a le, ko bom v dovoljsnji meri relearnal matematiko.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

detroit ::

huh? matematika je bistvo za vse...od kje teb neuporabnost
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

elomat ::

innerspace,
V sš sem komaj cakal na konec mature in vpis na druzboslovni faks, kjer ni matematike, kljub temu, da z razumevanjem le-te nikoli nisem imel tezav.
Kasneje sem ugotovil, da je druzboslovje vecinoma neuporabno za moj world view in zdaj precej obzalujem obdobje matematicne askeze.
Trenutno razmisljam o ponovnem vpisu na naravoslovje(fmf), a le, ko bom v dovoljsnji meri relearnal matematiko.


daj prosim malo bolj podrobno napiši kaj si mislil s tem, oz. kaj te vleče na fmf?

innerspace ::

elomat je izjavil:

innerspace,
daj prosim malo bolj podrobno napiši kaj si mislil s tem, oz. kaj te vleče na fmf?


Od malega me zanimajo fizika, astronomija in znanost na splosno, tam je v bistvu edini uporaben jezik matematika.
Zal sem bil prevec podvrzen "pametnim" nasvetom s strani "dobro hotecih" starsev in ostalih, da se z znanostjo ni mogoce preziveti in da je veliko bolje posteno delati. Da je v povprecnih dejavnostih edino mogoce najti sreco.

What a bunch of idiots. Me included.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Isotropic ::

kaj pa si po poklicu/ delas?

innerspace ::

@Isotropic
Mene sprasujes?
Delam kot laborant pri fiziki(sš).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Yacked2 je izjavil:

elomat je izjavil:

Pred časom sem po radiju poslušal nekega profesorja matematike. O matematiki je govoril z navdušenjem, zdelo se mi je, da jo doživlja kot neko višjo resnico.

Rad bi vsaj deloma razumel takšen način razmišljanja o matematiki, da bi se je lažje lotil.


Pitagorov izrek lažje dokažeš kot obstoj višje duhovnega bitja.

Pitagorov izrek je le kosinusni izrek za točno določeno situacijo :D, (en kot mora biti 90°).


Glugy
http://astra.si

simpatija ::

elomat je izjavil:

Pred časom sem po radiju poslušal nekega profesorja matematike. O matematiki je govoril z navdušenjem, zdelo se mi je, da jo doživlja kot neko višjo resnico.

Rad bi vsaj deloma razumel takšen način razmišljanja o matematiki, da bi se je lažje lotil.


Taprava matematika je precej drugačna od šolske. Je problem solving. In ko rešiš problem, pride navdušenje in zadovoljstvo.

Preberi tole: Lockharts Lament. Od sredine tretje do sredine pete strani pa da primer, kako matematiki razmišljajo in kaj je tam tako fascinantnega. In potem pokaže, kako isto stvar predstavimo v šoli in zakaj pri tem niti ne more biti navdušenja. Je pa zanimivo prebrat tudi vse od začetka - da prispodobo skozi glasbo in slikanje o tem kako se učimo matematiko.

To lahko prebrodiš tako da se začneš sam spraševat, zakaj so stvari take kot so. Poskusiš pozabit na formulo in probaš najti pot, kako bi prišel do formule, ali pa celo poskusiš najti način kako bi nekaj razložil tako, da bi vsak razumel ali pa poskusiš razumet zakaj je enačba taka kot je ... In ko kaj takega najdeš (kot v primeru iz linka), pride tisti WOW faktor, hudo, a tako je to :) tak, dober občutek je, ker sam nekaj odkriješ ali pa razumeš, navdušen si.

Fave ::

simpatija je izjavil:

pride tisti WOW faktor, hudo, a tako je to :) tak, dober občutek je, ker sam nekaj odkriješ ali pa razumeš, navdušen si.


Točno vem o kakšnem občutku govoriš. Da, to je to.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

lebdim ::

za maturo pri matematiki je dovolj približno 35% za oceno 2 ... to je sramotno nizek procent. po drugi strani je pa pri slovenščini ali angleščini vedno 50% za naredit, pa se meni osebno zdita jezika precej težja na maturi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

m0LN4r ::

50% je za slovenščino, sam se ne vidi v na ulici :D... No za matko tut ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

root987 ::

innerspace je izjavil:

elomat je izjavil:

innerspace,
daj prosim malo bolj podrobno napiši kaj si mislil s tem, oz. kaj te vleče na fmf?


Od malega me zanimajo fizika, astronomija in znanost na splosno, tam je v bistvu edini uporaben jezik matematika.
Zal sem bil prevec podvrzen "pametnim" nasvetom s strani "dobro hotecih" starsev in ostalih, da se z znanostjo ni mogoce preziveti in da je veliko bolje posteno delati. Da je v povprecnih dejavnostih edino mogoce najti sreco.

What a bunch of idiots. Me included.

Dafuq? Z znanostjo da se ni za preživet? Mogoče malo težje z bazičnimi znanostmi, ampak glede na splošno uporabnost enga kupa matematike lahko relativno enostavno dodaš še kakšno veščino v svoj repertoar in zamenjaš branžo.

No, si vsaj spoznal zmoto ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Glugy ::

Hayabusa je izjavil:


Glugy
http://astra.si


A to je tvoja stran? Zlo je super :) Všeč mi je k če ne sledim dobr da lahk takoj nazaj zavrtim par sekund pa točno identično isto slišm in pol nism zmedn pa ne premišljujem kaj sm zamudu. Sicer sm zaenkrat sam ponovil mal znanje. Vidm da je bl gimnazijsko srednješolsko znanje + osnovne tm. Ampak za začetek, vsa čast temu tipu k je to naredu. To ti je prihodnost učenja. Iz tega se je velik laži učit celo za take matematične telebane kot sm jz xd .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika 1. letnik faksa

Oddelek: Šola
243438 (2719) imagodei
»

Zaporedna praštevila nimajo rada enakih zadnjih števk

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
317257 (5198) Jst
»

Ali je maturo potrebno opraviti

Oddelek: Šola
337473 (6331) Phantomeye
»

zakaj se avtomatično pomisli ob znanju matematike tudi na znanje fizike?

Oddelek: Šola
223018 (2014) lebdim
»

Napredek pri dokazovanju domneve o praštevilskih dvojčkih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7320120 (17631) driver_x

Več podobnih tem