» »

NAKUP TISKALNIKA

NAKUP TISKALNIKA

Libra ::

Moj nekaj let star barvni ink-jet CANON MP610 izpisuje, naj namestim glavo tiskalnika. Na servisu so mi, brez ogleda diagnosticirali, da je potrebno kupiti novo glavo, kar stane cca 75,00 EUR-OV.
Kar ni malo. Zato se odločam za nakup novega tiskalnika.
Seveda je odločilna cena, bi pa kljub vsem želela, da ima tiskalnik brezžično povezavo, da lahko tiskam tudi iz tablice in telefona.
Sem "gospodinjski" uporabnik. Cca 100 printov mesečno. Upokojenka, ki kar nekaj ur porabim pri brskanju po netu. Ker sem vizualni tip, si marsikaj tudi rada izpišem.
Opozorjena sem bila, da je pri nakupu tiskalnika važen podatek koliko napolnjene so kartuše v tiskalniku, ki ga kupuješ, življenska doba kartuš in cena kasneje nabavljenih novih kartuš.
Gledala sem reklamni letak Leclerca, kjer je cena barvnega laserskega tiskalnika CLP-365W le 100 EUR-ov, ko pa sem pogledala ceno kartuš sem ugotovila, da je 2x vrednost tiskalnika in niti slučajno ne pride v upoštev za moje dohodke.
Dobila sem namig za nakup HP 5525 in menda je še en model za cca 30 EUR-ov cenejši (razlika je pri scaniranju - meni bi zadoščala cenejša varianata).
Čakam vaše nasvete. Kaj in kje najceneje kupiti.

tony1 ::

Priporočam laserja. Poezija.

Nad temi črnilnimi rečmi sem obupal že pred desetletjem, pa natisnem še pol manj strani na mesec.

WarpedGone ::

Še en glas za laserski tiskalnik.
Glavna prednost je bistveno večja robustnost - ne zameri ti, če dalj časa ne printaš. Inkjet kartuše se rade zasušijo.
Minus pa da pred prvim tiskanjem morš počakat pol minute da se ogreje.

Resno potrebuješ barvni tisk?
Zbogom in hvala za vse ribe

black ice ::

WarpedGone je izjavil:

Inkjet kartuše se rade zasušijo.

Ni nujno. Po 2 letih neuporabe sem na plano privlekel HP F2480, očistil glavo kartuš, ki sta bili v tem času v tiskalniku in sedaj BP tiskam. Prej so se občasno pojavile neželene črte na papirju. Obe kartuši sta imeli še nekje polovico barve.

Strinjam se glede robustnosti laserskih, samo sem hotel prispevati en kontra primer.

WarpedGone ::

In sam napol pritrdil z "očistil glavo kartuš".
Si mel krompir, da je to zadostovalo. Žal ne nujno.
Zbogom in hvala za vse ribe

matobeli ::

Jaz iščem isto, barvni laserc ki ima poceni tonerje.
Po možnosti še skener zraven.

pa se po razmišljanju in študiranju vedno bolj nagibam k nakupu kakšnega ČB HPja, mam v firmi in dela in dela, ima za seboj že več tisoč izpisov. Toner je pa 30€, od xeroxa.

Ampak če obstaja barvni laser ki ima tonerje po 30€... :D

Sem pa ravno gledal printerje, me begajo resolucije;
-600x600x4bit
-2400x600

kaj je bolje?

hojnikb ::

matobeli je izjavil:

Jaz iščem isto, barvni laserc ki ima poceni tonerje.
Po možnosti še skener zraven.

pa se po razmišljanju in študiranju vedno bolj nagibam k nakupu kakšnega ČB HPja, mam v firmi in dela in dela, ima za seboj že več tisoč izpisov. Toner je pa 30€, od xeroxa.

Ampak če obstaja barvni laser ki ima tonerje po 30€... :D

Sem pa ravno gledal printerje, me begajo resolucije;
-600x600x4bit
-2400x600

kaj je bolje?

ne gledat resolucij..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

black ice je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Inkjet kartuše se rade zasušijo.

Ni nujno. Po 2 letih neuporabe sem na plano privlekel HP F2480, očistil glavo kartuš, ki sta bili v tem času v tiskalniku in sedaj BP tiskam. Prej so se občasno pojavile neželene črte na papirju. Obe kartuši sta imeli še nekje polovico barve.

Strinjam se glede robustnosti laserskih, samo sem hotel prispevati en kontra primer.

Moj hp neuporabe se po 1 mesecu zasuši.
Takrat vzamem medicinski alkohol 70% in vanj namočim kartuši za 1 uro.

fosil ::

Očitno imamo vsi iste želje, poceni barvni laser s poceni tonerji.
Ampak očitno ne obstaja :(

Če rabiš barve se mi zdi trenutno najboljša opcija HP 3525, ker so posamezne kartuše res pocen, manj kot 8 EUR
Ga bom verjetno vzel za fotra, razen če ima kdo kakšen boljši predlog.
Tako je!

KTr1sk ::

http://www.epson.si/si/sl/viewcon/corpo...
EPSON L210
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
tiskanje/optično branje/kopiranje
format in tehnologija: A4, brizgalna
ločljivost tiskanja: do 5760 x 1440 dpi
ločena črnila (čb 4.000, barv. 6.500 str.)

ta tiskalnik imam in glede porabe se primerja z laserskim tisalnikom, še vedno mislite da ima HP ceneješi izpis ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

tony1 ::

So Epsoni že preboleli natege izpred desetletja, ko so ob vsakem vklopu na veliko čistili glave (in tako porabljali črnilo iz ljubega miru)? In ko se je števec strani odločil, da je kartuša prazna in printer ni hotel več printati niti v ČB (tudi če je šlo za prazno bravno kartušo)?

Potem pa človek pop... in vzame prazno kartušo ven in jo da nazaj not, in printer veselo printa dalje... :))

ge ::

@libra,
mogoče kaj takega:
http://www.odnesi.si/samsung-multifunkc...

-Samsung CLX-3305 178€ + 14$ resetiranje (ebay)

Refill toner prah (barve+črna) dobiš na ebayu za cca. 24$.
Ge

KTr1sk ::

tony1 je izjavil:

So Epsoni že preboleli natege izpred desetletja, ko so ob vsakem vklopu na veliko čistili glave (in tako porabljali črnilo iz ljubega miru)? In ko se je števec strani odločil, da je kartuša prazna in printer ni hotel več printati niti v ČB (tudi če je šlo za prazno bravno kartušo)?

Potem pa človek pop... in vzame prazno kartušo ven in jo da nazaj not, in printer veselo printa dalje... :))


meni je se dlje časa "vklapljal" HP Photosmart c5380 in nekaj "mlel", Epson mi hitreje začne tiskat in je res dobr glede porabe, tiska pa zelo počasi proti Hpju, je pa tako da mi ji je pomembno samo cena izpisa in mislim da ni noben tako pocen glede barve kot tile Epsonovi modeli
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

matobeli ::

Kaj pa tole, barvni laserc, čisto osnovni model?
XEROX 6000 http://www.mimovrste.com/artikel/283012...

Zraven komplet kartuš z polovičko polnjenja.
tonerji original so cca 55€ črni 2k strani, barvni pa po 33€ 1k strani.

Ne-originalni so pa po 30€ črni in 19€ barvni, enakih specifikacij kot originalni.http://www.biro.si/si/tonerji-za/xerox-...

Dober nakup? pa recmo da mi wlan/wireless touchscreen, scanner ne pomeni prav dosti.

Nejcos ::

Kaj pa tale RICOH GELJET SG3110SFNW, je gel tiskalnik( izpis zelo odporen, barva se ne zasuši), ne smeš ga ugašat, ker pri vsakem zagonu nardi flushing glave, so pa barve vsake po 33€. Črna nardi 2500, barvne pa po 2000.
Cena multifunkcijske naprave okol 170€, ma pa vse, tud wireless.
Čisto spodnji na tej strani:
http://www.secop.si/tiskalniki/gel-tisk...

matobeli ::

če ni potrebe po skenerju in wifi je tole čista zmaga:
http://www.mg-biro.si/sl/Gel_Tiskalniki...

48€ oz 35€ brez DDV!

Če so kartuše res po 33€ bom pomojem kar vzel

Nejcos ::

Ti gledaš 2000 serijo, tle barve ne zdržijo 2500, tukaj samo okol 600 cena ene barve je pa 31EUR, tko da tole ne bo glih pocen izpis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

pegasus ::

Kaj imate v letu gospodovem 2013 sploh še za tiskat?
IMHO je tiskalnik nekaj, kar si grem ogledat v kak tehnični muzej.

kixs ::

Sem rabil nekaj sprintat in sem ven potegnil tiskalnik Epson LQ-100 (iz leta 1993). Ja, iglicni na trak ;) Tiskalnik ni bil v uporabi vsaj 6 let in sem mislil, da bo trak suh in neuporaben. Nalozim driverje v W7 in dam sprintat testno stran. Ne mores verjet, dela in tiska 8-)

matobeli ::

pegasus je izjavil:

Kaj imate v letu gospodovem 2013 sploh še za tiskat?
IMHO je tiskalnik nekaj, kar si grem ogledat v kak tehnični muzej.


material za društvi(hobi) in šiht:
Nalepke, vabila, propagandni material, gradivo za izobraževanje, PR sporočila, dopisi,...

Na srečo obstajajo kraji kjer ti ekran ne pomaga pretirano, oziroma je dostop do informacij preko papirja še vedno bolj priročen.

Pa tudi e-dopisa ne morem stlačiti v škatlo ki jo pošljem stranki.

theBill ::

Evo seznam - barvni + skener, z WLAN povezljivostjo.

inkjet:
http://geizhals.de/eu/?cat=multi&xf=379...

laserski:
http://geizhals.de/eu/?cat=multi&xf=379...

Čeprav za moje pojme barvnega ne rabiš, skener pa tudi... kolikokrat pa moraš kaj skenirat? En čb laser z wifi in duplex funkcijo/avtomatski obojestranski tisk, pa da je papir pokrit v škatli od tiskalnika in se gor ne nabira prah. To pride tam okoli 100€.

WarpedGone ::

kolikokrat pa moraš kaj skenirat

In fotoaparat vgrajen v gsm ne zadostuje. Pa un supermegapixel "namenski" fotoaparat tudi ne.
Jakojako redko.

Barvni laster pod 200 EUR... zanimivo.
Zbogom in hvala za vse ribe

tony1 ::

kixs je izjavil:

Sem rabil nekaj sprintat in sem ven potegnil tiskalnik Epson LQ-100 (iz leta 1993). Ja, iglicni na trak ;) Tiskalnik ni bil v uporabi vsaj 6 let in sem mislil, da bo trak suh in neuporaben. Nalozim driverje v W7 in dam sprintat testno stran. Ne mores verjet, dela in tiska 8-)


Srečo imaš, da imaš še kje kak paralelni port. Pa EPP+ECP si moral prej ugasniti v BIOSu :P

kixs ::

Nic taksnega. Imam prenosnik IBM X61s in na dockingu ima LPT port. Samo priklopil sem, rocno nalozil driver (tiskalnik ni Plug 'n Play) in sprintal dve strani. Potem pa dal tiskalnik kjer je bil prej... do drugic. EPP+ECP je lahko bil ze izklopljen, nisem preverjal.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141924 (720) easyrider3
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037151 (20865) gazer
»

Laserski vs Injket TISKALNIK

Oddelek: Kaj kupiti
263602 (2963) styrian
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422165 (14439) Spock83
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409610 (6802) MStrix

Več podobnih tem