» »

Nov procesor/sistem se ne zažene

Nov procesor/sistem se ne zažene

Seljak ::

Pozdravljeni. Odločil sem se,da zamenjam stari dvojederni procesor za boljšega 6 jedernega.
Govora je o AMD FX-Series FX-6300 - FD6300WMW6KHK / FD6300WMHKBOX procesorju. Matična plošča pa je Asrock N68C-GS FX.
Ko namestim procesor in hladilnik,ter prižgem PC se zažene ventilator na grafični,HDD in zgodi se nič.Sistem se ne postavi na noge,ko zamenjam spet nazaj stari procesor se sistem normalno postavi. Sem pa zasledil,da mora biti BIOS verzija P1.30 moja verzija BIOS-a pa je P1.40. Zanima me,če je morda to krivo,da se sistem ne zažene z tem procesorjem in bi moral flešati BIOS na verzijo P1.30 ?? Zanima me kateri od teh flashov P1.30 moram izbrati,če bi ga moral flash-ati,ker na listi jih je več: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS...

Nekaj podatkov:
Plata: http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS...
Procesor: http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer...

Zelo bi bil vesel odgovora in pomoči.
  • spremenilo: Seljak ()

Hayabusa ::

Tu http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS... piše since bios p1.30, torej bi moral od te verzije in nove podpirati.

Daj raje resetiraj bios na default (odstraniš baterijo na plošči za minuto pri ugasnjeni & izštekani iz elektrike kišti).

Si kupil nov procesor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

bios maš taprav..
mogoče je procesor defekt ?
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Preveri če so vsi pini poravnani.

Lightning71 ::

RAM za FX 6300 mora biti DDR3... Če imaš RAM DDR2 ti računalnika ne bo pognalo...

Kupi RAM DDR3 1600 4GB ali 2x4GB (Pazi da ne bo več kot 1600, ker je to limit za Asrock N68C-GS)

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Zadeva je takšna,res je,da imam noter DDR2 rame in bo po mojem oziroma kot je napisal Lightning71 to edina težava,da se sistem ne postavi. Ja,procesor je nov in kot je napisal Hayabusa je brezpredmetno nadgrajevati BIOS iz novejše na starejšo,ampak jaz sem to vseeno storil,ker sem mislil,da bo to rešilo problem.Zdaj ga bom ruknil nazaj na najnovejšo in kupil DDR3 rame 1600 Mhz zaenkrat samo eno palčko 4GB,ker so kar dragi :D Zelo sem hvaležen za vse odgovore in nasvete,jutri pa vam sporočim,ko bom imel nove rame.Upam,da mi bo šlo časovno skozi :D

Edit: Res je,spregledal sem tole: Supported memory: DDR3-1866
Hvala Lightning71
Je pa za moje pojme brezvezna gesta proizvajalcev procesorjev,da ne podpirajo DDR2 Ram,ampak sedaj bom vsaj imel po dolgem času top shit kišto,z malce slabšo grafiko (ATI HD7770)ampak bolje bo vseeno kot pa prej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

dottor ::

Kje so cajti ko je blo 4GB DDR3 rama 25€ oz. še manj. 5. in 6. mesca lani sem nabavu za kolega 2x po 4GB. 1x je bla cena 23€, drugič 25€, je pa res da so bli 1333MHz ampak so bli za 775 ploščo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

še februarja se spomnem, da se je dal dobit 2X2GB rama za manj ko 20€...
#brezpodpisa

Seljak ::

Jaz pa bom dal za 2x 4GB cca 80€ ali pa malenkost manj :| Pa so ja nori kam drvijo cene. Če kdo proda rabljene jih kupim.

Janac ::

Februarja leta 2010 sem kupu 4GB DDR3 za 100EUR;)

Neverjetno, kok je padla cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

kir car
#brezpodpisa

dottor ::

Jaz sem za 2x2GB DDR2 Corsair Dominator 1066MHz dal 135€ leta 2008 :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

54j0 ::

Jaz sem leta 2001(ali 2002?) za 128Mb rama plačal le 17.000SIT. Bow :>.

ABX ::

hojnikb je izjavil:

še februarja se spomnem, da se je dal dobit 2X2GB rama za manj ko 20EUR...


Jaz sem nabavil rabljen DRR3-2000 2x4GB za 25 EUR.

Kaj se je zgodilo s temi cenami ko nisem bil pozoren?

Edit: 20Eur, zdaj sem čekiral maile.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Seljak ::

No,sedaj sem nabavil Ram DDR3 4 GB 1600 Mhz in zadeva se postavi na noge :) Za ram sem dobil popust in sem odštel za en modul 37€,kar se mi zdi kar fer,ampak še vedno ful drago. Rami pa so od proizvajalca Kingston Hyper Blue z hladilnikom. Po mojem bodo kar dobri.
Me pa zanima,ker sem včeraj flashal BIOS iz P1.40 na 1.30,ali lahko sedaj flasham nazaj na prvotno?

Edit: Sem že porihtal glede BIOS-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kartica PCIe USB 3.0

Oddelek: Kaj kupiti
121592 (1352) Dr_M
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Strojna oprema
13922 (645) Hayabusa
»

Ugašanje računalnika in nakup novih komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
425874 (5210) Seljak
»

Ram ddr3??

Oddelek: Kaj kupiti
111550 (1300) hojnikb
»

Matična + grafična

Oddelek: Pomoč in nasveti
12694 (563) Blinder

Več podobnih tem