» »

Laserski vs Injket TISKALNIK

Laserski vs Injket TISKALNIK

Mimikamiki ::

Pozdravljeni,

s punco (oba zadnji letnik študija, ampak ga bova tako ali tako še potrebovala v prihodnje), bi si kupila nek tiskalnik do max 150€. Ker se na tiskalnike ne spoznava, se obračam na vas.

Torej...ne printama vsak dan (prej 1-2x na teden) in še to večino časa samo ČB, pa vendar se tu in tam potrebuje tudi barvno (za kakšno seminarsko/projekt). Zaradi ne preveč pogoste uporabe razmišljava ali se nama splača vzeti ČB laserski tiskalnik ali je boljše vzeti injket tiskalnik (s posodicami za barvo)?

Budget je nekje 150€.

Kaj se da dobiti za takšen denar in kaj nama priporočate?


Hvala

K0l1br1 ::

Laser za 50 EUR.
Seminarske barvno printaš tam, kjer imajo barvni printer (razne fotokopirnice).

Stikalo ::

Barvni laserski je predrag za tako malo. Sam sem kupil pred 4 leti MFC-j200 kjer kupuješ samo barvo in je relativno poceni. Deluje resnično odlično, barva je za zelo dolgo časa. Recimo cca 4 c po 500 listov porabim. Je pa gotovo sedaj kakšen novejši model.

Torej priporočam Inkjet, kjer menjaš samo barve in ne cele glave.

tudi wireless je velik plus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

Mimikamiki ::

Kako pa je kaj z izsušitvijo pri injket tiskalnikih? (ker zna priti tudi kakšno obdobje, ko se pa ne bo printalo npr. 14 dni)?

bobby ::

Brotherja J-serijo, web registracija in imas 3 leta garancije, ali pa 2, sem ze pozabil.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Kamion ::

Zelo priporočam črno-belega laserja. Sam imam zelo dobre izkušnje s HP LaserJet 1000 serijo. Tonerje se dobi poceni obnovljene in ob občasni uporabi traja en toner več let.
Prednosti so še hitro tiskanje (stran leti ven 10x hitreje kot pri inkjet), se ne zasuši, majhna velikost (manjši kot ink jet) ter manj gibljivih delov (manj možnosti za okvare!).

Poceni se dobi rabljene laserje, ki ne pobirajo papirja, za par $$ se kupi pick-up roller in imaš delujoč tiskalnik.

InkJet so za moje pojme samo za fotografe, ki tiskajo fotografije na foto papir, za tekst in podobne stvari pa ga enostavno ni čez laserja! -> poglej samo pisarne, nisem še videl profesionalne pisarne z InkJet tiskalnikom. Samo nam navadnim konsumerjem se poceni proda InkJet, zato da se nato lahko proda drage kartuše...

smacker ::

Ma kdo izkušnje z novimi Epsonovimi inkjeti, ki nimajo kartuš - kupiš tekočo barvo in polniš posode v tiskalniku?
Ta model so reklamirali v bigbangu, 160eur, 3 leta garancije (tudi za sušenje ob neuporabi do 6 mesecev) + 2x črna, 1x vse barvne, skupno za 8000 strani: https://www.epson.si/products/printers/...
Barve so smešno poceni, 8eur črna za 4500 strani ter 6eur barvne za 7500 strani.

Mimikamiki ::

aja pa pozabil sem omeniti, da mora omogočati Wi-Fi povezavo in obojestransko tiskanje :)

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mimikamiki ::

a_borlak ::

Absolutno laser, za tistih par barvnih pa kje zunaj. Pri nakupu novega obvezno preveri ceno potrošnega materiala in koliko zdrži toner/razvijalna enota, če je slučajno ločena. Ne gledat le cene tiskalnika.

tony1 ::

Poglej si še enega Brotherja za podobno ceno, nato pa primerjaj še ceno tonerja za oba (pri čemer upoštevaj, da se pri Brotherju na cca. 2 tonerja menja tudi boben oz. razvijalno enoto, ki spet stane).

Stikalo ::

@Mimikamiki

Zasuši se ne, moraš imeti tiskalnik vklopljen (standby) in se na par dni malo očiti.

Lej za moj MFC-j200 pride črna barva za 2,4k strani 10 eur
https://www.printink.si/kartusa-brother...
komplet vse barve: 38€
https://www.printink.si/komplet-kartus-...
Pa lahko skeniram samodejno, printam barvno.. Meni se ne da skakat okoli za eno barvno stran, pač stiskam doma.

Originalna - saj veš da ti bo delovalo. Čeprav kolegom ponaredki delajo odlično.
tale bi tudi šel: https://www.ceneje.si/Izdelek/4117248/r...

Tonner za tega xeroa pa stane 6x več za polovico manj strani:
https://www.printink.si/toner-xerox-106...
ali pa to 10x dražje: https://www.mimovrste.com/tonerji/xerox...

Torej tiskalnik je 60€, ko kupiš še enkrat tonner je pa že 160 €.. hmm..

@Mimikamiki Lol, pri Xerox laserski tiskalnik Phaser 3020i ima priložen toner s samo 700 strani. Torej računaj zraven še tonner za 100 € :D

Daj pokliči jutri na printink pa povej kaj bi rad, če ti lahko svetujejo. Mene tudi zanima kaj je sedaj IN :D Oni so gotovo mački.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stikalo ()

steev ::

Da te vidi babo, ko rabiš 50 strani natisnit z inkjetom.

Seveda črno beli laserski. Sešteješ ceno printerja plus tonerje, da dobiš neko okvirno ceno na stran, kot so ti že drugi svetovali. Pa vzameš obnovljene tonerje, ki stanejo par deset eur. Plus da je tekst ne inkjetu videt za en drek.

Aja, pa vzami takega, ki ima predal za papir, ki se popolnoma zapre, da se ti papir ne praši.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

_Sajmon_ ::

smacker je izjavil:

Ma kdo izkušnje z novimi Epsonovimi inkjeti, ki nimajo kartuš - kupiš tekočo barvo in polniš posode v tiskalniku?
Ta model so reklamirali v bigbangu, 160eur, 3 leta garancije (tudi za sušenje ob neuporabi do 6 mesecev) + 2x črna, 1x vse barvne, skupno za 8000 strani: https://www.epson.si/products/printers/...
Barve so smešno poceni, 8eur črna za 4500 strani ter 6eur barvne za 7500 strani.


Ne vem točno, ampak verjetno kaki dve leti imam doma imam Epsona L386. Okrog 150€ je bil. Morda sem natisnil kakih 4000 strani. Enkrat dotočil črno barvo. Še ena črna kartuša je na voljo, a ne vem, ali naj jo uporabim, ko bo čas za to (ajd, če pol ali tričetrt leta) ker bo potekel rok trajanja 10/2019.

Sicer se s tiskalnikom zadovoljen. Sploh mi je všeč občutek, da ni treba nič razmišljati glede porabe barve. Tiskaš kolikor ti duša da. Pri nas doma ga kar uporabljamo, morda pa se zgodi teden ali dva, da stoji. Glede mašenja glave: morda se v zadnjem času pogosteje dogaja, a večinoma eno, včasih dve, tri ali (ja tudi) štiri čiščenja pomagajo.

Kar pa me rahlo moti je, da natisnjen tekst izgleda dost grob, ni tiste ostrine črk pri privzeti kvaliteti. Pa tudi črna bi lahko bila bolj črna.

dexterboy ::

@Mimikamiki; če tiskaš 1 na teden, pa še to ne rabiš barve, vzameš laserski črno beli tiskalnik in pozabiš na skrbi. Za takrat, ko potrebuješ barvni izpis, pa je sigurno kdo od znancev, prijateljev, ki ima barvni printer pa boš že tam natisnil.
Pljuvalniki, kakršnikoli, so neprimerno cenejši po izpisu kot laserski, ampak je dobro, da če ga kupiš, da ga tudi koristiš.
In če se že kupi pljuvač, naj bo to tisti na posode za dolivanje barv, nikakor menjava kartuš.
Kakršnokoli ostalo "palamudenje" je za tvoje potrebe okverkill. Pigmentne barve, precision core, sušenje šob, ciss.... kakšne so že tvoje potrebe?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Egidij88 ::

Še en glas za laser, ker zadeva just works.

zee ::

Crnobeli laserc s priklopom na mrezo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mimikamiki ::

Super! hvala vsem za mnenja!

Gledam sedaj nekaj takšnega:

https://www.mimovrste.com/laserski-tisk...

Bo tole OK?

Zanima me še kako je s temi bobni? kdaj se menjajo oz na kako pogosto.

hvala

Han ::

Na ca. 10.000 strani oziroma ko tisk postane vidno slabši pri zadostni količini tonerja.

Kamion ::

S tvojim tempom tiskanja ti ne bo potrebno niti razmišljati o menjavi bobna. ;) Samo kakšen toner na kakšni 2 leti.

Tale Xerox, ki si ga nalepil izgleda soliden printer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamion ()

Stikalo ::

Sam sem imel ČB laserca, ampak ne morem reči, da nima blazne prednosti pred brother inkjetom. Je pa res, da so prejšnji inkjeti bili praktično za v smeti. Glave so se mašile, zelo drage, barva je takoj šla. Tukaj lahko tiskaš zelo poceni in veliko. Brez mašenja.

Tonnerji so dragi, neoriginali hitro puščajo sence. Tukaj vidim je Laserc 60 € + tonner 100 €. Brother ima pa barvo multifunkcijsko napravo za 160 € + kasneje so vse barve 40 €, ali samo 10 € črna. S tem da imam še skener in podajalnik papirja.

Ne vem, zakaj bi tiskal samo ČB? To pride prav za besedila? Teh ne printam veliko.. Kaj pa slike, zemljevidi, spletne strani? Meni je pri ČB vedno manjkala barva, mogoče če si navajen na ČB gre..

roscha1 ::

@šalter

Daj nehaj onanirat na temle Brother-ju, enakovredne zadeve imata najmanj še Canon in Epson, tako da...

BTW. Osebno sem imel z Brotherjem bolano zanikrne izkušnje in ga sploh povoham ne več.

Stikalo ::

roscha1 je izjavil:

@šalter

Daj nehaj onanirat na temle Brother-ju, enakovredne zadeve imata najmanj še Canon in Epson, tako da...

BTW. Osebno sem imel z Brotherjem bolano zanikrne izkušnje in ga sploh povoham ne več.


@ruša, črnobeli laserc je pa brezplačen in, če kupiš neoriginal tonner in imaš srečo, ti pa začnejo še cekini ven letet.

Še vedno je ČB tiskalnik drag, tonner ni brezplačen in še vedno je ČB. Sam sem imel oba in sem veliko bolj zadovoljen z barvnim inkjetom. Ko je za zamenjati črna barva lepo dam 10€ in printam naprej. Barve pa tudi niso drage.

Han ::

OP želi tudi duplex, ki ga omenjeni pljuvalnik nima...

Mimikamiki ::

Evo tiskalnik je že kupljen in sicer Xerox Phaser 3260.

Nisem zgrešil z nakupom. Je ravno pravšnje velikosti za na mizo, ima predal za 250 listov (da se listi ne prašijo), povezava preko Wi-Fi deluje super (tudi preko telefona), tudi sam tisk je kvaliteten in izpis dosti hiter.

Hvala vsem za pomoč!

styrian ::

Jaz z drugim modelom Phaserja (3140) nimam dobrih izhušenj. Če tiskam več kot 5 strani, se pregreje. Ročno obojestransko tiskanje je nemogoče, ker včasih vzame 2 lista naenkrat, pa sploh ni bil veliko rabljen. Skratka: igračka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
696140914 (336) Han
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037020 (20734) gazer
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317369 (4366) 1309976
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422107 (14381) Spock83
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409595 (6787) MStrix

Več podobnih tem