» »

Poklic programerja in programiraje

Poklic programerja in programiraje

šted ::

Ster sem 14 let. Danes smo imeli v šoli predavanje od izbiri poklica,SŠ itd. Že nekaj časa me zanima poklic programerja. Sem že gledal teme a vseeno ne vem kje začet.Kere programe uporabljati? kakšna je plača ?Je potreben angleški jezik ?Odločile sem se za elektrotehnično Ptuj program tehnik računalništva? Kaj predlagATE DA BI ZAČEL DELATI PRVO ?
  • spremenilo: šted ()

jype ::

šted> kakšna je plača ?

Če te to zanima, potem bo morda najbolje, da greš raje za keramičarja.

šted ::

Zakaj ?

jype ::

To become a programmer takes the deepest commitment, the most serious mind. Paycheck, time off. A programmer craves not these things. Dabble not. Compile, build. Or build not.

urosz ::

jype ne pametuj spet pa spet si šel totalno offtopic že 1. post - čestitke.

šted: ti pa idi za računalničarja, če te to zanima pa se ne oziraj. kakšne bodo plače in v kakšnih tehnologijah pa ti težko kdo karkoli točno pove, ker dokler boš postal resen programer, bo preteklo še kar nekaj vode.

šted ::

Ja pa za začetek malo vaje. Za kratkočasje:P

urosz ::

skoraj vseeno. python priporočajo, drugače pa čist odvisno od tega, katera veja računalništva te zanima. aja, pa angleščina je nujna.

abyssus ::

Delaj C++, orodje DevC++. To smo mi uporabljali na Ptuju. Pa knjigo si v knjižnici sposodi, Strukturirano in objektno usmerjeno programiranje 1.del(nekaj takega), Žumer in Brest sta avtorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abyssus ()

blackbfm ::

Kaj predlagATE DA BI ZAČEL DELATI PRVO ?

web developement, php, javascript, html, sql.. za začetek

za extra nalogo pa si lahko nabaviš arudino, in narediš nek projekt v povezavi z zgoraj omenjenimi tehnologijami

phyro ::

sigurno python. Ne priporočam ti začet s c++ in ostalimi stvarmi, ker mislim da ni pomembno točno vedet kako se dela s pomnilnikom in pointerji in podobnimi zadevami ko začenjaš, je dosti bolj pomembno da razviješ programersko razmišljanje zato ti priporočam, da postaneš najprej zelo domač v pythonu. PHP je jezik, ki je najbolj razširjen za spletne strani, ampak ti ga sam odsvetujem (s pythonom lahko delaš vse kar lahko s PHP). Pa še bolj zabavno ti bo s pythonom se učit :P

Invictus ::

Nauči se najprej kake algoritme. Znanje matematike ne bo škodilo, ker to pripomore k logičnemu razmišljanje.

C in C++ je kar dobra osnova, saj so programerji v teh jezikih precej bolje plačani v povprečju kot web developerji. Enako velja za javo.

Z UI se prevel ne ukvarjaj ker za to danes obstajajo grafična orodja kjer vse narišeš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

programerjem trpi hrbet, oči, desno zapestje(od miške), nasploh zdravje zaradi stresa in sedečega delovnega mesta
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mesar ::

Evo ti programe...

http://www.bloodshed.net/devcpp.html
http://www.codeblocks.org/

tutorial...

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

sicer devc++ in codeblocks nista ravno za kaj resnega ampak osnove se lahko naučiš.

Plača? Če boš po kodi packal, metal skupaj kose kode dokler ne dela... potem boš lahko srečen z 700EUR. Če hočeš višje cifre pa boš ti verjetno vsej delna specializacija ne uide... ampak se tudi več pričakuje od tebe. VEČ.

Blinder je izjavil:

programerjem trpi hrbet, oči, desno zapestje(od miške), nasploh zdravje zaradi stresa in sedečega delovnega mesta


To drži samo delno, prioritete so pomembne. Ok, ajde, če delaš za minimalca zaradi lastne nezainteresiranosti... pol so tudi delovni pogoji običajno slabši, drugače pa to ni nek problem...
Your turn to burn!

nightrage ::

Blinder je izjavil:

programerjem trpi hrbet, oči, desno zapestje(od miške), nasploh zdravje zaradi stresa in sedečega delovnega mesta

Zato se moraš pa po službi tudi s športom ukvarjat, da ubiješ stres in poravnaš hrbet. :)

Drugač pa izber jezik, ki je med najbolj popularnimi programskimi jeziki http://langpop.com/ Pa glej pod tisto raziskavo, ki jo je google naredil, ker je za moje pojme najbolj resnična.

Zgodovina sprememb…

Velki ::

Da te postavim na realna tla. Če hočeš programirati spletne strani se da tudi z SŠ imeti lepo plačo če si zainteresiran. Če misliš da te to ne zanima pojdi na gimnazijo če se le da, boš veliko več uporabnih stvari odnesel (pravilna slovenščina (ki ti veliko pomaga pri zaposlitvi), prednost v matematiki na fakulteti, in nasploh boljša razgledanost). Sem bil sam med najboljšimi v SŠ (tehnik računalništva), vendar boš močno sam doma garal če hočeš z srednjo šolo delati kaj drugega kot spletne strani. Ker kot slišim je fakultetna matematika za dobrega programerja nuja.

ameba ::

Najprej pejt na gimnazijo, kjer boš dobil širok spekter znanja ( verjem na besedo jbg :-) ), medtem se pa lahko sam učiš programirat. Dovolj časa bo na faksu, da boš pridobil željeno znanje. Verjemi najprej treba postavt temelje, šele kasnej začni gradit naprej. Nikol ne veš kaj prihodnost prinese.

xxx ::

jype je izjavil:

To become a programmer takes the deepest commitment, the most serious mind. Paycheck, time off. A programmer craves not these things. Dabble not. Compile, build. Or build not.

Tule se bom pa strinjal. Če te zanima paycheck pojdi raje za kakšen bolj nakladaško orientiran poklic, ekonomist, (pre)prodajalec, polagalec ploščic, sistemski administrator,... skratka povsod, kjer lahko z minimalno dela in maksimalno nakladanja dobiš kar najvišjo plačo. Programiranje je veliko dela in samoizobraževanja, za premajhen denar (na račun raznih sestavljalcev kockic, ki jim sicer ni nič jasno, ampak nekaj dostavljajo (standing on shoulders of giants), vodstva podjetij pa tako ali tako niso sposobna dojeti razlike med sposobnim in nesposobnim, dokler številke štimajo). Sicer je pa tako ali tako vseeno kaj se greš v srednji, faksu, na koncu boš ugotovil, da je večino tega znanja neuporabnega (ceprav te bo zdajle nekaj FRIjevcev začelo prepričevati, kakšne dase so).
Pa pa...

Phantomeye ::

Iz mojih osebnih izkušenj moraš bit pravi človek za to (beri: prave mentalitete). Večina programerjev, ki jih poznam (npr. moji bivši sošolci, ki se zdaj poklicno ukvarjajo s programiranjem in so tudi ownal med šolanjem)so delali v tej smeri, preden so se sploh odločal o svojih poklicnih poteh. Torej ljudje, ki so se samoiniciativno vrgli v programiranje in programiranju podobna opravila PREDEN so se sploh odločili, da bodo šli na srednjo šolo, ki se ukvarja s tem področjem.

Tisti, ki so se za računalništvo odločili ob vpisu (ali malo prej), so med šolanjem imeli težave s programiranjem, zdaj pa delajo čisto druge stvari. Vključno jaz.

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Nisem programer, vendar ko se hočem vsake toliko časa kaj naučiti spisati v rač. jeziku, začnem naprej s htmljem.
http://www.w3schools.com
Začneš na levi in greš proti desnemu.
HTML CSS JAVASCRIPT JQUERY XML ASP.NET PHP SQL in šele nato kaj resnega programiranja.

xxx je izjavil:

jype je izjavil:

To become a programmer takes the deepest commitment, the most serious mind. Paycheck, time off. A programmer craves not these things. Dabble not. Compile, build. Or build not.

Tule se bom pa strinjal. Če te zanima paycheck pojdi raje za kakšen bolj nakladaško orientiran poklic, ekonomist, (pre)prodajalec, polagalec ploščic, sistemski administrator,... skratka povsod, kjer lahko z minimalno dela in maksimalno nakladanja dobiš kar najvišjo plačo.

Nekdo se pa preveč ceni. Sam delam tako delo, za katero ne potrebuješ izobrazbe razen OŠ. In če bi ga redno opravljal in to 7x/teden, bi mesečno zaslužil tam nekje 1300eur. Ampak pazi zdaj to. Takega dela - ga ni junaka- ki bi bil sposoben delati tako dolgo in redno.
Nauk zgodbe:
There's no such thing as a free lunch!
Minimalno dela in max nakladanja = čistilka
Veliko dela za ne ravno ogromno denarja = polagalec ploščic
Veliko znanja vrednega veliko časa in denarja = sistemski administrator.

amacar ::

Ne sodi na enem primeru. Večina z najvišjim povprečjem na feriju nas je prišlo ravno iz splošne gimnazije, prej pa se s programiranjem nismo ukvarjali. + je zagotovo da smo imeli dosti boljšo podlago matematike, bolj razvito logično razmišljanje ter znali smo se učiti.

phyro ::

Phantomeye je izjavil:

Iz mojih osebnih izkušenj moraš bit pravi človek za to (beri: prave mentalitete). Večina programerjev, ki jih poznam (npr. moji bivši sošolci, ki se zdaj poklicno ukvarjajo s programiranjem in so tudi ownal med šolanjem)so delali v tej smeri, preden so se sploh odločal o svojih poklicnih poteh. Torej ljudje, ki so se samoiniciativno vrgli v programiranje in programiranju podobna opravila PREDEN so se sploh odločili, da bodo šli na srednjo šolo, ki se ukvarja s tem področjem.

Tisti, ki so se za računalništvo odločili ob vpisu (ali malo prej), so med šolanjem imeli težave s programiranjem, zdaj pa delajo čisto druge stvari. Vključno jaz.

ahhh ni res, jaz sem začel na faksu programirat, do takrat sem igral igrice. :D

LitralSM ::

amacar je izjavil:

Ne sodi na enem primeru. Večina z najvišjim povprečjem na feriju nas je prišlo ravno iz splošne gimnazije, prej pa se s programiranjem nismo ukvarjali. + je zagotovo da smo imeli dosti boljšo podlago matematike, bolj razvito logično razmišljanje ter znali smo se učiti.

Pravim, da bo za veliko denarja moral veliko delati. Pa naj si bo to težko fizično delo ali pa dalj časa trajajoče intenzivnejše šolanje. Kolikor je šola lažja toliko je delo težje.

amacar ::

Ja, moral bi citirati. V glavnem nanašalo se je na komentar uporabnika Phantomeye, s tvojim komentarjem se strinjam.

noraguta ::

jype je izjavil:

šted> kakšna je plača ?

Če te to zanima, potem bo morda najbolje, da greš raje za keramičarja.

ti nisi ne eno ne drugo, čemu svetuješ.


zaslužek je bistvo poklica.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

noraguta> zaslužek je bistvo poklica.

Ni čudno torej, da si tako slab v vsem, kar počneš za denar.

No, vsaj mizariš dobro!

mihellino ::

Zdravo
star sem 13 let (8.razred) in me poklici programerstva zelo zanimajo. kmalu bomo imeli v šoli delovno prakso in se bomo morali odločiti kam (v katero podjetje...). Zanima me če se poklic programerstva splača v tem času glede na razmere ter naslov kakšnega podjetja. Predvsem me ne zanima samo plača ampak je to eden redkih poklicev ki jih imam rad in se rad učim v tej smeri. Prosim za kakšen odgovor v čim krajšem možnem času.
:D

Mesar ::

V OŠ že mate prakso? :|

Čudno, glede na to, da bi v tem primeru pričakoval v URLju ch-tech.ch ...
Your turn to burn!

tony1 ::

Seveda se.

black ice ::

Ta "praksa" izgleda tako, da se učenci odpravijo za en dan v neko podjetje, ki jih vsaj približno zanima, kjer jim na poenostavljen način razložijo kako je pri njih oh in sploh. :)

Mesar ::

Ah, hm, that's new. No potem ni problem, naj zbere podjetje ki se ukvarja s tem kar želi delat in si gre pogledat?
Your turn to burn!

Janac ::

Če ti matematika nikakor ne gre je tut programiranje dead end?

Matematika nikakor ne gre mislim predvsem to, da po enem mesecu nevem več kako se koren zračuna, dejansko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

jype ::

Janac> Če ti matematika nikakor ne gre je tut programiranje dead end?

Odvisno kaj misliš počet. Ni vse, kar počnejo ljudje v programerskih firmah tudi zares programiranje.

phyro ::

Janac je izjavil:

Če ti matematika nikakor ne gre je tut programiranje dead end?

Matematika nikakor ne gre mislim predvsem to, da po enem mesecu nevem več kako se koren zračuna, dejansko.

lol, ni dead end že sam zarad tega ker imaš več kot preveč časa da se matematiko naučiš. Sicer pa, če znaš korene pokrajšat in ostalo nima veze, ker se to da nardit brez kakršnegakoli razumevanja o tem kaj koren sploh je ;P

Isotropic ::

Janac je izjavil:

Če ti matematika nikakor ne gre je tut programiranje dead end?

Matematika nikakor ne gre mislim predvsem to, da po enem mesecu nevem več kako se koren zračuna, dejansko.

mah za 95% programiranja je edina mata, ki jo rabis znat sestevanje, odstevanje, mnozenje in mogoce kaksna trigonometrija (redko). ce naletis na tak problem, ki ga ne znas (s stalisca matematike, recimo implementacija kriptografije) pac reces sefu, da naj da sodelavcu, ti pa tacajt nekaj drugega delas.
je pa zelo fajn, da znas logicno razmisljat.

to, da pozabis, kako se koreni (sklepam, da sestevanje, mnozenje le-teh, poenostavljanje) je pa izkljucno zaradi premalo ucenja.

konec koncev je tut v slo zelo veliko programerjev (in sysadminov...) takih, ki so high-school dropouti (bilo omenjeno tut dolgo nazaj tle v eni temi, da vidis svasta na slo trgu), pa tut oni ocitno niso masovno brezposelni.

mojca ::

Isotropic je izjavil:

konec koncev je tut v slo zelo veliko programerjev (in sysadminov...) takih, ki so high-school dropouti (bilo omenjeno tut dolgo nazaj tle v eni temi, da vidis svasta na slo trgu), pa tut oni ocitno niso masovno brezposelni.


High-school dropout in nesposobnež oz. antitalent za matematiko sta dve različni stvari. Med high-school dopouti se najdejo tudi taki s po večimi olimpijskimi medaljami in največjim številom udeležb na olimpijadah v državi. (In med diplomiranimi štromarji najdeš take, ki ne znajo montirati niti grla za žarnico.)

Ne pravim, da je nemogoče programirati brez dobrih matematičnih osnov, vendar ti prvič matematika zelo pomaga pri delu, drugič pa sta talent za matematiko in programiranje precej sorodna. (Če si antitalent za matematiko, obstaja "statistično signifikantna verjetnost", da ti programiranje ne bo šlo najbolje od rok.)

Ampak še enkrat: programiranje je zelo širok pojem in spekter veščin zelo raznolik. Kot je že jype povedal, se v podjetjih dela vse sorte, začenši z dizajnerji, kjer ni odveč, če ti npr. HTML/CSS/JS niso tuji, je pa recimo dovolj, če imaš npr. oko za zlati rez; če ne znaš dokazati, da razmerje Fibbonacijevih števil konvergira k zlatemu rezu, ti čisto nič ne manjka. (Če malo pretiravam.)

mihellino ::

No potem ni problem, naj zbere podjetje ki se ukvarja s tem kar želi delat in si gre pogledat?



ja sej to je res ampak jaz sem preiskal ves internet in nisem našel nobenega programerskega podjetja. A bi lahko kdo napisal kakšno ime podjetja v okolici ljubljane kamnika in kranja

bluefish ::

Zootfly, Zemanta, 3fs,...
Bi še lahko našteval v nedogled, vendar se gre za različne profile podjetij in se boš najprej moral odločiti, katero področje točneje te zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Gandalfar ::

mihellino je izjavil:

No potem ni problem, naj zbere podjetje ki se ukvarja s tem kar želi delat in si gre pogledat?



ja sej to je res ampak jaz sem preiskal ves internet in nisem našel nobenega programerskega podjetja. A bi lahko kdo napisal kakšno ime podjetja v okolici ljubljane kamnika in kranja


Prakticno vsa tukaj: https://slo-tech.com/delo

Vesoljc ::

bluefish je izjavil:

Zootfly, Zemanta, 3fs,...
Bi še lahko našteval v nedogled, vendar se gre za različne profile podjetij in se boš najprej moral odločiti, katero področje točneje te zanima.


IBZoot po novem
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programer-php, python

Oddelek: Loža
458059 (4950) Red_Mamba
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931124 (24785) x128
»

Kaj sploh je programiranje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5410276 (8277) imagodei

Več podobnih tem