» »

domače omrežje + rasp pi

domače omrežje + rasp pi

hooger ::

Kaj imam:
- prenosnik
- Belkin N+ Wireless Router (F5D8235-4)netgear router n+
- raspberry pi z raspbmc (wifi)
- tv

kaj bi rad:

rad bi naredil hišno omrežje za gledanje "datotek". Vse vsebine naj se shranjujejo na disk, ki bo priklopljen na router. Od tam pa žično (ali brezžično) naprej na raspberry-a. Kaj vse bi moral še dokupiti?

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

wave ::

nič

Yacked2 ::

wave je izjavil:

nič


Brez kablov ne gre.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

samotest ::

na hitro bi rekel, da ti med naštetim manjka disk?
Če ga priklopiš na RPi, daš v skupno rabo, RPi pa povežeš na TV z HDMI (ki po možnosti deluje z uporabo CEC), si lahko predvajaš , kar je na disku in na TV in na prenosniku.. bi bilo tako to kar želiš?

hooger ::

samotest je izjavil:

na hitro bi rekel, da ti med naštetim manjka disk?
Če ga priklopiš na RPi, daš v skupno rabo, RPi pa povežeš na TV z HDMI (ki po možnosti deluje z uporabo CEC), si lahko predvajaš , kar je na disku in na TV in na prenosniku.. bi bilo tako to kar želiš?



točno to bi bilo to kar želim. Edino ne vem kako bi na RPi-ju poštimal disk. RPi je že zdej na tv (CEC deluje).

nekaj sem že našel. Verjetno bi moral naredit nekaj takega:

http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

BlaY0 ::

OpenELEC pride s predefinirano smb.conf konfiguracijsko datoteko. To datoteko lahko dopolniš s svojimi "share" definicijami. Drugače imaš pa 1000 in en nasvet na OpenELEC forumu.

Disk, ki ga boš priklopil na RPi, mora imeti svoje napajanje.

Likalnik ::

Fantje težavo imam....včeraj mi je vzelo celo popoldne pa na koncu nisem nič urihtal...Uglavnem na RPI imam priklopljen zunanji disk s svojim napajanje, vse skupaj je na tvju...uporabljam raspbmc in zadeva deluje. Težava je, ker se mi nočejo torenti shraniti na zunanji disk ampak gredo vsi na sd kartico. Kje je težava oziroma kaj moram spremeniti...delal sem po 10 različnih vodičih, vse skupaj že petkrat na novo naložil, venda mi še vdno vse na sd kartico meče.

Če grem v računalnik, pod network, najdem svoj disk katerega sem mountal, torej predvidevam, da je nekje drugje težava...

uporabljam Sambo in nastavitve tukaj so mi malo sumljive...mi lahko kdo kopira preverjeno delujoče...oziroma če mislite, da je kje drugje težava

Sem na tujem forumu spraševal, pa jih ne zastopim dobro, glede na to, da se prvič srečujem s to zadevo...če vam bo kej v pomoč...odgovor:

Yes but final permissions are a function of two things:

(a) regular unix ownership and permissions on the underlying filesystem, and
(b) what is prescribed in smb.conf.

I suspect the underlying filesystem ownerships or permissions are the problem



To so pa moje nastavitve v sambi:


#======================= Global Settings =======================

[global]
workgroup = WORKGROUP
server string = raspnas server
netbios name = raspnas
dns proxy = no

### Logging
log file = /var/log/samba/log.%m
max log size = 1000
syslog = 0
panic action = /usr/share/samba/panic-action %d

### Authentication
security = user
map to guest = pi

#======================= Sharered Folders =======================

[media]
path = /media
guest ok = yes
guest account = ftp
browseable = yes
read only = no
create mask = 0777
directory mask = 0777
writeable = yes
admin users = everyone

Hayabusa ::

Težava je, ker se mi nočejo torenti shraniti na zunanji disk ampak gredo vsi na sd kartico.

Kateri torrent odjemalec, kje je zagnan ?
Katero verzijo Sambe imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Likalnik ::

Torent odjemalec je Deluge, zagnanega imam na PC-ju in preko webui povezan na raspberry oziroma preko spletnega brskalnika lahko dostopam vanj.

samba je zadnja verzija..točno katera ne znam pogledat, vendar, če jo hočem inštalirat mi napiše, da je zadnja nastavljena oziroma najnovejša

Hayabusa ::

Zakaj ne uporablja maline za torrent ?
http://www.howtogeek.com/142044/how-to-...
Configuring Your Download Location

Imaš na pcju dostop (read/write) do hdd-ja preko sambe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Likalnik ::

Am glede maline ne vem..fora je da sem se s linuxi prvic srecal in nisem imel pojma...svetovali so raspbmc in deluge...tako da sem se s tem zacel igrati...raspbmc mi je vsec, ker se lahko uporablja tudi kot cec, se pravi z usmerhevalnikom od tvja....ta link k si mi ga dal, delal se po njemu in se vedno delam, ko resetiram celo zadevo, ko se zgubim...na pcju preko network oziroma sambe lahko pridem do zunanjega diska katerega sem predhodno mountal...read/write je moznost...odpre se mi ce kliknem na njo

Hayabusa ::

Imaš vodič (s slikami) in nastavi po njem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Likalnik ::

Hvala za pomoc.. Vem kaksen je vodic in sem delal po njem vsaj desetkrat,da ga ze na pamet znam...vsakic pridem do istega zakljucka, vse vredu dela, samo ne shrani mi na zunanji disk....tukaj je neka druga tezava, katera pac v vodicu ni opisana...in jo bom sam tezko resil.....vam vsem takoj kopira vse na disk al kako....ali ste morali kaj posebej nastavit

Hayabusa ::

Kaj imaš vpisano tu ?


Pozabi na pc odjelamec za torrente, ki se shranjuje na pi hdd.

Likalnik ::

Tu sem vpisal na zacetku vse tako kot pise...potem zadeva ni delovala in sem eksperimentiral...nekje sem zalsedil, da naj bo vpisan samo prvi kvadratek...se pravi download to...notri sem vnesel isti ime kot sem mountal disk...v mojem primeru /media/medeon....in ce grem na pc vidim pod network, mapo media ( vpisem ime in geslo) potem se mi odpre mapa medeon katera je pa prazna....

Likalnik ::

Aja se to mislis, da je tezava v tem, da unix ownership in samba nastavitve nista ista oziroma, da bo moral nastaviti Sudo chmod -R g+w da ni samo za root userje oziroma sudo chgrp-R users


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767988 (5115) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205253014 (12230) pierch
»

Raspberry PI in OpenElec (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6013323 (8072) Matija82
»

MicroSD za Raspberry Pi B+

Oddelek: Strojna oprema
222866 (2509) micoboy
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486214 (5513) GTX970

Več podobnih tem