» »

Rdeče banane. Kje kupiti v MB?

Rdeče banane. Kje kupiti v MB?

Tilen ::

Rdeče banane



Banane



Zluštale so se mi rdeče banane ampak jih zaenkrat še nikjer v MB nisem našel. Gre se za malo bolj kvalitetne banane od rumenih.

Na Šparovi strani jih sicer najdeš vendar v trgovini jih ni.

Prosim za pomoč pri nakupu! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

BigWhale ::

Sej, mas se vmesno varianto, eno rumeno lahko pustis kake 14 dni stat, bo rjava. :>

bluefish ::

Je pri rdečih tudi kaka finta v okusu ali le v barvi?

Tilen ::

Ni finta le v barvi, kot že rečeno, ponekod se te naše rumene banane dajejo samo svinjam in se jé le rdeče banane, ki so boljše kvalitete.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

andromedar ::

V čem se pa odraža kvaliteta teh rdečih? Okusu?

V Leclercu, ki ima največ tega tropskega sadja imajo poleg rumenih samo še zelene (ki menda sodijo v zelenjavo)
Eh?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

V okusu, ja. It has a creamy white to pink flesh, with a slight raspberry-banana flavor.

Rdeče banane



Wiki


Sem malo potečnaril na elektronske naslove znanih trgovin. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Avenger ::

Sporoči kaj bo, me zanima.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

madmitch ::

Te banane so dokaj neobstojne za transport, zato jih boš pri nas težko našel. Te ne zorijo pod plini v ladijskih skladiščih, kot "klasične" banane, ki so res samo za prašiče futrat proti drugim vrstam. V večjih državah se trgovcu splača pripeljati celo letalo teh banan, ker jih bo imel kje prodati, pri nas pa... Za tistih pet štacun, kjer bi to šlo - ni računice.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Brane2 ::

Se samo meni zdi ali pa so danes banane dejanjsko brez okusa v primerjavi s tistimi prej ?

Enako za breskve, nektarine, tudi nekatero zelenjavo, npr paradižnik...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dzinks63 ::

Se samo meni zdi ali pa so danes banane dejanjsko brez okusa v primerjavi s tistimi prej ?
Enako za breskve, nektarine, tudi nekatero zelenjavo, npr paradižnik...

Imaš čisto prav. Tisto kar je iz daljnega uvoza se obere še napol zeleno in prisilno dozori med prevozom in v hladilnicah. In takšno sadje ter tudi nekatera zelenjava je res brez pravega okusa. V glavnem, če je moč dobiti domače slovensko sadje, je veliko bolj okusno od uvoženega. Da nebi delal primerjave z sveže dozorelim sadjem direkt z drevesa iz domačega sadnega vrta, katero je res vrhunskega okusa.

ZaOstali ::

Se samo meni zdi ali pa so danes banane dejanjsko brez okusa v primerjavi s tistimi prej ?

Enako za breskve, nektarine, tudi nekatero zelenjavo, npr paradižnik...

Jah če je uvoženo sranje. Nasadi si doma 10 vrst sadja (tak kot mamo mi) pa boš videl razliko.

Samo nekaj me zanima:-.!
Če si kupiš, rdeče banane, ki so 2x boljše, stanejo pa 2x več kot navadne, naješ se pa isto, a je pol ta tema obsojena na EPIC FAIL?

opeter ::

Jaz pa prvič vidim rdeče banane! Hudo! 8-O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tilen ::

Najboljši sosed je javil (ostali še nič) :



Spoštovani!



Obveščam vas, da bomo imeli rdeče banane ter mini banane na voljo v naših prodajalnah v začetku decembra. Glede na izkušnje prejšnjih let, je takrat namreč najugodnejši čas za ponudbo teh artiklov.



Zahvaljujem se vam in vas lepo pozdravljam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

delfinus ::

Ce kej pomaga. Metro Graz jih ima. lp, d.

mojsterleo ::

jaz sem jih jedel pred nekaj leti v trstu, niso se mi zdele nic posebnega napram navadnim bananam. kot so ze ostali rekli, so rdece banane precej neobstojne, zato se vecinoma konzumirajo lokalno, v izvoz pa grejo rumene banane (ki jih poberejo ze, ko so zelene).

Avenger ::

Ce kej pomaga. Metro Graz jih ima. lp, d.


A tole slučajno pomen - trgovina Metro, v Grazu, Avstriji?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

A. Smith ::

Se samo meni zdi ali pa so danes banane dejanjsko brez okusa v primerjavi s tistimi prej ?

Enako za breskve, nektarine, tudi nekatero zelenjavo, npr paradižnik...


Ne, ne zdi se samo tebi.

Dejstvo je, da se je zadnjih 20 let integrirana pridelava spremenila (pa tudi uvožene robe je dosti več). Težko je pričakovati, da bodo paradižniki, pridelani pozimi v topli gredi in z izključno umetnimi gnojili, enakega okusa, kot tisti sezonski.

Ko poberejo zelene in jih potem potapljajo nevemkamže, jih lahko skladiščijo precej časa - in potem jih kupiš, ter se zmrduješ, ker si pričakoval, da sezonski bodo pa ja dobrega okusa :)

Skratka, kvaliteta dobavljene robe zelo niha, vendar imamo kolikor toliko svežo zelenjavo in sadje na razpolago čez celo leto.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

genesiss ::

Sem kupil te rdece banane in eno poskusil, zanic je - trpka in neuzitna. Jih naj pustim par dni, bojo dozorele?

Matija82 ::

genesiss je izjavil:

Sem kupil te rdece banane in eno poskusil, zanic je - trpka in neuzitna. Jih naj pustim par dni, bojo dozorele?


Kje si dobil? Cena?


@ostali, odprite si novo temo za debelost, revščino in hrano v LJ.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za sladkosnede - sladkarije, ki nasitijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658378 (7087) Massacra
»

Najljubša hrana, pijača (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114445 (12796) gzibret
»

Počene koščice v breskvah in nektarinah

Oddelek: Loža
324946 (4109) guest #44
»

Zdrava prehrana; sadje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786990 (5728) sketch

Več podobnih tem