» »

dostopnost NAS težave

dostopnost NAS težave

zrataj4201 ::

Pozdravljeni!
Imam T2 internet, od tam naprej imam povezavo na TP-link TL-WR2543ND wireless router.
90% uporabljam preko kabla po omrežju doma.Nas myDitto server.
Težava je takšna:
po navodilih prilopljen direktno na T2 modem deluje od zunaj brezhibno, a je nedostopen po domačem omrežju.Priklopljen na Tp-link, pa je dostopen po domačem omrežju, od zunaj pa ne.
Kako nastaviti router, da bo deloval povsod?
vsi mi pametnjačijo, da je enostavno, pa še ni nikomur uspelo, da bi mi uredil zadevo.
kako na uredim:
-address reservation? ali
forwarding;
-virtual server
-port triggering
-DMZ
-UPnP
Skratka meni ni jasno, kaj in česa se naj lotim.Prosim za nasvete, saj mi tudi računalničarji govorijo, da z tem ni kar tako.Hvala

NoName ::

za začetek je potrebno ugotoviti, kateri protokol uporabljaš za dostop do NAS-a... CIFS (Windows sharing), WebDAV, ... NFS.. ali kaj čisto tretjega..

Načeloma neposrednega dostopa do CIFSa ne bo mogoč, saj operater blokira te porte... Priporočam, da se poslužiš katerega durgega protokola (WebDAV je sila fajni, saj gre za HTTTP/HTTPS sejo), seveda pri pogoju, da ga tvoj NAS omogoča...

Drugače pa bo potrebno z odjemalcem verjetno vzpostaviti kak VPN s svojim routerjem, nato pa boš imel tudi CIFS dostop...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

zrataj4201 ::

Kadar priklopim na T" modem direktno, je dostopen od zunaj brez težav, a ni dostopen preko tp-linka od znotraj in obratno.Torej ne gre za težavo z T2.

BlaY0 ::

Zakaj bi kdo sploh hotel priklopiti svoj NAS direktno na internet? Ti bo kdo udrl notri pa boš imel štalo.

Bistvo je da imaš takšno opremo v svojem privatnem omrežju za požarno pregrado, to pomeni da vse priklapljaš na svoj TP-LINK router. Če pa hočeš kakšno od storitev odpreti navzven se pa naredi port forwartding skozi router/firewall do omenjene opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zrataj4201 ::

dostop do myDitto Nas-a je izključno preko kodiranega usb ključa.Gre za to, da moj tast iz tujine brez znanja dostopa do določenih slik in posnetkov.Zadevo že imam, zato jo bom tudi uporabil, le želel bi si dostop tudi od znotraj.
torej forwarding.Kaj od tega moram uporabiti:
forwarding;
-virtual server
-port triggering
-DMZ
-UPnP
Hvala.

BlaY0 ::

Po moje bi šlo, če ga postaviš v svoje privatno omrežje in ga na routerju definiraš kot virtual server. Nič nisi povedal prek kakšnih protokolov se dostopa do tega serverja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zrataj4201 ::

tole sem našel:

Standards :
10/100/1000 Mbps
IEEE 802.3 10Base-T Ethernet, IEEE 802.3u 100Base-TX Fast Ethernet, IEEE 802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet
Protocols in Use Samba (SMB); my-Ditto proprietary
Supported USB File Systems NTFS (read only), FAT, EXT
Interfaces 1 x 10/100/1000 Gigabit Ethernet Port
2 x USB 2.0 ports
Hard Drives 3.5" Internal SATA 1 or 2 Hard Drive
Networking Protocols Samba (SMB); my-Ditto proprietary
Multimedia Protocols Complies with UPnP, DLNA 1.5, iTunes(R)


Bi uporaba z proxy rešila težave?
Oprostite, če klatim neumnosti, vendar ne vem prav veliko o tem.

BlaY0 ::

Če gre samo za SMB potem moraš narediti virtual server na routerju, ki bo kazal na IP od NAS-a znotraj privatnega omrežja ter (isto na routerju) pustiti dostop do TCP porta 445 in je to to. Tvoj tast bo v tem primeru hodil na tvoj router zadaj pa se bo dejansko oglašal SMB servis na NAS-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

zrataj4201 ::

Hvala.Bom poskusil popoldan in javim rezultat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328618 (29074) ignats
»

Postavitev poslovnega omrezja za ucne namene

Oddelek: Omrežja in internet
162881 (2007) imagodei
»

Tomato (Shibby) router firmware - vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
132225 (1553) AC_DC
»

za ceno starega PCja, profi router/ m0n0wall project

Oddelek: Omrežja in internet
131920 (1557) Tomay
»

priklop 3 računalnikov v mrežo

Oddelek: Pomoč in nasveti
81915 (1839) #000000

Več podobnih tem