» »

s.p. in status normiranca

s.p. in status normiranca

Goldee ::

Zdravo.
Ima kdo na tak način urejen s.p.? Mi lahko poveste kako to funkcionira?
Namreč, odprl bi si s.p., na katerega bi prejemal nakazila iz tujine (gre za oglaševanje - plačnik je Google). Ne bi presegel 40k€ na leto (zaenkrat).

Hvala.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

...:TOMI:... ::

Odpri si račun v ZDA, pa ti naj tja nakazujejo, najboljša opcija.
Tomi

Goldee ::

Kako si denar nakažem potem v SLO? V vsakem primeru je trace.
Ali naj si odprem pre-paid card?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

ZaphodBB ::

...:TOMI:... je izjavil:

Odpri si račun v ZDA, pa ti naj tja nakazujejo, najboljša opcija.

Super nasvet. Upam, da mu boš pomagal plačat kazen, ko jo bo fasal?

Omejitev za normirance je 50kEUR. Isto kot za zavezanca za DDV.

Glede Googla zna bit hudič, ker ti njim ne izstavljaš računov ampak ti oni nakazujejo denar in imajo neko svoje poročilo, ki seveda ni kompatibilno z Evropsko zakonodajo.

V praksi se to rešuje tako, da ti pač izdaš fakturo samo za DURS v višini prejemka. Ena debata na to temo[1].

Ne vem koliko to velja za take posle z Googlom. Ampak za poslovanje z Evropskimi podjetji (če ti račun recimo izstavi Google) moraš bit vnešen v VIES sistem za kar moraš bit zavezanec za DDV. V resnici to ne drži povsem in za potrebe vnosa v VIES lahko zaprosiš za posebno DDV številko. Bodi previden, ker računov v preostanek EU ne moreš izdajat dokler nisi v sistemu, postopek pridobivanja pa traja 20 dni. Ravno tako boš moral potem vsak mesec oddajat DDV poročilo.

Na DURS ne sprašuj o tem ker nimajo pojma. V vsakem primeru, pa se posvetuj z računovodjem.

[1]: http://www.webmasterworld.com/forum89/1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Goldee ::

Problem je, da v tej naši državi noben nič ne ve okoli tega. Sem se že pozanimal na DURS, pa so me samo čukasto gledali.

Tale popoldanski s.p. mi izgleda zanimiva varianta (drugače sem polno zaposlen in navaden s.p. odpade).
Zaenkrat ne računam na 40k€+ na leto, tako da ne bi presegel te vsote.
Kolikor jaz razumem je potem moj strošek fiksnih 36€ (ali nekaj takega) prispevkov na mesec, ter 6% davka na dobiček na leto.
6% -> Od 100% se ti odšteje 70% (normirani stroški), potem pa ti od 30% država odvaja 20% davka, kar znese na celotni ravni 6%.

6% letni davek z veseljem plačam. 42% pač ne.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Vikking ::

Rečmo da imaš letno 10k € prihodkov, kot normiranec boš plačal 600€ državi. (6%).
Če nisi normiranec in nisi zavezanec za ddv, pa dobiš računovodstvo ki ti recimo samo naredi zaključni račun in LP za npr.200€. Boš prišparal 400€. Imaš sicer malo več dela da še zbiraš prejete račune in potne stroške. pa 400€ je lep denar.
Prav tako moreš kot normiranec oddati (lp in izkaz poslovnega izida), kar pomeni boš prav tako plačal računovodstvo. Takorekoč lahko prišparaš celotnih 600€ in država ne dobi niti tistih 6%.

Sploh če lahko nabereš precej potnih stroškov se sploh tam do 20k € prihodkov, ne splača biti normiranec. Splača se tam med 30k€ do 60k €, ko imaš res malo stroškov, nič investicij.... Ne pozabi da prenehaš biti normiranec če dve leti zapored presežeš 50k €. Kar pomeni da imaš eno leto lahko 60k € drugo leto 45k € prihodkov, pa si še vedno normiranec. Ker nisi dve leti zapored presegl 50k €.
Kot normiranec izgubiš vse olajšave itd...

Tako da normiranec biti z nizkimi prihodki se splača, da ne najdeš poceni računovodstva, da se ti ne da popolnoma nič ukvarjati s papirji, imaš takšno vrsto dejavnosti ki nimajo takorekoč nič stroškov in precej prihodkov. Res bolj specifičnemu krogu ljudi se splača biti normiranec.

MoRp ::

Normiranec je naprimer moj mehanik. Stroske ima samo z nakupi delov, kilometrine pa si pac ne more obracunat tolk da bi blo omembe vredno... Placa "pavsal" in ima mir.

...:TOMI:... ::

Zhodbb, saj ni nujno, da naši vedo, da imaš karkoli kje drugje po svetu. Svetovni dohodek je eno, vprašanje pa, če ima naš durs možnost, da preveri vse države po svetu. Ja, ugotovil si, nima, če ne ne bi bilo davčnih oaz. O kaki kazni ti sanjaš?

Najlažje je imeti odprt račun v USA, denar lahko porabljaš recimo z Viso.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145063 (8847) fikus_
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439659 (14534) Recordman
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419357 (17977) LuiIII
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915134 (13754) BlaY0
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614373 (12935) pirx

Več podobnih tem