» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
84 / 90
»»

darkolord ::

Neuradno dela na S7, uradno pa ne bo nikoli, ker je avtor Valetuda ena rit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kami ::

Se na kratko moje izkusnje s tremi robotskimi sesalci (imel sem se ene samo mop varianto in ene sesalce, ki niso imeli pametne navigacije ampak so se navigirali glede na "odbijanje" ampak ni delovalo dobro in ni vredno omembe).

Prvo podatki stanovanju - okoli 100 m2, cistilne povrsine je okoli 65-70 m2. Vse sobe razen enega stranisca so prehodne (ni praga). V appu je nastavljeno tudi nekaj no go con in virtual walls (tam kjer so kabli, stranisce / soba z vecjih pragom, itd.).

Po sobah je laminat ali ploscice, preprog ni, imam tudi 3 vecje notranje pse, ki skozi celotno leto izgubljajo nenormalne kolicine dlak (pri pseh pa preproge tako niso dobra ideja, v primeru, da pride do kaksne nesrece ali podobno, pa tudi higiensko ni...).

Zraven robotskega sesalca se vedno sam sesam rocno vsaj 2-4x tedensko z enim Rowenta Silent Force, ki je tudi pravi work horse in ima v 4 letih ze ogromno ur delovanje in se vedno dela kot nov. Povprecno na mesec napolnim in zamenjam 2 4.5L vrecki (ja, dlak se nabere ogromno - tisti, ki nimajo psov skoraj ne verjamejo).

1. Prvi "resni" (z lidarjem / pametno navigacijo) je bil Xiaomi Mi Robot Vacuum (prva generacija)

Tega sem imel nekje dve leti. Je bil pravi work horse. Dnevno je deloval 2-4x,v teh dveh letih je nabral vec tisoc ur delovanja in skoraj 100k m2 posesane povrsine.

Filtre, stranske krtace, glavne krtace sem menjaval zelo pogosto, tudi sesalec je bilo pogosto treba odpreti in dobro pocistiti (pri treh pseh in delovanju 2-4x na dan je treba tudi kar veliko vzdrzevanja).

Tezav drugih ni bilo in ko sem zamenjal na Viomi V2 je sesalec sel naprej k starsem in deluje brez tezav.

Overall, zelo zadovoljen za prvi sesalec s "pametno" navigacijo (sploh glede na to koliko ur je dal skozi in prakticno ni bilo vecjih tezav).

2. Viomi V3

Ker sem hotel boljso combo vacuum / mop varianto sem nagradil na Viomi V3.

Overall je bil OK, ampak sem imel vec tezav z navigacijo (veckrat se je kje zataknil) in tudi z nadomestnim main brush, ki naj bi bil enak originalnemu ampak so se precej bolj gor skozi navijale dlake in se moral cistiti po vsakem sesanju.

Zraven tega pa sem tudi moral zamenjati kar nekaj zadev, ker so se pokvarile - pri lidarju sem moral zamenjati kroglicni lezaj in motor (oboje je precej specificna zadeva in je treba narociti iz Kitajske, zamenjava je relativno preprosta in sem opravil sam).

Pri lidarju sumim, da so bile krive dlake, ki so se nekako navile okoli lidarja (ko sem ga odprl je bilo okoli ovito polno dlak) in preobremenile / pokvarile motor - sicer mi ni cisto jasno kako je do tega prislo, ker imajo vsi motorji "fail safe", ki ustavi motor ob preobremenitvi.

Tudi s appom sem imel vec tezav.

3. Roborock S7 MaxV Ultra

Odkar sem videl announcement za Roborock S7 MaxV Ultra ze skoz cakam, da bo na zalogi v Evropi, da ga narocim, ker sem ze nekaj casa razmisljal o all in one sistemu s postajo za praznjenje. In glede na specifikacije in reviewe je Roborock S7 MaxV Ultra prakticno najboljse kar je treutno na voljo na trgu.

No, zadeva je koncno prisla.

Zaenkrat so prve izkusnje zelo dobre (postaja ki sama napolni in izprani vodo + omije mop + izprazni posodo za prah je top pa tudi camera based obstacle avoidance zelo pomaga - pri 3 pseh je po tleh vedno polno igrack, pa tudi oblacila, kabli in podobno se najdejo), bom pa se bolj podrobno porocal po kaksnem mesecu ali dveh, ker na zacetku je ponavadi "honey moon" period in komaj cez cas se za res vidi kako zadeva funkcionira.

Vem da je tudi nekaj dileme okoli privacy ampak v teoriji (koliko je res je drugo vprasanje, samo snifanje network prometa ne bi povedalo kaj dosti ker je TLS) ampak AI naj bi deloval lokalno in tudi slike in video feed se naj ne bi prenesel na cloud (v primeru, da je vklopljena funckionalnost za live view in da naredi sliko, ko naleti na oviro).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

bedarija ::

vsi ki zagovarjate nakup iRobota zato, da ti kitajci ne prisluškujejo. veliko sreče z zasebnostjo sedaj ko je amazon novi lastnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

mat xxl ::

Zakaj bi te to skrbelo, GPS- a nima, za naslov, te ne vpraša, če pa kje v app ju želijo ta podatek, napišeš Celovška 111 , 1000 Ljubljana in .....

Kje pa piše, da jih je Amazon kupil.....

GupeM ::

Aja, ker ta velika podjetja sploh nimajo podatkov o Wifi-jih in njihovih lokacijah. Ne rabiš nobenega GPS-a, pa ti povejo tvojo lokacijo. Saj jih ne zanima (mili)metrska natančnost. Če živiš v bloku/stolpnici ti še nadstropje lahko povejo.

cordoba ::

Zdej po cca 7 mesecih uporabe roborock s5 max lahko samo priporočam zadevo. Imam ga v mansardi, kjer čisti po vinilu cca 60m2. Imam timer vsak dan, da sam sesa, na cca 3 dni samo spraznim posodo in ga malo spiham. Tla so čista, brez prahu, imam tudi psa. 1 na teden dam tudi mokro pomivanje. Pred kratkim sem naročil nove krpe in pa filtre.
Res en boljših nakupov..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

Ganon ::

Filter kdaj opereš? Jaz sem se navadil, da ob praznjenju posode vse skupaj še operem, vzame zelo malo časa.

cordoba ::

Aja, ne. Nekako nisem upal, da se ne bi scufal. Predvidevam da samo z vodo, brez čistil? Drugače sem ga fajn spihal s kompresojem.. Hvala za info

Ganon ::

Ne bo se, je pralen. Jaz ga samo z vodo, je kot nov. Če bi dodal milo, ali kaj podobnega, tudi ne bi bilo nič narobe.

freesty ::

cordoba je izjavil:

Zdej po cca 7 mesecih uporabe roborock s5 max lahko samo priporočam zadevo. Imam ga v mansardi, kjer čisti po vinilu cca 60m2. Imam timer vsak dan, da sam sesa, na cca 3 dni samo spraznim posodo in ga malo spiham. Tla so čista, brez prahu, imam tudi psa. 1 na teden dam tudi mokro pomivanje. Pred kratkim sem naročil nove krpe in pa filtre.
Res en boljših nakupov..


Kje pa si vzel?

Jaz imam istega ze tudi kaksno leto. Ampak me moti, ker se zatakne na onem stojalu za susenje oblacil... Sem pred casom kupil mami Viomi V2 pro, pa sem ga malo probal prej, tisti pa je zlezel prek. Tak da to je edina stvar, ki me moti.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

cordoba ::

Nekdo je tukaj prilepil link, eno od teh alienexpres variant iz Poljske. Dal sem cca 310 eur. A zatakne se po višini ali se gor zapelje?

skyline ::

freesty je izjavil:

cordoba je izjavil:

Zdej po cca 7 mesecih uporabe roborock s5 max lahko samo priporočam zadevo. Imam ga v mansardi, kjer čisti po vinilu cca 60m2. Imam timer vsak dan, da sam sesa, na cca 3 dni samo spraznim posodo in ga malo spiham. Tla so čista, brez prahu, imam tudi psa. 1 na teden dam tudi mokro pomivanje. Pred kratkim sem naročil nove krpe in pa filtre.
Res en boljših nakupov..


Kje pa si vzel?

Jaz imam istega ze tudi kaksno leto. Ampak me moti, ker se zatakne na onem stojalu za susenje oblacil... Sem pred casom kupil mami Viomi V2 pro, pa sem ga malo probal prej, tisti pa je zlezel prek. Tak da to je edina stvar, ki me moti.


Narišeš mu no-go zone tam, kjer je stojalo.

petron ::

Jaz imam zemljevid na HA, pa nisem rootal.
https://github.com/PiotrMachowski/Home-...

AndreAS ::

Pozdrav,

iRobot Roomba 876 je po nekaj letih končal svoje delo. Iščem zamenjavo zanj. Torej samo " ščetke ", brez možnosti vlažnega brisanja. Katero varijanto priporočate.
Gledam Roborock serijo ali je kdo kaj drugega nabavil in je zadovoljen.

Hvala za nasvete.
lp, Andrej

p0f ::

Kami je izjavil:

Vem da je tudi nekaj dileme okoli privacy ampak v teoriji (koliko je res je drugo vprasanje, samo snifanje network prometa ne bi povedalo kaj dosti ker je TLS) ampak AI naj bi deloval lokalno in tudi slike in video feed se naj ne bi prenesel na cloud (v primeru, da je vklopljena funckionalnost za live view in da naredi sliko, ko naleti na oviro).


A deluje brez povezave na cloud? Ne rabim nobenega fancy online sranja, je samo nepotrebna navlaka, rabim samo gumb za vklop in izklop.

Ganon ::

p0f je izjavil:

Kami je izjavil:

Vem da je tudi nekaj dileme okoli privacy ampak v teoriji (koliko je res je drugo vprasanje, samo snifanje network prometa ne bi povedalo kaj dosti ker je TLS) ampak AI naj bi deloval lokalno in tudi slike in video feed se naj ne bi prenesel na cloud (v primeru, da je vklopljena funckionalnost za live view in da naredi sliko, ko naleti na oviro).


A deluje brez povezave na cloud? Ne rabim nobenega fancy online sranja, je samo nepotrebna navlaka, rabim samo gumb za vklop in izklop.


Seveda deluje, ampak je uporaba zreducirana na sesanje celotne površine z eno stopnjo moči. To je vse. Če bi rad posesal samo eno od sob, ali pa samo del sobe, nastavljal moč sesanja, stopnjo močenja krpe itd., potrebuješ aplikacijo. Aplikacija, ki preko omrežja nadzoruje delovanje robota, ni "fancy online sranje", z njo omogočiš polno funkcionalnost.

AndreAS je izjavil:

Pozdrav,

iRobot Roomba 876 je po nekaj letih končal svoje delo. Iščem zamenjavo zanj. Torej samo " ščetke ", brez možnosti vlažnega brisanja. Katero varijanto priporočate.
Gledam Roborock serijo ali je kdo kaj drugega nabavil in je zadovoljen.

Hvala za nasvete.
lp, Andrej


Zdaj že vsak briše, razen na primer S4 Max, ki mu v primerjavi z ostalimi manjka še nekaj dodatnih stvari.

Pahuljone ::

Ali ima kdo oz. je probal Ecovacs Deebot N8? Price/Performance zgledata zelo OK.

p0f ::

Ganon je izjavil:

p0f je izjavil:

Kami je izjavil:

Vem da je tudi nekaj dileme okoli privacy ampak v teoriji (koliko je res je drugo vprasanje, samo snifanje network prometa ne bi povedalo kaj dosti ker je TLS) ampak AI naj bi deloval lokalno in tudi slike in video feed se naj ne bi prenesel na cloud (v primeru, da je vklopljena funckionalnost za live view in da naredi sliko, ko naleti na oviro).


A deluje brez povezave na cloud? Ne rabim nobenega fancy online sranja, je samo nepotrebna navlaka, rabim samo gumb za vklop in izklop.


Seveda deluje, ampak je uporaba zreducirana na sesanje celotne površine z eno stopnjo moči. To je vse. Če bi rad posesal samo eno od sob, ali pa samo del sobe, nastavljal moč sesanja, stopnjo močenja krpe itd., potrebuješ aplikacijo. Aplikacija, ki preko omrežja nadzoruje delovanje robota, ni "fancy online sranje", z njo omogočiš polno funkcionalnost.


Se ne strinjam.

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.

Tako, da to JE "fancy online sranje", fino da se malo igras, nekega pretiranega smisla pa nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

Ganon ::

p0f je izjavil:

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.


1. Moč ni maksimalna.
2. Sesanje sobe se uredi hitreje od trapastega nastavljanja ovir. Par pritiskov na zaslon in že sesa.
3. Ne vem, v kakšnem okolju živiš, pri meni na tleh ni nobenih zasušenih, trdovratnih madežev. Tla so, ko robot opravi svoje, čista.
4. Če ti je ljubše fizično prestavljanje robota, potem imaš očitno mazohistična nagnjenja.

p0f ::

Ganon je izjavil:

p0f je izjavil:

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.


1. Moč ni maksimalna.
2. Sesanje sobe se uredi hitreje od trapastega nastavljanja ovir. Par pritiskov na zaslon in že sesa.
3. Ne vem, v kakšnem okolju živiš, pri meni na tleh ni nobenih zasušenih, trdovratnih madežev. Tla so, ko robot opravi svoje, čista.
4. Če ti je ljubše fizično prestavljanje robota, potem imaš očitno mazohistična nagnjenja.


1. Torej me S7 ne zanima

2. Ne. Niti telefona ne najdem v casu ko prestavim stol ali zaprem vrata (seveda to ne drzi za tiste, ki imajo namesto zivljenja buljenje v telefon)

3. Ce govoris o mopanju, ne niso. Samo svinjarija je razrecena in enakomerno razmazana povsod. Pac mozgane uporabi, ce umazane vode ne sesa, potem jo razmazuje naokrog. Ali pa razlij malo nerazrecenega malinovca, pocakaj, da se posusi in nazeni robotka "mopat", bos lahko prakticno sprobal, kako se ti po "mopanju" lepi celo stanovanje. Sicer so sesalci, ki dejansko vodo potem tudi posesajo ampak Roborock S5 in S7 to pac nista.

4. Stvar preferenc, eni so preleni, da bi ga dvignili, zato, da ne poslusajo njegovo brencanje in potikanje pod nogami, drugi se pa prepognemo, ga nesemo nekaj korako stran in problem resen. Ce se ti to zdi mazohizem, me resno skrbi, kaj bo, ko bos dejansko moral nekaj narediti, verjetno v umazanih cunjah hodis okrog, ker ti je prevec mazohisticno jih odnesti do pralnega stroja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p0f ()

darkolord ::

Mislim, da noben od teh standardnih ne dela na maksimalni moči (Max/Turbo) ob pritisku gumba. Na maksimalni moči je glasnost precej višja, trajanje baterije pa precej nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Vidim, da nekaterim ni jasno, kakšna je osnovna funkcija mokrega brisanja tal. To NI namenjeno umivanju, odstranjevanju zasušenih madežev. Namenjeno je bolj popolnemu odstranjevanju prahu. Lahko vsak naredi poskus - po običajnem suhem sesanju naj z belo krpo podrgne po tleh, ki so na prvi pogled videti čista. Bo hitro videl, da niso tako zelo čista. Ostane namreč najbolj droben prah, ki je elektrostatsko prilepljen na tla in ga robotski sesalniki ne posesajo. Ta prah pa obriše mokra krpa.

Enak princip, kot brisanje prahu s pohištva. Tam tudi lahko najprej posesaš, pa je še vedno treba obrisati z vlažno krpo, da je res čisto. In na ta način nobene svinjarije ne razmažeš.

z3ro ::

p0f je izjavil:

Ganon je izjavil:

p0f je izjavil:

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.


1. Moč ni maksimalna.
2. Sesanje sobe se uredi hitreje od trapastega nastavljanja ovir. Par pritiskov na zaslon in že sesa.
3. Ne vem, v kakšnem okolju živiš, pri meni na tleh ni nobenih zasušenih, trdovratnih madežev. Tla so, ko robot opravi svoje, čista.
4. Če ti je ljubše fizično prestavljanje robota, potem imaš očitno mazohistična nagnjenja.


1. Torej me S7 ne zanima

2. Ne. Niti telefona ne najdem v casu ko prestavim stol ali zaprem vrata (seveda to ne drzi za tiste, ki imajo namesto zivljenja buljenje v telefon)

3. Ce govoris o mopanju, ne niso. Samo svinjarija je razrecena in enakomerno razmazana povsod. Pac mozgane uporabi, ce umazane vode ne sesa, potem jo razmazuje naokrog. Ali pa razlij malo nerazrecenega malinovca, pocakaj, da se posusi in nazeni robotka "mopat", bos lahko prakticno sprobal, kako se ti po "mopanju" lepi celo stanovanje. Sicer so sesalci, ki dejansko vodo potem tudi posesajo ampak Roborock S5 in S7 to pac nista.

4. Stvar preferenc, eni so preleni, da bi ga dvignili, zato, da ne poslusajo njegovo brencanje in potikanje pod nogami, drugi se pa prepognemo, ga nesemo nekaj korako stran in problem resen. Ce se ti to zdi mazohizem, me resno skrbi, kaj bo, ko bos dejansko moral nekaj narediti, verjetno v umazanih cunjah hodis okrog, ker ti je prevec mazohisticno jih odnesti do pralnega stroja.

Zate ni robotski sesalnik, kupi raje baterijskega pokončnega in z njim sesaj brez aplikacij, postavljanja ovir ali karkoli že počneš. Verjetno vsi robotski (tudi moj par let star) kot je že nekdo napisal ob pritisku na gumb ne delujejo na max moči. Če se ti zdi težje odpret app ter pritisnit začetek in nastavit maksimalno moč, mogoče še uredit kak virtual wall (če te že moti robot pod nogami) kot pa fizično nastavljat ovire ter prestavljat robota sem ter tja si pač čuden:D

OK.d ::

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?
LPOK.d

Surstromming ::

z3ro je izjavil:

p0f je izjavil:

Ganon je izjavil:

p0f je izjavil:

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.


1. Moč ni maksimalna.
2. Sesanje sobe se uredi hitreje od trapastega nastavljanja ovir. Par pritiskov na zaslon in že sesa.
3. Ne vem, v kakšnem okolju živiš, pri meni na tleh ni nobenih zasušenih, trdovratnih madežev. Tla so, ko robot opravi svoje, čista.
4. Če ti je ljubše fizično prestavljanje robota, potem imaš očitno mazohistična nagnjenja.


1. Torej me S7 ne zanima

2. Ne. Niti telefona ne najdem v casu ko prestavim stol ali zaprem vrata (seveda to ne drzi za tiste, ki imajo namesto zivljenja buljenje v telefon)

3. Ce govoris o mopanju, ne niso. Samo svinjarija je razrecena in enakomerno razmazana povsod. Pac mozgane uporabi, ce umazane vode ne sesa, potem jo razmazuje naokrog. Ali pa razlij malo nerazrecenega malinovca, pocakaj, da se posusi in nazeni robotka "mopat", bos lahko prakticno sprobal, kako se ti po "mopanju" lepi celo stanovanje. Sicer so sesalci, ki dejansko vodo potem tudi posesajo ampak Roborock S5 in S7 to pac nista.

4. Stvar preferenc, eni so preleni, da bi ga dvignili, zato, da ne poslusajo njegovo brencanje in potikanje pod nogami, drugi se pa prepognemo, ga nesemo nekaj korako stran in problem resen. Ce se ti to zdi mazohizem, me resno skrbi, kaj bo, ko bos dejansko moral nekaj narediti, verjetno v umazanih cunjah hodis okrog, ker ti je prevec mazohisticno jih odnesti do pralnega stroja.

Zate ni robotski sesalnik, kupi raje baterijskega pokončnega in z njim sesaj brez aplikacij, postavljanja ovir ali karkoli že počneš. Verjetno vsi robotski (tudi moj par let star) kot je že nekdo napisal ob pritisku na gumb ne delujejo na max moči. Če se ti zdi težje odpret app ter pritisnit začetek in nastavit maksimalno moč, mogoče še uredit kak virtual wall (če te že moti robot pod nogami) kot pa fizično nastavljat ovire ter prestavljat robota sem ter tja si pač čuden:D


Dejansko je marsikaj lazje in preprosteje narediti analogno kot pa "smart". Pac nekateri ste ubrisani na "digitalno" zato niste sposobni kriticne presoje kaj je prakticno.

A tole ze imas?



Brez aplikacije je nemogoce vedeti koliko je vode v steklenici. A nimas. Matr si cuden.

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?

Jaz lahko rečem za Roborock kapo dol…nisem si mislil da bo tako super

mat xxl ::

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?


Z Roombo I7 ne boš zgrešil.....

OK.d ::

dvihtelic je izjavil:

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?

Jaz lahko rečem za Roborock kapo dol…nisem si mislil da bo tako super

Kateri model se ne zaletava?

mat xxl je izjavil:

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?


Z Roombo I7 ne boš zgrešil.....

I7 se ne zaletavajo?
Drugače imam doma eno staro verzijo 555, katera se kar močno zaleti v pohištvo.

Potem moram kakor razumem gledati, da ima robotek vgrajen lidar ali pač?
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

OK.d ::

OK.d je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?

Jaz lahko rečem za Roborock kapo dol…nisem si mislil da bo tako super

Kateri model se ne zaletava?

mat xxl je izjavil:

OK.d je izjavil:

Kateri modeli sesalnikov različnih proizvajalcev se ne zaletavajo v pohištvo?
Oziroma na kaj moram biti pozoren.
Roomba, Roborock, ..?


Z Roombo I7 ne boš zgrešil.....

I7 se ne zaletavajo?
Drugače imam doma eno staro verzijo 555, katera se kar močno zaleti v pohištvo.

Potem moram kakor razumem gledati, da ima robotek vgrajen lidar ali pač?

Big brother s kamerami, pa ni zaželjen v mojem domu.
LPOK.d

Gregor P ::

Da lidar je skoraj nujen, tudi če Tesla pravi da ni 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Surstromming ::

OK.d je izjavil:

Big brother s kamerami, pa ni zaželjen v mojem domu.


Koncno nekdo z mozgani. Lidar ni panike, je prevec low resolution, da bi kaj pametnega videl.

Druga zadeva so prave kamere, tak sesalec pa ne hvala.

z3ro ::

Surstromming je izjavil:

z3ro je izjavil:

p0f je izjavil:

Ganon je izjavil:

p0f je izjavil:

Rabim tocno to, eno stopnjo moci (maksimalno), sesanje ene sobe se uredi 5x hitreje, ce zapres vrata ali mu nastavis stol, dela sobe ne sesam, ker ne vem zakaj bi to sploh kdo delal (ce mi pade nekaj na tla vzamem baterijski manual sesalec in uredim z zamahom ali dvema drkanja po telefonu in cakanja, da bo robotek splezal iz docka, se pripolzil do fleka in se pojal pod nogami), funkcij z vodo ne rabim (ker to ni ciscenje ampak redcenje flekov z vodo in enakomernim razmazovanjem vsepovsod).

Uporabljam S5 kaksna 4 leta in sem na zacetku gledal razne opcije na cloudu, potem pa sem jajca odklopil od neta in uporabljam tocno en gumb, se "go back to the dock" je skrajno neucinkovit napram temu, da ga zagrabis in postavis na dock.


1. Moč ni maksimalna.
2. Sesanje sobe se uredi hitreje od trapastega nastavljanja ovir. Par pritiskov na zaslon in že sesa.
3. Ne vem, v kakšnem okolju živiš, pri meni na tleh ni nobenih zasušenih, trdovratnih madežev. Tla so, ko robot opravi svoje, čista.
4. Če ti je ljubše fizično prestavljanje robota, potem imaš očitno mazohistična nagnjenja.


1. Torej me S7 ne zanima

2. Ne. Niti telefona ne najdem v casu ko prestavim stol ali zaprem vrata (seveda to ne drzi za tiste, ki imajo namesto zivljenja buljenje v telefon)

3. Ce govoris o mopanju, ne niso. Samo svinjarija je razrecena in enakomerno razmazana povsod. Pac mozgane uporabi, ce umazane vode ne sesa, potem jo razmazuje naokrog. Ali pa razlij malo nerazrecenega malinovca, pocakaj, da se posusi in nazeni robotka "mopat", bos lahko prakticno sprobal, kako se ti po "mopanju" lepi celo stanovanje. Sicer so sesalci, ki dejansko vodo potem tudi posesajo ampak Roborock S5 in S7 to pac nista.

4. Stvar preferenc, eni so preleni, da bi ga dvignili, zato, da ne poslusajo njegovo brencanje in potikanje pod nogami, drugi se pa prepognemo, ga nesemo nekaj korako stran in problem resen. Ce se ti to zdi mazohizem, me resno skrbi, kaj bo, ko bos dejansko moral nekaj narediti, verjetno v umazanih cunjah hodis okrog, ker ti je prevec mazohisticno jih odnesti do pralnega stroja.

Zate ni robotski sesalnik, kupi raje baterijskega pokončnega in z njim sesaj brez aplikacij, postavljanja ovir ali karkoli že počneš. Verjetno vsi robotski (tudi moj par let star) kot je že nekdo napisal ob pritisku na gumb ne delujejo na max moči. Če se ti zdi težje odpret app ter pritisnit začetek in nastavit maksimalno moč, mogoče še uredit kak virtual wall (če te že moti robot pod nogami) kot pa fizično nastavljat ovire ter prestavljat robota sem ter tja si pač čuden:D


Dejansko je marsikaj lazje in preprosteje narediti analogno kot pa "smart". Pac nekateri ste ubrisani na "digitalno" zato niste sposobni kriticne presoje kaj je prakticno.

A tole ze imas?



Brez aplikacije je nemogoce vedeti koliko je vode v steklenici. A nimas. Matr si cuden.

Saj pravim, če hočeš "analogno" kupiš pokončni baterijski sesalec in posesaš prej kot če robotskemu postavljaš neke ovire ter ga prestavljaš sem in tja po prostorih. Normalno da je marsikaj lažje/hitreje naret analogno (z pokončnim posesaš celo stanovanje dosti prej kot to opravi robot) ampak fora robota je ravno v tem da nimaš sploh skrbi z tem oziroma lahko tistih 20 minut počneš karkoli drugega...v idealnem primeru pa itak nastaviš urnik in sesa ko te ni doma. Steklenice ne bom sploh komentiral ker nima nobene veze z to temo.

Surstromming ::

z3ro je izjavil:

Saj pravim, če hočeš "analogno" kupiš pokončni baterijski sesalec in posesaš prej kot če robotskemu postavljaš neke ovire ter ga prestavljaš sem in tja po prostorih. Normalno da je marsikaj lažje/hitreje naret analogno (z pokončnim posesaš celo stanovanje dosti prej kot to opravi robot) ampak fora robota je ravno v tem da nimaš sploh skrbi z tem oziroma lahko tistih 20 minut počneš karkoli drugega...v idealnem primeru pa itak nastaviš urnik in sesa ko te ni doma. Steklenice ne bom sploh komentiral ker nima nobene veze z to temo.


Steklenica ima vse s to temo, ce ti je tezko stol prestavit ti je tezko tudi pogledat v steklenico. Samo skrbi me, da ne umres od dehidracije.

Sicer redukcija do absurda pri meni ravno tako slabo kot pri tebi. Samo iz nekega absurdnega razloga se ti zdi to pametno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

z3ro ::

Surstromming je izjavil:

z3ro je izjavil:

Saj pravim, če hočeš "analogno" kupiš pokončni baterijski sesalec in posesaš prej kot če robotskemu postavljaš neke ovire ter ga prestavljaš sem in tja po prostorih. Normalno da je marsikaj lažje/hitreje naret analogno (z pokončnim posesaš celo stanovanje dosti prej kot to opravi robot) ampak fora robota je ravno v tem da nimaš sploh skrbi z tem oziroma lahko tistih 20 minut počneš karkoli drugega...v idealnem primeru pa itak nastaviš urnik in sesa ko te ni doma. Steklenice ne bom sploh komentiral ker nima nobene veze z to temo.

Ok nima smisla :D Bo mogoče še kdo pokomentiral da vidimo kje smo, mogoče sem pa jaz edini totalno čuden…
Steklenica ima vse s to temo, ce ti je tezko stol prestavit ti je tezko tudi pogledat v steklenico. Samo skrbi me, da ne umres od dehidracije.

Sicer redukcija do absurda pri meni ravno tako slabo kot pri tebi. Samo iz nekega absurdnega razloga se ti zdi to pametno.

Ok nima smisla :D Mogoče bo še kdo pokomentiral da vidimo kje smo, mogoče sem pa samo jaz totalno čuden..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

Vm1999 ::

Tako je, nima smisla komentirat.

Surstromming ::

Se razume, ce dozivljas orgazme na smart naprave, tudi tam kjer ne rabis nobene "smart" funkcionalnosti, je boljsi komentar, da raje zamenjas z zeno in najdes tako, s katero bos imel uspesno spolno zivljenje. In potem kar naenkrat "smart" naprave niso vec pomembne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bedarija ()

uvodV?? ::

Surstromming je izjavil:

Se razume, ce dozivljas orgazme na smart naprave, tudi tam kjer ne rabis nobene "smart" funkcionalnosti, je boljsi komentar, da raje zamenjas z zeno in najdes tako, s katero bos imel uspesno spolno zivljenje. In potem kar naenkrat "smart" naprave niso vec pomembne.

Ne projeciraj svojih kompleksov.

Surstromming ::

Mimogrede, da vam razlozim zgodovino smart naprav.

Nekateri entuziasti smo se spravili avtomatizirati razne dele nasega zivljenja, da resujemo probleme, ki jih imamo.

To se je zdelo raznim normijem strasno cool.

Potem je nad tem vzcvetela cela industrija, ki je vgrajevala "cool" v vsak kurcev kuhinjski lonec, ipd.

Vgrajevati pa so zaceli vso to "smart" sranje vsi, ki niso bili cool (oz. so bili celo dalec podpovprecni od kakrsnekoli druzbene norme) in so se hoteli slepati na vse ostale. Ergo, za vse je danes situacija hudo preprosta - ce nekdo uporablja "smart" brez enega samega usecasa in ga na polno zagovarja, je se en salabajzer, ki je beden do tega nivoja, da se mora slepati na vse ostale.

uvodV?? je izjavil:

Surstromming je izjavil:

Se razume, ce dozivljas orgazme na smart naprave, tudi tam kjer ne rabis nobene "smart" funkcionalnosti, je boljsi komentar, da raje zamenjas z zeno in najdes tako, s katero bos imel uspesno spolno zivljenje. In potem kar naenkrat "smart" naprave niso vec pomembne.

Ne projeciraj svojih kompleksov.


Lol, mi rece nekdo, ki mu je tezko prestaviti stol, da bo sesalec sesal in bo raje zaradi tega drkal telefon :)). Matr ste cehi. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

Surstromming ::

("cehi": ali v prevodu, salabajzerji, ki niso sposobni nicesar narediti sami, pa se potem slepajo na tuje znanje, zraven pa fantazirajo, koliko znanja imajo sami - ker poznajo specifikacije in pametujejo vsem, ki recejo, da je cesar gol)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

OK.d ::

LPOK.d

yury ::

Ali ima kdo izkušnje s Vorwerkovim Kobold VR300?

Maximus ::

yury je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje s Vorwerkovim Kobold VR300?


Vorwerk je preznačkan Neato Robotics.
Kolikor mi je znano, je Vorwerk kupil Neato tam okoli leta 2017.

zavajon ::

OK.d je izjavil:

Ali ima kdo tega?+/-
https://racunalniske-novice.com/xiaomi-...

Jaz sem imel Mijio brez 3C, stal je še manj.
Delal je ok, vendar je nekega dne nehal brisati.
Zamenjal sem ga za Roborock S7.
Glede primerjave med tema, oba posesata OK, le da je Mijia pri enem sesanju naredil 2 obhoda, S7 pa je nekoliko glasnejši.
Največja razlika je v tem, da se je Mijia kdaj zataknil ali nasedel, "žrl" je kable in vezalke.
S7 se še ni zataknil, kable prepozna in jih ne poskuša "pojesti".
Pa S7 ima ločeni enoti za vodo in smeti, kar je nekoliko bolj praktično.
Pa Mijia se je zaletaval v pohištvo, S7 se ne, ker ga prej opazi.
Mijia se je kdaj "zaciklal" pod stolom, torej je prišel pod stol, ven pa ni zmogel.
Skratka, očitno zna S7 bolje navigirati.
Pa razlika je v tem, da S7 lahko ročno poženem z max. sesanjem, Mijia te možnosti ni imel, torej si ga za max sesanje moral imeti na netu.

Vprasšanje je, če se zaradi tega splača dati 2x toliko denarja.
Meni ne, ker ga nimam na netu in ga ročno vklopim, ko grem od doma.
Če pa ga imaš na netu, potem morda, ker lahko nastaviš scheduler brez bojazni, da bi obstal pod stolom ali kje zataknjen.

mat xxl ::

Maximus je izjavil:

yury je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje s Vorwerkovim Kobold VR300?


Vorwerk je preznačkan Neato Robotics.
Kolikor mi je znano, je Vorwerk kupil Neato tam okoli leta 2017.



Drži in ja razvoja dalje ni bilo več, sedaj sta oba že pozabljena in ostala za časom....

Največji problem v EU je bila podpora in deli......



Imam kar nekaj rabljenih obnovljenih delov za vse Roombe tudi za I7 ali S9, če bo kdo rabil na ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

bedarija ::

mat xxl je izjavil:


Imam kar nekaj rabljenih obnovljenih delov za vse Roombe tudi za I7 ali S9, če bo kdo rabil na ZS.


ne razumem? samo kitajci se kvarijo, roombe nikoli

darck ::

Večina vsega še že dela samo po Kitajskem in dan danes je tudi nekatera Kitajska roba zelo dobra. Veliko podjetij je že dolgo nazaj dala izdelovati svoje proizvode na Kitajsko saj so bili zelo poceni in sigurno so oni se iz tega tudi kaj naučili. Samo poglejmo telefon iPhone in nič čudnega če Kitajci danes izdelujejo malo morje telefonov in nekateri so celo zelo dobri ampak vse to je pa vezano na dober material. Kdaj je kdo dobil Nike superge in je na njih pisalo Made in USA mislim,da ni nobenega tukaj na tem forumu in dobro se ve kje so po večini izdelovali Vietnam, Philippines, Indonesia. Ljudje dan danes prevečkrat izvajajo besedo ah to je kitajsko sranje ja to je bilo nekdaj pred leti nazaj a danes pač ni več tako.

mat xxl ::

bedarija je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Imam kar nekaj rabljenih obnovljenih delov za vse Roombe tudi za I7 ali S9, če bo kdo rabil na ZS.


ne razumem? samo kitajci se kvarijo, roombe nikoli



Imaš prav, vendar Roombe pa polijejo z vodo in podobno ! Zdržijo pa zobniki veliko dlje, kot pri konkurenci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

darck ::

Moj zobnik zdrži dlje kot vsaka romba ali kitajc ali bilo kdo drug :))

dejanslo ::

Kje kupiti nadomestno baterijo za S5 Max? Hvala
There`s More Than One Way To Do It

Kapitan Jack ::

Iz vasih izkusenj, kdo bolje posesa clovek ali ta robotski sesalec? Pustimo avtomatiko tu. Bolj me zanima ucinkovitost. Sam npr. rad sesam in mi je to dejansko antistresni dejavnik.

Zadnje case sicer me moti glasnost baterijskega sesalca. Ne vem razloga, zakaj je postal tako glasen.
««
84 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363964 (37890) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143622 (63304) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764295 (23943) mat xxl

Več podobnih tem