» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
85 / 90
»»

Vm1999 ::

Pomisli tako - a bolj temeljito umiješ posodo ročno, ali v pomivalnem stroju?
Kaj ti pa prihrani čas in v povprečju ohranja bolj konstanten nivo čistoče je pa drugo vprašanje.

Robot ti lahko sesa n-krat dnevno.

Gregor P ::

Jaz uporabljam robota le tako za sproti; da je potem ob "generalki" manj dela.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Irbis ::

Kapitan Jack je izjavil:

Iz vasih izkusenj, kdo bolje posesa clovek ali ta robotski sesalec? Pustimo avtomatiko tu. Bolj me zanima ucinkovitost. Sam npr. rad sesam in mi je to dejansko antistresni dejavnik.

Ko sem prvič pognal robota, sem bil presenečen, koliko je nasesal, ker sem dan prej sesal na roke. Sploh za preproge je robotski sesalnik precej uspešen (dela kot globinski sesalci, ker ima krtačo spodaj poleg sesanja).
Ne pride pa čisto v vogale, kakšni ozki predeli so problem, ne pride pod prenizke radiatorje in pa seveda ne posesa še pajčevin po stenah.

mammal ::

Je Roborock Q7 Max za 300€ (brez postaje za praznjenje) dober nakup? Če prav razumem je to naslednik s5 max. Priporočate kaj drugega v tem cenovnem okvirju?

lp

tomzzi ::

mammal je izjavil:

Je Roborock Q7 Max za 300€ (brez postaje za praznjenje) dober nakup? Če prav razumem je to naslednik s5 max. Priporočate kaj drugega v tem cenovnem okvirju?

lp


Po sesalnikih katere sem imel do sedaj (Viomi V2, Viomi SE, 360 S8, Dreame D9 max...) lahko rečem, da je Q7 Max katerega imam trenutno daleč najboljši robotski sesalec kar sem jih imel.
Za 300€ sploh o drugem ne bi pomišljal.

Nimam ga tako dolgo pa je bila že tretja posodobitev.

Dela odlično! Zelo zadovoljen.

jizzer ::

mammal je izjavil:

Je Roborock Q7 Max za 300€ (brez postaje za praznjenje) dober nakup? Če prav razumem je to naslednik s5 max. Priporočate kaj drugega v tem cenovnem okvirju?

lp


Kje si nasel za tako ceno? Amazon ima trenutno dobrih 350, geekbuying pa za 10 vec.

mammal ::

jizzer je izjavil:

mammal je izjavil:

Je Roborock Q7 Max za 300EUR (brez postaje za praznjenje) dober nakup? Če prav razumem je to naslednik s5 max. Priporočate kaj drugega v tem cenovnem okvirju?

lp


Kje si nasel za tako ceno? Amazon ima trenutno dobrih 350, geekbuying pa za 10 vec.


Na kajkupiti je bil link (mislim, da do banggooda), vendar ni vec te ponudbe. Tudi sam sem zamudil…

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mammal ()

Ascendor ::

Na gshopper.com so imeli. Kakor vidim imajo še vedno Q7 Max+ (torej s postajo) za 459EUR

https://www.gshopper.com/si/product/det...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

bauci ::

Imam robotski sesalnik 360 S7. Iščem originalne rezervne dele (metlice, filter, krpe, ...) pa najdem samo dve ali tri stvari pri Kitajcih, ki pa niso originali. Prosim vas, če kdo ve kje kupiti originalne dele, da to deli tukaj.

mat xxl ::

Imam dele, za vse Roombe in Scoobe samo 300 serija, če kdo, kaj rabi na ZS .

xseki ::

A kdo ve če so mogoče pri iRobot iz aplikacije umaknili "Reactive mode"? Namreč sedaj robot samo gor in dol sesa kar v mojem primeru povzroča zelo veliko zaustavljanja (stuck). Imam pa Roomba Combo 2021 navadni model. Pod "Cleaning preferences" je sedaj samo še "Vacuuming Power" in "Water Amount".

LapD ::

Kupuje se mid-budget robotski sesalnik za stanovanje z dvema otrokoma in mačkama, kar pomeni tudi precej manjših ovir po tleh :) Nagledal sem Dreame L10 Pro in Roborock Q7 za dobrih 300€. Ima kdo katerega od teh dveh, da bi izpostavil kakšno pomanjkljivost? Na ZPS testu je pohvaljen tudi Ecovacs Deebot N8. Glede na to da so podoben cenovni rang, večjih razlik ni pričakovati?
web&motion designer

Ganon ::

Kupi Q7 Max, ki je naslednik S5 Max. Ne boš razočaran.

darkolord ::

Na Dreame L10 Pro se da naložiti Valetudo in ga odklopiti od vseh cloudov; jaz bi izbral raje tega.

OK.d ::

LPOK.d

stara mama ::

Kmal bomo vidli še slike @mat_xxl-a

Anney ::

Kje dobiti kakšne informacije o firmwaru za Xiaomi. Recimo za tole.
https://dontvacuum.me/robotinfo/firmwar...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat xxl ::

stara mama je izjavil:

Kmal bomo vidli še slike @mat_xxl-a


Stara mama , pa ne me v smeh spravljati !

ziga7 ::

Pozdravljeni.

Moram priznat, da ne vem dosti o sesalnikih. Kolikor berem zelo priporočate Q7 Max.
Kaj "pridobim", če vzamem takega, ki ima zraven še postajo - Q7 Max+?
In dodatno... Kaj ima potem S7 MaxV Ultra več glede na to, da je 2x drażji?

Sesalna površina je cca 80m2, parket in tepihi (tekači, nizke preproge). Sobe so deljene s pragovi cca. 1 cm. Ali gre Q7/S7 lahko čez?

Hvala za odgovore!

bedarija ::

Q7 max je kul sesalnik
Q7 max+ ima postajo ki mu prazni sesalno posodo, torej samo iz postaje moraš potem prazniti
Q7 maxV Ultra ima postajo ki polej praznenja sesalnika še dotaka in menja vodo za čiščenje tal, ter splahne krpico za pomivanje tal. ta sesalnik naj bi bil ultra automatika, torej res naj bi skoraj vse sam delal, samo vodo je treba iz psotaje menjat in smeti praznit.

drugače imaš tudi maxV brez ultra (torej brez postaje) Max in maxV se razlikuejta v moči sesanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()

stara mama ::

Q7 max je spet na zalogi po evropskih skladiščih, na aliju je nekaj izbire.
Vem, ker sem ga iskal že od sredine decembra po pametni ceni in ga ni bilo.

mammal ::

Kaj je boljše/bolj zanesljivo, aliexpresss ali gshopper? Razlika v ceni je 10€ (za Q7 max).

d0rK ::

Ali je kdo ze menjal motor na S5 max? Al kakorkoli se ze rece delu ki vlece zrak. Zadnje tedne prihajajo iz njega grozni zvoki. Posesa sicer se vedno ampak zvok ni ok.

Nasel sem nek vodic da potolces na zadnji strani da se malo popuca stvari ki se naberejo tam ampak ne pomaga. Tako da sem nasel za 20eur del za zamenjati. Je pa treba razkopat cel sesalec on bi verjetno potem se rootal in menjal fw na valetudo.

dejanslo ::

Nekoč, ko sem še eksperimentiral s čistili in so iz mojega na vse strani šle pene, sem ga razstavil in osušil, med drugim tudi ta motor, kolikor je šlo. Pač slediš vodiču, ni neke panike. Meni na koncu ni ostal noben vijak :)
There`s More Than One Way To Do It

stara mama ::

Ni pametno se igrat s čistili niti ga kaj dosti obračat, ko je voda not.
Mojemu Viomiju V2 je crknil senzor, pa gledam in testiram, se čoham po glavi, dokler ga nisem razmontiral in ugotovil, da je na bumper senzor prišla korozija.
Korozija je bila tud na par konektorjih, tako da sem naročil nove senzorje iz alija, menjal vse komplet in sestavil skupaj, zda jdela BP. Ampak vseen, zaključek tega je, da voda in elektrika ne grejo skupaj, vedno pride kje kaka kapljica v notranjost in začne povzročat sitnosti. Tako da če že, ga po brisanju raje parkiram direkt na postajo, nobenega prenašanja v rokah in vrtenja po zraku.

mammal je izjavil:

Kaj je boljše/bolj zanesljivo, aliexpresss ali gshopper? Razlika v ceni je 10€ (za Q7 max).

Na aliju ga imaš ceneje kot na GShopperju
https://www.aliexpress.com/item/1005004...
Poleg tega imam že z gshopperjem slabe izkušnje, neodzivnost prodajalca (sicer denar je še prišel nazaj)

Zgodovina sprememb…

youPlonker ::

Kateri robotski sesalec priporocate za 60m2, v vseh prostorih so izkljucno "trdi" podi (laminat, vinil, ploscice), med prostori je visinska razlika do 1,5cm (torej mora imeti neko "plezalno" funkcijo), mora dobro pobrati prah, ki se nabira v stanovanju zaradi blizine ceste.

Prebral sem, da priporocate Roborock sesalce. Je Roborock Q7 Max+ v redu nakup glede na opisano? Ali bo tudi random cenejsi robotski mop dovolj dober? Gre se mi predvsem, da dobro pomije prah.

Matija82 ::

youPlonker je izjavil:

Kateri robotski sesalec priporocate za 60m2, v vseh prostorih so izkljucno "trdi" podi (laminat, vinil, ploscice), med prostori je visinska razlika do 1,5cm (torej mora imeti neko "plezalno" funkcijo), mora dobro pobrati prah, ki se nabira v stanovanju zaradi blizine ceste.

Prebral sem, da priporocate Roborock sesalce. Je Roborock Q7 Max+ v redu nakup glede na opisano? Ali bo tudi random cenejsi robotski mop dovolj dober? Gre se mi predvsem, da dobro pomije prah.


Ne vem za random ampak imam S7 in sem subjektivno zelo zadovoljen (enostavno se mi ne da pucat). Imam isto situacijo kot ti (materiali, višina, kvadratura).

Mimogrede, ravno danes je nekdo dal Roombo 980 v rubriko mali oglasi (nisem povezan s prodajalcem).

Ganon ::

youPlonker je izjavil:

Kateri robotski sesalec priporocate za 60m2, v vseh prostorih so izkljucno "trdi" podi (laminat, vinil, ploscice), med prostori je visinska razlika do 1,5cm (torej mora imeti neko "plezalno" funkcijo), mora dobro pobrati prah, ki se nabira v stanovanju zaradi blizine ceste.

Prebral sem, da priporocate Roborock sesalce. Je Roborock Q7 Max+ v redu nakup glede na opisano? Ali bo tudi random cenejsi robotski mop dovolj dober? Gre se mi predvsem, da dobro pomije prah.


To je naslednik S5 Max. Zelo boš zadovoljen.

mat xxl ::

stara mama je izjavil:

Ni pametno se igrat s čistili niti ga kaj dosti obračat, ko je voda not.
Mojemu Viomiju V2 je crknil senzor, pa gledam in testiram, se čoham po glavi, dokler ga nisem razmontiral in ugotovil, da je na bumper senzor prišla korozija.
Korozija je bila tud na par konektorjih, tako da sem naročil nove senzorje iz alija, menjal vse komplet in sestavil skupaj, zda jdela BP. Ampak vseen, zaključek tega je, da voda in elektrika ne grejo skupaj, vedno pride kje kaka kapljica v notranjost in začne povzročat sitnosti. Tako da če že, ga po brisanju raje parkiram direkt na postajo, nobenega prenašanja v rokah in vrtenja po zraku.

mammal je izjavil:

Kaj je boljše/bolj zanesljivo, aliexpresss ali gshopper? Razlika v ceni je 10€ (za Q7 max).

Na aliju ga imaš ceneje kot na GShopperju
https://www.aliexpress.com/item/1005004...
Poleg tega imam že z gshopperjem slabe izkušnje, neodzivnost prodajalca (sicer denar je še prišel nazaj)



Stara mama, vidiš, jaz vedno govorim, da pometanje sesanje in pranje ne gredo ok v en stroj.....

Ganon ::

Pri invalidni roombi morda res ne.

mat xxl ::

Ganon je izjavil:

Pri invalidni roombi morda res ne.


Kupi, pa opiši tule uporabniško izkušnjo. Razsvetli nas.

GupeM ::

mat xxl je izjavil:


Stara mama, vidiš, jaz vedno govorim, da pometanje sesanje in pranje ne gredo ok v en stroj.....

Seveda grejo OK v en stroj. Samo treba je upoštevati navodila za uporabo. Jaz recimo vedno, ko ga hočem karkoli premikat, odklopim kanister z vodo in krpo. Spotoma še krpo operem. Ne samo, če ga na roke premikam. Tudi ga pošljem v drugo sobo, da se sam odpelje. Medtem ko gre proti drugi sobi, jaz očistim krpo in napolnim kanister.

seba-beba ::

Zdravo,

iscem svoj prvo robotski sesalec in prosim za pomoc.

Stanovanje 60m2, ki se bo kasneje povecalo na 100m2, parket in keramika.

Niti ne vem kaj gledati oz. na kaj biti pozoren. Gledam nekaj v rangu do 250 eur. Je to dovolj velik budget, za nek soliden sesalec?

Zagledal sem se v Roborock e5. Je ok? Mogoče kaj drugega?

Kje kupiti? Kar v Sloveniji ali bo kje drugje ceneje?

Hvala

Ganon ::

Stegni se do tistega, ki ga zgoraj omenja youPlonker.

seba-beba ::

Ponovno se oglašam:

v ožjem izboru imam sedaj Roborock e5 in Xiaomi vacuum s10 eu.
Katerega vzeti?

Hvala

Sopomenka ::

Pozdravljeni,

mi smo imeli na testu Rombo 671 (da smo dejansko preverili ali nam sploh ustreza robotski sesalnik). Zadeva je priročna, zato smo se odločili, da bomo kupili svoj robotski sesalec in bi prosili za usmeritve oz. mnenja. :)

- stanovanje v isti etaži, velikost 60m2, brez pragov (talna obloga keramika in vinil),
- zaradi varnosti bi predvsem uporabljali klasično sesanje in ga ne bi povezali na medmrežje (kot primer), skratka pritisk na gumb in naj sesa dokler vsega ne posesa - na rombi je zadeva funkcionirala
- zaželeno, da bi imel "mokro brisanje"

Velikokrat je predlagan Roborock Q7 MAX, ki je trenutno okoli 350eur. Je Q7 najboljša izbira, ali predlagate še kaj drugega, predvsem zaradi delovanja in varnosti? Hvala.

Ganon ::

Q7 Max je odličen.

GupeM ::

Ne vem, kako je z novimi verzijami, ampak stare Roborocke lahko uporabljaš kot neumne sesalce. Pač pritisneš tipko na njem in posesa vse, kar doseže. Verjetno je pri novih isto.

Seveda pa s tem, da ga ne povežeš v cloud, izgubiš možnost avtomatskega starta, izbire moči sesanja, zemljevidov, no-go cone ...

Sopomenka ::

Zadostuje, da bo deloval kot neumni sesalec, samo da naredi svoje :)

Na aliexpress je Q7 Max 365 EUR, s kje ga je najboljše kupiti?

Ganon ::

Če deluje nepovezan, ne deluje s polno močjo. Vsekakor ga poveži na omrežje.

jizzer ::

Verjetno bom kupil Q7 pa me zanima če se splača vzeti še "+" z polnilno postajo? In, kako delujejo robotski sesalniki, če je v osnovi v spodnji etaži, enkrat tedensko pa ga v zgornjo prestavim? (nisem še imel robota :) )

Matevz96 ::

Dober teden imam Q7 max, ki je zamenjal starega S5.

Ne vem kakšna je "+" polnilna postaja navadna dela čisto dobro. Delo v več nadstropjih je na Q7 izboljšano v primerjavi z S5. V aplikaciji mu lahko nastaviš da imaš dom z več nadstropji, pomapiraš nadstropja in potem pri zagonu glede na postavitev ugotavlja v katerem je. Ker verjetno ne boš premikal polnilne postaje po bo koncu čiščenja neuspešno iskal postajo in se vrnil na točko kjer je začel. Stari S5 je ponavadi mislil da je v eni od sob spodnje etaže in je potem delal zmedo po mapi, pri tem (zanekrat) ni teh težav
#hooldthedoor

dussan ::

Matevz96 je izjavil:

Dober teden imam Q7 max, ki je zamenjal starega S5.

Ne vem kakšna je "+" polnilna postaja navadna dela čisto dobro. Delo v več nadstropjih je na Q7 izboljšano v primerjavi z S5. V aplikaciji mu lahko nastaviš da imaš dom z več nadstropji, pomapiraš nadstropja in potem pri zagonu glede na postavitev ugotavlja v katerem je. Ker verjetno ne boš premikal polnilne postaje po bo koncu čiščenja neuspešno iskal postajo in se vrnil na točko kjer je začel. Stari S5 je ponavadi mislil da je v eni od sob spodnje etaže in je potem delal zmedo po mapi, pri tem (zanekrat) ni teh težav


Jaz imam S5 Max in nima problemov z nadstropji - imaš mapo za vsako nadstropje. Vedno ročno izberem mapo (nadstropje), ko ga prenašam med nadstropji. Na koncu, ko ne najde postaje, počaka tam, kjer je startal. Mogoče pa je to tudi razlika med S5 in S5 Max.

GupeM ::

Ja, S5 je že zastarel, kar se tega tiče. S5 še nima nadstropij. Niti sob ni imel od začetka, pa so jih kasneje s posodobitvijo firmwara dodali. Meni sicer še vedno odlično služi, ker imamo samo eno nadstropje.

Sparkxl ::

Jaz imam s5 v 3 nadstropjih in dela odlično :) res pa je, da mu v 2 ni jasno kje je in bluzi nekaj po svoje. Na koncu posesa... to je glavno.

Sem pa imel na testu neko čudo od dysona. Izgleda po njihovo čudno. Stane jurja.
In na moje veliko presenečenje je epic fail.

Edini plus je da dobro posesa. Tu se plusi končajo in naprej so samo minusi.

Tumast ko čošak. Zemljevid je za okras, glih toliko da vidiš kjer je sesal.
Baterija drži po občutku polovico od s5, ki gura že 4 leta, tako da ni kapaciteta več enaka kot nov.

Koš je tako miniaturen da 100m2 ne sfolga posesat in ga je treba praznit

Matevz96 ::

Ja saj moj S5 je tudi posesal vsa nadstropja edino težavo mu dela to da misli da je v istem nadstropju potem so pa virtualni zidovi na čudnih pozicijah.

Ima pa cca 1200 delovnih ur, edini razlog za menjavo so neprijetne vonjave iz ventilatorja, bi rekel da so šli ležaji v njem. Ko bo čas odprem in zamenjam ventilator, na Amazonu je 50€
#hooldthedoor

skyline ::

jizzer je izjavil:

Verjetno bom kupil Q7 pa me zanima če se splača vzeti še "+" z polnilno postajo? In, kako delujejo robotski sesalniki, če je v osnovi v spodnji etaži, enkrat tedensko pa ga v zgornjo prestavim? (nisem še imel robota :) )


IMHO se splača vzet + zaradi komot faktorja. Samopraznjenje je nifty.

Oba štuka imata praktično enak tloris, pa vseeno precej hitro dojame, kje je. V štuku brez docka se pač vrne na začetno mesto, na koncu ga ročno neseš dol v dock in poženeš praznjenje.

karafeka ::

Je imel kdo izkušnjo, da mu stransko "omelo" več ne dela oz. se nekaj časa vrti, potem pa obstane? Imam Viomi v2, star ene 3 leta. Sem razdrl, dobil motorček ven. Plastični zobniki v ohišju so celi, in motorček dela če ga priklopim na 12v.
Kljub temu se med sesanjem zgodi, da se preneha vrtet. Napake ne sporoči nobene.

Lucio ::

Isto Viomi V2 obnašanje, na servisu sicer porihtali za en mesec in spet ni vrtel.
Po menjavi motorčka (aliexpress) vse dela kot mora.
Da ne boš iskal kot jaz in po dveh poskusih naletel na pravega:
https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

nokamu ::

A so končno že izumili kaj kar razen sesanja učinkovito (ne da cuno vleče za sabo) pomiva tla?
««
85 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356548 (3982) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364758 (38684) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144169 (63851) perci

Več podobnih tem