» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
83 / 90
»»

mat xxl ::

AJDE PRI NAS JE i7 z bazo za samopraznjenje je 699 EUR ROOMBA, DAJ PRIMERLJIVEGA KITAJČKA Z 2 LETNO GARANCIJO, PA DA JE CENEJE pa pri nas,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

GupeM ::

https://www.roborock-shop.si/izdelek/ro...

Vem, neprimerljivo. Roborock zna za manj denarja še pomivati/brisati. Baterija zdrži več kot enkrat dlje kot pri Roombi, podpira več nadstropij.

Sorry, Ne najdem kitajčka, ki bi imel tako slabe specifikacije kot Roomba. Še posebej ne, če upoštevamo bazo za samopraznjenje.

Ganon ::

Umor. :))

Matevz96 ::

GupeM je izjavil:

https://www.roborock-shop.si/izdelek/ro...

Vem, neprimerljivo. Roborock zna za manj denarja še pomivati/brisati. Baterija zdrži več kot enkrat dlje kot pri Roombi, podpira več nadstropij.

Sorry, Ne najdem kitajčka, ki bi imel tako slabe specifikacije kot Roomba. Še posebej ne, če upoštevamo bazo za samopraznjenje.


Zdaj me tale Q7 kar malo mika, samo kaj ko dobri stari S5 s 1000 delovnimi urami dela dobro kot prvi dan :D

Resno vprašanje ali imaš lahko pri Q7 ves čas nameščeno posodo in krpo za brisanje? Da bi mu potem v aplikaciji določil da najprej posesa potem pa še prostora X in Y pomije? To je edina stvar ki jo na S5 pogrešam da ne more še avtomatsko pomivati ampak rabi mojo pomoč
#hooldthedoor

sds ::

GupeM je izjavil:

https://www.roborock-shop.si/izdelek/ro...

Vem, neprimerljivo. Roborock zna za manj denarja še pomivati/brisati. Baterija zdrži več kot enkrat dlje kot pri Roombi, podpira več nadstropij.

Sorry, Ne najdem kitajčka, ki bi imel tako slabe specifikacije kot Roomba. Še posebej ne, če upoštevamo bazo za samopraznjenje.


Se veliko boljsa opcija pa je, da se jo naroci iz aliexpresa https://nl.aliexpress.com/item/10050039... za 230 eurov manj. Dostava iz Poljske, se pravi brez carin.

Samo toliko, da ne boste preprodajalcem marze placevali, ce ni treba.

Pa pri "pomivanju" se splaca malo paziti. To "inteligentno" pomivanje je praviloma samo vlazenje in vlecenje cunje za sabo. Ni primerljivo s cimerkoli kar naredi clovek, gre bolj za brisanje prahu in je bolj marketinski nateg (bomo se eno "inteligentno" opcijo ponudili, da bo bolje izgledalo).
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Runner71 ::

Malo ti matematika nagaja.....607€ je komplet in 409 samo robot brez postaje....pa glede garancije nič ne piše tko da je verjetno 1 letna.....s takimi pogoji ga raje vzamem na Banggoodu kjer je še cenej...530€ komplet...

sds ::

Runner71 je izjavil:

Malo ti matematika nagaja.....607EUR je komplet in 409 samo robot brez postaje....pa glede garancije nič ne piše tko da je verjetno 1 letna.....s takimi pogoji ga raje vzamem na Banggoodu kjer je še cenej...530EUR komplet...


Pac prvi zadetek, jaz teh robotov ne bom nadgrajeval, dokler 2-3 leta stari ne crkne. Ker dejansko nekih resnih izboljsav v njih ne vidim, cena je pa konkretno visja. Ja, saj verjetno imajo mocnejsi motor, pa gumijaste krtacke ampak, da bi za to placeval toliko ekstra, ni sans.
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Ganon ::

sds je izjavil:

Pa pri "pomivanju" se splaca malo paziti. To "inteligentno" pomivanje je praviloma samo vlazenje in vlecenje cunje za sabo. Ni primerljivo s cimerkoli kar naredi clovek, gre bolj za brisanje prahu in je bolj marketinski nateg (bomo se eno "inteligentno" opcijo ponudili, da bo bolje izgledalo).


Ne vem, kaj imaš ti na tleh, ampak pri meni so tla čista, potrebno jih je samo pomiti in odstraniti še zadnje delce prahu. Čeprav znajo sesalci odstraniti tudi zasušene madeže, kar potrjujejo testi, sploh sedmica, ki ustvarja dodatno trenje s premikanjem krpe.

sds ::

Ganon je izjavil:

ampak pri meni so tla čista, potrebno jih je samo pomiti


Moram se kaj povedati :)) Pac pomivanje tal je pri robotskih sesalcih nekje na nivoju, kot ce bi mokro viledo na vrvicah vlekel za sabo. Mokro je, pomito pa ni. Pobere pa prah, kar sicer ni slabo, je pa dalec od pomivanja, ki se ga oglasuje.

Bi bil pa ubijalski feature, da sesalcu dodajo plug, da vse kar je na tleh najprej odrine v kot sobe :)) :)) :))
I have no mouth, and I must scream

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sds ()

Ganon ::

sds je izjavil:

kot ce bi mokro viledo na vrvicah vlekel za sabo.


Ni enako, ker sesalec ustvarja potisk, nekateri pa krpo tudi premikajo. Če imaš bivalno okolje v zglednem stanju, je to vse, kar potrebuješ.

GupeM ::

Runner71 je izjavil:

Malo ti matematika nagaja.....607€ je komplet in 409 samo robot brez postaje....pa glede garancije nič ne piše tko da je verjetno 1 letna.....s takimi pogoji ga raje vzamem na Banggoodu kjer je še cenej...530€ komplet...

Garancija na roborock-shop je pa 2 leti, ker ti dodatno leto dajo zraven za 0 eur.

GupeM ::

Matevz96 je izjavil:

Zdaj me tale Q7 kar malo mika, samo kaj ko dobri stari S5 s 1000 delovnimi urami dela dobro kot prvi dan :D

Točno to je tudi moj problem, zato še nimam Q7 ali S7

mat xxl ::

Enostavno se mi ne ljubi z ljubitelji kitajčkov pregovarjati, kupite, kar se vam zdi, sam sem jih podrl vsaj 15 različnih firm poleg Irobotov ih stvari in ja pomiva solidno samo Scooba, še Brava ne, bolj tak, tak, če pa vi temu, kar kitajci kao "pomivajo" in rečete temu pomivanje, pa je vaša stvar, kitajčki so tudi znali eno mini led UV diodo dati spodaj in so pisali, RAZKUŽUJE, niso pa povedali, da je bilo to razkuževanje na tak način iz bakteriološkega vidika, praktično nezaznavno napram robotu, ki tega nima.

Sam se z roboti ukvarjam bolj ljubiteljsko za hobi, tako, da me konec koncev ne briga, kaj delate, kupujete, imam ogromno znanja in delov in ni da ni za Roombe in Scoobe tudi če bo kdo samo nasvet rabil.

Sicer pa generalno ZNALCI, naredite domačo nalogo, pa si kje sposodite staro "tumasto po vaše" Roombo serije od 500 do 700 , ki ima še ščetinasto krtačo, zadnji tak model je bil 780, 782 in potem spustite en dan vašega in poglejte, kaj je ujel in en dan takega z ščetinasto krtačo in tako ene 6 dni zapored in boste zelo šokirani ....... nad tem, koliko naberejo gumijaste ( tudi od novejših Roomb) in koliko ščetinaste krtače. Ja tu se pokaže neumen razvvoj, povsod, tudi pri kitajčkih, ljudje, ki niso imeli teh zgodnjih robotov, jim je važno, da ni dela z čiščenjem, robota skoraj nič, kar je velik plus in velik minus za stare modele robotov, pa vendar, ko vidiš, da te nove pobirajo, ( vam tudi posodim tako, če je, kdo zelo zagret) pol manj svinarije, pred vsem mikro prah, potem vam je jasno, zakaj rabijo še krpo zadaj, posebej, pa to napram Roombam rabijo, ker Roomba ima vsaj dve nasproti vrteče se krtače, kar kitajčki večinoma nimajo. Pa ja tu lahko tudi spet naredite novi test, kaj pobere dober kitajček in kaj dobra Roomba z gumijastimi dvojnimi krtačkami in probate 6 dni, 3 dni z eno mnejate vsak dan in 3 dni z drugo in spet boste debelo gledali. V glavnem testi so delani, kakor, ga kdo plača in eni ugotovijo eno eni čisto drugo, tako, da ....... Za kaj pa sam nisem ljubitelj kitajčkov, ker menjajo modele skoraj vsako leto in ja spremenijo vse, tudi kolo, čeprav ne bi bilo treba, ker ja tako, je težje popravljati in težje do delov po neki ugodni ceni priti, druga stvar pa je sama kvaliteta materialov, kjer večina kitajcev, ( so tudi izjeme, samo niso poceni )pade in ja lahko rečem utemeljeno, kolikor denarja, toliko muzike, ŽAL.

Me pa vseeno zanima, ker ne sledim popolnoma, ali ima kak zadnji model kitajcev že vgrajen, senzor za "drek", recimo, se kuža ali mačka podela, pa , da to ne razmaže po celem stanovanju, sprašujem, ker zadnje Roombe to že imajo, samo osebno še nisem stestiral.

Bi pa vsem priporočal, če že greste na kitajčka, vzemite priznanega S5, S7, Roborock, skratka bolj poznane modele, sicer bodo kmalu težave z vzdrževanjem, ker če je razširjen model, se še kaj dobi, sicer nimate, kaj, ko odpove, ker delov ni tako lahko najti.

Ve pa vsak, za sebe, sam sem od Samsungov, Kercherjev, Mieletov, Bralkotov, Viomijev, Xiaomijev, Roborockov in ni da ni, pa nekaj neznanih kitajčkov tudi podrl in jim pogledal v "dušo", tako, da ja nekaj verjetno že vem.......

Izbira pa vsak sam, to je jasno, so pa to zapletene, naprave, ki kasneje tudi rabijo, kak del zamenjati, zato je dobro, da imajo čim daljšo garancijo, da vam bodo ob vzdrževanju dolgo služili in ne samo leto ali dve potem, pa v smeti......

Gregor P ::

Jaz sem že pri pomivanja tal ustavil, ker če spremljaš temo, potem veš, da trdimo točno nasprotno, da kvečjemu malo pobrišejo tla, torej bolje kot nič, nikakor pa ne pomivajo. Tako da, če si že tu zgrešil povsem mimo, potem nam ostalega najbrž niti ni treba brati ...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Toliko besed za prazen nič. Da je imel roborock "senzor za drek" veliko pred invalidnim Američančkom, smo ti razložili že dolgo nazaj. Zanima me, kdaj bo prišel čas, ko boš odprl oči in priznal, da konkurenca izdeluje naprednejše robote. To je namreč dejstvo.

GupeM ::

Kitajčki seveda imajo senzorje za izogibanje drekcom. Osebno pa ne vem, za kaj bi to rabil. Tudi povodca za psa nimam. Pa hrane za psa/mačka tudi ne kupujem. Pa mačjega stranišča tudi nimam. Ne vem zakaj bi vse to kupoval, če nimam ne psa, ne mačke. Če pa bi že imel psa, mi pa zagotovo ne bi sral po bajti. Če tebi pes/maček serjejo po bajti, pa imaš večji problem kot to, da kupuješ predrage Roombe.

Pa še to: Glede na dolžino tvojega posta in število tvojih postov v tej temi se ti očitno še kako ljubi z ljubitelji kitajčkov pregovarjat. Ali pa zgolj trolaš.

tomzzi ::

Kupujem nov robotski sesalnik.
Trenutno imam že nekaj časa Viomi V2. Nad zmogljivostjo sem bil vedno zadovoljen. Dobro posesa in obriše.
So se pa kmalu začele težave z LDS. Sprva sem probal trik ročno pognat motor z baterijo.
Nekaj časa je bilo ok. Potem pa na novo.
Kasneje sem motor zamenjal in je bilo spet za nekaj časa ok.
Nazadnje sem cel LDS zamenjal z novim. Spet nekaj časa je delal in sedaj zopet štrajka.
Torej ustavi se med delom in javi napako "radar timed out". LDS se še vedno vrti.
Očitno ne bo nič z popravilom in bi najraje zamenjal z nečim bolj zanesljivim.

Kot sem omenil je bilo sesanje in brisanje super. Škoda, ker ima take probleme z LDS.

Iščem nekaj do 300€. Ajde mogoče kakšen € več. Kaj dosti več pa ne saj tudi stanovanje ni ogromno.
Glavno je, da dobro posesa, da ni glasen kot turbina pa, da je zanesljiv.
LDS obvezno. Pa, da je na voljo v EU.
Kakšna ideja kaj je za takšen denar solidnega?

dussan ::

Jaz sem kupil Roborock S5Max v Sloveniji za 390€, prodajajo tudi Reoborock S5 za manj kot 300€. Dostava takoj, 2 letna garancija...

Po nekaj dnevih sem zadovoljen..

Ganon ::

S5 Max, ki bi ti ga tudi jaz priporočil, se je dalo iz evropskih skladišč dobiti že za 280 evrov. Večkrat preveri.

tomzzi ::

S5 Max sem itak že imel na spisku vendar zaradi cene trenutno ni prva izbira.
390EUR je preveč. Do 300-330 bi še šlo.
Katera evropska skladišča?

Kaj pa kakšen Mamibot?

Edit: hvala obema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

Ganon ::

Geekbuying, Aliexpress ...

darck ::

Recimo Roborock S5Max ga imajo sedaj za 333,68 EUR pri Geekbuying iz Poljskega skladišča, poštnina je zastonj za nove naročnike je še 2% popust kar potem znese 327 EUR. Mogoče se najde še kje ceneje samo jaz sem to tako z mobitelom na hitro našel. https://m.geekbuying.com/item/Roborock-...

Zgleda da dobiš tudi 5% kupon če se naročiš na njihove oglase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

kiko12 ::

Prodaja kdo mogoče baterijo za sesalnik viomi s9?

amacar ::

Za 375€ dobiš s7 z banggooda iz češkega skladišča, vzameš preko quidco pa je še 4.5% cashbacka.

Roborock S7 Robot Vacuum Cleaner |EU| ????? Price: $395.00 (373.83€)
?? The lowest price (from EU)! ?? Best before: 398 USD on 16.6.2022.
? #Banggood Direct link is: https://bit.ly/3HMN4b6
Jaz za kupone spremljam tu: https://web.telegram.org/z/#-1320493685

abazuu ::

Za nakup Roborockov spremljajte kajkupiti.si. Vedno ima daleč najboljše kupone. Ne, nisem lastnik. Ne, ne poznam lastnika. Sem pa že večkrat kontaktiral za najboljše kupone in vedno prek njega dobil zares ugodne stvari ( ne samo Robocke... )

amacar ::

za s5max pa imaš tole za 300EUR iz češke (brez insurance), dodaj še quidco za 4.5% cashbacka

Roborock S5 Max Robot Vacuum Cleaner |EU| ????? Price: $315.99 (298.48EUR)
Good price! The best price was 309.99 USD (from EU) on 16.3.2022
? #Banggood Direct product link is: https://bit.ly/2Wh05Gl
? DISCOUNT CODE BGCZES5M

kajkupiti že dolgo večinoma nima najboljših kuponov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

bosmla ::

Tudi sam kupujem RS pa me zanima zakaj bolj priporocate Roborock s5max in ne (novejsega?) Q7 Max, ki se ga prav tako dobi za podobno ceno?

Okapi ::

Kaj pa 360 S10, ima kdo? Videti je kar napreden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gregor P ::

Sam nisem prej gledal primerjav, ampak zgleda moraš biti kar zelo pozren pri vseh teh oznakah modelov, ker te lahko iznaka tudi zavede:

The Roborock Q7+ is not to be mistaken for the Q7 Max+. The Q7+ is an upgraded model of the Roborock S6 Pure.

The Q7 Max+ is an upgraded model of the beloved Roborock S5 Max.

Roborock has released 8 total products this year.

None of the Q Series Robots have Obstacle Avoidance. Those are reserved for the Roborock robots with the word "MaxV"

... in potem je tu razlika med Roborock Q7 Max in Q7 Max+

Skratka dobro si oglej te modele in morebitne razlike med njimi.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

tomzzi ::

Ok hvala vam. Potem bom pač dal tistih 30-40€ več in naročil S5 Max.

bosmla ::

Sem malo pregledal Roborock S5 Max vs. Q7 Max in pac ni neke razlike (za mene edino cisto gumi krtaca), je pa 3 leta novejsi model.
Dobra primerjava novih "7" s S5 Max recimo zakljucek:
So for me, the Q7 Max is the model for those who don't care about the wiping function and would like to have an extraction station or at least the option to buy it later. Certainly, the S5 Max is still an option for those with little carpet, but then there is no suction station and I would not be surprised if it is also slowly sent into retirement.

Je pa res, da pri teh modelih pod 400€ ni kamere spredaj in se pac nekaj vec ukvarjajo s kaksnimi kabli ali vezalkami... potem pride v postev kaksni S7 MaxV samo dati za to dvakrat toliko kot Q7 Max pa je ze malo prevec (raje mam pospravljena tla;)).

tomzzi ::

Kupujem novega robota, ker trenutni Viomi V2 crkuje. Z njim so se začeli problemi kmalu po prvem letu. In sicer je kar obstal na mestu. Lidar se je vrtel ampak je kljub temu robot javljal napako na lds. Vmes sem probal motorček zagnati z baterijo. Nekaj časa je bilo ok potem pa enako.. na koncu sem zamenjal celoten lds z novim in je bilo nekaj časa ok.

Sedaj se stvar ponavlja. Zato iščem novega.

Nekako sem omejil izbor na:

- Viomi SE
- Viomi 3 (je malo pomislekov glede viomi glede na lastne izkušnje)
- 360 S9 (ni mi sicer višina všeč, pomisleki glede firme same)
- Dreame L10 Pro
- Roborock S5 Max

Razvrščeno po cenah. S5 Max je najdražji. Naj bi bil ok vendar sem nekje ujel, da ni perfekten ob robovih. Naj ne bi šel čisto ob stenah.
To bi me mogoče motilo saj je šel Viomi V2 lepo ob stenah.

Ne vem kaj izbrati. Maksimalno 340€.

A je 360 vredu firma? Kvaliteta, zanesljivost?

Kakšno priporočilo?

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

darkolord ::

tomzzi je izjavil:

A je 360 vredu firma? Kvaliteta, zanesljivost?
Super je.

mat xxl ::

tomzzi, samo, to je pa skrajno čudno. Ste pisali, da so kitajčki, ja veliko boljši od Roomb, ki delajo tudi po 15 let ?

Mogoče ti je strela vanj udarila, da že po letu dni odpoveduje, res neverjetno......

Gregor P ::

Da, dejansko se zgodi, da je med tisoči produktov tudi kakšen defekten, kdo bi si mislil; ko bi vsaj uredili kakšno zakonodajo glede tega* ;((



* seveda smo jo, uvedli smo garancije, stvarne napake, 14 dni vračila brez vprašanja za nakupe prek spleta ipd. ravno zato, da proizvajalcem ni potrebno pregledati čisto vsakega produkta, ki ga naredijo, ampak je dovolj, če testirajo enega na 100 ali 1000 itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

GupeM ::

Ampak mat xxl ti bo povedal, da kitajčki tega nimajo. Nimajo garancije, stvarne napake, 14 dni vračila, rezervnih delov, ... Povedal ti bo le, da Roombe se ne kvarijo. Če pa se kakšna pokvari (seveda po krivdi uporabnika), pa je menjava plug and play. Samo prav jo pogledaš, pa se pokvarjen kos kar sam kupi in zamenja. Skoraj zastonj. 300 EUR za neko malenkost pač ni veliko denarja.

Pa ne mu povedat, da kitajčki vse to imajo. Je tako zanimivo brat njegove neumnosti, da bi bilo kar škoda če kdaj izve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ganon ::

Mat xxl se iz komentarja v komentar bolj smeši. :))

tomzzi ::

mat xxl je izjavil:

tomzzi, samo, to je pa skrajno čudno. Ste pisali, da so kitajčki, ja veliko boljši od Roomb, ki delajo tudi po 15 let ?

Mogoče ti je strela vanj udarila, da že po letu dni odpoveduje, res neverjetno......


Se opravičujem že vnaprej ampak ti si čuden.
Dobesedno. Ne zagovarjam nobene znamke niti ne podcenjujem kar ti očitno delaš.
Glede na tvoje pisanje ti bi prisodil maksimalno 20 let.

Ne boš verjel ampak so tako pri "kitajčkih" kot pri roombi možne napake. Glede na to kako hitro gre razvoj naprej in v kakšnih količinah se delajo produkti ni nič čudnega če kaj odpove.
Poznam vsaj dva primera kateri ne bi nikoli več kupili roombe.
V bistvu imamo v žlahti primer odpovedi roombe po kratkem času.
Prav tako poznam nekaj ljudi kateri bi ponovno kupili "kitajčka".

Obstaja folk kateri misli, da če bo kupil priznano znamko bo pa dobil kvaliteto.
Ostalo je vse nezanesljivo, zanič.

Podobno je pri avtomobilih.
Ni ga čez VW, Aud, BMW...
Potem pa imaš sodelavca kateri je kupil novega BMW pa je več po servisih kot na cesti.

Takšni komentarji ne pomagajo nobenemu. Prej škodijo.

Pa ne mi o servisu, supportu...

mat xxl ::

Poglej, sami pravite, kako zelo so boljši ti Kitajčki, pa skoraj zastonj. Jaz nimam nič proti Kitajčkom, samo top modeli z čistilnimi postajami, so krepko čez 1000 eur, tako, da ne vidim, da bi bili, tako zelo v prednosti, kot vi ljubitelji kitajčkov zagovarjate. Ja res je, tudi Hyundai je lahko dober napram Mercedesu, pa vendar, ni mi jasno, kaj jamrate, če se že zgodi.

Bi pa dobro služil nekdo od vas, ki bi te kitajčke solidno popravljal, ker jaz jih ne in jih niti ne mislim, kakega podrem sem ter tja, da vidim, zasnovo, izdelavo, kvaliteto materialov.

Je pa lepo spremljati razvoj, ker ja drži, kot pribito, vsi so boljši iz leta v leto.

Zanima, me , ali, kdo ve, ali HA (Home asistent) obvlada delo z kitajčki ali ne . To me zanima, ker Roombe novejše se da upravljati čez, oziroma, da pametni dom upravlja tudi s tem in takrat alarm zamiži, ko te živali skačejo po objektu .

Ganon ::

Klasičen xxl komentar. Laži in desetkrat omenjeni "Kitajčki". Simpatično. :))

buneech ::

mat xxl je izjavil:

Zanima, me , ali, kdo ve, ali HA (Home asistent) obvlada delo z kitajčki ali ne . To me zanima, ker Roombe novejše se da upravljati čez, oziroma, da pametni dom upravlja tudi s tem in takrat alarm zamiži, ko te živali skačejo po objektu .

Js mam Roborocka v HA, dela BP.

zl0dej ::

mat xxl je izjavil:


Zanima, me , ali, kdo ve, ali HA (Home asistent) obvlada delo z kitajčki ali ne . To me zanima, ker Roombe novejše se da upravljati čez, oziroma, da pametni dom upravlja tudi s tem in takrat alarm zamiži, ko te živali skačejo po objektu .


Neke osnovne funkcije imaš lahko v HA, je pa integracija čez cloud in je bolj hacky (nek key rabis exportati iz app-a ce se ne motim).

Veliko boljši pristop je rootanje sesalca in namestitev Valetudo. Ta ti omogoči lokalno upravljanje (sesalec ima web server potem in MQTT client) in super integracijo s HA, vključno z zemljevidom, kar ni mogoče s prej omenjeno integracijo čez cloud.

Tole je iz mojega HA, 2x Z10 pro in 1x S5 max:

GupeM ::

mat xxl je izjavil:


Zanima, me , ali, kdo ve, ali HA (Home asistent) obvlada delo z kitajčki ali ne . To me zanima, ker Roombe novejše se da upravljati čez, oziroma, da pametni dom upravlja tudi s tem in takrat alarm zamiži, ko te živali skačejo po objektu .

Hahahaha. Roombe so to šele zdaj dobile??? Koliko je doplačila? 150 EUR?

In btw: Raje imam Forda S-max za 40k eur, kot mercedesa za enak denar. Z mercedesom za 40k eur cela familija ne more niti legalno v avto kaj šele da bi šli z njim na dopust ... Zelo slab primer si dal. Ne... U bistvu zelo dober. Samo za tvoj point je slab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

mat xxl ::

GupeM je izjavil:

mat xxl je izjavil:


Zanima, me , ali, kdo ve, ali HA (Home asistent) obvlada delo z kitajčki ali ne . To me zanima, ker Roombe novejše se da upravljati čez, oziroma, da pametni dom upravlja tudi s tem in takrat alarm zamiži, ko te živali skačejo po objektu .

Hahahaha. Roombe so to šele zdaj dobile??? Koliko je doplačila? 150 EUR?

In btw: Raje imam Forda S-max za 40k eur, kot mercedesa za enak denar. Z mercedesom za 40k eur cela familija ne more niti legalno v avto kaj šele da bi šli z njim na dopust ... Zelo slab primer si dal. Ne... U bistvu zelo dober. Samo za tvoj point je slab.


Rombe imajo to vse že ene 8 let od modelov, ki so z telefoni povezljivi, samo jaz nisem tega prej uporabljal, gre pa tudi čez Alexo in govorno upravljanje, samo, to je tako načeloma, kot avtomobili, ko ti odgovori, da ne razume, kaj hočeš..... ker ja redki avti obvladajo govorno upravljanje slovenščine.

buneech ::

zl0dej je izjavil:

vključno z zemljevidom, kar ni mogoče s prej omenjeno integracijo čez cloud.

Se da urediti, meni dela na S5 Max. Kaže odlično, ampak občasno nek čuden trigger izvede, ki HA ni všeč in poskuša moj IP bannat.

Matevz96 ::

Kje naročiti rezervne dele (krtača, filter) za Roborock S5? Po možnosti da pošiljajo iz Evrope.
#hooldthedoor

abazuu ::

Če koga slučajno zanima in če admini dovolijo.. prodam S5 MAX-a. Kupljen preko Geekbuyinga, star cca 2 leti. Uporabljen ni bil velikokrat ( otroške stvari so bile non stop na tleh in smo hitreje spucali "na roke" ). Vodno brisanje je bilo uporabljeno oz stestirano samo 1x. Zraven dodam še set nadomestnih delov; krtača, vetrnice,.. zelo lepo ohranjen.

280€.

PM me.

Kripto mesi ::

V tem primeru rajsi novega vzames z EU skladisca za 310€.

bosmla ::

zl0dej je izjavil:


Veliko boljši pristop je rootanje sesalca in namestitev Valetudo. Ta ti omogoči lokalno upravljanje (sesalec ima web server potem in MQTT client) in super integracijo s HA, vključno z zemljevidom, kar ni mogoče s prej omenjeno integracijo čez cloud.

Tole je iz mojega HA, 2x Z10 pro in 1x S5 max:

Mogoče ves, ce se bo dalo dobiti Valetudo tudi za novejse Roborock-e - vsaj S7 ali Q7Max?
««
83 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363969 (37895) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem