» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
82 / 90
»»

cordoba ::

Vse te vitalne dele, ki jih pač s časom treba menjat. Aha, ok,. Katero čistilo pa kaj uporabljate, da se ne spere takoj dol?

Motion ::

V treh letih razen filtra pa stranskih krtač ni blo treba menjat še nič. Brez veze v naprej kupovat zalogo rezervnih delov.
Jst dam kar navadno čistilo za umivat tla (ajax se mi zdi) na krpo. V rezervar pa nalijem vodo. Neki cajta sem tudi v rezervar dajal čistilo vendar so se potem zamašile tiste pore ki vlažijo krpo. Sedaj dajam sam na kepo.

Bellzmet ::

"Brez veze v naprej kupovat zalogo rezervnih delov."

Že že. Ampak a bojo čez 3 leta še na voljo rezervni deli...

Motion ::

Najbrš, še posebi za tako popularen model.

dejanslo ::

Jaz sem tudi s čistilom na krpo nehal in ne opazim razlike. Če je na tleh nek madež, ga moraš itak ročno zbrisati (mogoče je to sedaj drugače pri S7?). Nalivati pa sem začel destilirano vodo, ker je naša preveč trda in so se tudi začele mašiti pore.
Mogoče le slabo vidim 8-)
There`s More Than One Way To Do It

Vm1999 ::

dejanslo je izjavil:

Jaz sem tudi s čistilom na krpo nehal in ne opazim razlike. Če je na tleh nek madež, ga moraš itak ročno zbrisati (mogoče je to sedaj drugače pri S7?). Nalivati pa sem začel destilirano vodo, ker je naša preveč trda in so se tudi začele mašiti pore.
Mogoče le slabo vidim 8-)


Če je zasušen madež, potem tudi je treba tudi pri s7 ročno intervenirat.
Je sicer še za stopnjo boljši pri brisanju, kot s5 max, vendar če recimo pes nanese vsak dan umazanijo nimaš kaj, se hitro nabere..

zee1 ::

Kateri sesalec s samočistilno postajo priporočate. A se splača stegnat do roborocka q7 max+ (cca 540€), napram dreame bot z10 pro (cca 390€)?

damirj79 ::

vilonja je izjavil:

Čistilo lahko daš na krpico, v rezervoar pa ne smeš.


Dve ali tri kapljice ceta v vodo ne škodijo. Cet niti ni agresiven. Problem so agresivna čistila na bazočnih ali kislinskih osnovah.

mat xxl ::

Da ne bo kdo, kakih loščil dajal v robote, sem ene par Irobotovih Scoob 390 čistil na to temo, zamaši večino cevčic.........

Lidl je imel eno super čistilo, obvezno za strojno čiščenje, oziroma, da se ne peni - brez penilca ........

zee1 je izjavil:

Kateri sesalec s samočistilno postajo priporočate. A se splača stegnat do roborocka q7 max+ (cca 540€), napram dreame bot z10 pro (cca 390€)?



Od Irobota je Roomba I7 +, nekako top sedaj, za 699 eur. Mislim, da za Q7 imaš ceno brez samočistilne postaje !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

vilonja ::

Zanima me, ce bo tole ok zamenjava za originalno roborock s7 krpo oz. ce kdo kaj drugega predlaga?
https://a.aliexpress.com/_mqftMTs

PromeuZ ::

Iščem budget varianto (do max 250€), ki ne bo odpovedala po 1 letu.

- 30m2 (vinil + parket)
- suho / mokro brisanje
- nobenih preprog / živalskih dlak

Trenutno sta prvi izbiri:
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential - 170€
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite - 190€

Ima mogoče kdo katerega od teh modelov doma in lahko pove kako se obnese iz prve roke?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Gregor P ::

Sam bi dal rajši kakšen evro več recimo tja do 400,- evrov in kupil malo boljši model, ki naj bi bil kakovostneje sestavljen. Recimo kakšen Roborock S5 Max ali kaj podobnega. Sam sicer nameravam kupiti Roborock S7 (in tokrat ne s Kitajske, predvsem zaradi garancije in servisa v EU), ko bo moj stari Roborock S50, letnik 2019, končno crknil 8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

S5 Max se je s kuponi dobil že za manj kot 300 evrov. Vsekakor dodaj še teh nekaj deset evrov, ne bo ti žal.

bedarija ::

Gregor P je izjavil:

Roborock S50, letnik 2019, končno crknil 8-)


mislim govorit o 3 leta starem robotu, da čakaš da končno crkne ni baš neka reklama.

Ganon ::

bedarija je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Roborock S50, letnik 2019, končno crknil 8-)


mislim govorit o 3 leta starem robotu, da čakaš da končno crkne ni baš neka reklama.


V bistvu je žalostno, kako ljudem kapitalizem pere možgane. "Naj že crkne, da grem čim prej po novo!"

Gregor P ::

Govorimo o poceni kitajski robi, ki ni imela pri nas ne garancije, ne servisa in bi lahko crknila vsak dan. A ni. Dejansko je bila hudo konkurenčna vsem tem dosti dražjim produktom. Tako da ta je že opravila svoje in je računovodsko že odpisana.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Poceni kitajski robi? :))

Gregor P ::

Ko smo kupovali te poceni kitajske sesalnike, so tu bili na trgu neprimerno dražji. Enako je bilo z e-skuterji.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

overload ::

Odločam se za nakup Roborocka in kolebam med S7 in Q7 Max. Doma imamo izklučno ploščice in parket v sobah, brez preprog. Pomembno je, da dobro umije tla. Zanima me ali je bolje vzeti Q7 Max, ki je močnejši ali S7, ki naj bi imel načeloma dobro razvito fukncijo pomivanja tal?

Gregor P ::

Sam še nisem imel priložnosti preizkusiti teh novejših modelov, ampak dvomim da sedaj dobro pomivajo tla; to jih bolj malo obrišejo z vlažno krpo - da je boljše kot nič.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

S7 ima "sonic mopping" in vibrira krpo, tako da briše precej boljše.

Še vedno gre pa za brisanje in ne pomivanje.

GupeM ::

Če hočeš pomivanje, kupi za pomivanje namenjenega robota. Robotski sesalci samo brišejo. Tudi če s krpo malo vibrirajo, to ni pomivanje.

mat xxl ::

Ja Scoobe sicer pomivajo, solidno, vendar nekaj močno zasušenega ne bodo uspele očistiti.

bedarija ::

GupeM je izjavil:

Robotski sesalci samo brišejo. Tudi če s krpo malo vibrirajo, to ni pomivanje.
zame osebno je brisanje s suho krpo, pomivanje pa z mokro. sesalec prav vredu pomije, (zasušeno vino morda res ne) in za njem je kar konkretno vlažna in osvežena površina

GupeM ::

Tehnično gledano imaš prav. Ampak OP hoče, da mu sesalec dobro umije tla. Tega pa pač noben sesalec ne zna. Ja, če ni zasušene svinjarije po tleh, potem so sesalci hitro dovolj dobri. "Pomijejo" razne stopinje bosih stopal in podobno umazanijo. Pol dneva stare kapljice soka/vina/mleka/kave, ali odtisa umazanega čevlja pa pač ne pomijejo. Tudi okrog WC-ja, kjer moški stoje lulamo, je bolj tako-tako. V takšnih primerih je pač treba vzeti mokro krpo, pomiti, nato pa z bolj suho in čisto krpo še enkrat obrisati, da zadevo res odstraniš.

Saj je logično, da sesalec z eno krpo pač ne more dobro pomiti 60 kvadratov površine, ker je krpa prej ali slej umazana in potem to umazanijo za sabo vleče.

Jaz sicer redno uporabljam sesalec tudi za pomivanje in sem zelo zadovoljen z njim. Vseeno pa je občasno treba vzet v roke mokro krpo in zadevo dobro prebrisati. Po ročnem pomivanju tla izgledajo povsem drugačna.

bedarija ::

res je nisem še zasledil moškega ki doma stoje lula, razen če imaš pisoar

GupeM je izjavil:


Saj je logično, da sesalec z eno krpo pač ne more dobro pomiti 60 kvadratov površine, ker je krpa prej ali slej umazana in potem to umazanijo za sabo vleče.

zato pa imaš nove sesalce ki umijejo krpo in zamenjajo vodo, beri s7 ultra

bozicek ::

Iščem nekaj poceni za v apartmaju na morju
Doma imam Viomi V3 ( https://www.tomtop.com/p-yph-pas0621b-e... ) ki sem ga tukaj dobil v akciji za 250EUR ampak se mi ga ne da vlačiti s seboj dol na morje

Za na morje rabim ravno tok nekaj da pod posteljami pobriše prah (se pravi rabim mokro čiščenje) in se občasno sprehodi tudi v kuhinji in na hodniku.
Ne bo veliko v uporabi. Prvi dan ko pridemo dol in zadnji preden gremo da pobriše prah pod posteljo (postelje so ob steni in je hudič z dvo metrskim štilom od vilede drgnit)
Gledam tole poceni stvarco:
https://www.tomtop.com/p-h45269b.html?r...
ali pa če kihnem stotko več in vzamem
https://www.tomtop.com/p-paa4562.html

Ampak to mi je že kar veliko zato da bo parkrat na lepo mal podrgnil po apartmaju
Darila letos samo za poredne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozicek ()

Gregor P ::

Ne vem, če bo najboljše za te vrste sesalnikov, da gre čistit prah po 10-ih mesecih neuporabe in zbiranja prahu po tleh.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bellzmet ::

Če je apartma prazen (brez ljudi), tudi po 10 mesecih ni veliko prahu.

Zako ::

Delim izkusnje z Roborock S7, imamo ga sedaj 2 meseca.
cistilne povrsine je nekje 80 m2, od tega je keramike cca. 20 m2 ostalo parket.

Zivali nimamo.

Rororock S7 je za nas vrhunska zadeva. Sesa in pomiva kot pricakovano. Sesa cist super, edino dolge lase od moje zene ne posesa, ker so res dalsi cez ramena in dost debel las. Dodatno sesanje ni potrebno, razen mogoce v kaksen kotu, katerega ne more dosec sam sesalec zaradi cudnega kota oz same oblike sesalca. Ampak tega je zelo malo.
Pranje z vibra krpo je za nase razmere odlicno in dodatno rocno pranje ni potrebno, razen spet ob kotu kamor sesalec ne doseze.

Zena je zelo hvalezna za Roborock S7 in ga vsem priporoca.

Dobil sem ga dokaj ugodbo iz tujine, 300 EUR, medtem ko je pri nas v SI nekje 500 EUR.

Sam bi kupil se enkrat isti sesalec.

Se pa strinjam, da pasjo oz macjo dlako tezje posesa, nimam po izkusenj, zato ne morem sodit.

Hvala, lp Damjan
Zako je zakon!!!

zavajon ::

PromeuZ je izjavil:

Iščem budget varianto (do max 250€), ki ne bo odpovedala po 1 letu.

- 30m2 (vinil + parket)
- suho / mokro brisanje
- nobenih preprog / živalskih dlak

Trenutno sta prvi izbiri:
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential - 170€
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Lite - 190€

Ima mogoče kdo katerega od teh modelov doma in lahko pove kako se obnese iz prve roke?

Jaz imam Mi Robot Vacuum-Mop Essential.
Po dobrem letu je nehal pomivati, voda ne gre več ven iz rezervoarja.
Kablov in vezalk ne mara, a žal ne zazna, da niso užitne. Tako jih poskusi požreti, ko pa ne gre, se ustavi.
Sicer pa ne morem primerjati z drugimi, ker še nisem imel nobenega.

johanblond ::

Zako je izjavil:

Delim izkusnje z Roborock S7, imamo ga sedaj 2 meseca.
cistilne povrsine je nekje 80 m2, od tega je keramike cca. 20 m2 ostalo parket.
Zivali nimamo.
Rororock S7 je za nas vrhunska zadeva. Sesa in pomiva kot pricakovano. Sesa cist super, edino dolge lase od moje zene ne posesa, ker so res dalsi cez ramena in dost debel las. Dodatno sesanje ni potrebno, razen mogoce v kaksen kotu, katerega ne more dosec sam sesalec zaradi cudnega kota oz same oblike sesalca. Ampak tega je zelo malo.
Pranje z vibra krpo je za nase razmere odlicno in dodatno rocno pranje ni potrebno, razen spet ob kotu kamor sesalec ne doseze. Zena je zelo hvalezna za Roborock S7 in ga vsem priporoca.
Dobil sem ga dokaj ugodbo iz tujine, 300 EUR, medtem ko je pri nas v SI nekje 500 EUR. Sam bi kupil se enkrat isti sesalec.
Se pa strinjam, da pasjo oz macjo dlako tezje posesa, nimam po izkusenj, zato ne morem sodit.
Hvala, lp Damjan


Se pridružujem mnenju.
Žena je bila zelo skeptična glede "gadgetov" (itak sam narediš hitreje in bolje, kot neka brezvezna mašina), tako da sem jaz silil z nakupom.
Z vsako uporabo je bila bolj navdušena. Z appom v parih klikih nastaviš točno to kar hočeš in naredi.
Večinoma uporabljamo v pritličju - 80 m2, ploščice. Brisanje s mokro krpo res naredi razliko (bomo še videli, ampak upal bi se trditi, da je količina prahu v hiši manjša).
Prvi robotski čistilec pri hiši, tako da ne morem primerjati s Roombo in podobno. Spet, kot neekspert sem zelo zadovoljen, kako se zna orientirati v prostoru (navigacijo ima vrhunsko).

novak-t ::

Koliko imajo kaj ti roboti možnosti plezanja čez pragove? Jaz imam precej razgibano v hiši, tudi 3-4cm višine praga

GupeM ::

Večinoma 2 cm. Nekateri manj, več pa mislim da noben.

Drugače jim pa moraš naredit rampo ali pa dvojni prag. Če imaš recimo 3 cm prag, pred prag postaviš 1,5 cm visoko preprogo. Tako da spleza 2x po 1,5 cm, namesto 1x 3cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bedarija ::

roborocki max 2 cm

Djole ::

Meni gre s50 cez 2 cm, ne pa cez 3.

rs1975 ::

A te robote uporabljate za umivanje lakiranega parketa? Kako se obnese pri oljenem parketu? Imam v eni etaži, cca, 75m2 ploščice, vinil in oljen parket. Z istim čistilom bi sicer šlo po vinilu in ploščicah, za oljen parket pa se običajno uporablja ustrezno milo.
Bi v mojem primeru za pomivanje moral narediti 2 mapi, eno za prostor, v katerem je oljen parket in drugo za preostali del?

Ganon ::

Dodajanje čistil je prepovedano. Pomiva samo z vodo.

Lony ::

Pozdravljeni!
Imam vprašanje, ki se nanaša na robotski sesalnik Viomi S9.
Kupljen je bil lani marca, že 2 meseca nazaj so se začele pojavljati težave. Od začetka mi je celo stanovanje posesal v enem kosu. Nato je imel med čiščenjem vedno več polnjenj. Baterija 100 % napolnjena, čez 5 minut se mi je spraznil, šel na polnilno postajo, v 1 minuti prišla baterija ponovno na 100 %, in ponovno čistil cca 3 min, ponovno 1 min polnjenja, in tako naprej.... Je tu težava v bateriji ali v polnilni postaji? Najbrž baterija a ne? Gledala sem že na spletu, da se prodajajo baterije... A se baterija sploh da zamenjati?
Vesela bom kakršnegakoli nasveta, odgovora.

dussan ::

Živijo

ima kdo kakšne izkušnje z:

    Ecovacs Deebot N8+
    Roidmi Eve Plus
    MAMIBOT EXVAC890 Glory

mat xxl ::

Lony je izjavil:

Pozdravljeni!
Imam vprašanje, ki se nanaša na robotski sesalnik Viomi S9.
Kupljen je bil lani marca, že 2 meseca nazaj so se začele pojavljati težave. Od začetka mi je celo stanovanje posesal v enem kosu. Nato je imel med čiščenjem vedno več polnjenj. Baterija 100 % napolnjena, čez 5 minut se mi je spraznil, šel na polnilno postajo, v 1 minuti prišla baterija ponovno na 100 %, in ponovno čistil cca 3 min, ponovno 1 min polnjenja, in tako naprej.... Je tu težava v bateriji ali v polnilni postaji? Najbrž baterija a ne? Gledala sem že na spletu, da se prodajajo baterije... A se baterija sploh da zamenjati?
Vesela bom kakršnegakoli nasveta, odgovora.


Uveljavljaj garancijo, če lahko, sicer pa po opisanem je baterija zanič.

dussan je izjavil:

Živijo

ima kdo kakšne izkušnje z:

    Ecovacs Deebot N8+
    Roidmi Eve Plus
    MAMIBOT EXVAC890 Glory


Imam z prvim in zadnjim.... srednjega pa ne poznam, v glavnem z eno besedo, čim dalj od tega, pred vsem zadnji je katastrofa na kvadrat....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

dussan ::

mat xxl je izjavil:


dussan je izjavil:

Živijo

ima kdo kakšne izkušnje z:

    Ecovacs Deebot N8+
    Roidmi Eve Plus
    MAMIBOT EXVAC890 Glory


Imam z prvim in zadnjim.... srednjega pa ne poznam, v glavnem z eno besedo, čim dalj od tega, pred vsem zadnji je katastrofa na kvadrat....


Kaj pa potem predlagaš - ne rabim kaj posebnega, povsod parket oziroma ploščice... Sta pa dve etaži, ne bi rad preveč hrupne zadeve, rad bi, da je set & forget zadeva. (No razen, da jo prenašam med nadstropji.)

Motion ::

Kupi nekaj od Roboroka/360/Xiaomi,...

Irbis ::

Po treh tednih uporabe Roborocka S6 MaxV moram reči, da sem prijetno presenečen.
Pomivanja sicer ne uporabljam veliko, ker imam skoraj povsod preproge, zadeva čisti temeljito, sem bil zelo presenečen, koliko smeti se je nabralo, ko sem ga prvič pognal dva dneva po tem, ko sem na roke posesal nadstropje.
Pri temle modelu mi je všeč, da nariše zemljevid nadstropja, da lahko potem označiš, česa naj se izogiba, načeloma je pri tem že sam zelo uspešen, edino pri dveh radiatorjih se je pokazalo, da sta ravno toliko od tal, da je začel riniti spodaj, potem se je pa zataknil. Ampak si že sam zapomni za naslednjič, da se potem izogiba, delno sem pa tudi ročno narisal, kam naj ne hodi. Zadeva je tudi dovolj pametna, da očisti lepo sistematično in se ne vozi naključno sem ter tja, ko konča eno sobo, se lepo zapelje v naslednjo, na telefonu lahko spremljaš, kaj je že bilo narejeno in kje trenutno je (če ga poženem v poljubni sobi, v nekaj sekundah ugotovi, v kateri sobi in v katerem nadstropju je).
Lepo pride na vse preproge in čez vse prage, le franže sem že vnaprej zalepil pod preprogo, ker tam sem pa videl, da ima ta model lahko težave.
Zapomni si lahko štiri etaže, kar pride v medetažni hiši zelo prav, samo na roke ga je pač treba nositi med nadstropji (zato potem tudi ni pravega smisla, da bi imel še postajo za samodejno praznjenje, če ga že prenašaš, ga pač spotoma še sprazniš).
Stopnice lepo zazna in ne leze čez, kjer je pa 2,7 m padca v spodnje nadstropje, sem pa za vsak primer dodal še magnetni trak (ker se tisti senzor za stopnice lahko kdaj tudi kaj umaže) in narisal no-go cono na zemljevidu (navodila sicer zahtevajo, da narediš fizično oviro, ampak tri med sabo neodvisne metode odvračanja bi morale zadoščati).

GupeM ::

Irbis je izjavil:

navodila sicer zahtevajo, da narediš fizično oviro

Magnetni trak mislim da šteje pod fizično oviro. Sicer pa samo redno čisti cliff senzorje, pa po moje ne bi smel imeti problema.

mat xxl ::

dussan je izjavil:

mat xxl je izjavil:


dussan je izjavil:

Živijo

ima kdo kakšne izkušnje z:

    Ecovacs Deebot N8+
    Roidmi Eve Plus
    MAMIBOT EXVAC890 Glory


Imam z prvim in zadnjim.... srednjega pa ne poznam, v glavnem z eno besedo, čim dalj od tega, pred vsem zadnji je katastrofa na kvadrat....


Kaj pa potem predlagaš - ne rabim kaj posebnega, povsod parket oziroma ploščice... Sta pa dve etaži, ne bi rad preveč hrupne zadeve, rad bi, da je set & forget zadeva. (No razen, da jo prenašam med nadstropji.)


Roombe, z 2 letno garancijo top I7 je cenejša v Bigbangu trenutno od primerljivih Kitajcev ....

https://www.bigbang.si/izdelki/mali-gos...

Ganon ::

dussan je izjavil:

Kaj pa potem predlagaš - ne rabim kaj posebnega, povsod parket oziroma ploščice... Sta pa dve etaži, ne bi rad preveč hrupne zadeve, rad bi, da je set & forget zadeva. (No razen, da jo prenašam med nadstropji.)


S5 Max. Izogibaj se invalidnih roomb.

mat xxl ::

Invalidnih Roomb. Irobot je pionir robotskih sesalcev, izogibaj se kitajčkom z kilavo garancijo in dobavo rezervnih delah, pa primerljivi I7 so še dražji pri nas, kot Roombe.

Ganon ::

Bom zapisal v tvojem slogu, Američančki so dobili krepko lekcijo Kitajčkov. Roomba ni pionir robotskih sesalcev, to je Electrolux. So pa pri Roombi dolgo živeli na lovorikah, nakar je prišla resna konkurenca in jih povozila na celi črti. Danes niso več niti druga izbira, kaj šele prva. Venomer izpostavljaš to garancijo, ki je pri roborockih enaka. Skratka, smešno.

GupeM ::

mat xxl je izjavil:

Invalidnih Roomb. Irobot je pionir robotskih sesalcev, izogibaj se kitajčkom z kilavo garancijo in dobavo rezervnih delah, pa primerljivi I7 so še dražji pri nas, kot Roombe.

Razen prve povedi, si navedel same laži. Zdaj pa nekaj resnice:

Irobot ni pionir.
Kitajčki nimajo kilave garancije.
Rezervni deli so normalno dobavljivi. Če kaj, potem trenutno na dobavo vpliva chain supply, tako kot pri vseh ostalih proizvajalcih.
Kitajček, primerljiv z I7 je zagotovo cenejši kot Roomba. Nenazadnje pa recimo Roomba sploh nima robota, ki bi bil primerljiv Roborocku S7.
««
82 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356549 (3983) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620319 (10804) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364790 (38716) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144189 (63871) perci

Več podobnih tem