» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
78 / 90
»»

mat xxl ::

Nimaš, kaj narediti, važno, je, da je poceni ! Pa četudi samo pol izdelek, kar se kvalitete tiče.

Uveljavljaj garancijo, drugega ni.

damirj79 ::

belo mleko je izjavil:

Pri Viomi V2 mi že celo večnost ne dela pomivanje. Danes sem odprl rezervoar in zadeva na izgleda preveč zdravo. Kaj narediti? Je še v garanciji, ampak kaj narediti da se zadeva ne ponovi?



Menda tako korodira, če v rezeravarček daješ kaj drugega kot samo čisto vodo. Sicer pa tudi nov rezervarček stane pol manj kot od roombe.

belo mleko ::

Parkrat sem dal notri dva pljunka čistila. Ne vem... meni se zdi da je rezervoar slabo zasnovan. Ne mi rečt, da bi še deloval, če bi uporabljal samo vodo iz pipe. Kakorkoli, na srečo imam 5 let garancije na tega Kitajčka.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

mat xxl ::

damirj79 je izjavil:

belo mleko je izjavil:

Pri Viomi V2 mi že celo večnost ne dela pomivanje. Danes sem odprl rezervoar in zadeva na izgleda preveč zdravo. Kaj narediti? Je še v garanciji, ampak kaj narediti da se zadeva ne ponovi?



Menda tako korodira, če v rezeravarček daješ kaj drugega kot samo čisto vodo. Sicer pa tudi nov rezervarček stane pol manj kot od roombe.


Roombe razen enega modela, ki ga ni zasnoval irobot ne uporablja vode v pometačih, v pomivalcih pa da, vendar ne zarjavi, vsaj tako ne.

damirj79 ::

Govorim za roombo, ki ne pomiva, samo sesa.

mat xxl ::

damirj79 je izjavil:

Govorim za roombo, ki ne pomiva, samo sesa.


Ona pa tako ali tako nima rezervoarja ........

Pa, kot zanimivost za pomivalce ima Irobot ali njihovo čistilo, ali kako čistilo brez loščil, pa da se ne peni, ali pa uradno v navodilih KIS, ja in ne korodira, oziroma, Scoobe, po veliko uporabe, tam po 5 letih uporabe na nekaj dni, se tudi, začne, kaj takega dogajati, samo navadno bolj površinska rja po motorjih.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

damirj79 ::

Rezervar za smeti? Dust bin? Kakorkoli mu ze reces, saj menda posesano/pometano nekam shrani in ne kar vrze nazaj v prostor. Vecina modelov roombe ce ne celo vsi, ker nisem prevec na tekocem, znajo tako ali tako sesat, tako da je naziv tega sestavnega koscka samo semanticne narave. In ja, kostal me je 50€ (+- par drobiza, se ne spomnim vec tocnega zneska), za viomi je pa 20€.

mat xxl ::

Za Roombe je res 45 eur in naprej, so pa novi brez motorjev, ki so pralni veliko cenejši. Je pa dejstvo, da to na roombah odleti nikoli prej , kot po 5 ali več letih dnevnega čiščenja, najprej ležaji zacvilijo pa še dela ene 2 leti, potem pa ja, je treba tam po 7 letih novega.......

jero_no1 ::

Kakšna izkušnja oz. priporočilo glede izbire med spodnjima dvema. Sem pa seveda odprt tudi za druge predloge do malo čez 200€, edini pogoj je slo trgovina.
xiaomi
rowenta

damirj79 ::

mat xxl je izjavil:

Za Roombe je res 45 eur in naprej, so pa novi brez motorjev, ki so pralni veliko cenejši. Je pa dejstvo, da to na roombah odleti nikoli prej , kot po 5 ali več letih dnevnega čiščenja, najprej ležaji zacvilijo pa še dela ene 2 leti, potem pa ja, je treba tam po 7 letih novega.......


Ja vedno obstaja tu in tam kaka izjema... Tako je tudi temu zgoraj zadeva korodirala, verjetno v kombinaciji s kakšnim čistilom, ki ga je dajal zraven. Ker jaz ga tudi dajem notri (običajno par kapljic ceta) in je po dveh letih BP. Na tem mestu bi pa te rezervarčke od roombe tudi pohvalil, ker jih je lažje čistit, od viomi je polno skritih robov, kamor se prah nabere in ga lahko na koncu samo opereš. Čeprav je spet tudi res, da roomba (teli starejši modeli vsaj, za nove ne vem) nimajo ne vem koliko močne sesalne moči, je tu nekje kot viomi na silent.

Ganon ::

Novost Roborocka, model G10. Postaja samodejno očisti krpo in napolni rezervoar z vodo. :D

damirj79 ::

To smo seveda vsi že nestrpno pričakovali, ampak jasno da ne morejo lansirat vseh bonbončkov naenkrat. Odlično tudi, da končno lahko krpo dvigne od tal, ko zapelje čez tepih.

Gregor P ::

Super, kupim ko bo moj stari S5 dotrajan; zaenkrat še kar noče nehat delat:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

floyd1 ::

Kako je pa z LDS senzorji na novejših roborockih? Moj se sicer po tistem popravilu ("razgibavanju" motorčka) kar dobro drži...

mat xxl ::

No, Irobot ima v prodaji, mislim, da tudi pri nas, robota z svetovno novo funkcijo in sicer, ne pelje čez iztrebek od psa ali mačke , to sem, že kako leto nazaj napovedal, da je v pripravi.

Lepo, da gre razvoj naprej, zanimivo pa je, da lidarja Irobot noče in ne bo uporabljal v svojih izdelkih.

https://www.theverge.com/2021/9/9/22660...

Zanimivo, tokrat pri nas, takoj po predstavitvi :

https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...

jopar ::

Madona so hitri s to SVETOVNO NOVO funkcijo. Xiaomi Roborock 6 MaxV je to imel že pred dobrim letom.

Sparkxl ::

mat xxl je izjavil:

No, Irobot ima v prodaji, mislim, da tudi pri nas, robota z svetovno novo funkcijo in sicer, ne pelje čez iztrebek od psa ali mačke , to sem, že kako leto nazaj napovedal, da je v pripravi.



Končno! To je svet rabil in končno smo dočakali! Včasih sem te vsaj malo resno jemal, ampak zdaj si pa že komediant :)

GupeM ::

To je pa res noro dobra funkcija, vredna tega tisočaka. Če imaš psa, ki ti serje po stanovanju.

Ganon ::

Moraš biti nor oz. povsem neveden, da za roombo odšteješ tisočaka.

GupeM je izjavil:

Če imaš psa, ki ti serje po stanovanju.


Jočem. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Sparkxl ::

Sploh nisem vedel da je to tržna niša, da očitno toliko cuckov serje doma po stanovanju. Zgleda da so pri rombi zadeli jackpot, prodaja bo eksplodirala :)

Zakaj romba ne uporablja lidarja...zelo enostavno. Ko so kitajci prišli ven z lidarjem, je bila romba v globokem spancu z svojimi tumastimi roboti. Potem pa niso uporabili lidarja, ker bi takoj bilo jasno da kopirajo za kitajci. To pa si seveda ne morejo privoščit, če se razglašujejo za vodilne.

jopar ::

Sparkxl je izjavil:

Sploh nisem vedel da je to tržna niša, da očitno toliko cuckov serje doma po stanovanju. Zgleda da so pri rombi zadeli jackpot, prodaja bo eksplodirala :)

Zakaj romba ne uporablja lidarja...zelo enostavno. Ko so kitajci prišli ven z lidarjem, je bila romba v globokem spancu z svojimi tumastimi roboti. Potem pa niso uporabili lidarja, ker bi takoj bilo jasno da kopirajo za kitajci. To pa si seveda ne morejo privoščit, če se razglašujejo za vodilne.


Sej to z drekci so tudi skopirali od Xiaomi ;)
https://m.youtube.com/watch?v=AqDd5cy-p...

floyd1 ::

Če imaš psa, ki ti serje po stanovanju...

... ne potrebuješ niti irobota niti xiaomija, ampak denar investiraš v šolo za štirinožca :)).

belo mleko ::

Integriran fen za sušenje pasjih iztrebkov ki ležijo po stanovanju ne bi bila slaba ideja.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

PikaPoka828 ::

mat xxl je izjavil:

No, Irobot ima v prodaji, mislim, da tudi pri nas, robota z svetovno novo funkcijo in sicer, ne pelje čez iztrebek od psa ali mačke , to sem, že kako leto nazaj napovedal, da je v pripravi.

Lepo, da gre razvoj naprej, zanimivo pa je, da lidarja Irobot noče in ne bo uporabljal v svojih izdelkih.

https://www.theverge.com/2021/9/9/22660...

Zanimivo, tokrat pri nas, takoj po predstavitvi :

https://www.irobot.si/robotski-sesalnik...


Nova svetovna funkcija bi bila, da bi čez drek zapelal in ga počistil!

Zofija ::

Lep pozdrav vsem,

v poplavi ponudbe robotskih sesalcev sem se malo "zgubila", torej...

- iščem robotski sesalnik, ki tudi pomiva po tleh
- dnevno ali na dva dni bo posesal cca. 80 m2
- po tleh so ali ploščice ali parket
- ker je parket oljen na njem ne smejo stati luže, se pravi ne sme robotek ravno polivat vode
- cena do 400 €, če je pa kakšen dober v price/performance in nižja cena pa še toliko bolje

Hvala za odgovore in lp,
Z

Ganon ::

Roborock S5 Max.

jero_no1 ::

Vprašanje oz. pomoč.
Za Roborock S5 bi rabil servis - vse dela, samo po treh letih bi se spodobilo, da se ga malo bolj generalno sčisti, namaže (občasno je zelo glasen) in še kaj. Že dolgo nazaj sem bral v tej temi, da je tukaj nekaj mojstrov za tak opravila, ampak zdajle ne najdem več...
Zaželjeno v LJ ali bližnji okolici.

Hvala!

binez ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede Roborock S5 Max, če je morda kdo imel kaj podobnega.
Uporabljam ga kakšne pol leta in do nekje dobrega meseca nazaj je posesal praktično vse. Zadnji mesec pa je moč sesanja očitno zmanjšana, saj ne posesa več vseh pasjih dlak (nekje 1/2 jih izpusti), težave ima tudi s pobiranjem kakšnih drugih smetk. Pobere nekje 1/3 manj smeti kot prej. Vse to na maksimalni sesalni moči, tako da ni težava v nastavitvah.
Sesalnik sem že spihal, kjer se je to dalo, brez da ga odpiram, zamenjan je filter, rotacijska krtača (glavne še nisem menjal, ker je komaj na 45% obrabe)...

Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo, ali se kar direktno na servis obrnem?

darkolord ::

Mislim, da si sam odgovoril - verjetno, da je zamašen notranji filter pri motorju.

Ashrack ::

Kupil Viomi V2 Pro dobro leto nazaj na GearBest.
Nehalo mi je delati vodno čiščenje. Je še v garanciji?
....

Kodrnusa ::

Garancije je 1 leto. Ne vem pa kako je z Gearbestovo garancijo, ker je propadel ..

Ashrack ::

Potemtakem pa je kak DIY da sam popravim?
....

Motion ::

Kodrnusa je izjavil:

Garancije je 1 leto. Ne vem pa kako je z Gearbestovo garancijo, ker je propadel ..


Gearbest je šou pod vodo? Kdaj? Ga je kdo prevzel ker štacuna je še na netu?

Kodrnusa ::

freesty ::

Ashrack je izjavil:

Kupil Viomi V2 Pro dobro leto nazaj na GearBest.
Nehalo mi je delati vodno čiščenje. Je še v garanciji?


moji mami je tut vodno crknilo. Sam posodico mors menjat pa je. Vsaj pri nas je to reslo zadevo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

AudioVideo ::

Zanimam se za nakup robotskega sesalnika za 70m2 parketa. Sesalec bom uporabljal isključno za sesanje, tako da sesalec ne potrebuje mokrega čiščenja.

Gledam Irobot 3152 ali 3158.

Važno je, da ima vsaj dve leti garancije in pooblaščeni servis v Sloveniji.

Kaj predlagate?

mat xxl ::

Jaz bi tega vzel, boljši in cenejši : https://www.irobot.si/outlet/roomba-e51...

Ashrack ::

freesty je izjavil:

Ashrack je izjavil:

Kupil Viomi V2 Pro dobro leto nazaj na GearBest.
Nehalo mi je delati vodno čiščenje. Je še v garanciji?


moji mami je tut vodno crknilo. Sam posodico mors menjat pa je. Vsaj pri nas je to reslo zadevo.

Katero posodico?
....

Gregor P ::

Gregor P je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Ene 2x se mi je zgodilo, da je imel težavo z lasersko glavo, da se ni hotel zagnati, pa sem jo premaknil z roko in je normalno sesal naprej; tako da je to morda prva stvar, ki bo lahko šla po gobe.
... tokrat pri tej napaki “error 1” ni šlo več pomagati ročno, tako da sem moral motorček te glave zagnati z baterijo (kot je opisano marsikje na spletu) in zdaj sesalnik spet deluje normalno. Zanimiva “napaka” sicer:)

Danes sem moral zopet ponoviti vajo in spet dela.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Motion ::

Moram prav potrkat po lesu. Moje dva tri leta stara 360 s6 brez naj manjśega problema do sedaj.

Kiwix ::

Kje kupujete dodatno oz rezervno opremo? :)

Sparkxl ::

Amazon

PerS ::

razmišljam o robotskem sesalcu. Sem bral par let stare komentarje - kako se danes kaj znajdejo s pasjimi dlakami, je tukaj kaj napredka?

Kako je z mopping funkcijo in oljenim parketom, je to kompatibilno?

Dal bi enih 500eur, lahko tudi več. Gledam pa v smeri Xiaomi in Roborock sesalcev, ampak je tok enih modelov, da se nič več ne znajdem :) S5, S6, S7, +, max ipd.. Uglavnem kaj je nek price / performance?

A se mi splača čakat black friday al te zadeve ponavad niso znižane?

darkolord ::

Pri osnovnem sesanju ni bistvenih razlik.

Npr. Roborock S5 (max itd), Roborock S6 (max itd), 360 S7 in podobni so super za sesanje in osnovni mopping.

Potem imaš nekaj takšnih z bolj naprednimi funkcijami, kot npr.
- Roborock S7 ima ultrazvočno mokro čiščenje (zriba tudi zasušene madeže) in avtomatsko dvigne krpo od tal pri preprogah in po končanem čiščenju
- 360 S10 ima glavni LIDAR skrit v notranjosti in je nižji, poleg tega ima še 2 dodatna za zaznavanje objektov, tako da se sesalec lahko izogne igračam, kablom, copatom, tehtnicam, pasjim kakcem, itd., ki ga sicer ovirajo

Vsaj slednjega se da v akciji dobiti precej znižanega.

Glede moppinga na oljenem parketu ne vidim kakšnih težav, vsaj če je bil že kdaj naoljen.

vezalkar ::

Zivijo,
razmisljam, da bi nabavil irobot Roomba e5154 (trenutno so v akciji).
Stanovanje ni veliko, imamo pa kuzka, ki ima sicer kratko dlako, scenitasto.
Bi slo skozi s tem sesalnikom?

Hvala za odgovore.

mat xxl ::

Z lahkoto, z valji ne bo težav zaradi psa.

vezalkar ::

mat xxl je izjavil:

Z lahkoto, z valji ne bo težav zaradi psa.


Super, hvala za odgovor

Gogo ::

Zakaj ravno irobot Roomba e5154? Imaš druge cenejše in boljše opcije. Npr. Viomi SE za 175€: https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

vezalkar ::

Gogo je izjavil:

Zakaj ravno irobot Roomba e5154? Imaš druge cenejše in boljše opcije. Npr. Viomi SE za 175€: https://www.kajkupiti.si/kuponi-in-naku...


Za roombo sem slucajno dobil akcijsko ponudbo. Hvala, pogledam se ostale.

Sparkxl ::

Za kratkodlakega cucka je vsaki kitajc za 100€ ok
««
78 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356421 (3855) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363974 (37900) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143641 (63323) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764299 (23947) mat xxl

Več podobnih tem