» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
68 / 90
»»

mat xxl ::

Menim, da boš z to 960 po taki ceni zadel terno ! Ni neke razlike napram I7 razen ona opcija, ki sama koš sprazne....

raners ::

Kaj pa ta robotski sesalec: Mamibot Exvac880? Po specifikacijah je podoben kakšnemu Xiaomi-ju... Ima mogoče kdo doma? Ali pa če kdo vidi kakšno pomanjkljivost?

mat xxl ::

raners, glej robote, ne igrače !!! Mamaboot :) Že s Xiaomiji in poznanimi je težava z deli, ki jih rabiš čez nekaj časa, kje boš pa za to mamobot dobil kaj ?? Ja vem uvoznik mora zagotoviti dele vsaj 5 let po EU regulativi...., lahko pa to naredi tudi tako, kot npr Galaxy bralko pri nas ..... crkne recimo krtačni modul, povedo nimamo, se ne splača popravljati, kupi novi, potem pa znanec le pritisne na njih, da so dolžni dobaviti dele, potem pa naenkrat del imajo, stane pa 85 % vrednosti novega robota z garancijo in hkrati 300% več, kot primerljiv del na poznanih znamkah.....

Torej ni vse v opisu, če že kupi, nekaj , kar je poznano , razširjeno, da kasneje, še kaj popraviš !

eric_cartman ::

raners je izjavil:

Kaj pa ta robotski sesalec: Mamibot Exvac880? Po specifikacijah je podoben kakšnemu Xiaomi-ju... Ima mogoče kdo doma? Ali pa če kdo vidi kakšno pomanjkljivost?


Lastnik Xiaomijevega Roborock S5 Max.. Pred tem sem imel že naročenega nekega Eufy-ja, vendar sem še v postopku naročanja preklical naročilo na mimovrstah in šel za 200 € dražjim sesalcem..

Danes si mislim, da sem bil neumen, ker tega nisem nabavil že prej..

App je dodelan v nulo in se z lahkoto prebije na 1. mesto glede možnosti nastavitev in preglednosti.. Sesa in pomiva mi stanovanje 90 m2 - vinil povsod. Zame je bil to daleč najboljši best buy..

Moja je dvomila v tako "drag" nakup.. Pa ti povem, da me zdaj ubije, če ji ga odnesem.. Nama to prišpara cca. 1 uro pospravljanja na dan (majhen otrok in pes).

bajsibajsi ::

Xiaomi Mijia STYTJ02YM 2 in 1 https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-S...

Za 250 eur, da ali ne? Je kaj boljsega?

Cistil bi cca. 60 m^2 povrsino (parket, tepih, ploscice). Predvidevam, da je pri teh botih verjetno pametno ze kar v startu narociti tudi zamenljive dele (za tega konkretno recimo https://www.banggood.com/18pcs-Replacem... )

petron ::

A je komu ratalo povezat mi home z alexo? Mi je dodalo pod devices (s50 in kamero) ma piše da je unresponsive.

LorD_DDooM ::

Po slabem letu uporabe VIOMI V2 PRO, mi je pred kratkim nehalo mokriti tal med načinom pomivanja (Mop). Sem mislil, da je kaka samo luknjica zamašena, ampak zgleda da je šla črpalka. Resda redno pomivam tla (2-3x na teden).
Predvidevam, da če priklopim črpalko na +3V bi morala začeti delovati - toliko da testiram , če je res v okvari.

Gledam po internetu, rezervne črpalke so sicer poceni, ampak imamo uradni servis v Slo za Viomi naprave?

Badwolff ::

Tudi meni.
viomi mi je dal naslov v Nemčiji, kamor naj pošljem. Sem poslal, pa dobim nazaj, da naslov ne obstaja od DHLa. Skupaj 30€. Viomi se vedno trdi, da je naslov pravi in naj pošljem z drugo službo. Gearbest ne jebe,zmen se z viomijem.

Tako , da sem viomi črtal s seznama bodočih nakupov.

A daš link za pumpo? Pri men je skor sigurno to, ker se je ne sliši več ob začetku.

JamesQ ::

Živjo

Po hitrem pregledu ponudbe robotskih sesalcev se odločam med Roborock S6 MaxV in Roborock S5 Max.

Se bolj splača zdaj kupiti Roborock S5 Max ali naj počakam še kak teden na Roborock S6 MaxV?

Opazil sme, da je Roborock S6 MaxV precej razprodan, tudi po EU.

Najlepša hvala za vaše odgovore in predloge.

LDŽ

petron ::

Na redditu sem zasledil kritike na račun s6maxV. Pišejo da je kljub opevanem AI učinkovitost slabša kot s5max. Lahlo da bojo spilili še algoritme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petron ()

Bellzmet ::

Te viomi, xiaomi zadeve imajo sedaj že takšne cene, da bi moralo biti že od začetka vse izpiljeno.

freesty ::

Xiaomi budget flagship casi so mimo, vendar se bodo mogli tut oni zavedat, da bodo potrosniki manj tolerantni.

Je pa ta AI zadeva v teoriji super. Da pozenes sesalec, brez da moras prej pobrat vse po tleh. Ker, ce bo danes pustil tisti predel tal, kjer je zoken, ga bo pa jutri posesal, ko ne bo zokna tam.

Jaz sem pred kratkim kupoval, odlocal sem se med S5 max in viomi v2 pro. Odlocil sem se za s5 max zaradi krtace in krpice, ki pritiskata na tla. Pred tem sem mami narocil Viomi v2 pro, ki sem ga tudi kaksen teden imel moznost sprobat. Osebno se mi zdi, da se je viomi boljse znasel, ce je bila kaksna stvar na tleh. s5 max se veckrat kam zatakne/posesa kaj, da se mu zatakne krtaca. Se mi zdi, da pri s5 maxu morem vedno prej pripravit "teren", viomija pa sem samo pognal. Ker sem presel takrat iz "dumb" sesalca za 100eur, da nisem bil toliko pozoren, ker se mi je ze to zdel ogromen preskok.

Ko bo prepovedi gibanja mimo, bom mogoce se enkrat menjal z mamo, samo, da vidim kateri se boljse obnese na day-to-day bazi.

Bi pa v visjem rangu (s6 maxV) pogledal se tega:
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

recmajkemi ::

bajsibajsi je izjavil:

Xiaomi Mijia STYTJ02YM 2 in 1 https://www.banggood.com/Xiaomi-Mijia-S...

Za 250 eur, da ali ne? Je kaj boljsega?

Cistil bi cca. 60 m^2 povrsino (parket, tepih, ploscice). Predvidevam, da je pri teh botih verjetno pametno ze kar v startu narociti tudi zamenljive dele (za tega konkretno recimo https://www.banggood.com/18pcs-Replacem... )

Sam ga imam slabo leto in dela bp. Je pa res, da nisem nadgrajeval softwera, s katerim so imeli nekateri probleme.
Je to že BF cena? Na aliju utegneš še kakšnih 20EUR prihraniti 11.11.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Badwolff je izjavil:

Tudi meni.
viomi mi je dal naslov v Nemčiji, kamor naj pošljem. Sem poslal, pa dobim nazaj, da naslov ne obstaja od DHLa. Skupaj 30€. Viomi se vedno trdi, da je naslov pravi in naj pošljem z drugo službo. Gearbest ne jebe,zmen se z viomijem.

Tako , da sem viomi črtal s seznama bodočih nakupov.

A daš link za pumpo? Pri men je skor sigurno to, ker se je ne sliši več ob začetku.

Za to DHL poštnino dobiš že dve novi vodni posodi.
Me pa tud zanima, kje se dobi samo črpalka, gledam po aliju, pa mi ne uspe najt.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Badwolff ::

Fak, zastonj....

buttcrack ::

meni je pa na enem alfawiseu crknil motorček za vlek, oz. zauga z max 1/3 jakosti. a katera dobra dušca poišče še ta rezervni del prosim?

darkolord ::

Si odprl zadevo in pogledal, če ni kakšnih smeti noter?

buttcrack ::

Sem probaval malo pošravfati, pa sem na pol poti obupal ker nekaj ni šlo narazen, na silo si nisem upal. Glede na to da je sedaj na voljo zamenjava, se bom še enkrat lotil.

primozzzz ::

Xiaomi VIOMI SE Robotski Sesalnik - Bel:
https://www.mishop.si/xiaomi-viomi-se-r...

Se izplaca tole kupit?
Kako je s sesanjem po ploscicah ima kdo izkusnje s temi robotki?
NI PODPISA

Sparkxl ::

Trenutno smo na 68 strani, ti pa vprašaš:

primozzzz je izjavil:

ima kdo izkusnje s temi robotki?


Ne nima, tu smo samo teoretiki

PikaPoka828 ::

JamesQ je izjavil:

Živjo

Po hitrem pregledu ponudbe robotskih sesalcev se odločam med Roborock S6 MaxV in Roborock S5 Max.

Se bolj splača zdaj kupiti Roborock S5 Max ali naj počakam še kak teden na Roborock S6 MaxV?

Opazil sme, da je Roborock S6 MaxV precej razprodan, tudi po EU.

Najlepša hvala za vaše odgovore in predloge.

LDŽ


Obujam komentar, ima kdo kakšne konkretne izkušnje oz. potrjene ocene.
Po internetnih komentarjih, mislim da je S5 boljša izbira glede na ceno:
https://www.bestcordlessvacuumguide.com...
Glede avoiding obsticles, mislim da čevlje in podaljške pa ja ne boš pustil po tleh, da vsaj nekaj spuca.
Ko ročno sesaš/brišeš po tleh verjetno ne pustiš čevljev na mestu in čistiš okoli njih.

darkolord ::

Ko ročno sesaš/brišeš po tleh verjetno ne pustiš čevljev na mestu in čistiš okoli njih.
Ne, ampak lahko to narediš sproti. Prideš do kabla pri sesanju in ga umakneš.

Pri robotku moraš pa to narediti vnaprej za celo stanovanje. Ker "po Murphy-ju" se rado zgodi, da na primer vključiš sesanje ko greš od doma, sesalec pa se že po nekaj minutah zaplete v nekaj.

Okapi ::

To je samo dodaten bonus, da vnaprej paziš na take reči in imaš zato lepo pospravljeno po hiši. Kako otrokom to razložit, je pa drugo vprašanje.;)

PikaPoka828 ::

darkolord je izjavil:

Ko ročno sesaš/brišeš po tleh verjetno ne pustiš čevljev na mestu in čistiš okoli njih.
Ne, ampak lahko to narediš sproti. Prideš do kabla pri sesanju in ga umakneš.

Pri robotku moraš pa to narediti vnaprej za celo stanovanje. Ker "po Murphy-ju" se rado zgodi, da na primer vključiš sesanje ko greš od doma, sesalec pa se že po nekaj minutah zaplete v nekaj.

Odvisno kako si vzgojen/naučen.
Jaz imam vedno rad prazne površine, pulti, mize, tla.
No, razne rože po policah in ostale stvari odmakneš, pobrišeš in postaviš nazaj.
Za tla pa vse dvignem, pa četudi so to stoli okoli mize in grem generalno čez vse, najprej sesat, nato brisat.
Ta robotski sesalec bi pa uporabil za vzdrževanje neke čistoče, ker ne moreš po vsakem obroku droptin sesati ali pa prah ki se nabere po 2 dneh zaradi kurjave.
Kolikor sem prebral, mokrega čiščenja niti ne priporočajo, bom pa stestiral.

GupeM ::

Seveda. In za vzdrževanje čistoče mene ne moti, če je danes na tleh tam nekje ena igrača, ki jo bo pač obvozil. Bo pa jutri šel čez, če danes ni mogel. Bolj se mi zdijo problematične manjše zadeve in kabli. Recimo lego kocke, ker stvar zadevo posesa. Ok, lahko na hitro pobrskaš po dust binu, če kaj takšnega najdeš, pa pač ven pobereš. Še bolj problematični pa se mi zdijo kabli, ker jih zadeva uniči. Enega mi je kar dobro olupilo, ker ga je sesalec potegnil noter. Skratka, kabel popolnoma neuporaben.

Tudi, če se kakšen dan kje zatakne in ne posesa stanovanja, se mi ne zdi problem. Pač en dan ne bo posesano, zato ne bo nihče umrl. Še vedno bolje, kot noben dan :D

Kablom in lego kockam se pa tudi S6 MaxV ne bo izognil, ker če se jim bo, potem se bo tudi ostalim stvarem, ki pa bi jih moral posesat.

Kadar se pa lotim, da zadevo res spuca, pa vse stvari, vključno s stoli dvignem na mizo, in ga skupaj s krpo spustim tri kroge. Če sem doma, po prvem krogu izpraznem košek in očistim krpo. Če grem medtem na sprehod, pa pač pustim vse tri kroge isto krpo. Načeloma pa vse stvari dvigem od tal v sobi 1 in ga spustim tja. Medtem ko prvo sobo puca, jaz v ostalih sobah dvignem stvari od tal, tako da je že vse pripravljeno, preden gre v drugo sobo. Ko puca sobo 2, pa že lahko postavljam stvari nazaj v sobi 1 in tako naprej. Se mi zdi, da mi prihrani kar nekaj časa, predvsem pa mi prihrani hrbet :) Ko zaključi z vsemi sobami, pa pripravim še dnevno sobo na čiščenje, za ta čas se pa umaknem ali v drugo sobo, ali pa ven. Ker se ga mi res ne da poslušat in gledat.

PikaPoka828 ::

GupeM je izjavil:

Seveda. In za vzdrževanje čistoče mene ne moti, če je danes na tleh tam nekje ena igrača, ki jo bo pač obvozil. Bo pa jutri šel čez, če danes ni mogel. Bolj se mi zdijo problematične manjše zadeve in kabli. Recimo lego kocke, ker stvar zadevo posesa. Ok, lahko na hitro pobrskaš po dust binu, če kaj takšnega najdeš, pa pač ven pobereš. Še bolj problematični pa se mi zdijo kabli, ker jih zadeva uniči. Enega mi je kar dobro olupilo, ker ga je sesalec potegnil noter. Skratka, kabel popolnoma neuporaben.

Tudi, če se kakšen dan kje zatakne in ne posesa stanovanja, se mi ne zdi problem. Pač en dan ne bo posesano, zato ne bo nihče umrl. Še vedno bolje, kot noben dan :D

Kablom in lego kockam se pa tudi S6 MaxV ne bo izognil, ker če se jim bo, potem se bo tudi ostalim stvarem, ki pa bi jih moral posesat.

Kadar se pa lotim, da zadevo res spuca, pa vse stvari, vključno s stoli dvignem na mizo, in ga skupaj s krpo spustim tri kroge. Če sem doma, po prvem krogu izpraznem košek in očistim krpo. Če grem medtem na sprehod, pa pač pustim vse tri kroge isto krpo. Načeloma pa vse stvari dvigem od tal v sobi 1 in ga spustim tja. Medtem ko prvo sobo puca, jaz v ostalih sobah dvignem stvari od tal, tako da je že vse pripravljeno, preden gre v drugo sobo. Ko puca sobo 2, pa že lahko postavljam stvari nazaj v sobi 1 in tako naprej. Se mi zdi, da mi prihrani kar nekaj časa, predvsem pa mi prihrani hrbet :) Ko zaključi z vsemi sobami, pa pripravim še dnevno sobo na čiščenje, za ta čas se pa umaknem ali v drugo sobo, ali pa ven. Ker se ga mi res ne da poslušat in gledat.

Kateri robotski sesalnik pa imaš?
Po pisanju sodeč si kar zadovoljen?

GupeM ::

Roborock S50. Ne vem, če se ga sploh še dobi. In ja, res sem zadovoljen. Še bolj pa moja draga, ki je najprej rekla, če res rabiva sesalec za 350 €, zdaj pa pravi, da je to najbolje zapravljenih 350 € ever :P

Kasneje sva enakega kupila še njenim staršem za trideseto obletnico poroke, in ko smo ga usposobili in testno pognali, je tašča vsa rdeča v obraz najprej rekla: "Od kje je pa vse to pobral? Saj sem ravno prej posesala."

Sparkxl ::

Mi ga imamo v pogonu vsak drugi dan, zaradi majhnega otroka in cucka, ki pušča neverjetno količino dlak. In da bi to delal vsakič na roke, bi se mi zmešalo.
Najboljše naloženih 330€ ever.
Je pa res ja da robotek terja od tebe da je pod vedno pospravljen.

Gregor P ::

Tudi mi smo (še vedno) zelo zadovoljni z Roborock S50, ki ga praktično uporabljamo vsak dan (in imamo načeloma vedno vse pospravljeno doma, tako da ni težav pri sesanju in tankih preprogah). Ene 2x se mi je zgodilo, da je imel težavo z lasersko glavo, da se ni hotel zagnati, pa sem jo premaknil z roko in je normalno sesal naprej; tako da je to morda prva stvar, ki bo lahko šla po gobe.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

dejanslo ::

Ta komentar mi gre težje izpod prstov, ker midva svojih še nimava, ampak vidiva pri sorodnikih, ki imajo otroke, vse v rangu od 2-13, da z normalno vzgojo otrok pospravljena tla niso problem. Ni treba biti tiran, just f*)(n raise your god damn' kids. Če še jih niste, je prihod sesalnika dobra priložnost :)
There`s More Than One Way To Do It

PikaPoka828 ::

GupeM je izjavil:

Roborock S50. Ne vem, če se ga sploh še dobi. In ja, res sem zadovoljen. Še bolj pa moja draga, ki je najprej rekla, če res rabiva sesalec za 350 €, zdaj pa pravi, da je to najbolje zapravljenih 350 € ever :P

Kasneje sva enakega kupila še njenim staršem za trideseto obletnico poroke, in ko smo ga usposobili in testno pognali, je tašča vsa rdeča v obraz najprej rekla: "Od kje je pa vse to pobral? Saj sem ravno prej posesala."


Hmmm, zdaj sem pa v precepu, pa sem se že odločil za s5 max.
Kateri je zdaj boljši? S5 max, s50, s60??

Se dobi tudi S50, 2. generacija:
https://www.mishop.si/xiaomi-mi-roboroc...

PikaPoka828 ::

PikaPoka828 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Roborock S50. Ne vem, če se ga sploh še dobi. In ja, res sem zadovoljen. Še bolj pa moja draga, ki je najprej rekla, če res rabiva sesalec za 350 €, zdaj pa pravi, da je to najbolje zapravljenih 350 € ever :P

Kasneje sva enakega kupila še njenim staršem za trideseto obletnico poroke, in ko smo ga usposobili in testno pognali, je tašča vsa rdeča v obraz najprej rekla: "Od kje je pa vse to pobral? Saj sem ravno prej posesala."


Hmmm, zdaj sem pa v precepu, pa sem se že odločil za s5 max.
Kateri je zdaj boljši? S5 max, s50, s60??

Se dobi tudi S50, 2. generacija:
https://www.mishop.si/xiaomi-mi-roboroc...

Pardon - zaloga je pošla

Vm1999 ::

Če izbiraš med s5 max in s6, cenejša in mogoče tudi boljša izbira s5 max, če kje najdeš s50, še vedno super sesalec!

GupeM ::

dejanslo je izjavil:

Ta komentar mi gre težje izpod prstov, ker midva svojih še nimava, ampak vidiva pri sorodnikih, ki imajo otroke, vse v rangu od 2-13, da z normalno vzgojo otrok pospravljena tla niso problem. Ni treba biti tiran, just f*)(n raise your god damn' kids. Če še jih niste, je prihod sesalnika dobra priložnost :)

Niso problem nepospravljena tla kot taka. Saj večinoma je pospravljeno, ampak včasih se pa pač kaj znajde na tleh. Pogosto kakšna lego kocka pod kavčem ali pod klubsko mizico tik za nogo, da je sploh ne vidiš. Še slabše je kakšen kabel, ki zdrsne z mize ali poličke. Včasih kakšno torbo odložiš na tla, ki ima kje kakšen štrikec, pa se navije ...

PikaPoka828 je izjavil:

Hmmm, zdaj sem pa v precepu, pa sem se že odločil za s5 max.
Kateri je zdaj boljši? S5 max, s50, s60??

Se dobi tudi S50, 2. generacija:
https://www.mishop.si/xiaomi-mi-roboroc...


Po reviewih drugih in po objavah na FB, je pomoje najbolje s5 max. Ko sem jaz kupoval ga še ni bilo, niti s60 se mi zdi, drugače bi verjetno s60 ali s5 max vzel.

raners ::

primozzzz je izjavil:

Xiaomi VIOMI SE Robotski Sesalnik - Bel:
https://www.mishop.si/xiaomi-viomi-se-r...

Se izplaca tole kupit?
Kako je s sesanjem po ploscicah ima kdo izkusnje s temi robotki?


Mi smo imeli par mesecev Roborock S50, ki ga je sedaj zamenjal tale Viomi SE Pro in moram rečt, da ni v ničemer slabši od roborock-a...

Torej Viomi SE Pro lahko le priporočam... Se pa da dobi iz kitajskih trgovin (iz EU skladišč) za okoli 280 eur...

mat xxl ::

Če išče, kdo kaj top of top, je sedaj vsaj na Harveyu Roomba I7, z bazo, ki sama prazni košek v black akciji za 750 eur, kar je TOP cena za enega trenutno najboljših robotov.

Gregor P ::

A se ti hecaš?!? 750 evrov za sesalec? Kaj je iz zlata? A ja, "zlat koš" ima poleg:P Morda če cena pade na 500,- evrov in res nadpovprečno dobro opravlja svoj posel.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Kripto mesi ::

Glede na to, da ima kamero, a se ta i7 roomba sploh zna sistematično premikati po temi (da se ne zaletava kot roombe za 200€)? Torej, da je v vseh sobah čista tema, sploh zdaj pozimi?

Edit: sem že našel. Ne zna, potrebuje svetlobo. Torej neuporabno sranje.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Gregor P je izjavil:

A se ti hecaš?!? 750 evrov za sesalec? Kaj je iz zlata? A ja, "zlat koš" ima poleg:P Morda če cena pade na 500,- evrov in res nadpovprečno dobro opravlja svoj posel.8-)


Osebno bi raje dva Roborocka in družinsko večerjo za ta denar. Dokler delata oba imam posesana oba nadstropja hiše, ko pa en umre imam pa še vedno enako zmogljiv sesalec kot ta Roomba. Sicer ne vem kdaj naj bi umrl vendar to veliko poslušamo na forumu, sedanji je dosedaj posesal približno 2,5 hektarja (ja 25 000 m^2) in sem mu pred dobrim mesecem prvič menjal krtače.
#hooldthedoor

Vm1999 ::

mat xxl je izjavil:

Če išče, kdo kaj top of top, je sedaj vsaj na Harveyu Roomba I7, z bazo, ki sama prazni košek v black akciji za 750 eur, kar je TOP cena za enega trenutno najboljših robotov.


A obstaja kakšen robot, ki sprazni to bazo?

flameir ::

A bodo jutri kakšna znižanja za s5 max? :)

Okapi ::

Vm1999 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Če išče, kdo kaj top of top, je sedaj vsaj na Harveyu Roomba I7, z bazo, ki sama prazni košek v black akciji za 750 eur, kar je TOP cena za enega trenutno najboljših robotov.


A obstaja kakšen robot, ki sprazni to bazo?
Ja, reče se ji Fata. Delajo v Bosni.:))

mat xxl ::

Vm1999 je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Če išče, kdo kaj top of top, je sedaj vsaj na Harveyu Roomba I7, z bazo, ki sama prazni košek v black akciji za 750 eur, kar je TOP cena za enega trenutno najboljših robotov.


A obstaja kakšen robot, ki sprazni to bazo?


Ja enkrat na 2 meseca, pa moraš tudi to bazo izprazniti, seveda lahko najameš čistilko, ki to naredi za tebe......

mat xxl ::

Kripto mesi je izjavil:

Glede na to, da ima kamero, a se ta i7 roomba sploh zna sistematično premikati po temi (da se ne zaletava kot roombe za 200€)? Torej, da je v vseh sobah čista tema, sploh zdaj pozimi?

Edit: sem že našel. Ne zna, potrebuje svetlobo. Torej neuporabno sranje.


Zna se pa izogibati motnjam ljudem v prostoru, torej ko jo zaženem, če vidi, da sem v kuhinji, gre dalje, pa se pozneje vrne, da se ne zaletavava eden v drugega. Glede popolne teme, ne vem, zakaj bi bilo to pomembno v mraku, pa dela bp. Pa zanimivo, ji zložiš zelo zapleten labirint z nogami stolov z samo enim vhodom in zahodom, kljub temu, da ji potem malo za par cm prestaviš en stol, da ne more več ven, točno ve kako in se malo zabija par krat ob stol, da ga nazaj umakne in naredi prehod točno, tam, ker je šla noter. Zanimivo je, da po tednu dni točno ve, kje je tepih in se ne vozi skoz gor, pa dol....

Jasno pa je obstaja Dacija, ki ni slab avto, obstaja, pa tudi, kaj bolj naprednega, npr. Tesla, če vam Dacia odgovarja, res ni smisla Tesle kupovati, raje greste z družino več krat na naročen in dostavljen obrok......

Kodrnusa ::

Roomba je najbrz mišljen Dacia, Roborock pa Tesla. Se najbrž vsi strinjamo ja..

Vm1999 ::

mat xxl je izjavil:

Glede popolne teme, ne vem, zakaj bi bilo to pomembno v mraku, pa dela bp. Pa zanimivo, ji zložiš zelo zapleten labirint z nogami stolov z samo enim vhodom in zahodom, kljub temu, da ji potem malo za par cm prestaviš en stol, da ne more več ven, točno ve kako in se malo zabija par krat ob stol, da ga nazaj umakne in naredi prehod točno, tam, ker je šla noter.


Glede teme: lahko daš npr. sesat pozimi popoldne celo nadstropje, brez da bi prižgal eno samo luč; lahko greš od doma in sesalec dela v temi; lahko zvečer, ko obiski odidejo daš sesat in greš spat brez da bi ugašal luči po sesanju,...

Premikanje stola: se pravi Roomba premakne stol na svoje prvotno mesto, namesto da bi sproti skenirala in prilagodila svojo pot premaknjenemu stolu?

Osebno si raje vzamem 10-15 sekund po vsakem drugem sesanju in izpraznim posodico, kot pa da za ceno novega kitajskega sesalca kupim bazo, iz katere bom prej ali slej moral ročno izpraznit smeti.

Da ne bom samo negativen - sodeč po review-jih so Roombe boljše v pobiranju pasjih dlak, čiščenju preprog in morda malo tišje napram kitajcem.
In pa seveda tista tvoja, ki dela 5-6 ur dnevno koliko že, 8 let? XD

mat xxl ::

Tisto je bila 780 ka, zadnja še z klasično in gumijasto krtačo, ki pobere veliko več mikro prahu, kot nove, tista sedaj deluje samo še občasno.

Sicer pa tudi kitajci že ponujajo samo izpraznljive baze, ne vem, zakaj vam ljube znamke Xiaomi tega ne dajo počasi na trg.

Ima pa Iroboot že pripravljen odgovor, za vse vas ljubitelje poceni Xiaomijev, je podjetje prevzelo enega zelo vam znanega proizvajalca in bodo na trg kmalu prišli, roboti, kot si jih želite pod Roomba znamko, celo mokro krpo bodo imeli in bodo poceni..., sicer zapriseženi Roombaši se zgražajo, samo počakajmo in vidimo, celoten robot ni bil zasnovan v Irobotu, več napišem, ko preberem vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Sparkxl ::

mat xxl je izjavil:



Sicer pa tudi kitajci že ponujajo samo izpraznljive baze, ne vem, zakaj vam ljube znamke Xiaomi tega ne dajo počasi na trg.



Mogoče zato, ker je to ena izmed najmanj pomembnih stvari? Za to super duper ceno Dacie zdaj v akciji dobim 2 tesle, ki delata v popolni temi. Ja, meni je to pomembno, ker dosti krat sesa pol stsnovanja ko gremo spat. Se ima Dacia še kaj za naučit od Tesle

raners ::

Danes dobre cene tudi v SLO trgovini: https://www.mishop.si/robotski-sesalnik...
««
68 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364595 (38521) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144036 (63718) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764573 (24221) mat xxl

Več podobnih tem