» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
63 / 90
»»

lilliputput ::

@tevy
vendar imata oba laserski lds, le da ima drugi 360 in prvi 166 stopinj (kar je najbrž bolje kot brez?)
še vprašanje: če ga ne želiš uporabljati s telefonom, ima kakšen daljinec? na spletni strani ni naveden (naš prejšnji je imel nekakšen daljinec...)

bsslo ::

Za koliko površine približno zadošča 150 ml vode pri modelu 360 S6 ?

d0rK ::

A se da kako pri S5 Max nastaviti da kadar nastavim več kot eno sesanje ne gre obakrat v isti smeri ampak pri drugem in tretjem passu obrne smer za 90 stopinj. Ker na tapisonu mi ne pobere ven pasjih dlak saj tudi pri dveh passih gre obakrat po isti poti in pusti kup dlak, vse obrnjene v isto smer.

jWill55 ::

Je komu že uspelo povezati Viomi V2 Pro z Alexo? Skill mi doda, aplikacija se poveže, add new device pa nikakor ne deluje, Discover je neuspešen. Any tips? :)

bsslo ::

Na tujih forumih se nekateri pritožujejo, da pri Viomi V2 Pro, posodo za vodo začne po cca 2-eh mesecih napadati rja.

Se vam isto dogaja?

Motion ::

bsslo je izjavil:

Za koliko površine približno zadošča 150 ml vode pri modelu 360 S6 ?

Bom preveril naslednjič koliko ostane v posodici ko pobriše 25m

bsslo ::

Resno se zanimam za Viomi2 Pro. Čakam odgovor glede rjavenja posodic, zanima pa me tudi ali je možno dobiti podlogo, ki preprečuje vlivanje vode/vlage v tla, če je nataknjena vlažna krpa?

@motion, tvoj odgovor bo kljub temu koristen :)

Motion je izjavil:

bsslo je izjavil:

Za koliko površine približno zadošča 150 ml vode pri modelu 360 S6 ?

Bom preveril naslednjič koliko ostane v posodici ko pobriše 25m

Badwolff ::

Men ne rjavijo. Ampak je sploh kej kovinskega razen kontakta na njih?
Vlivanje vode, če je nataknjen vlažna krpa - a to si kje prebral? Med delovanjem misliš? V mirovanju še nisem opazil, da bi bila kaka kaplja ali vlažnost pod sesalcem, krpe skoraj nikoli ne snamem. Med delovanjem pa tko hočeš, da je mal vlažna.

Krenforum ::

V navodilih za uporabo sesalca ti pise da je dobro da si doma ko mokro cisti/ ali pa vsaj kje blizu. V primeru da se zatakne lahko voda tece in ti napihne parket. Ne vem ce se je to ze komu zgodilo. Vem pa da jaz dam mokro cictit grem na sprehod, pridem nazaj izpraznem posodo z vodo in krpo in dam nazaj posodo za klasicno sesanje...

bsslo ::

Mislil sem na mirovanje - torej, ko robot počiva. Rad bi uporabljal hkratno sesanje + pomivanje (za pobiranje malih delcev prahu). Vem, da nekateri modeli podlogo dobijo ravno iz tega razloga, da se parket ne napihne.

Še vir glede rjavenja: tuji forum
However in my experience , one fatal problem remains is the 500ml water tanks which in my case all are no longer discharging water all modes. I have to fallback to the hybrid small water tank to get full silent mop which low to mid water mode is enough. I did an autopsy on the tanks and saw the same issue. The air tube filled with water and subsequently flooded the air pump housing and rusting the pump and choking mini diaphragm. If I dry the entire pumps and diaphragm, it will work for at most 2-3 days before choking again but the rust eventually breaks down.
My usage is mopping only and always keep liquid in tank and changed daily with dry cloths. My suspect is during charging robot heats up and forces the water into tubing or perhaps is due to the diluted hizero cleaning liquid which I added. But this is how I have been doing for Braava, w400 and generations of legee which uses sprays with no issue.
I will keep monitoring on the smaller tanks.


Zgleda, da se s kombinirano posodo to ne dogaja. Je to zato, ker so kovinski kontakti le pri veliki posodi in le-ta omogoča elektronsko doziranje vode v krpo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

sbor ::

Kar se tiče Y brisanja in navadno brisanje - v aplikaciji je možno izbirati način - navadno brisanje piše hitrejše, hrani baterijo, Y brisanje pa opisujejo kot bolj učinkovito.

hafo123 ::

sbor je izjavil:

Kar se tiče Y brisanja in navadno brisanje - v aplikaciji je možno izbirati način - navadno brisanje piše hitrejše, hrani baterijo, Y brisanje pa opisujejo kot bolj učinkovito.

Kje pa imaš to izbiro? Ali imaš ti že novo verzijo?

misek ::

Morda kdo ve zakaj gre moj Viomi V2 med sesanjem v mirovanje? Po startu naredi nekaj malega potem pa obstoji.

tomazic89 ::

misek je izjavil:

Morda kdo ve zakaj gre moj Viomi V2 med sesanjem v mirovanje? Po startu naredi nekaj malega potem pa obstoji.

Meni je tudi parkart nekaj sral s tem. Se mi zdi, da sem takrat nekaj prinesel v stanovajne in je bilo blizu charging station-a. Ko sem tiste stvari pospravil in ugasnil/prizgal robota, je spet zacel delati...

Meni je Viomi V2 Pro super. Edino kar me razpizdi od casa do casa je to, da sam relocira bazno postajo na zemljevidu.. potem probavam razne kombinacije. Restart appa, robota, charging station-a. Nato se zadeva sama odpravi. Je pa to zelo redko in postajo vedno postavi na isto mesto... mogoce je profil prostorov enak in ga zmede.

Krenforum ::

To s postajo se tudi meni kdaj zgodi. Vedno to redim tako, da kliknem v aplikaciji zacni sesanje. Pocakam da zacne, ga pustim delat ene dve minuti, in dam v aplikacijo da se naj vrne nazaj na postajo. In gre po isti poti nazaj in nato na zemljevidu postavi postajo spet nazaj tam kjer je..

tomazic89 ::

Krenforum je izjavil:

To s postajo se tudi meni kdaj zgodi. Vedno to redim tako, da kliknem v aplikaciji zacni sesanje. Pocakam da zacne, ga pustim delat ene dve minuti, in dam v aplikacijo da se naj vrne nazaj na postajo. In gre po isti poti nazaj in nato na zemljevidu postavi postajo spet nazaj tam kjer je..

noted.. thx!

bsslo ::

Ali si kdo lasti Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop-P ? Po specifikacijah zgleda enak Viomi v2 Pro, prav tako podpira Y-pomivanje, posodice so enako velike, vendar naj bi bil namenjen le za kitajski trg?
Mop-P je cenejši od Viomija za cca 60-70 EUR.

Lastniki Vacuum Mop-P - ali ga lahko upravljate znotraj Mi Home app?
Ali je kaj takega kar ne odtehta nižje cene? Morda okvare ali slabši AI (pomanjkljivo premikanje po prostoru, zatikanje)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bsslo ()

Badwolff ::

sbor je izjavil:

Kar se tiče Y brisanja in navadno brisanje - v aplikaciji je možno izbirati način - navadno brisanje piše hitrejše, hrani baterijo, Y brisanje pa opisujejo kot bolj učinkovito.


Gledam, gledam, gledam.... Kje pa?

misek ::

Badwolff je izjavil:

Gledam, gledam, gledam.... Kje pa?

Settings, Mop or vacuum & mop mode: Y-pattern mode

Imam pa firmware 3.5.8_0034

bsslo ::

Si bom kar sam odgovoril na več mojih vprašanj :)
- problem z vodo pri Viomi v2 Pro je očitno res prisoten
- Viomi v2 Pro je strojno gledano - enak Viomiju v2 Pro (le eno posodo za vodo manj ima)
- problem z vodo je posledično prisoten tudi pri Mi Vacuum Mop-P (STYJ02YM)

Tukaj je razloženo kako lahko problem z vodo rešimo sami.

bsslo je izjavil:

Ali si kdo lasti Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop-P ? Po specifikacijah zgleda enak Viomi v2 Pro, prav tako podpira Y-pomivanje, posodice so enako velike, vendar naj bi bil namenjen le za kitajski trg?
Mop-P je cenejši od Viomija za cca 60-70 EUR.

Lastniki Vacuum Mop-P - ali ga lahko upravljate znotraj Mi Home app?
Ali je kaj takega kar ne odtehta nižje cene? Morda okvare ali slabši AI (pomanjkljivo premikanje po prostoru, zatikanje)?


Ostane mi samo še odprto vprašanje glede same uporabe Mi Vacuum Mop-P (SW, ipd.)

hafo123 ::

misek je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Gledam, gledam, gledam.... Kje pa?

Settings, Mop or vacuum & mop mode: Y-pattern mode

Imam pa firmware 3.5.8_0034


Jaz imam isti firmware pa v aplikaciji ne najdem možnosti izbire vzorca pomivanja.

dejanslo ::

Nekdo je nekje omenjal, da ni videl nekaterih funkcij appa, dokler ga ni odmestil in ponovno namestil.
There`s More Than One Way To Do It

hafo123 ::

dejanslo je izjavil:

Nekdo je nekje omenjal, da ni videl nekaterih funkcij appa, dokler ga ni odmestil in ponovno namestil.

Hvala za nasvet - sedaj imam možnost izbire vzorca pomivanja.

Badwolff ::

hafo123 je izjavil:

misek je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Gledam, gledam, gledam.... Kje pa?

Settings, Mop or vacuum & mop mode: Y-pattern mode

Imam pa firmware 3.5.8_0034


Jaz imam isti firmware pa v aplikaciji ne najdem možnosti izbire vzorca pomivanja.


Sem našel. Zdej ne vem a sem sklep, al prej ni bilo...

benx ::

Kje nabavljate potrošni material? vidim da je precej ponaredkov, kakšne izkušnje s temi?

TadejPer ::

Sam sem za Viomi v2 nabavil na GeekBuyingu, so origanal potrošni deli. Za 4 filtre, 2 glavni in 1 stransko krtačo sem dal 44€.

dejanslo ::

Jaz sem pa za S5 Max nabavil iz ali linka, ki ga je nalepil Tomson nekaj strani nazaj. Je pred kratkim prišlo in je dobre kvalitete.
There`s More Than One Way To Do It

JanezH ::

Kaj pa viomi v3? Za kakšno ceno se ga da dobiti?
https://m.gearbest.com/vacuum-cleaners/...

AaBoy ::

Sem pogledal malo temo za nazaj in nisem opazil modela za okoli 350€. Zato bi vprasal za nasvet, kaj priporocate? Povrsini sta samo ploscice in laminat, nic tepihov in podobno.

JanezH ::

Tomson ::

@AaBoy:
v cenovnem rangu okoli 350€ imaš omenjenega Viomi V2 Pro, pa podobnega Xiaomi Mop-P, odličnega 360 S7, za 50€ več tudi odličnega Roborock S5 Max, skratka vsi res super modeli, sam bi dal na prvo mesto 360 S7 in Roborock S5 Max zaradi najboljše uporabniške izkušnje in najvišjega QualityControl, potem pa Viomi in Xiaomi, so pa vsi super modeli za ceno, kar pa se tiče tehnologije, specifikacije, učinkovitosti čiščenja razlike niso tako velike, specifikacije in cene lahko preveriš v članku o robotskih sesalnikih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

BoLhCa ::

DHL mi je poslal:
Spoštovani!
Prosimo vas, da dokumente, ki so potrebni za uvozno carinjenje naložite na https://eportal.dhl.com

Kaj dafuq je to? Za 360 S6 Pro iz Gearbest.com

A kdo ve kaj hočejo od mene? Menda ja me ne bodo opizdili zdej?...

avtek ::

Še komu pri Roborocu slabše "kaplja" zadnje čase? Včeraj sem zamenjal tista dva "čepka" na polovici pomivanja stanovanja, pa ni nič kaj več vode odteklo iz posodice, ubistvu je bla po pomitih cca 60m2 še vedno skoraj polna - res pa da sem vmes ene 3x zmočil krpico.

Morda je krpica postala s časom tudi "manj prepustna"?

LP

TadejPer ::

BoLhCa je izjavil:

DHL mi je poslal:
Spoštovani!
Prosimo vas, da dokumente, ki so potrebni za uvozno carinjenje naložite na https://eportal.dhl.com

Kaj dafuq je to? Za 360 S6 Pro iz Gearbest.com

A kdo ve kaj hočejo od mene? Menda ja me ne bodo opizdili zdej?...

Pa si vzel priority line kot poštno opcijo? Pri priority line je vedno brez dodatnih stroškov, na koncu pride paket iz Nemčije z navadno pošto. Če pa si izbral expedited poštnino (v bistvu je to DHL express), so pa vedno stroški carinjenja, saj so zelo dosledni pri tem. Kdaj si pa naročil, če smem vprašati?

Alfa Dog ::

Pozdravljeni!
V zadnjem letu sta mi kapitulirala že 2 kitajska robota (Ilife in Alfawise), zato prosim za priporočilo (po možnosti iz lastnih izkušenj) kateri Roomba model naj vzamem za pogoje:
-izključno ploščice
-brez tepihov
-brez robov
-brez hišnih ljubljenčkov
-kompliciran tloris
-mokro čiščenje je plus, ni pa nujno
-buget do 300 EUR

Hvala za vse predloge.

LorD_DDooM ::

Glede rjavenja pri modelu VIOMI V2 PRO:
Edini kovinski elementi so konektor in vijaki, vse ostalo je plastika. Mogoče kdo uporablja poleg vode kako agresivno čistilo, ki korodira kovino. Jaz uporabljam zelo razredčeno mešanico vode in čistila za parket, po 6 mesecih stalne uporabe ni sledu o kaki rji.

Podloga proti mokrenju na postaji ni bila priložena, mislim, da pride privzeto zraven poleg modela Roborock S50. Ni pa to neka kompleksna zadeva, pred postajo nalepiš nepremočljivo podlago in si na istem. Sam sicer nekega močenja po koncu uporabe nisem zasledil, bolj kako kapljico kot lužico.
 Posodice

Posodice

bsslo ::

Poblem z vodo je opisan tu: https://vacuumspain.com/en/2020/04/fix-...

Očitno niso posode tiste, ki rjavijo, ampak elektronika in senzorji kamor povleče vodo. Sesalca nimam, tako da si lahko samo predstavljam kako je vse skupaj povezano in kako deluje. Po zapisanem, lahko nehajo delovati tudi kolesa.

BoLhCa ::

No fino, fajn sem si ga utaknu... hočejo 22% davka na znesek nakupa, 20€ stroška za uvoz in še administrativne stroške... dej ne me fukat dej. Naroču na Gearbest in zbral pač najcenejšo opcijo dostave. Kaj sem pa vedu za te razlike. super res. In če zavrnem? Denarja zihr ne bom nazaj dobil, vsaj ne vsega.??

Kaj narest?..

Motion ::

bsslo je izjavil:

Resno se zanimam za Viomi2 Pro. Čakam odgovor glede rjavenja posodic, zanima pa me tudi ali je možno dobiti podlogo, ki preprečuje vlivanje vode/vlage v tla, če je nataknjena vlažna krpa?

@motion, tvoj odgovor bo kljub temu koristen :)

Motion je izjavil:

bsslo je izjavil:

Za koliko površine približno zadošča 150 ml vode pri modelu 360 S6 ?

Bom preveril naslednjič koliko ostane v posodici ko pobriše 25m


Po cca 25 kvadratih ostane tako na oko ene 5 do 10 ml.

GupeM ::

BoLhCa je izjavil:

No fino, fajn sem si ga utaknu... hočejo 22% davka na znesek nakupa, 20€ stroška za uvoz in še administrativne stroške... dej ne me fukat dej. Naroču na Gearbest in zbral pač najcenejšo opcijo dostave. Kaj sem pa vedu za te razlike. super res. In če zavrnem? Denarja zihr ne bom nazaj dobil, vsaj ne vsega.??

Kaj narest?..

Kontaktiraj Tomsona. Menda je že nekaterim pomagal, da so dobili povrnjene stroške carine, DDV itd.

darkolord ::

BoLhCa je izjavil:

No fino, fajn sem si ga utaknu... hočejo 22% davka na znesek nakupa, 20€ stroška za uvoz in še administrativne stroške... dej ne me fukat dej. Naroču na Gearbest in zbral pač najcenejšo opcijo dostave. Kaj sem pa vedu za te razlike. super res..
Sorry ampak uvozne dajatve se plačujejo že stoletja.

No, boš vedu za drugič.

miqro ::

Kako dolgo rabi gearbest da odpošlje pakete ponavadi? Prvič ko sem naročil 360 s5, so naročilo refundali. Zdaj naročil še enkrat, in čakam že od 22 aprila, da odpošljejo. Stanje naročila pa že od 23 aprila "Packed", in se ne spremeni. Support pa kar naprej piše da bodo poslali, da naj bom potrpežljiv..

TadejPer ::

miqro je izjavil:

Kako dolgo rabi gearbest da odpošlje pakete ponavadi? Prvič ko sem naročil 360 s5, so naročilo refundali. Zdaj naročil še enkrat, in čakam že od 22 aprila, da odpošljejo. Stanje naročila pa že od 23 aprila "Packed", in se ne spremeni. Support pa kar naprej piše da bodo poslali, da naj bom potrpežljiv..

Imajo neke težave s priority line, citiram izjavo Tomsona od včeraj:
"drži, za Priority Line jim je nekaj tednov nazaj poštna agencija odpovedala pogodbo, kolikor sledim so sedaj pred dogovorom z novo agencijo, naj bi bil tudi Priority Line ta ali drugi teden vzostavljen, a ta trenutek še ni 100% informacij. Opcija je da se počaka da se vzpostavi nova poštna opcija, govoril sem že tudi s kontaktom, je tudi opcija da se izbere druga poštna opcija pa potem po internem dogovoru s kontaktom Gearbest pokrije stroške carinjenja ... Pri Banggood pa ni težav, poteka Prioirty Line normalno ..."

Vseeno raje njega najprej vprašaj.

buttcrack ::

BoLhCa je izjavil:

No fino, fajn sem si ga utaknu... hočejo 22% davka na znesek nakupa, 20€ stroška za uvoz in še administrativne stroške... dej ne me fukat dej. Naroču na Gearbest in zbral pač najcenejšo opcijo dostave. Kaj sem pa vedu za te razlike. super res. In če zavrnem? Denarja zihr ne bom nazaj dobil, vsaj ne vsega.??

Kaj narest?..

vprašaj na supportu. načeloma bi moral v roku 2 mesecev dobiti denar nazaj.
DHLu zavrni, naj pošljejo nazaj. Bo pa trajal, da boš denar videl :)
Vsaka šola nekaj stane :p

mat xxl ::

Imel kolega podobno, denar boš dobil nazaj minus obdelava, mius dhl stroški v obe smeri, cca 80 eur ti bodo odbili.

Sicer pa ne razumem, naročil si, kaj si mislil švercati ali kako, država rabi davke, posebej v času korone ..., tako, da , naročil si, plačal si, kje je sedaj problem, tvoje napake ali ???

zigaturkster ::

Zdravo,

Včeraj sem kupil na mimovrste Xiaomi Viomi V2 Pro, čeprav je bil dobavljen samo s dvema posodama, ni bilo priložene kombinirane posode za prah/vodo. Na sesalcu je oznaka V-RVCLM21B, ali gre za PRO verzijo ali za navadno verzijo? Ali je verzija V1.2.9.13.72R zadnja firmware verzija?

Poleg tega nisem uspel povezati sesalca s Xiaomi Home aplikacijo, uspelo pa mi je s Viomi aplikacijo za android. V Home aplikaciji sem probal spremeniti lokacijo (Singapur, Kitajska, Nemčija in Slovenija), ni delovalo, izklopil sem mobilni prenos podatkov na telefonu, nič ni delovalo. Kaj še lahko probam, da povežem sesalec v Home aplikacijo?

Vm1999 ::

Alfa Dog je izjavil:

Pozdravljeni!
V zadnjem letu sta mi kapitulirala že 2 kitajska robota (Ilife in Alfawise), zato prosim za priporočilo (po možnosti iz lastnih izkušenj) kateri Roomba model naj vzamem za pogoje:
-izključno ploščice
-brez tepihov
-brez robov
-brez hišnih ljubljenčkov
-kompliciran tloris
-mokro čiščenje je plus, ni pa nujno
-buget do 300 EUR

Hvala za vse predloge.


Ilife in Alfawise vs. Roomba, iz enega cenovnega ekstrema v drugega...
Vprašal si sicer za Roombo, iz lastnih izkušenj lahko priporočim le Roborock S5 (ki je bil konec 2019 310 eur). Eden zaenkrat deluje brez težav leto in pol, drugi pol leta...

Krenforum ::

Glede kombinirane posode ne vem. Če piše, da bi morala biti zraven jih pokliči in preveri. Drugače jo lahko naročiš posebej.

Glede drugega, jaz sem imel probleme z dodajanjem sesalca v Home app, ampak zaradi tega ker kitajci ne nardijo vse tak kot more biti.
Najprej preveri če imaš telefon na wifi omrežju, nato pojdi v Home app in klikni na dodajanje sesalca, izberi pravega. V prvem koraku nato tvoj sesalec naredi wifi točko se mi zdi, se z telefonom povežeš na njega in greš nazaj v home app.
V drugem koraku apliakcija vpraša za ime od wifi omrežja, ki ga uporabljaš (tu pa misli, tvoj wifi na katerem si, ponudi ti dropdown meni, ampak pri meni je bil prazen, to mi je vzelo največ časa da sem ugotivl zakaj ne dela, nato sem ime omrežja napisal ročno v tisti kvadratek), kasneje sem vpisal še geslo od wifi omrežja in sem ga uspešno dodal. To ti sedaj govorim po spominu iz glave, lahko da se je kaj spremenilo. Ampak mene je dve uri fukal tist da sem ugotovil, da hoče imeti ime wifi omrežja na katerega se povezuje..

floyd1 ::

Alfa Dog je izjavil:

Pozdravljeni!
V zadnjem letu sta mi kapitulirala že 2 kitajska robota (Ilife in Alfawise), zato prosim za priporočilo (po možnosti iz lastnih izkušenj) kateri Roomba model naj vzamem za pogoje:
-izključno ploščice
-brez tepihov
-brez robov
-brez hišnih ljubljenčkov
-kompliciran tloris
-mokro čiščenje je plus, ni pa nujno
-buget do 300 EUR

Hvala za vse predloge.

Popravljat se pa ti ne da?
Moj Xiaomi Mi Robot je tudi "obstal", a sem na netu našel rešitev in je po ca. 20 minutah servisa veselo sesal dalje in sesa še danes - brez vsake težave. Zelo banalna napaka LDS senzorja, ki očitno ni šel na prave obrate.

misek ::

mat xxl je izjavil:

cca 80 eur ti bodo odbili.
Torej ej morda bolje, da zadevo prevzameš in si nekje tam-tam.
««
63 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364577 (38503) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144022 (63704) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764563 (24211) mat xxl

Več podobnih tem