» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
53 / 90
»»

Tomson ::

Mislim da je isto kot "Relocate map" kar izbriše zadnjo mapo, bo potem na novo vse začrtal, nisem pa 100% ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yonny ::

GupeM je izjavil:

yonny je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Že ima kdo S5 maxa? Yonny, ti si potem vzel v2, ne?
Kolikor berem, bi naj imel enako multimap podporo kot S6?


jaz sem nabavil v2 pro, zadeva špila u nulo, edina pomanjkljivost je da je možno shranjevat samo eno mapo ampak to me ne moti

je pa prednost velikega rezervoarja za vodo in mi porabi skoraj vse pri enem nadstropju (36 m2 čiščenja), tako da sem se prav odločil, če bi vzel S5 max ali S6 bi moral dolivati vodo kakor da zalivam rože, ne hvala. Je pa res da imam na najbolj mokro ampak to mi je bilo ključnega pomena, tako da sem izbral prav

Ni res, ker S5 ali S6 manj spuščata vodo ven in jo imata za dlje časa. Posledično seveda manj navlažita tla.

Drugače je pa po kakšne pol ure čiščenja tako ali tako dobro oprati krpo, ker je včasih že precej umazana. Sploh če sesaš kakšen hodnik/predprostor, kjer se preobuvaš v copate. Ali pa če tla dlje časa niso bila pomita.


No jaz imam skozi gor krpo za celo nadstropje in je krpa ok, ni umazana, je pa res, da nimam živali in pazimo na čistočo, tako da v enem šusu vse zrihta

waters ::

Živjo! Evropske zaloge za Viomi V2 pro pošle. Vsaj po ceni 335, 337. Vidim prav?

LP

Djole ::

Zdravo,
je kupil kdo tega iz hoferja? Starsi zelijo robotskega sesalca, npr tega iz hoferja pa me zanima, ce ima kdo kake info kako se obnese iz prve roke oz gledam tudi cenovno primerljivega iz tomsonovega linka alfawise v8s. Na hoferjevo stran me vlece 3letna garancija ter njihova opcija, da vrnes izdelek v roku meseca ali dveh, predvidevam pa da je alfawise boljsi po funkcijah?
Sam imam roborocka s50 in sem zadovoljen, vendar starsa noceta nic kar bi bilo "to much" ?

Badwolff ::

Danes je viomi spucal vse, kar ni bilo zaprto, tako da je pač mal hecen algoritem.

recmajkemi ::

Se pravi Mijia V2 pro za 257,69€ jutri bi dober nakup?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Besna Glista ::

Badwolff je izjavil:

Danes je viomi spucal vse, kar ni bilo zaprto, tako da je pač mal hecen algoritem.


Ne razumem. Zakaj je hecen algoritem, ce ti sesalec pride povsod kjer ima dostop? Kaj bi ti rad od njega, da ti ne spuca dostopnih prostorov? Potem mu postavi virtialne zidove oz. No go cone. :)

Konlov ::

Badwolff ::

Besna Glista je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Danes je viomi spucal vse, kar ni bilo zaprto, tako da je pač mal hecen algoritem.


Ne razumem. Zakaj je hecen algoritem, ce ti sesalec pride povsod kjer ima dostop? Kaj bi ti rad od njega, da ti ne spuca dostopnih prostorov? Potem mu postavi virtialne zidove oz. No go cone. :)


Ne se razburjat...

Algoritem mi je hecen zato, ker se je postavil na sredo začetne sobe in posesal točno polovico, potem pa še pol sosednje in še kuhinjo, ki je ločena s pultom, v prvi rundi. Ne pa recimo sobe od stene do stene in potem še ostalih.

Sicer pa v primerjavi z roombo, model izpred 8 let (564i se mi zdi) čisti zelo metodično, roomba je šla dost bl ko kura sem in tja. Tudi dokaj tišji deluje.

yohnzy ::

Oj, tudi js spremljam že zelo lep čas to temo (4m+) zaradi nakupa robota, ker imam psa v stanovanju.
Izbiram med roborock S50 in S50 Max in Viomi V2/V2Pro.

Danes je prišel v Hofra Roborock S50 s ceno 389EUR.
Ampak z 1 letno garancijo!

Zanimivo pa je kdo je serviser. Podjetje Jemada d.o.o.

@Thompson, ti ki si najbolj v tem svetu robotov, poznaš to fermo?

Ker me nakup tega robota res mika, saj je slovenska garancija.

www.v-gen.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yohnzy ()

Slayer69 ::

Da še jaz pristavim svoj piskrček ... Gledam sedaj malo te robote vendar ne vem kaj izbrat:
- Xiaomi Viomi V2 = 295€ (https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...
- Roomba 966 = 400€ (https://www.irobot.si/robotski-sesalnik... // tega sicer zgleda ni več po tej ceni
- Roomba E5152 = 300€ (https://www.mimovrste.com/robotski-sesa...
- Roomba 891 = 360€ (https://www.mimovrste.com/robotski-sesa...

Katerega iz med teh bi izbrali in zakaj? Bi priporočali kaj drugega v rangu nekje med 200 in 400 EUR (vidim da so sedaj neke akcije / ne vem pa ali je dejansko kaj ceneje ali samo nabijejo osnovno ceno + dodaten popust ;)?
Drugače glede prostorov sesanja pa nič posebnega: cca 90m2, večinoma gladka podlaga (samo v eni sobi je en manjši tepih ma to mi ni bistveno) / za enkrat nobenih hišnih ljubljenčkov...
Mimogrede, kako se ti sesalci kaj obnesejo, če dobijo za posesati veliko dolgih las? Je to kak problem, se to kam navija, ali imajo kake nožke ali kaj podobnega, da se to reši?

Drugače kolikor gledam specifikacije izgledajo ti kitajci boljši za svojo ceno, vendar je pa manj garancije pa vprašanje kako to sploh uveljavljati, če pride do kakega takega primera (iz electronic4you sicer verjetno ni problema verjetno glede na to da je EU)?

Hvala!

Vm1999 ::

Badwolff je izjavil:


Algoritem mi je hecen zato, ker se je postavil na sredo začetne sobe in posesal točno polovico, potem pa še pol sosednje in še kuhinjo, ki je ločena s pultom, v prvi rundi. Ne pa recimo sobe od stene do stene in potem še ostalih.


Verjetno imaš polnilno postajo na sredi te "začetne" sobe? Sesalec začne iz polnilne postaje, oriše kvadrat cca 3x3m (pri tem se drži desne), le-tega počisti, nato nadaljuje na naslednji kvadrat, itd. ...
Če hočeš, da gre bolj sistematično, postavi polnilno postajo v skrajni kot stanovanja - ne na sredo stanovanja, potem bo bolj sistematično začrtal pot.

ivans_k1 ::

@recmajkemi: kje je mi v2 pro za 257e?

recmajkemi ::

Na Aliju imajo iz prejšnje strani linkani Miji v besedilu kodo za danes. Vendar še nisem ugotovil, kako se jo aplicira.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

recmajkemi ::

e: 30 € koda ne velja več ... vendar je s 15 € vse skupaj 266. Naročeno.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Alenopr ::

kaj pravite na 5 letno garancijo za robotske sesalnike Cecotec
https://www.myrobotcenter.eu/en/househo...

d0rK ::

Še tast bi imel robota. Nekako mu priporočam V2 Pro ker ima kombinirano sesanje in mokro čiščenje.

Je kakšna black friday akcija kje?

Slayer69 ::

Jaz imam tu ogledanega za 295EUR: https://www.electronic4you.si/xiaomi-vi...
-> to je sicer navaden... ampak kolikor razumem je razlika napram PRO samo v dodatni kombinirani posodi, ki jo lahko dokupiš za cca 20€ (naj me kdo popravi če se motim)

Nekdo je sicer zapisal da je na aliexpresu ceneje (cca 260e) vendar jaz ga nisem našel za to ceno. Če kdo najde kak boljši deal pa kar z besedo na dan, ker sicer ga bom verjetno naročil kar na electronic4you (verjetno je tu tudi lažje s kakim potencialnim uveljavljanjem garancije, ker je prodajalec v EU).

mat xxl ::

Alenopr je izjavil:

kaj pravite na 5 letno garancijo za robotske sesalnike Cecotec
https://www.myrobotcenter.eu/en/househo...



Vse super, samo realno preveri, kako boš potem poslal okvarjen izdelek v anglijo in nazaj in kakšen bo ta tvoj strošek !


Od pocenskih Hoferjev sploh ni slab glede na 3 letno garancijo in smešno ceno, za ta denar je po mojem best buy !

Badwolff ::

Viomi v2 ima hecen scheduling, lahkonastimas sam off / tomorrow / everyday.

misek ::

Slayer69 je izjavil:

Nekdo je sicer zapisal da je na aliexpresu ceneje (cca 260e) vendar jaz ga nisem našel za to ceno.
Gre za Xiaomi Mijia V2 pro: https://www.aliexpress.com/item/3301716...

Slayer69 ::

A pa gre sigurno za isto zadevo? Po slikah mi izgleda drugačen (pa ne mislim samo na barvo)?
Predvidevam da Xiaomi Mijia ni enako Xiaomi Viomi? Če je to že kdo gledal, kateri je boljši in kakšne so razlike?

misek ::

Nekaj govora o razlikah je bilo nekaj strani nazaj. Recimo: https://slo-tech.com/forum/t584535/p651...

Slayer69 ::

Hvala za info (sem res prebral samo zadnji 2 strani)

floyd1 ::

Vm1999 je izjavil:

Badwolff je izjavil:


Algoritem mi je hecen zato, ker se je postavil na sredo začetne sobe in posesal točno polovico, potem pa še pol sosednje in še kuhinjo, ki je ločena s pultom, v prvi rundi. Ne pa recimo sobe od stene do stene in potem še ostalih.


Verjetno imaš polnilno postajo na sredi te "začetne" sobe? Sesalec začne iz polnilne postaje, oriše kvadrat cca 3x3m (pri tem se drži desne), le-tega počisti, nato nadaljuje na naslednji kvadrat, itd. ...
Če hočeš, da gre bolj sistematično, postavi polnilno postajo v skrajni kot stanovanja - ne na sredo stanovanja, potem bo bolj sistematično začrtal pot.


Točno tako. Meni je celo pritličje sesal diagonalno, ker sem polnilec imel blizu stene, ki je bila pod 45 stopinjami glede na ostale. Ko sem polnilec premaknil za kaka 2 metra, je začel sesati "normalno", še vedno pa ga občasno vžge po diagonali :D. Se mi pa ne da več prestavljati polnilca, ker je zdaj na idealnem mestu, kjer ne moti nikogar.

Badwolff ::

floyd1 je izjavil:

Vm1999 je izjavil:

Badwolff je izjavil:


Algoritem mi je hecen zato, ker se je postavil na sredo začetne sobe in posesal točno polovico, potem pa še pol sosednje in še kuhinjo, ki je ločena s pultom, v prvi rundi. Ne pa recimo sobe od stene do stene in potem še ostalih.


Verjetno imaš polnilno postajo na sredi te "začetne" sobe? Sesalec začne iz polnilne postaje, oriše kvadrat cca 3x3m (pri tem se drži desne), le-tega počisti, nato nadaljuje na naslednji kvadrat, itd. ...
Če hočeš, da gre bolj sistematično, postavi polnilno postajo v skrajni kot stanovanja - ne na sredo stanovanja, potem bo bolj sistematično začrtal pot.


Točno tako. Meni je celo pritličje sesal diagonalno, ker sem polnilec imel blizu stene, ki je bila pod 45 stopinjami glede na ostale. Ko sem polnilec premaknil za kaka 2 metra, je začel sesati "normalno", še vedno pa ga občasno vžge po diagonali :D. Se mi pa ne da več prestavljati polnilca, ker je zdaj na idealnem mestu, kjer ne moti nikogar.


Saj se navadiš, itak sesa, ko nas ni doma.
A posodo lahko celo splahneš? 2 in 1 se mi zdi malo majhna, kar se tiče vode.
Kaj pa naredite, kadar imaš dve nadstropji? Glede map mislim...
Zaenkrat sem zelo zadovoljen, opazno je bilo čisto po kopanju. Edin scheduling bi si želel malo boljši. Al pa sam js ne znam.

dejanslo ::

Kaj je razlika med dvema Viomi v2 produktoma na e4you .at strani? Jaz vidim še nižjo ceno - 265 in 277 eur?

 e4u.at

e4u.at



Izkazalo se je, da rabimo vsaj dva. Vzel sem enega S5max na Gearbest, ta drugega pa bi S50 ali tega zaradi večje posodice.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

A110 ::

kako dolgo pa ponavadi potrebuje gearbest dda stvar odposlje? v nedeljo sem plačal Alfawise v10max pa še do danes niso niti odposlali.

Badwolff ::

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-viom...

Se pravi
Posodica, ki je 2 in 1
Scheduling
Multimapsaving

dejanslo ::

Badwolf, predvidevam, da to odgovarjaš meni?. Oba sta V2 brez pro. Sem pa ugotovil pri poizkusu nakupa - Artikelzustand:
Vom Hersteller generalüberholt , Neuwertig
There`s More Than One Way To Do It

šernk ::

A110 je izjavil:

kako dolgo pa ponavadi potrebuje gearbest dda stvar odposlje? v nedeljo sem plačal Alfawise v10max pa še do danes niso niti odposlali.

10-14 dni kar mam sam izkušenj. Tudi če piše da bodo odposlali v roku 5 dni. pol pa še dober teden do 10 dni da pride roba do tebe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

freesty ::

Miija V2 pro stane 250eur. Viomi V2 pro pa 350eur.

Je vreden 100eur vec? Kolikor vem, dobis angleski interface in dodatno posodico. Je vredno? Uporabljala bo mama, kar bi blo fajn, da je interface lahek za razlozit, ce je kitajsko, niti js ne bom mel pojma :D
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Slayer69 ::

dejanslo je izjavil:

Kaj je razlika med dvema Viomi v2 produktoma na e4you .at strani? Jaz vidim še nižjo ceno - 265 in 277 eur?


Kot jaz to razumem je bil ta cenejši že rabljen, vendar je kot nov (verjetno ga je nekdo vrnil v tistih 14dneh, ampag ga potem pregledajo da je vse BP...).

yonny ::

jaz ga sedaj prenašam v zgornje nadstropje vsakih nekaj dni kar mi ne predstavlja težav, če mi kdaj bo, si umislim še enega

je pa tako da imam še vmes dva prostora kamor ne more zaradi različnih višin tako da imam 6 različnih map ampak to ne podpira in me prav tako ne moti, ga dam v sobo, zaprem vrata in od posesa, ko konča ga dam spet naprej....itd

belo mleko ::

Ima kdo Viomia 2 in izkušnje z magnetnimi trakovi? Imam stole ki imajo spodaj horizontalne prečke. Ko zleze notri včasih ne najde več poti ven. Trakove bi nalepil na spodnjo ali zgornjo stran teh prečk.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

dejanslo ::

Za viomi uporabljate viomi app ali mi home app? Prvi mi ga namreč ne zazna, drugi ok poveže, če si na eu serverju. Sicer so prve izkušnje super, itak. The future is bright and clean :)
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

@dejanslo:
mislim da ViomiApp deluje le na azijskemu trgu, globalno pa Xiaomi Mi Home ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dejanslo ::

A tako, hvala. Roborock pa ima svoj app, ne? Na playstore je zelo slabo rated, pa nekdo zgoraj je omenjal, da je bolj ubogo. Pol uporabljate mi home? Podpira vse funkcije sesalca?
Prosim samo še za link na kak forum, kjer se zbira community (nekdo je omenil tudi, da se da shackat, da se sesalec ne povezuje na net).
There`s More Than One Way To Do It

jype ::

drvo je izjavil:

Levičar bi rad zasmetil še eno temo?
Nisem jaz tisti, ki kupuje cheap plastiko, ki ne deluje, da jo bo potem vrgel v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

dejanslo ::

Mimogrede fantje, v settings - automation lahko naredite custom schedule.
Edit: odkar sem nastavil mi home app na dual delovanje za eu in cn server, se na cn povezano kamero ne morem povezati. Any tips? Sicer izgleda kot da bi moralo delovati, tudi errorja ni nobenega (pač blinkne in vrže nazaj na device list).
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Vm1999 ::

floyd1 je izjavil:


Točno tako. Meni je celo pritličje sesal diagonalno, ker sem polnilec imel blizu stene, ki je bila pod 45 stopinjami glede na ostale. Ko sem polnilec premaknil za kaka 2 metra, je začel sesati "normalno", še vedno pa ga občasno vžge po diagonali :D. Se mi pa ne da več prestavljati polnilca, ker je zdaj na idealnem mestu, kjer ne moti nikogar.


Če ti še vedno postavlja mapo diagonalno, resetiraj mapo v aplikaciji... bolje, da ti večino sten izriše naravnost/pravokotno in ne diagonalno, saj bo tako hitreje sesal.

BigFoot ::

Katero Roombo si mi najbolje splača kupit?
- 604 za 200€
- 616 za 200€
- 606 za 250€
- 671 za 200€
- 612 za 180€
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Motion ::

mora bit roomba? Ker za okrog 250E se zna dobit že kaj z bolj naprednim načinom sesanja kot roombino naključno odbijanje po sobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

BigFoot ::

^ V bistvu ni obvezno da je Roomba. O robotskih sesalcih ne vem praktično nič, pa bi nekaj nabavil.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

BigFoot ::

Še nekaj sem hotel dodati. Zastopim da je Roomba za 400EUR (npr. model 604) predraga. Samo trenutno so znižanja kar huda (okrog 50%). A so Roombe kljub tem nižjim cenam še vedno predrage? Ima kateri od zgoraj naštetih modelov bolj pameten sistem za "navigacijo" po sobah?

Pa še nekaj... obvezno želim kupiti eno firmo, ki ima v Sloveniji urejen servis.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

Konlov ::

Xčijahomi ma servis, če kupiš pri nas. Tako da tale znižanja za Rombo kar vabijo...

yonny ::

belo mleko je izjavil:

Ima kdo Viomia 2 in izkušnje z magnetnimi trakovi? Imam stole ki imajo spodaj horizontalne prečke. Ko zleze notri včasih ne najde več poti ven. Trakove bi nalepil na spodnjo ali zgornjo stran teh prečk.


jaz imam enako težavo

darkolord ::

Jaz sem okrog mize nastavil no-clean zone. Jebiga, ne spuca pod mizo, je pa čiščenje precej bolj mirno (ne poslušaš pol ure, kako sesalec proba delati prevale čez stole) in hitrejše, ker hoče na vsak način sčistiti vsak centimeter tam spodaj.

Občasno potem odmaknem stole, premaknem no clean zone in mu dam ročno počistiti spodaj.

Zgodovina sprememb…

gost987 ::

Zanima me pri robotskih sesalnikih naprimer Roborock S50 ali lahko dam v rezervar za vodo tudi kako čistilo, ker sem skeptičen da samo voda zadostuje.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

darkolord ::

Piše sicer da ne smeš, jaz dam vseeno malo koncentriranega industrijskega čistila pa je OK.
««
53 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356420 (3854) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363968 (37894) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143628 (63310) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764296 (23944) mat xxl

Več podobnih tem