» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
43 / 90
»»

darkolord ::

Grejo kontrole telefon->cloud->sesalec ali je možno telefon->sesalec
Samo telefon->cloud->sesalec.

V 48 urah roborock na omrežju ne naredi prav veliko prometa (statistika iz rutarja), 1,5mb...
Podatki so zazipani, tako da prometa sicer ni veliko, podatkov je pa kar nekaj ...

Tomson ::

Saj ne gre za to koliko je podatkov, bolj je pomembno kakšni podatki so in roko na srce, nekih ključnih podatkov pač sesalnik ne pošilja, glede na to da nima ne kamere, ne mikrofona (če govorimo o Xiaomi modelih), če pa kitajci vedo kakšen je moj tloris stanovanja pa tudi prav. V dobi informatike je pač tako, podatki potujejo iz vseh naprav, tudi sami Windowsi npr. če ne posebej omejimo, pošiljajo precej podatkov, pa se večina, ki naredi defoult inštalacijo oz. dobi operacijski sistem prednameščen ne zaveda. Večina uporabnikov nima kaj skrivat in se ne sekirajo, ker, kot omenjeno, že zaradi vseh "brezplačnih" storitev/aplikacij posredujemo bistveno več kot se zavedano, so pa posamezniki, ki so na to bistveno bolj občutljivi, tisti pa se že prej sami informirajo kaj in kakšne/katere naprave bodo uporabljali. Izbiro imamo, nihče nas ne sili da uporabljamo pametne naprave, lahko si kupimo tudi povsem "neumen" robotski sesalnik, ki ni nikamor povezan, pa bo povsem zadovoljivo opravil svoje delo in ni nikakršne potencialne nevarnosti o zbiranju podatkov, sicer pa če gledam iz svoje prakse, v vseh letih (pa jih ni bilo malo) uporabe različnih pametnih naprav, plačevanja preko spleta, se mi je do sedaj le enkrat zgodilo, da so mi "ugrabili" Netflix račun, kar pa smo brez posledic hitro uredili. Kdo drug bi zaradi tega zagnal paniko in se odrekel vsem online storitvam, a ljudje smo pač različni, ni nič narobe s s tem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

darkolord ::

To, da večina uporabnikov nima kaj skrivati, je slab argument.

Poglej, kako z nadzorom eksperimentirajo na Kitajskem. Saj ni problema, če nima nihče nič za skrivati, ... ?

Večini ljudem je vseeno, ker sploh ne vedo, kateri podatki o njih se zbirajo. Malokdo ve npr., da Android telefoni zbirajo lokacijske podatke tudi, ko imaš lokacijo in prenos podatkov izklopljen. Tudi če ni GPS signala, nič hudega - z uporabo pospeškomerov še vedno ve, kdaj hodiš, se voziš, vstaneš, se usedeš ...

Jaz se dolgo časa tudi nisem sekiral, ampak ko je preveč, je preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

just3 ::

prej sem pisal o problemu, da viomi s2 mi ni uspelo priklopit na internet. Sesalec sem odnesel v službo, in tam nastavil, da se program povezuje na nemški server, in mi je uspelo povezat sesalec. Doma imam internet od A1, in imam večkrat težave z priklopom raznih naprav na internet. Ko sem prišel nazaj domov, sem probal sesalec povezat na omrežje in spet neuspešno, z isto napako, pol pogledam sesalec čez eno uro, in vidim da je aktiven, tako da se je kar sam nekako povezal.

Kiwix ::

@darkolord se strinjam s tabo zato pa je moja edina pametna naprava tale sesalec :). Ampak kakorkoli pogledaš vsi zbirajo povsod podatke, če jih google zakaj jih nebi še kitajci :). Sedaj že za vsak glavnik, zobno ščetko itd potrebuješ app :).

Drugače pa ja kot si napisal gre res verjetno večino prometa iz telefona in ne iz sesalca. Sam imam sicer WP zato imam app pri punci na telefonu, sem pa app prvotno želel namestiti kar na emulator ali virutalko (andorid) vse nastaviti in izklopiti. Potem pa naj pošiljajo podatke :).

Hermit Bob ::

Kiwix je izjavil:

@darkolord se strinjam s tabo zato pa je moja edina pametna naprava tale sesalec :). Ampak kakorkoli pogledaš vsi zbirajo povsod podatke, če jih google zakaj jih nebi še kitajci :). Sedaj že za vsak glavnik, zobno ščetko itd potrebuješ app :).


...in taksno razmisljanje je razlog za to, da postaja zbiranje podatkov vedno hujse. Tehnicni ukrepi proti tukaj niso nobena "fora", samo valilo se bo naprej, ko tehnicno ne bos hotel vec ukrepati, poti nazaj pa ne bo vec. Ce hoces kaj ukreniti proti ropanju podatkov, ne kupuj izdelkov, ki to pocnejo.

Lahko bi sicer namestil katerokoli aplikacijo na telefon ta bi jim sporocala, da je moj telefon redno na relaciji Antarktika - Arktica z vmesnimi postanki na Velikonocnih otokih, iz mojih kontaktov pa bi lahko razbrali, da se redno pogovarjam z vsemi ameriskimi predsedniki do sedaj, tudi mrtvimi. Pa ne bom. Barabam ne bom dajal svojega denarja. Ne Ameriskim, ne Kitajskim ali pa zaradi mene Ruskim barabam. Vsi so enaki. Barabe.

In v skladu s tem, ali obstaja kaksen samohodni sesalec, ki ne posilja podatkov v cloud? Nekaj casa ze razmisljam o nakupu, ampak takega, ki zahteva povezavo v splet ne mislim kupovati, ravno iz zgornjega razloga.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@East Bay Ray:
vzameš Alfawise V8S, ki je odličen za ceno, ima SLAM algoritem, nima pa WiFija, povezave preko aplikacije itd. se pravi ni nikamor povezan. Priložen je daljinec ali pa ga zaženeš kar preko tipke na sesalniku. Učinkovitost čiščenja je precej dobra, sploh pa za nizko ceno ...

- Alfawise V8S SLAM za 111€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kevkev ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup robotskega sesalnika....

Zanima me, ali mogoče kdo ve, če gre kateri od robotskih sesalnikov čez prag višine od 3,5 do 4 cm?

Glede na predhodne objave me mika Roborock S50.

Ker prvič naročam aparat iz tujine me malo skrbi glede garancije? Je imel kdo težave s sesalnikom glede delovanja ali vsem deluje bp?

Hvala in lp.

darkolord ::

@East Bay Ray,

kot že zgoraj omenjeno, če si malo bolj tehnično podkovan, je Xiaomi/Roborock možno nastaviti, da se ne povezujejo nikamor (lahko direkt na sesalec naložiš web interface) ali pa da se povezuje k tebi lokalno.

S tem ohraniš vso funkcionalnost ta najbolj pametnih sesalnikov brez odvisnosti od Kitajcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mat xxl ::

Kevkev je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup robotskega sesalnika....

Zanima me, ali mogoče kdo ve, če gre kateri od robotskih sesalnikov čez prag višine od 3,5 do 4 cm?

Glede na predhodne objave me mika Roborock S50.

Ker prvič naročam aparat iz tujine me malo skrbi glede garancije? Je imel kdo težave s sesalnikom glede delovanja ali vsem deluje bp?

Hvala in lp.



3,5 do 4 cm , ne bo čisto nobeden šel, meja je dobrih 2 cm, tako, da edino, da rampice narediš........ gre pa Rooomba z vmesno stopnico se pravi 2 cm pa takoj za še 2 cm , na enkrat 4 pa ni pogojev.....

Tomson ::

Haier Pathfinder T322 je šel do 3cm, ampak ni več v prodaji, od novejših pa do 2.5cm max.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Matevz96 ::

Kevkev je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup robotskega sesalnika....

Zanima me, ali mogoče kdo ve, če gre kateri od robotskih sesalnikov čez prag višine od 3,5 do 4 cm?

Glede na predhodne objave me mika Roborock S50.

Ker prvič naročam aparat iz tujine me malo skrbi glede garancije? Je imel kdo težave s sesalnikom glede delovanja ali vsem deluje bp?

Hvala in lp.


4 cm ne bo premagal noben realno imata pri meni tako Roomba 760 kot Roborock težave z pragom višine 2 cm. Včasih uspe, včasih pač ne.

Glede nakupov iz tujine se jaz vedno vprašam če sem pripravljen, da izgubim denar v primeru da umre v dveh letih, torej ali je dovolj ugodno da sem pripravljen kupiti še enega ker na garancijo pri Kitajcih je težko računati (Sedaj bom napaden s strani določenega uporabnika, vendar praksa žal tako kaže). Ponavadi je en kup mailov z generičnimi odgovori dosežeš pa bolj malo.
#hooldthedoor

Hermit Bob ::

darkolord je izjavil:

@East Bay Ray,

kot že zgoraj omenjeno, če si malo bolj tehnično podkovan, je Xiaomi/Roborock možno nastaviti, da se ne povezujejo nikamor (lahko direkt na sesalec naložiš web interface) ali pa da se povezuje k tebi lokalno.

S tem ohraniš vso funkcionalnost ta najbolj pametnih sesalnikov brez odvisnosti od Kitajcev.


Morda si slabo prebral moj odgovor, ali pa ga nisi razumel, daj preberi se enkrat:

Hermit Bob je izjavil:


...in taksno razmisljanje je razlog za to, da postaja zbiranje podatkov vedno hujse. Tehnicni ukrepi proti tukaj niso nobena "fora", samo valilo se bo naprej, ko tehnicno ne bos hotel vec ukrepati, poti nazaj pa ne bo vec. Ce hoces kaj ukreniti proti ropanju podatkov, ne kupuj izdelkov, ki to pocnejo.


Ne bom kupoval izdelkov, ki podpirajo krajo podatkov in jim z lastnim denarjem omogocal, da to pocnejo v naslednjih generacijah izdelkov se bolj ucinkovito. Ja, lahko jih workaroundam, pa jih ne bom, ker se grem s tem samo igro oborozevanje. Ce bi vsi prenehali kupovati take izdelke, bi ti izginili iz trzisca in problema ne bi vec bilo. S svojim denarjem bom "nagradil" tistega, ki se tega ne gre.

darkolord ::

Sem razumel. Omenil sem pač neko vmesno opcijo, ker zelo dobrih alternativ žal ni.

Žal je tako, da smo šli že precej čez mejo, ko lahko s takim "herojskim" pristopom realno kaj spremeniš. Prosti trg je odločil, da je takšno početje proizvajalcev čist sprejemljivo.

Svoj denar lahko seveda (kar je sicer pohvalno) neseš drugam, ampak razlike ne bo, ker je takih, ki o tem sploh razmišljajo, odločno premalo.

V regulatorjih je edino še nekaj upa ...

Oberyn ::

darkolord je izjavil:

V regulatorjih je edino še nekaj upa ...

Da, se strinjam s tem.
Večina uporabnikov o ima o zasebnosti mnenje, kot je bil eden od odgovorov na moje vprašanje eno stran nazaj:
a se res tako bojite svoje sence??? Pa kaj vam bo kitajc ukradel/prodal???

Tako da glasovanje z denarnico po moje tu več ne deluje, družba je preko tega. Za regulacijo sicer potrebuješ Državo in velika začetnica tu ima pomen, ker korporacije so danes mnogo močnejše od šibkih držav. Poleg tega so lahko projekti, ki se s takimi stvarmi ukvarjajo skozi reverzni inženiring in na podobne načine, hitro prepovedani in sankcionirani. Ali imaš pravico vstopiti v operacijski sistem svojega sesalca? Ga imaš pravico spremeniti? Je sploh tvoj?

Drugače pa, darkolord in predi, hvala za smernice in ideje.

Kiwix ::

@East Bay Ray potem ti pametnega telefona/racunalnika ne uporabljas, emaila nimas, placujes samo z gotovino...? Ker ce placas s kartico se podatki nekam posljejo in imajo tvojo lokacijo... :)

Hermit Bob ::

Kiwix je izjavil:

@East Bay Ray potem ti pametnega telefona/racunalnika ne uporabljas, emaila nimas, placujes samo z gotovino...? Ker ce placas s kartico se podatki nekam posljejo in imajo tvojo lokacijo... :)


Imam svoj email streznik, placujem 99% z gotovino (ker porabis manj denarja - seveda se marsikdo ne bo strinjal, ker ni nikoli poizkusil), ROM na telefonu je polno predelan (NetGuard + xposed framework + microg + xprivacy lua + odstranjen proizvajalcev bloatware in ves googlov spyware) in z malo srece grem v kratkem na debian in brcnem android iz svojega zivljenja (tako ali tako je ze zdaj samo nujno zlo). Skratka, tole samoopravicevanje ti ni slo najbolje od rok. Edina izgovora sta lenoba in nesposobnost.

Zgodovina sprememb…

Kiwix ::

Odlično ;), drugače pa nič ne zagovarjam samo sprašujem :).

Kodrnusa ::

Sej lahko vsa dovoljenja v aplikaciji (storage, location, klici..) ugasneš ko enkrat povežeš roborocka s50 z omrežjem. App še zmeraj normalno dela, samo javlja vsakič ko odpreš da nastavi dovoljenja, zignoriraš in greš dalje :)

benx ::

Viomi v2 uporablja xioami home app, ločeno ali oboje?

Tomson ::

Drži, Viomi V2 gre preko Xiaomi Mi home, deluje povsem samostojno, ne potrebuješ še kakšne namenske Viomi aplikacije, če to misliš. Viomi enostavno dodaš kot novo napravo v Xiaomi aplikaciji...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

benx ::

točno to, hvala!

zbenko ::

Prosim za predlog. Iščem sesalec tam nekje ~250eur, best buy. Kaj bi predlagali? Xiaomi/Alfawise/iRobot? Za 2 sobno stanovanje, parket+ploščice (brez dlak in preprog).

Hvala.

Tomson ::

Pri 250€ si prav na meji med dobrimi in najboljšimi modeli na trgu. Osebno bi predlagal, glede na to da je zastavljen budget okoli 250€, da se malo doda in vzame trenutno enega izmed res top modelov:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJ348 za 306€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: Y32A203947D8D001 za 342€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- Xiaomi VIOMI V2 robotski sesalnik s kodo: 3GY7QVCJ za 310€ (OceanShipping, 40-50 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: GB-APVOMI za 324€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3DCV2L4N za 320€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- 360 S6 robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S6B iz 297€ na 288€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)

Vsi omenjeni modeli so res top robotski sesalniki, z najnovejšo tehnologijo, zelo visoko učinkovitosjo čiščenja, odlično uporabniško izkušnjo. Roborock S50 je overall mogoče glede uporabniške izkušnje najboljši, predvsem iz stališča, ker ima največjo baterijo, sesa in mokro čisti istočasno, kar se predvsem pozna pri večji kvadraturi stanovanj, kar pomeni da bo najhitreje in brez dodatnega polnjenja zaključil čiščenje. Model 360 S6 je zelo zelo podoben na vseh področjih, le baterija ima manjšo kapaciteto, a za povprečno veliko stanovanje še vedno povsem dovolj. Model Viomi V2 pa ima najmočnejši motor, še nekoliko višjo sesalno moč ter najboljše mokro čiščenje med robotskimi sesalniki na trgu, a ne sesa in mikro čisti istočasno, je potrebno najprej posesati, zamenjati posodico, nato pa še mokro počistiti, kar pomeni posledično daljši čas kompletnega čiščenja, sicer, pri navadnem sesanju pa je zaradi najvišje sesalne moči mogoče še za las bolj učinkovit od Roborock/360 modelov. Sam imam vse tri modele, vsi so odlični, na koncu odločajo prioritete posameznika, cena je faktor, sicer pa res vsi odlični na vseh področjih ... Glede na naveden prostor bi sam izbiral med Roborockom, ki ima trenutno res zelo ugodno ceno in Viomijem V2, če je mokro čiščenje tudi večjega pomena.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

tonis ::

Tomson, hvala za zelo izčrpen komentar. Sam sicer že kar nekaj časa spremljam temo, zdaj pa bo počasi treba it v nakup, ženin RD se bliža :) ..po tvojem zadnjem komentarju je zdaj predvsem dilema ali S50 ali Viomi V2. Pri slednjem nisem vedel da je treba zamenjati posodo, da lahko nadaljuje z delom.
Na splošno pa je verjetno bolje vzeti v EU skladišču, ker ni dodatnih stroškov - carina, ddv.

Motion ::

Tud s kitajskega skladišča ni stroškov če vzameš pošiljanje prek priority line.
Jst mam s6 in sem zaenkrat zelo zadovoljen z njim.

igor0203 ::

Tomson, obstaja še kakšna koda za Roborock S50, ki zniža ceno na cca 300eur?

Tomson ::

@igor0203:
Tole sta ta trenutek najboljši opciji za Roborocka ...

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: BGRBS507 za 305€ (PriorityLine za 0€, HK skladišče)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJ348 za 324€ (PriorityLine za 0€, HK skladišče, garancija preko Španije)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

@igor0203:
še tale opcija je od danes za Roborocka:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJ339 iz 360€ na 305€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

zbenko ::

Tomson...ti še kar limaj te kode, ignore ostale.
Torej odločil sem se za Xiaomi Mi Robot (https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p... -> tukaj dobim za 243eur, HK + priority line.

Še lahko dobima kaj ceneje? Hvala.

https://www.aliexpress.com/item/3291012...

Aliexpress ima za 235eur s poštnino iz Poljskega skladišča. Naročim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbenko ()

FTad ::

Tomson je izjavil:

Pri 250€ si prav na meji med dobrimi in najboljšimi modeli na trgu. Osebno bi predlagal, glede na to da je zastavljen budget okoli 250€, da se malo doda in vzame trenutno enega izmed res top modelov:

- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: GBSTSDJ348 za 306€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)
- Roborock S50 robotski sesalnik s kodo: Y32A203947D8D001 za 342€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- Xiaomi VIOMI V2 robotski sesalnik s kodo: 3GY7QVCJ za 310€ (OceanShipping, 40-50 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: GB-APVOMI za 324€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)
- Xiaomi Viomi V2 robotski sesalnik s kodo: 3DCV2L4N za 320€ (EU skladišče, 2-7 dni dostava)
- 360 S6 robotski sesalnik s kodo: GB-AP360S6B iz 297€ na 288€ (PrioirtyLine, 10-18 dni dostava)

Vsi omenjeni modeli so res top robotski sesalniki, z najnovejšo tehnologijo, zelo visoko učinkovitosjo čiščenja, odlično uporabniško izkušnjo. Roborock S50 je overall mogoče glede uporabniške izkušnje najboljši, predvsem iz stališča, ker ima največjo baterijo, sesa in mokro čisti istočasno, kar se predvsem pozna pri večji kvadraturi stanovanj, kar pomeni da bo najhitreje in brez dodatnega polnjenja zaključil čiščenje. Model 360 S6 je zelo zelo podoben na vseh področjih, le baterija ima manjšo kapaciteto, a za povprečno veliko stanovanje še vedno povsem dovolj. Model Viomi V2 pa ima najmočnejši motor, še nekoliko višjo sesalno moč ter najboljše mokro čiščenje med robotskimi sesalniki na trgu, a ne sesa in mikro čisti istočasno, je potrebno najprej posesati, zamenjati posodico, nato pa še mokro počistiti, kar pomeni posledično daljši čas kompletnega čiščenja, sicer, pri navadnem sesanju pa je zaradi najvišje sesalne moči mogoče še za las bolj učinkovit od Roborock/360 modelov. Sam imam vse tri modele, vsi so odlični, na koncu odločajo prioritete posameznika, cena je faktor, sicer pa res vsi odlični na vseh področjih ... Glede na naveden prostor bi sam izbiral med Roborockom, ki ima trenutno res zelo ugodno ceno in Viomijem V2, če je mokro čiščenje tudi večjega pomena.


Tompson, kje se lahko vnese koda za popust? Sem poklikal vse korako do placila, pa nisem nikjer videl kakega okna za vnos popusta :/

benx ::

Tomson je izjavil:

Drži, Viomi V2 gre preko Xiaomi Mi home, deluje povsem samostojno, ne potrebuješ še kakšne namenske Viomi aplikacije, če to misliš. Viomi enostavno dodaš kot novo napravo v Xiaomi aplikaciji...


Si imel kaj težav, da ti ga je našlo? meni prek viomi appa deluje, preko xiaomi ga nikakor ne najde, tudi če ga poskušam ročno dodati.

Drugače sesalec ok, zbaše se povsod, pod stole nisem pričakoval da bo šel, ampak se je zbasal noter. edino na nekem delu je spodaj malo spuščen kavč in se je takoj tja zagozdil :D
pomivanja še nisem testiral.



kar se tiče nasvetov, mislim da bo vsak vsaj pol inteligenten človek poskusil dobiti info na več koncih.

Tomson ::

@benx:
imel sem težave čisto na začetku, ko Viomi V2 še ni bil uradno dodan v Xiaomi Mi aplikacijo, pa so opcijo še v BETA izvedbi dodali preko email naslova za China server, kasneje, ko je prišla uradna podpora v aplikaciji pa sem ga lahko brez težav dodal pod EU Germany regijo, je že bil na seznamu, sem samo poklikal do konca in ga je avtomatsko dodalo. Lahko da je kakšna fora pri tvojem WiFi omrežju. Podoben problem je namreč malo nazaj imel uporabnik, ki sem mu predlagal da poizkusi na drugem omrečju, ga je nato res poizkusil dodati v drugem omrežju na drugi lokaciji in je šlo brez težav, ko je kasneje prišel domov, pa ga je tudi doma čudežno brez težav povezalo. Če imaš možnost poizkusi še sam v kakšnem drugem omrežju ...

@FTad:
odvisno od trgovine, oglasi se preko ZS, pa ti pomagam pri celotnem postopku ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

raners ::

@tomson, kot vidim, je na trg prišel tudi naslednjik 360 S6, in sicer 360 S7. Kot sem videl, bi naj bil dokaj podoben roborocku S6 (sicer manjša baterija, ampak ok)...

So kje kake akcijske cene? Verjetno še ni nekih odzivov uporabnikov, kajne? Ga imaš namen stestirat?

benx ::

@Tomson ti v appu enako kaže seznam sesalnikov?
 app screen

app screen



bom poskusil še z drugim omrežjem in drugim telefonom.

Tomson ::

@raners:
omenjeni 360 S7 model je bil napovedan pred dobrim mesecem, v avgustu naj bi dejansko tudi že bila zaloga za globalno pošiljanje, posledično nekih odzivov kupcev, testov še ni, tudi akcije bodo šele ko bo dejansko zaloga, sam ga bom sigurno tudi stestiral, da ga primerjam z ostalimi modeli, verjetno v septembru, sicer pa glede na zelo dobre izkušnje s S6 modelom, sploh ne dvomim da ne bo odličen, koliko sledim je v Koreji že prejel "Consumer Satisfaction Award" in "Bull Ear Award" kot "AI Best Application Award." Glede na 360 S6 model je S7 močnejši, prepleza višje prepreke ima izboljšano aplikacijo z večjo funkcionalnostjo, v primerjavi z Roborock S6 pa kot omenjaš manjšo baterijo, nisem zasledil opcije 2 nastavitev za mokro čiščenje, sicer pa deluje precej podobno, ko bo cena nekoliko nižja sigurno zopet odlična alternativa dražjemu Roborocku ...

@benx:
jup, v aplikaciji pri meni čisto enak nabor, tudi razporeditev robotskih sesalnikov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Alfa Dog ::

Zdravo,

ali mogoče kdo ve če se da na Alfawise V8S PRO kako izklopiti "komentarje"? Mi gre že na živce ko vsakič sporoči "charging", ali pa ko brez pravega razloga oznani da se je uspešno povezal na omrežje...
Drugača pa odlično opravlja svojo nalogo.

buttcrack ::

Nisem sprobal, bi bilo pa dobro včasih to ugasnit.
Mularija se mi na morju dere mopping mode :)
Noben ni čez 5.

Doma pa isto, samo da se vklopi, sta že na pecljih.

benx ::

update. viomi v2 mi tudi na drugi mreži z drugim telefonom ni uspelo povezati na mihome app. včeraj je še javljal laser error, ni delal. danes spet delal brez problema.
viomi app je bolj šit, kdaj dela, kdaj ne, tako da je cela izkušnja za enkrat bolj medium.

edit: pisal na viomi prek FB, nekaj ljudi je javilo, da so jih ročno dodali noter in jim je potem delalo. poročam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: benx ()

Tomson ::

Tole se mora nekako uredit na Xiaomi Mi aplikaciji, ki je lepo funkcionalno zastavljena. Kolikor sledim, vsem ki ga imamo lepo deluje vse skupaj, tako da poročaj, kaj se bo s pomočjo Viomi supporta uredilo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

feryz ::

Hermit Bob je izjavil:

Imam svoj email streznik, placujem 99% z gotovino (ker porabis manj denarja - seveda se marsikdo ne bo strinjal, ker ni nikoli poizkusil), ....
Gotovina bo ukinjena v "razvitem" svetu v roku parih let. V kolikor jim ne uspe v petih, prej kot v desetih letih zagotovo.

Drugače so zelo, zelo redke naprave na tem svetu, ki bi dajale podatke o uporabniku proizvajalcu (ali tretji osebi). Jih mora kar uporabnik odobriti in dati.

So pa, avto so že en tak primer.

Naabo ::

Je že komu od lastnikov Viomi v2 uspelo nastaviti "časovnik" v aplikaciji Mi Home (pri Mi Vacuum funkcija timer)?

mat xxl ::

feryz je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Imam svoj email streznik, placujem 99% z gotovino (ker porabis manj denarja - seveda se marsikdo ne bo strinjal, ker ni nikoli poizkusil), ....
Gotovina bo ukinjena v "razvitem" svetu v roku parih let. V kolikor jim ne uspe v petih, prej kot v desetih letih zagotovo.

Drugače so zelo, zelo redke naprave na tem svetu, ki bi dajale podatke o uporabniku proizvajalcu (ali tretji osebi). Jih mora kar uporabnik odobriti in dati.

So pa, avto so že en tak primer.


Dejstvo, je, da se ne smemo pustiti, celo klima Mitsubishi WI FI adapter, bi rad podatke, ki jih nimajo za kaj imeti, pač navedeš obstoječ drug naslov in podobno, pa naj jih imajo, če so jim pomembni.......

refosk ::

Naabo je izjavil:

Je že komu od lastnikov Viomi v2 uspelo nastaviti "časovnik" v aplikaciji Mi Home (pri Mi Vacuum funkcija timer)?

Nekaj sem se trudil pa mi ni uspelo.

TadejPer ::

Meni tudi ni uspelo... Ali mogoče kdo ve kje bi se dalo kupiti rezervne dele za viomi v2? Najbolj me zanima hepa filter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

Killermode ::

aliexpress

mržek ::

Hepa filter za VIOMI v2 ne boš dobil, to so Kitajski posli! Če ga slučajno dobiš sporoči.

refosk ::

dj_uro ::

@Tomson
nekaj strani nazaj sem zasledil, da uporabljaš čistilec oken;

Z mojo nakupujeva takšnega, da je zmožen čistiti okenske površine brez okvirja.
Imaš kakšen dober predlog?
vw-klub.si

Stokarino ::

Ali še komu Alfawise V8S pro kar "trokira" in se noče pomikati naprej? Malo cukne naprej, pol pa nazaj itd, 0 progress.
««
43 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364625 (38551) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144052 (63734) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764596 (24244) mat xxl

Več podobnih tem