» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
37 / 90
»»

trek@s ::

Je kdo kupoval zadnje čase xiaomi roborock na AE, pa da je preverjeno hitra dostava? Sem naročal pri enemu, pa mu v 3 tednih ni uspelo odposlati izdelka "na zalogi" (EU skladišče), tako da sem preklical in dobil denar nazaj.

Tomson ::

Tukaj za 358€ iz Španskega skladišča naj bi bilo še 8kom na voljo ter dostava nekaj dni. Sicer pa je pod artiklom pri prodajalcu malo nižje levo "Contact Seller" pa se prej vpraša ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Ahim ::

Zdaj sem prakticno odlocen za Roombo, vprasanje je le ali E5 (pise, da nima kamer) ali prakticno se enkrat drazjo i7 (edina prednost: ima kamere). Ker je samo 50 kvadratov povrsine, bi morala oba dokoncati z enim polnjenjem baterije.

Je res taka razlka med modeli s kamerami in brez kamer kar se tice zatikanja v ovire in casa sesanja (tisti brez kamere menda bolj tava naokoli, namesto da bi sel v ravnih crtah od stene do stene, zato rabi vec casa).

Gregor P ::

To sedaj ni odgovor na učinkovitost kamer; sam se izogibam modelov s kamerami povsem iz varnostnih vprašanj (da ne omogočim vsem vpogleda v moje prostore).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

To ti lahko pogledajo iz laptopove webcam, telefona, varnostne kamere, tablice. Na koncu dneva pa se moras vprasati, koga na drugi strani roobme sploh zanima kako imas razmetano in kje imas skrite dildoje iz zabje perspektive.

Ahim je izjavil:

Zdaj sem prakticno odlocen za Roombo, vprasanje je le ali E5 (pise, da nima kamer) ali prakticno se enkrat drazjo i7 (edina prednost: ima kamere). Ker je samo 50 kvadratov povrsine, bi morala oba dokoncati z enim polnjenjem baterije.

Je res taka razlka med modeli s kamerami in brez kamer kar se tice zatikanja v ovire in casa sesanja (tisti brez kamere menda bolj tava naokoli, namesto da bi sel v ravnih crtah od stene do stene, zato rabi vec casa).

Jaz sem imel tri leta obicno 660 in zdle 960, na 60 kvadratov. Malo mi je zal, saj te opevane funkcije ne naredijo prostor bistveno bolj cist. Za ta denar, ce bi si zdaj lahko premislil bi si vzel dve navadni roombi in eno spustil zjutraj cez, drugo pa zvecer, pa bi bil efekt dosti boljsi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Oz. glih razmisljam da bi nabavil dodatno tole:
605, da jo spustim preden gre 960 na delo in ji olajsa muke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Goody ::

Ahim je izjavil:

Zdaj sem prakticno odlocen za Roombo, vprasanje je le ali E5 (pise, da nima kamer) ali prakticno se enkrat drazjo i7 (edina prednost: ima kamere). Ker je samo 50 kvadratov povrsine, bi morala oba dokoncati z enim polnjenjem baterije.

Je res taka razlka med modeli s kamerami in brez kamer kar se tice zatikanja v ovire in casa sesanja (tisti brez kamere menda bolj tava naokoli, namesto da bi sel v ravnih crtah od stene do stene, zato rabi vec casa).


e5 cca 80m2 (en štuk v bajti) naredi v cca eni uri. Jaz tudi mislim da kamere niso vredne dodatnega denarja.

Gregor P ::

m0LN4r je izjavil:

To ti lahko pogledajo iz laptopove webcam, telefona, varnostne kamere, tablice.
Drži, v vse to ti potencialno lahko vdrejo zaradi vprašljive varnosti programske opreme.

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Hovi1987 ::

mat xxl je izjavil:

Hovi1987 je izjavil:

Imamo se katerega robota, kateri lahko premaga visino 2 cm, tako kot Roborock?


Roombe premagajo nekje uradno do 2 cm....


Kaj pa kateri cenejsi kitajc?

Tomson ::

Tale Alfawise, ki je precej poceni za to kar nudi premaga recimo 1.5cm ovire ...
- Alfawise V8S SLAM robotski sesalnik s kodo: GBZYQC015 iz 137€ na 124€ (EU skladišče)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

samsonite ::

Sem že hotel kupiti roborock s50, pa sem zasledil, da prihaja nov model, bom raje malo počakal...
https://de.xiaomitoday.it/xiaomi-roboro...
Mislite da se ga bo dalo res dobiti za takšno ceno (368EUR - 4.4.2019)?

Gregor P ::

Predvsem dejansko še ne veš, kako dober je pravzaprav oz. koliko boljši je zares od trenutnega modela.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

samsonite ::

Prva zasledena cena Xiaomi Roborock T6 okoli 555EUR, razprodano.
Sicer pa v primerjavi z Roborock S50:
- LDS - izbolšan SLAM algoritem = preciznejša navigacija
- Map Management 3.0 - eno ali večsobno čiščenje, mapiranje več nadstropij
- lažje čiščenje glavne krtače - lasje/dlake (razstavitev krtače iz strani)
- precej manj glasen
- boljše premagovanje ovir (gumijasta kolesa)
- krpice za "enkratno uporabo"

Tomson ::

@samsonite:
Roborock T6 je še na crowdfunding platformi trenutno in bo predvidoma na zalogi od začetka aprila dalje. Navedena cena pa je za Kitajski trg, cene izven bodo vsekakor višje. Če je Roborock S50 trenutno pod 400€, bo novi T6 kar nekaj časa verjetno 400-500€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Hovi1987 ::

Pa je pricakovati padec cene S50?

Tomson ::

Mislim da hudega padca več ne bo, v akcijah do 300€, kot je že bilo, pod 300€ pa ne bo, ker je to že segment Xiaomi Mi Robot modela ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

raners ::

Če bo slučajno kdo videl kako promocijsko ceno ta Xiaomi T6 (ko bo naprodaj), naj prosim čimprej javi... ;-)

matejm1994 ::

Če koga zanima Anker RoboVac 11s, je na voljo za 195,64€+pametna žarnica in odpirač za vino :) Na tem linku: https://martej.com/izdelek/anker-robova...

gregor ::

Xiaomi Roborock Sweep T6 Robotic Vac Went on Pre-Sale

Roborock T6 hands-on review: a smarter robot vacuum cleaner with all-round upgrade from inside out
https://www.gearbest.com/blog/new-gear/...

raners ::

Samo jaz še vedno ne vidim nobenega dejanskega linka, kjer bi lahko kupil tega robota... Oz. si ga "rezerviral" preko PreSale... ;-)

mico ::

T6 je bil kak dan na Gearbest al Geekbuying za okoli €550 pa je vse šlo. Baje pride maja v EU.

Sem se pa jaz ravno odločil za S50, ima Aliexpress še 3 dni neko promocijo. Končna cena s poštnino je bila $359 = €320.

https://www.aliexpress.com/item/roboroc...

Na checkout-u se vam priznajo še "Select" kuponi prodajalca za $16 popusta, kje pa še dobite kak drug kupon (včeraj je bil aktualen LUCKY9 za še $10 popusta, ki pa danes več ne dela).

J.McLane ::

Ne pozabi napisat kaj bo rekla carina.

Jaz sem naročil Deebot OZMO 10, preko Amazona, rabljeno "Very Good" condition za 205€ s poštnino. Me je malo firbec matral kaj je s to rabljeno robo, pa tudi test in vračilo bo veliko lažje ker je zadeva že "rabljena", če se slučajno izkaže, da je za en drek to pomivanje tal. Raje dam za poštnino, kot pa da se sprijaznim z napol delujočo rešitvijo. Dobim v ponedeljek, poročam kako se bo obnesel.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Okapi ::

Po kakšni logiki bo vračilo lažje? Prodajalci rabljene robe praviloma ne sprejemajo vračil, sploh pa ne brez komplikacij.

Tomson ::

@McLane:
Carina nič ne bo rekla, ker gre iz EU skladišča! ;)

Tudi tukaj npr. Roborock iz Španije za 349€ lahko iz prakse potrdim, da ni nobenih dodatnih stroškov in dostava v nekaj dnevih, že nekaj kolegov naročilo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

J.McLane ::

Okapi je izjavil:

Po kakšni logiki bo vračilo lažje? Prodajalci rabljene robe praviloma ne sprejemajo vračil, sploh pa ne brez komplikacij.


Po tejle:
"Find huge discounts on returned but inspected products with all advantages Amazon.de offers including customer service, 30-day return policy and free Amazon Prime shipping"
https://www.amazon.de/b?node=3581963031

V bistvu gre za "odprte embalaže" in vrnjene artikle v tem 30 dnevnem roku. Bil je 60EUR ceneje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

swift ::

trek@s je izjavil:

Je kdo kupoval zadnje čase xiaomi roborock na AE, pa da je preverjeno hitra dostava? Sem naročal pri enemu, pa mu v 3 tednih ni uspelo odposlati izdelka "na zalogi" (EU skladišče), tako da sem preklical in dobil denar nazaj.

Nevem, če je še relevantno. Jaz sem ga naročil 26. Februarja, prišel pa je 13. Marca iz španskega skladišča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: swift ()

m0LN4r ::

Levo 500+eur Roomba vs. desno 190eur Roomba,
test je bil na 60m2, dvakrat zagnano. Roomba 500+eur je morala kmaluj po drugem spustu sparkirati, ker se je spet zastopala. Roomba 190, posesa ca. 2x toliko in se tudi lazje spuca.
Slike:


Evo, kdor ima podobne dlakaste domace zivali in misli zapraviti 500eur ali vec, si naj kupi rajsi dve klasicni za to ceno, pa bo bolj spucano >:D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Poglej , kot GEEK za Roombe, ti lahko povem, da je test rahlo nepošten ! Težava je v tem, da pri levi Roombi serije 800 ali 900, več, kot očitno že dalj časa nisi menjal filtra, ki se zasiči z mikro prahom in žal nasproti modelu 500/600 tu ne pomaga ne pranje ne sesanje filtra. Pomaga na začetku sesanje , kasneje nekako vsaj na 2 meseca pa je menjava obvezna, sicer se dogaja to, kar ti opisuješ.

Ta Roomba je namenoma zasnovana, da se ustvari podtlak v tisti ožini (venturijev efekt), če je zapacan filter je pa rezultat, kot pri tebi. Ponovi test z novim filtrom !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

m0LN4r ::

Sem ze zgoraj napisal, da se to dogaja ze od prvega dne z novim filtrom, hkrati pa je redno ciscen po cisto vsakem sesanju, ni cist nic zapacan, zrak gre lepo skozi. Zadeva je stara komaj dober mesec.

Vem, da je tezko priznati, ampak zadeva vec kot ocitno, preverjeno, poddimenzionirana za daljse dlakovje, ki se v luknji postavi pocez in preplete, ko je vec tega in zastopa zadevo. Verjetno drugje sploh ni problema, pobiranje kosmicev in drobtin... To pobere vsaka roomba.

Zakljucek se vedno drzi, da 2,5x visja cena, ne prinese za sabo 2,5x boljse ocisceno stanovanje, samo vec "featurjev" ki pri mehaniki sesanja ne doprinesejo nicesar, ce le ta ne stima.

PS:
Da pri roombi za 500+ evrov, se potem se dodatno izjavi, da je treba na 2 mesca filter menjavat, je pa samo se en razlog vec za nabaviti cenejso varianto.

Seveda pa se je treba tudi postaviti v vlogo prodajalca... Prodati 100 roomb za 500-600 ni isto, kot prodati 100 roomb za 200, zravn pa se filtre narocevati strankam.

Jaz sem zadevo, veckrat preveril, sprobal, poslikal in stestiral. Vglavnem ja, trenutna resitev je taka, da zjutraj spustim poceni roombo, popoldan pa drazjo, ker drazja ne zdrzi dve rundi dnevno pri meni na 60m2
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kody ::

Molnar ....bi ti kdo mogel se s50 ali 360 s6 posodit....
Da naredis pravi test...
Jaz sem z roombami zakljucil...pa sem jih dolgo zagovarjal

omni-vor ::

Kako na Androidu na Xi Home izberem Region Slovenia?

Za isto napravo imam na iPhonu nastavljeno Regijo Europe in Slovenijo, tukaj na Androidu pa sploh nimam Evrope ampak kar državo. In ko izberem Slovenijo mi aplikacija zateži, da se država ne ujema s strežnikom Singapur.

WTF, kako lahko za isto napravo ponuja tako različne nastavitve in zakaj moram za isto napravo sploh še enkrat to nastavljati na novem mobilniku?? Kako sranje od aplikacij in software podpore imajo na tem Xiaomiju, jao...

Mene kot informatika me take "napake" totalno razpiz*ijo, ker je to popolna šlamparija od podjetja in samo kaže na to koliko dajo na po-prodajno izkušnjo kupca.

mat xxl ::

m0LN4r Možno, da so res dolge dlake problem. Sam ne z 800 ne z 900 serijo nikoli nisem imel teh težav ....

J.McLane ::

Evo dobil Ecovacs Deebot OZMO Slim 10, če bom še kdaj imel priložnost kupit kaj iz Amazon Warehouse bom to sigurno naredil, škatla je bila odrta in malo zalepljena, sicer pa robot v popolnem stanju, s čistimi filtri in krpico iz mikrovlaken. Za 205€ s poštnino namesto 270 € (sicer je bil dan ko je bila cena 230€).

Še preden sem ga napolnil sem ga poslal delat, nametal sem mu malo droptin, ki jih je uspešno posesal, jasno v kuhinji koščke zasušene čokolade ni pomil, tega tudi nisem pričakoval. Sicer se je pa zelo hitro in učinkovito zapeljal po celi kuhinji, sedaj samo upam, da bo delal vsaj 3 leta, ker se mi res ne da vedno znova ukvarjat s tem kaj se dobi na trgu :D
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

raners ::

Še vedno se zanimam za nakup Xiaomi Roborock T6 (nov model)... Več kje sem videl, da naj bi šel v prodajo (ali predprodajo) 4.4.2019 (torej danes)...

@Tomson, maš mogoče kaki info glede (pred)prodaje? Kdaj?

gregor ::

Nova igrača:

Xiaomi Mi Robot 1S vacuum robot: Successor of the 1st generation
https://china-gadgets.com/xiaomi-mi-rob...



očitno imamo sedaj dva nova modela: T6 in 1S

Tomson ::

@raners:
še bo treba počakati. Tisti ,ki so imeli Pre-Order na bi naj bili odposlani danes na 4.april, sicer pa se predvideva zaloga v kitajskih trgovinah nekje sredi aprila, če bo vse po planu ...

Chinese interested parties can use the Roborock T6 over the Chinese crowdfunding platform "Youpin" Pre-order. The price is 2799 Yuan, which is the equivalent of 367 €. The dispatch takes place from the 04. April 2019. In mid-April, the first import shops should be able to offer the T6. Nothing is known about an international sales start.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dipling ::

Pred dnevi dobil roborocka S50. Navdušen, kako pobira mikro prah. Software dovolj dober za to, kar rabim - ena mapa z no go zonami. Na telefon mi aplikacija javi, kdaj začne in kdaj konča.
Če bi T6 res bil za kako stopničko boljši bi razmislil o zamenjavi, drugače ne.

raners ::

@Tomson, hvala ;-) Nekaj podobnega sem nekje na hitrco prebral in tak na hitro razumel, da se začne prodaja 4.4., ampak ja, očitno bodo 4.4. poslali prve pošiljke... ;-)

Tomson ::

Za novega Xiaomija so že prednaročila, ship-out pa naj bi bil čez 2dni. V primerjavi s Xiaomi Mi Robot modelom naj bi imel še boljšo navigacijo, izboljšano učinkovitost čiščenja (13% hitrejši), več opcij za nadzor (glasovni nadzor), AI Image Recogntion (prepoznava različnih prostorov), zmogljivejši in učinkovitejši CPU z manjšo porabo, 2000Pa sesalne moči, skratka kar nekaj novih zadev, bomo videli kako bo s ceno ...

- Xiaomi Mijia 1S robotski sesalnik za 390€ (+5€ EU Priority Line)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

SW rešitve, v praksi bojo čez čas vse to dali na stare enote. Glasovno pa že prvega štartaš preko telefona ali pametnega zvočnika.

Hovi1987 ::

Kako se stanje baterije, pri Roborocku S50 spreminja, glede na to, da je vedno vklopljen v elektriko? To pomeni, da se baterija stalno polni, tudi takrat, ko je ze polna.
Sem razmisljal, da bi nastavil stikalno uro. Recimor, da bi nastavil, da zacne ob 11ih sesat. Ob 10.55 nastavim, da S50 dobi elektriko, da sesalec po koncu sesanja najde dock. In nastavim, da stikalna ura vzame elektriko, pribljizno 1 uro po koncu sesanja, da se S50 napolni, da bo dovolj baterije za sesanje naslednji dan, ni nujno da se napolni na 100%. In ponovi to vse naslednji dan.
Kaj menite? Bi bilo to boljse, kot stalno polnjenje, ze napolnjene baterije?

Tomson ::

Moj je star skoraj leto in pol, ima za seboj 8000min čiščenja, ves čas priključen na elektriko, baterija je sigurno nekaj izgubila, a pri hiši 150m2 (neto površine je manj) se zaenkrat prav nič ne pozna, še vedno v eni rundi počisti vse prostore in mu ostane še preko 50%. Skratka, mislim da tukaj ni kakšne panike, da bi baterija zaradi priključitve na omrežje izgubljala, sicer pa je v navodilih priporočeno, da je pod stalnim napajanjem, ko je baterija polna, se polnjenje sigurno preneha ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gregor P ::

Sam sem imel težavo, da sem ga izklopil iz elektrike čez noč, ga drugi dan ponovno vklopil in še nekaj časa ni hotel sesati, pa sem prepričan, da je bila baterija polna (pred izklopom). Če je ves čas vklopljen, takšnih težav nisem imel. Ne vem, v čem je hec?!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Hovi1987: za S50 nisem siguren, ampak pri ostalih je večinoma tako, da se ugasnejo (grejo v standby), ko nekaj časa niso na polnilcu, in jih moraš zbuditi s pritiskom na gumb.

m0LN4r ::

Evo po nekaj mescih 2-3, mi Roomba 966 javlja napako 11, verjetno garancija ali?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tomy5 ::

RTF ?
Kontaktiral prodajalca ali servis ?

m0LN4r ::

Sem pisal supportu (ticket) v petek, zaenkrat se nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hovi1987 ::

darkolord je izjavil:

Hovi1987: za S50 nisem siguren, ampak pri ostalih je večinoma tako, da se ugasnejo (grejo v standby), ko nekaj časa niso na polnilcu, in jih moraš zbuditi s pritiskom na gumb.


Sem probal in je povezan z wifi-jem tudi kadar se ne polni, tudi v stanje pripravljenosti se ne da. Ko je cas, da po urniku gre sesati, normalno upravi svoje delo, kot da je stalno pol elektriko (5 min pred zacetkom sesanja se zacne polniti)

raners ::

Očitno je tudi firma 360 naredila nov model "360 S5" (prejšnji je bil S6) in ravno danes je na presale : https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...

V čem je boljši od S6? Je boljši tudi od prihajajočega Xiaomi T6?

Tomson ::

Omenjeni 360 S5 ni v vseh pogledih nadgradnja S6 modela, saj mu manjka funkcija mokrega čiščenja, sicer pa ima višjo sesalno moč, zmogljivejšo baterijo, premaga ovire do 2cm in večji košek (vse razlike). Roborock T6 ima še zmogljivejšo baterijo, funkcijo mokrega čiščenja, VoiceControl, koliko bo izboljšan software pa bomo videli. Skratka, največja razlika med omenjenenima je funkcija mokrega čiščenja in baterija, glede na ugodno ceno S5 modela, pa bo kljub manjku moppinga zanimiv model za nekatere, nekako v smislu novega prihajajočega Xiaomi Mijia 1S modela, ki je v bistvu T6 minus mokro čiščenje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()
««
37 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356544 (3978) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620313 (10798) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364739 (38665) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144150 (63832) perci

Več podobnih tem