» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
5 / 90
»»

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

ima mogoče kdo od vas Roomba 980? Zanima me, če ima kdo kaj težave s povezavo preko app?

roCkY ::

Nikoli probal. Uspešno jo "vozim" s Harmony Ultimate.
Mi daš link do appa, ki ga uporabljaš, da probam.

FuI2cY ::

Jaz sem sprobal in deluje, če sem doma in v istem omrežju. Sam nisem pa še usposobil, da bi lahko od bilo kje komuniciral z njim.

app za ios ali android

https://itunes.apple.com/us/app/irobot-...
https://play.google.com/store/apps/deta...

mat xxl ::

Kako konkretno težavo imaš, mogoče ti lahko kaj pomagam ali najdem , kaj v bazi podpore Irobota, če je že kdo imel podobne težave ?

Matej_K ::

Zdravo

Sedaj kot še neuporabnik robotskih sesalcev sem se ob vselitvi v novo stanovanje odločil da kupim Roombo.
Mi znate svetovati za kakšen rang se naj odločim? Kje kupiti najceneje. Rang mi je zaenkrat vseeno, price/performance bi bilo najbolje seveda.

Tla so oljen parket, tepihov ni, verjetno bo en pod jedilno mizo.
Predsoba,dnevna kuhinja so povezani med seboj brez vrat.
Ostale tri sobe imajo vrata.
Vse v isti ravnini.
Hišnih ljubljenčkov ni.
EDIT: kvadratura stanovanja brez kopalnice okoli 70m^2
Hvala.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

šernk ::

vzami takega ki ima lighthouse (vsaj 2 v paketu), da ga lahko usmeriš v vse sobe.

vse ostalo je zate nepomembno. višja serija kot je bolj je izpopolnjena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Thunder wave ::

Vzami Neata ali Vorwerka pa se ne rabiš zafrkavat z lighthousi. Pa še posesano je hitreje in "vse".

mat xxl ::

Ja pa Neata potem ko se pokvari, pač nabavi letalsko karto za USA in hopa po dele, da o ceni ne govorim, enako pa Vorwerk , dokler je garancija .... bo, kasneje pa ???

Nabavi tole http://www.irobot.si/outlet/roomba-785-... Za ta denar niti slučajno ne dobiš nikjer boljšega !!!

Pa pohiti, ker dolgo za tako ceno ne bo ........... ;) Pa PS nimam nič z prodajalci .....

Thunder wave ::

In zakaj v ZDA? Po tej logiki je z Roombo popolnoma enako.
Nato se prodaja marsikje po Evropi, enako Vorwerku, rezervne dele pa je danes že precej enostavno dobiti.
In preden vprašaš: imam izkušnje z obojimi (Roombo in Vorwerk) pa je sama metodika čiščenja pri Vorwerku precej superiorna glede na Roombo. Ko se samo spomnim teh bedastih lighthousov in njihovega nastavljanja po hiši pa preverjanja če so baterije prazne (bog ne daj, ker potem je bilo na pol od pol pocisceno).

Sicer pa Vorwerka mislim, da se da dobiti na test (vsaj tako piše na njihovi spletni strani).

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Da ti odgovorim.... imam se za Irobot geeka, pa ja tudi Neatota sem imel, Vorwerka pa ne poznam in ja za Neatota mi javi trgovino z rezervnimi deli v EU ali servis , ne nazadnje pa podaj za obe znamki, še cene rezervnih delov, npr .: krtačne enote v kpl., kolesa, bočne krtačke .... pa da primerjamo, pa ne pozabi še poštnine, če boš dele našel daleč ........

Sam Vorwerkw še nisem testiral, sem pa Bralkota, Karcherja, Lg, Samsung, Miele in verjetno še kaj ..........

Sicer pa vzemi Roombo 980 in jo testiraj s katerim koli, od tvojih predlaganih in zmlela bo oba, ker ima navigacijo po vrsti, naključno pa še kamero za pomoč in ja sem testiral, spuščena zavesa, ki jo more odriniti, ga ne zmoti, kot nekatere konkurente, crom podnožja ji ne delajo težav in se ne umakne 25 cm od njih , enako ogledala do tal, je ne zmedejo in ne gre 60 cm od njih ......

To kar mnogi po testih tolčejo čez Roombo, češ da ne gre po vrsti je morda celo dobro, saj je meni vseeno, kaj ona dela , ko sem jaz v službi, zanima me le ali je očistila, ko pridem domov ali ne in pa , kako dobro je očistila. Pa ne pozabi tudi pri Roombi svetilniki niso obvezni, priporočajo se za kvadrature nad 60 m2 in z bolj zapleteno konfiguracijo prehajanja iz sobe v sobo...., sicer se pa lahko zadeva tudi brez tega enostavno rešuje z močnejšimi baterijami in tako ji kljub temu, da morda nima svetilnikov uspe raziskati in očistiti vse.

Skratka, trdim, ne glede na vse, da je na dolgi rok 10 let Roomba najboljša izbira in ja Roomba deluje brez problemov toliko časa in to vsak dan, rabi sicer kasneje kako menjavo kakega dela, ki pa je napram konkurenci navadno sila ugodne cene, samo tako, pač je tudi aviona ne zavržejo po 20 letih.....

Jasno se pa vsak sam odloča, če je nekdo "vernik" Samunga ali Mieleja , bo kupil, kar pač želi .....

Vens ::

Imam Neatota in Roombo, ker imam pač dve nadstropji. Pri Neatu sem zamenjal le baterije, Roomba pa je bila na servisu že 3x. Neatu še nikoli nisem čistil krtačke.

Vsaj moja izkušnja je taka,da je tudi način sesanja, samo sesanje in količina smeti pri Neatu enostavno evolucijsko stopnico nad Roombo. Res pa je, da nimam najnovejše Roombe. Oba robota sta stara cca 6 let.
Neato pač dela. Moja Roomba je mogoče celo bolj pometač kot sesalec, saj neke sesalne moči nima.

Moj občutek: irobot ima izjemno močan marketing.

zmaugy ::

Na Roombi se me vsaka tri sesanja totalno zabašjo osi krtačk (na ležiščih, ne na samih krtačah) z lasmi in jo je treba razstaviti in to potrgat dol, ker se drugače ustavi. Sem hitreje gotov z navadnim sesalcem pa še rok si ne mažem pri tem.
Brezvezna stvar po mojih izkušnjah.

Matej_K ::

Katero verzijo Roombe pa imaš?...pri novejših obljubljajo nič težav z lasmi...
... .. .

          ::

Pri nas po hiši pometajo tri Roombe, najstarejša tam od nekje 2008, ima že tretjo baterijo (neoriginalne, 2x cenejše, zdržijo dlje od originalnih, tudi kapaciteta je boljša), vstavek za krtače je bil tudi menjan. Stranske metlice naročamo iz Kitajske, saj ni razlike. Od prvega modela, do tistega, ki smo ga kupili zadnjega, se kaj bistvenega ni spremilo. Ko bo katera od trenutnih crknila, bomo vzeli kaj drugega. Predvsem ciljamo na modele, ki ne potrebujejo toliko vzdrževanja.

zmaugy ::

Matej_K je izjavil:

Katero verzijo Roombe pa imaš?...pri novejših obljubljajo nič težav z lasmi...

581

Thunder wave ::

Vse Roombe brez Aerovac koša so bolj pometači kot kaj drugega, saj najprej pošcetkajo potem šele posesajo. Neato in nove Roombe pa delajo oboje hkrati.
Pri nas Vorwerka (ki je v bistvu predelan Neato) čistim enkrat tedensko, čeprav ga niti približno ni treba, bi znalo biti 1x mesečno dovolj (no razen filtra). Je pa na krtači zelo malo las. Tudi vzdrževanje je enostavno, ker ima direct-drive krtačo in tako ni razno raznih zobnikov kot pri Roombi. Stranska krtača pa je pritrjena z magnetom in jo je enostavneje zamenjati kot pri Roombi, zdrži pa kar nekaj manj.

Matej_K ::

Kot vidim tudi kitajci prodajajo že veliko verzij srobotskih sesalcev.
Danes naprimer dobil mail od Everbuying.
najdraćjis esalec je 148€...(ok plus poštnina, pa davek..)

Še vendo veliko ceneje.
Ima kdo kaj izkušenj z temi ILIFE? Se splača poizkusit za 200€?
Vem da je pravkar Xiaomi dal ven sesalec, (po nekaterih reviewih se naj bi kosal z Roombo 880 ipd.) Cena bo okoli 300€.
... .. .

mat xxl ::

Matej, ne pozabi, eno so igrače, drugo pa roboti .......

marnit ::

V letaku sem videl, da ima Hofer spet robotski sesalnik za 150evr. Ga ima kdo doma? Vem, da ni kot roomba 9xx. Rabil bi ga za stanovanje brez pragov, le parket, nič tepihov, in da bi mi pobiral "mucke" in kake lase. Še vedno bi generalno sesal 1xteden. Zato ne vem, če se mi splača kuput high-end roombe...

Je ta hoferjev vreden za opisani job ali naj se spogledujem z kakšnimi roombami 5xx/6xx?

MooM ::

Kupujem robotski sesalnik za čiščenje stanovanja velikega 47 m2 (bruto kvadratura, če odštejemo pohištvo pridemo pod 35 m2). Ker imamo dolgodlakega psa, bi sesalec bil v uporabi vsakodnevno. Stanovanje ima parket, kopalnica in predsoba so ploščice. Imam nekaj pomislekov:

- kako se Roomba znajde z dlakami (cca 10-15 cm) in lasmi? Ali se dosti nabirajo na valjčkih, kako pogosto jih je potrebno čistiti?
- kako dobro posesa/pomete fin pesek? Pri nas je zaradi psa predvsem ob mokrem vremenu problem droben pesek/zemlja, ki pade z njega. Prav zaradi tega bi rad imel robotski sesalnik in vsakodnevno čiščenje.
- ali je zmožna v enem ciklu oziroma v kolikšnem času Roomba posesa stanovanje cca 40 m2 (recimo da kopalnico zaprem vrata). Postavitev je sledeča: dnevna soba povezana s kuhinjo vendar dosti pohištva, ločena spalnica (glavnino zavzema postelja) in majhna predsoba.

Kateri model Roombe bi mi priporočali za opisano situacijo? Ali vzeti najcenejšo (model 650 npr.) ali kaj boljšega (model 865 npr) ali čist kaj tretjega. Malo sem gledal tudi Neato, vendar youtube pravi, da se s finim prahom bolje znajde Roomba. Še kakšna 3. znamka vredna ogleda?

Hvala za pomoč.

mat xxl ::

Za tako kvadraturo bo najosnovnejši povsem dovolj dober . Torej 620 .

Dlake bodo na krtačah posebej na začetku . Bo treba robota čistiti....

DeeJay ::

MooM je izjavil:

Kupujem robotski sesalnik za čiščenje stanovanja velikega 47 m2 (bruto kvadratura, če odštejemo pohištvo pridemo pod 35 m2). Ker imamo dolgodlakega psa, bi sesalec bil v uporabi vsakodnevno. Stanovanje ima parket, kopalnica in predsoba so ploščice. Imam nekaj pomislekov:

- kako se Roomba znajde z dlakami (cca 10-15 cm) in lasmi? Ali se dosti nabirajo na valjčkih, kako pogosto jih je potrebno čistiti?
- kako dobro posesa/pomete fin pesek? Pri nas je zaradi psa predvsem ob mokrem vremenu problem droben pesek/zemlja, ki pade z njega. Prav zaradi tega bi rad imel robotski sesalnik in vsakodnevno čiščenje.
- ali je zmožna v enem ciklu oziroma v kolikšnem času Roomba posesa stanovanje cca 40 m2 (recimo da kopalnico zaprem vrata). Postavitev je sledeča: dnevna soba povezana s kuhinjo vendar dosti pohištva, ločena spalnica (glavnino zavzema postelja) in majhna predsoba.

Kateri model Roombe bi mi priporočali za opisano situacijo? Ali vzeti najcenejšo (model 650 npr.) ali kaj boljšega (model 865 npr) ali čist kaj tretjega. Malo sem gledal tudi Neato, vendar youtube pravi, da se s finim prahom bolje znajde Roomba. Še kakšna 3. znamka vredna ogleda?

Hvala za pomoč.


Sem lastnik roombe 780 že 5 let. Sem zadovoljen.
Dela vsak dan, najmanj 1x na dan, ker imam dva psa, ki spuščata ogromno dlake, tako da je koš vsak dan poln.
Robota razstavim in temeljito očitim 1x na mesec.
Psa imata krajšo ščetinasto dlako, dolžine 4-5cm in se na valjčke v večini ne navija. Navijajo pa se odpadli lasje moje žene :)
Sem pa imel v varstvu zlatega prinašalca z daljšo mehko dlako in je bil sesalec praktično neuporaben. Njegove dlake so se čisto navile okoli valjčkov, tako da jih je bilo potrebno čistit po vsakem sesanju. Skoraj vedno pa se je robot tudi ustavil in začel javkat napako, ker so bili zabasani valjčki.

Novejši boljši modeli 866+ imajo tudi nov tip valjčkov (AeroForce), za katere trdijo, da se lasje in dlake ne navijajo. Nisem pa tega še uspel sprobat, tako da ne vem kako to dejansko deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

mat xxl ::

AeroForce valjčki v tem kontekstu, kot omenjaš delujejo, žal pa Roomba z takimi valjčki pobere na gladkih površinah veliko manj umazanije, kot Roomba z ščetinasto krtačo.

dc10 ::

A ima kdo mogoče izkušnje z Xiaomi robotskim sesalnikom??
Ga je možno kje v EU kupiti??
LINK na GEarbestu

dc10 ::

npr. primerjava ilife V7S in ta xiaomi...

Infusion ::

Katerega robota bi priporočali na budgetu za sesanje dolgih las in pasje dlake tja do 400€? Velikost cca 150 m2. Mi je pa zelo všeč ta sistem katerega ima Xiaomijev robot ko poskenira prostor in ga čisti po delčkih, brez da dela brezvezne poti.

mat xxl ::

Ni nujno, da so brez vezne, praksa kaže, da niso, sicer pa tudi serija Roomba 900 to obvlada.

dc10 ::

Meni se ta xiaomi zelo dopade, glede na to kaj zmore in še zmogljivo baterijo ima... škoda samo, da ga uradno ne prodajajo nikjer v EU, da bi bil zagotovljen servis,če se kaj zalomi..
Saj Roomba 900 je čisto OK, samo cena pa je preveč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

mat xxl ::

Ma ja poglej, jaz, kot poznavalec ti povem, da je Roomba 900 res bolj za one, ki ne vedo, kam bi še dali, vendar dobiš sila ugodno modele serije 600, za res ugoden denar in funkcijsko bodo čiščenje na gladkih površinah opravili enako ali celo bolje od modelov samo z gumijastimi krtačkami ( serija 800 in 900) imaš pa še kar nekaj vmesnih modelov .

Apple ::

Ali mogoče kdo ve, ali obstaja še kakšen robotski sesalec, razen Roombe 980, ki ga je možno upravljati prek telefona? Ali obstaja mogoče tak, ki zna tudi pomivati tla? :)
LP, Apple

Infusion ::

Xiaomijevega robota se da upravljat z aplikacijo, čeprav ta ni v angleščini, ne zmore pa ta isti robot pomivat tal. To ti bo moral en drugi odgovorit.

MooM ::

mat xxl je izjavil:

AeroForce valjčki v tem kontekstu, kot omenjaš delujejo, žal pa Roomba z takimi valjčki pobere na gladkih površinah veliko manj umazanije, kot Roomba z ščetinasto krtačo.


matxxl, katere serije potem imajo te ščetinaste krtače? Tudi sam sem mnenja, da bo fin prah/pesek/zemljo to bolje pometlo. Kako so modeli 631 xl, 651 xl ... Oziroma katerega iz serije 6 in kje najceneje? Imaš ti kaj na zalogi?

Thunder wave ::

Apple je izjavil:

Ali mogoče kdo ve, ali obstaja še kakšen robotski sesalec, razen Roombe 980, ki ga je možno upravljati prek telefona? Ali obstaja mogoče tak, ki zna tudi pomivati tla? :)

Vorwerk VR200. Ima app preko katerega ga lahko upravljaš, nastavljaš urnike... Priporočam, fina zadeva, kadar dela. No pomivati pa ne zna.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Tudi vse Roombe od 500 serije dalje se da opravljati z raznimi neoriginal vmesniki preko telefona. Da bi pomival in sesal, hkrati ga ni. Roomba ima v ta namen Scoobe serije 300 in 400. Bravi bi se sam izognil v velikem roku, saj z eno krpo praska po celem stanovanju, kar je tako, kot bi sami zmočili krpo in potem z njo predrsali npr 40 m2 . Skratka princip je, najprej Roomba pobere vso svinarijo, nato Scooba pomije vse, sam svetujem serijo 300 in ja imam kako viška ;).
Glede Roomb z ščetinastimi krtačami, ki jih sam perferiram za čiščenje gladkih površin serije vse do serije 800, čeprav se da tudi one z gumijastimi krtačami, na eno finto, ki jo Irobot uradno ne perferira nahecati, da tudi odlično počistijo, to se naredi z bistveno močnejšimi baterijami in potem, pač čisti veliko dalj in rezultat je enak. Torej ta nov sistem 2 gumijastih krtač, kjer je res potrebno bistveno manj čistiti same krtače imajo modeli 800 in 900.
V bistvu je serija 900 samo nadgradnja 800 ke in sicer nadgradnja z sistemom čiščenja po vrsti ne le naključno, kot ostali starejši modeli, kar pa sedaj opravi bistveno bolje, kot konkurenca, ki čisti na ta način, ker ima še kamero ......

Irobot bi že prej imel tak model, pa jih je zaribal Samsung, ki je to tehnologijo močno zaščitil in Irobotu ni preostalo drugega, ker dragih patentov ni hotel kupiti, da je kupil podjetje, ki je izdelovalo po moji oceni slaber robote MINT, ki pa so imeli to tehnologijo tudi zaščiteno.

Ker so firmo v celoti kupili in firma je imela pomivalce tipa drsaj z eno krpo v nedogled, so potem sami dali te robote ven, da se malo zasluži z nakupom in zmanjša strošek nakupa patentov, no ti roboti imajo sedaj ime Brava in jih ne priporočam.

Je pa na Roombah 900 možno izbirati način naključno po starem ali po vrsti po novem.....

http://www.geek.com/gadgets/review-mint...
http://www.bestbuy.com/site/irobot-braa...

Apple ::

Thunder wave je izjavil:

Apple je izjavil:

Ali mogoče kdo ve, ali obstaja še kakšen robotski sesalec, razen Roombe 980, ki ga je možno upravljati prek telefona? Ali obstaja mogoče tak, ki zna tudi pomivati tla? :)

Vorwerk VR200. Ima app preko katerega ga lahko upravljaš, nastavljaš urnike... Priporočam, fina zadeva, kadar dela. No pomivati pa ne zna.


OK, za pomivanje si bom moral poiskati še eno rešitev :).

Kaj si mislil s tem: fina zadeva, kadar dela? :)

Ali bi bi potme boljši Vorwerk VR200 ali Toomba 980?
LP, Apple

Thunder wave ::

Apple je izjavil:



OK, za pomivanje si bom moral poiskati še eno rešitev :).

Kaj si mislil s tem: fina zadeva, kadar dela? :)

Ali bi bi potme boljši Vorwerk VR200 ali Toomba 980?


Naš je bil v prve pol leta dvakrat na popravilu. Prvič je bila zadeva kao poprpavljena (LDS senzor), potem je spet odpovedal in nato so celotni sestav LDS senzorja zamenjali. V obeh primerih smo bili brez robota nekje en teden, prvič celo med novoletnimi prazniki, tako, da servis je eden izmed najhitrejših, kar sem jih doživel v Sloveniji. Od takrat pa dela kot urca :)
Efekt obeh je nekje isti, je pa Vorwerk cenejši, trenutno celo v akciji za slabih 700 EUR, če se ne motim. Mi smo z njim zelo zadovoljni, pa vsak teden vsaj enkrat posesa 150 m2. Pri Vorwerku,ki je nekoliko predelan Neato, mi je, v primerjavi z Roombo, všeč tudi to, da ne rabiš teh svetilnikov, da najde pot iz sobe v sobo.
Če boš vzel Roombo, je pomembno, da vzameš tako z litijevo baterijo, ki pa pride z dražjimi modeli.

Zgodovina sprememb…

MooM ::

http://www.ideo.si/robotski_sesalniki/r...

Tole je verjetno dober nakup za moj primer? Gledal sem 631 xl pa nima možnosti nastavitve urnika za 7 dni.

Matej_K ::

MooM je izjavil:

http://www.ideo.si/robotski_sesalniki/r...

Tole je verjetno dober nakup za moj primer? Gledal sem 631 xl pa nima možnosti nastavitve urnika za 7 dni.


Poglej še to stran www.myrobotcenter.eu Isti moel cenejši z poštnino vred, pa še ✓ FREE 5-year guarantee (worth 90,00€)
✓ FREE replenishment kit (worth 49,99€)

Sicer nima xlife v imenu, samo mislim da je isti.

Čče je pa to bestbuy za ta denar, ti bodo pa drugi odgovorili. Tudi mene zanima.
... .. .

mat xxl ::

Ta ura na robotu je brez veze, uporablja jo manj, kot 2 % ljudi, ki to funkcijo ima.

Glede nakupa tujina in 5 letne garancije, super, samo garancija ne velja v Sloveniji žal in bo treba pošiljati robota na servis v državo, kjer je kupljen, kar pa ni zastonj !

Glede baterij XLife pa vam lahko povem, da so po meritvah še slabše, kot stare rumene, ki niso XLife, tako, da baterije niso debelostenske, ki jih težje prebije, očitno gre bolj ko ne samo za marketinški prijem, ali pa so izboljšave glede na rumene baterije tako majhne, da v praksi niso zaznavne.

dc10 ::

@mat xxl, katere rombe imajo vgrajen laser za orientacijo in način delovanja kot ima npr. xiaomi, da "pametno" sesa po nekem algoritmu vsako sobo in se po potrebi vrne na polnilno postajo, če mu zmanjkuje elektrike ter nato nadaljuje, kje je končal?? če sem prav prebral lastnosti, ima to samo serija 900 ali se motim?
A imajo vs roombe vgrajene li-ion baterije?
lp

Thunder wave ::

Tako je, samo Roombe serije 900 imajo ta pravo navigacijo. Li-ion baterijo imajo vgrajeni samo dražji modeli, piše posebej.
Navigacijo kot Xiaomi uporabljajo še Neato (kolikor vem, jih pri nas ni za dobiti) in Vorwerk (ti pa so pri nas).

mat xxl ::

Žal so pa te Li ION baterije original by Irobot ena žalost .

Kapaciteta njihovih NIMH baterij je 3000 mAh, na trgu se dobijo zelo kvalitetne z kapaciteto 4500 mAh, tudi razmerje gostote energije je še kar zadovoljivo. Na Li ION so pa ubrali preverjeno taktiko, in v samo baterijo stlačili ustrezno elektroniko, žal so pa kapaciteto baterije še zmanjšali, mislim, da je samo 2300 mAh, kar je žalostno.

Dobijo se pa tudi kvalitetne Li Ion ( Li NMC) baterije, z elektroniko in kapaciteto kar 6300 mAh z možnostjo kasnejšega menjavanja samo celic, in na teh baterijah je tudi lastnoročno izmerjena kapaciteta približno toliko, kot piše na njih.
Irobot je šel pa na poceni proizvodnjo in nizko kapaciteto, pa naj se gre robot še enkrat polniti .......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MooM ::

mat xxl je izjavil:

Žal so pa te Li ION baterije original by Irobot ena žalost .

Kapaciteta njihovih NIMH baterij je 3000 mAh, na trgu se dobijo zelo kvalitetne z kapaciteto 4500 mAh, tudi razmerje gostote energije je še kar zadovoljivo. Na Li ION so pa ubrali preverjeno taktiko, in v samo baterijo stlačili ustrezno elektroniko, žal so pa kapaciteto baterije še zmanjšali, mislim, da je samo 2300 mAh, kar je žalostno.

Dobijo se pa tudi kvalitetne Li Ion ( Li NMC) baterije, z elektroniko in kapaciteto kar 6300 mAh z možnostjo kasnejšega menjavanja samo celic, in na teh baterijah je tudi lastnoročno izmerjena kapaciteta približno toliko, kot piše na njih.
Irobot je šel pa na poceni proizvodnjo in nizko kapaciteto, pa naj se gre robot še enkrat polniti .......


Torej praviš, da je model 650 boljši kot 651xLIFE, ali samo da 651 ne uporaviči svoje malenkost višje cene, boljši pa je. Trenutno se odločam med temi tremi ponudbami:

650 za 350 €
https://www.harveynorman.si/robotski-se...

651xLIFE za 374 €
http://www.ideo.si/robotski_sesalniki/r...

681 za 380 €
http://www.irobot.si/outlet/roomba-681-...

Hvala in lp!

mat xxl ::

Od teh treh brez najmanjšega dvoma ta zadnko 681, ker gre za legendarni model 581, no serija 600 ni imela nobenega modela, ki bi podpiral svetilnike, ljudje so se pa pritoževali in par mesecev nazaj se je Irobot odločil tudi v 600 serijo dodati model z podporo za svetilnike, ob enem so še naredili restyling pokrova, tako, da tudi zgleda malo drugače .

Moj nasvet ali najosnovnejšo za najmanj denarja glej Špar in Leclerc in vse možne popuste ali pa brez dvoma tole 681, ki btw ni outlet, ker je komaj prišla ven, čeprav je res, da v osnovi gre za robota iz leta 2006 ki ima krtačni modul in košek zasnovan 2011.

Sicer mi kapaciteta te Li ION baterije ni všeč, preveri pa še pri njih ali podpira svetilnike ali ne, ker je sila dvoumno napisano, lahko, da je samo wall in haloo senzor, sam namreč tega modela še nisem imel, da mu pogledam v drobovje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Kaj ::

Roomba za 400€ vs. npr. Ariete Briciola za 130€.
https://www.amazon.it/Ariete-2711-Brici...

So res te roombe vredne toliko več?
Briciolo imam doma, stanovanje 50m2, laminat, dela krasno že tri leta vsakodnevno. Kaj bi profitiral z dodatnimi 300€?

mat xxl ::

Popravljam svoj zadnji poste z :

Med temi tremimi bi sam vzel to zadno, je pa razočaranje nad kapaciteto baterije, čeprav je Li ION, največja zamera pa je, da ni podpore svetilnikom, zato tudi ni zraven legendarnega daljinca iz serije 581. Skratka, če so že čarali, bi to lahko naredili bolje, čeprav, kot kaže Irobotova filozofija ostaja, kdor rabi svetilnike bo pač kupil 780 ko ali klone 786, 790.

MihaMiha, to je tema o robotskih sesalnikih in ne o igračkah ! ;)

Sicer pa veliko je konkurence eni prav smešni približki robotom, tipa : Vileda Bralko, Lidl, Hofer, Ariete in še veliko tega , res dostojna konkurnca so lahko le : Karcher, LG, Samsung, Neato in kloni ( Miele....) samo pri njih se pa zalomi drugje pri cenah rezervnih delov ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Kaj ::

Okej, jim praviš igračke. Točno to sprašujem - v praksi, kaj več bom dobil za dodatnih 300€.

zmaugy ::

Kaj je izjavil:

Okej, jim praviš igračke. Točno to sprašujem - v praksi, kaj več bom dobil za dodatnih 300€.

Sam imam, po besedah mat xxl, "legendarnega 581". Vsaka tri sesanja se zajebavam s pucanjem las iz osi krtač - ne mislim na lase, ki se naberejo na samih ščetinah krtače, tisto je easy, govorim o laseh, ki se naberejo na vsaki strani in jih je treba z izvijačem spraviti ven. In to je precej zoprno opravilo, saj ne gre en dva tri. Poleg tega je treba ob tem odvijačit tudi rotirajočo krtačko na obodu in spravit lase ven - to ni posebej težko, je pa dodatno delo.
Po mojem mnenju so rombe ene igračke, ki so sicer trpežne, ampak še vedno igračke. Kaotični način sesanja, trajanje samega sesanja in zoprnija z lasmi so zame lastnosti, zaradi katerih ne bi več kupil roombe.

Kaj ::

No ravno to, še zmeraj se brezglavo vrti, brez izrisanega načrta sesanja, torej s pomočjo preklapljanja med različnimi vzorci premikanja - morda kak sesalec bolj logično kot drug, a še vedno brez načrta. Las imam po stanovanju res ogromno in se še nikoli ni nič zagozdilo v ščetine. Morda po treh letih le baterija malo šepa, kar pa se da zamenjati.
Potemtakem se pač plača znamko, ker je res blazno kul, če piše gor "roomba". Kljub temu da preplačaš 300EUR (ljudje, to je veliko za dodaten nič) v primerjavi s konkurenco. Če se motim prosim argumentirajte, in to ne na način "ostalo so igračke".
Namreč sorodniki se tudi odločajo v sesalčku (čisto osnovne potrebe, enostavni prostori) in jim zato enostavno ne morem svetovati svetovati osnovnega modela roombe, ker ne vidim smisla v tolikšni razliki cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

zmaugy ::

Moja roomba se cca vsaka tri sesanja ustavi zaradi las, tako da jo hočeš nočeš moraš očistiti. Kupil sem novo in je bila cena okrog 700 EUR, seveda precej let nazaj. Precej stran vrženega denarja.
««
5 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356421 (3855) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363973 (37899) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143636 (63318) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764297 (23945) mat xxl

Več podobnih tem