» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
18 / 90
»»

borisk ::

Tomson je izjavil:

Tole je boljša opcija, imaš Xiaomi Mi Robot na GB v EU skladišču s kodo: EU5XMVC za 245€ +6€ (2-5dni)...


meni ponudi samo china in us-LA skladišče??

andyy ::

mrkus je izjavil:

Meni pokaže na Aliexpressu da je 439,88EUR s poštnino vred, kje si videl 400EUR ?


https://www.aliexpress.com/item/2018-Ro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: andyy ()

mrkus ::

andyy je izjavil:

mrkus je izjavil:

Meni pokaže na Aliexpressu da je 439,88EUR s poštnino vred, kje si videl 400EUR ?


https://www.aliexpress.com/item/2018-Ro...


Ugodno potem...Sam nevem če je to tax free, je verjetno treba še carino plačat....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrkus ()

Matevz96 ::

mrkus je izjavil:

Meni pokaže na Aliexpressu da je 439,88EUR s poštnino vred, kje si videl 400EUR ?


V Sloveniji ga dobiš za 475€

https://www.hrckam.si/products/robotski...
#hooldthedoor

Dimnik ::

Ja, 475e brez ddv...

Matevz96 ::

Dimnik je izjavil:

Ja, 475e brez ddv...


Nisem opazil.
#hooldthedoor

andyy ::

Zdaj ima Xiaomi še lite verzijo robotskega sesalnika za 1000 yuanov!

LINK

FireSnake ::

Še je kaj podobnega, kot tole:
https://dealclub.de/shop/haushalt-wohne...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tomson ::

Pravkar prišla koda: NEWXMVM za Roborock S50 za 389€, če komu prav pride ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

Pa kdo bo to kupil, so Roombe pri nas boljše in cenejše !!!

Dimnik ::

Vsak ima svoje mnenje oz. kaj bo kupil. Imam xioami porve generacije in ni šans, da kupim rombo....ko bom menjal, bo sigurno xiaomi druge genercije

klko ::

Tomson je izjavil:

Pravkar prišla koda: NEWXMVM za Roborock S50 za 389EUR, če komu prav pride ...


The Code you entered is not for this product.

Kje bi lahko zgrešil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klko ()

Okapi ::

Barva, skladišče.

Tomson ::

@klko, deluje koda in povezava, pravkar preveril. Odstrani vse iz košarice, se odjavi, ponovno prijavi, dodaj artikel iz povezave, vnesi kodo in mora delat ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andyy ::

A na to ceno je še davek?

Tole je med Q&A:
"The item price on webpage does not include the tax. If any taxes are incurred, they are charged by the destination country and not by Gearbest. Taxes are beyond Gearbest's control and are charged according to local customs policies and regulations."

Tomson ::

Če izbereš PriorityLine Railroad ali EU Express gre glede na izkušnje mnogih vedno skozi brez dodatnih stroškov... Hitre opcije (DHL) pa se ustavijo na carini.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

mat xxl je izjavil:

Pa kdo bo to kupil, so Roombe pri nas boljše in cenejše !!!

... pa kaj še te ni minilo, rombe niso niti primerljive s xiaomi sesalci razen serije 900, ki pa niso nič cenejše, so vsaj 2x dražje in čisto nič boljše, to smo ti že vse večkrat pojasnili...:))

lp

billy ::

Ni res, navigacija serije 900 ni nujno da je boljša za vsakogar. Pa gumi krtače tudi ne, odvisno od primera torej.

          ::

mat xxl je izjavil:

Pa kdo bo to kupil, so Roombe pri nas boljše in cenejše !!!


Imam dve roombi in sem se odločil, da je čas za kaj drugega.

meul ::

@Tomson, jaz se zelo zanimam za nakup iLife v5s pro, pa me zanima ce so kaksni kuponi za GB oz. kje jih najdes da lahko v prihodnje sam spremljam ceno. Hvala

Tomson ::

Za iLife V5S Pro je trenutno koda: GB7%OFF iz 134EUR na 125EUR (EU skladišče), kar je sicer precej dobra cena za EU skladišče, za China skladišče pa koda: V5SPRO iz 140EUR na 131EUR, kar se glede na prvo opcijo jasno ne splača ... Dostop do teh kod imam prek internega dokumenta, ki ni javen, lahko pa spremljaš kode tukaj, jih dnevno ažuriram, tiste najbolj zanimive in najboljše ...

Danes prišla še koda: NXMVCMHK za Roborock S50 na 378EUR, če komu prav pride ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

meul ::

@Tomson Hvala ti res. Me pa zanima glede na to da dostavi DHL iz evropskega skladisca ce je polek postnine (cca.4€) za placat se kaksen davek carini?

Tomson ::

Ne, iz EU skladišča definitivno ni dodatnih stroškov, če pa bi teoretično nastali, GB garantira povračilo teh dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

videc ::

Tomson je izjavil:

Ne, iz EU skladišča definitivno ni dodatnih stroškov, če pa bi teoretično nastali, GB garantira povračilo teh dodatnih stroškov ...
Sigurno? A ni to odvisno, kakšen status ima to skladišče?

avtek ::

videc je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ne, iz EU skladišča definitivno ni dodatnih stroškov, če pa bi teoretično nastali, GB garantira povračilo teh dodatnih stroškov ...
Sigurno? A ni to odvisno, kakšen status ima to skladišče?


"definitiven definitíven -vna -o prid. (ȋ) ki se ne da spremeniti; dokončen: definitivna odločitev, rešitev; ocene so že definitivne; definitivno besedilo zakona ♦ jur. definitivni uradniki nekdaj stalno, redno nameščeni uradniki definitívno prisl.: definitivno se odreči nečemu; biti definitivno sprejet v službo; sam.: ne morem povedati še nič definitivnega"

videc ::

Daj ne seri s takimi. Ok?

Tomson ::

Drži za vsa EU (GW) skladišča ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

videc je izjavil:

Daj ne seri s takimi. Ok?

Raje ti nehaj. Če reče, da ni dajatev, potem ni dajatev. Kaj ti ni jasno? Gearbestova evropska skladišča niso brezcarinska ali tranzitna.

schrack ::

Tomson, ravno hotel naročiti Xiaomi Mi, prvo generacijo, pa sem zasledil da spušča sledi po naoljenem parketu. Takega parketa imam cca 50m2.
Uf, druga generacija mi je zaenkrat predraga. Nevem pa, če bi bil zadovoljen z ILIFE v5s :(.

mat xxl ::

Za naoljen parket se še najbolj obnesejo Roombe z ščetinastimi krtačami , torej od novih 600 ali 700 serije.

Tomson ::

@schrack: pravzaprav ne gre za naoljen parket, ampak za lakiranje v videzu naoljenega parketa. Mislim pa da je težava tale venge barva, ker vidno je le ob določeni svetlobi pod določenim kotom. Sicer pa to nima veze s krtačko ampak z gumijastimi kolesi, ki so verjetno na vseh robotskih sesalcih ... Na začetku sem še bil pozoren na to, sedaj me več ne moti. Sicer pa izgleda takole: klik, klik
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

billy ::

Pofotkaj sledi

Dimnik ::

Saj ti je dal na koncu dve sliki....klik, klik
Samo treba je prebrat do konca

meul ::

Evo sem naročil ILIFE V5S Pro, za katerga sem odštel 132EUR (125+4 poštnina + 3EUR zavarovanje pošiljke).

Sicer priznam, da nimam veliko izkušenj z robotskimi sesalci, ampak mislim da se bo odrezal kar vredu. Odločil sem se zanj predvsem zato ker se mi za to ceno zdi več kot dovolj za naše potrebe (vzdrževanje in čiščenje praha in dlak višavskega terijerja ter dveh levjegrivih zajcev). Preprog nimam v stanovanju skoraj nič, tako da sredinske gumijaste krtače verjetno ne bom pogrešal.

O pros/cons bom poročal ko ga prejmem. Se pa mi zdi izjemno majhna cena za sesalca na pram Roombi, obvlada osnovno random gibanje, uravnavanje moči (do 850pa), senzorje proti padcu, se samodejno zapelje k polnilcu, lahko se nastavi urnik sesanja, "spot" čiščenje poleg tega pa omogoča še mokro čiščenje, povrh vsega pa je vzdrževanje smešno poceni (zamenjati 1 HEPA filter na mesec, ki se jih naroči 10 skupaj za cca. 6EUR), za več kot to pa ne rabim. Če bi, pa bi se verjetno odločil za enega izmed dveh xiaomi-jev, glede na potrebe.

Edit: Napake v besedišču

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meul ()

tomy5 ::

Poceni je zato ker ima napram dragim švoh sesanje in kaj "pozabi" in pa ker ni hudo smart in ne ve kje je že bil in kje ne.

knesz ::

tomy5 je izjavil:

Poceni je zato ker ima napram dragim švoh sesanje in kaj "pozabi" in pa ker ni hudo smart in ne ve kje je že bil in kje ne.

No, saj tudi Roombe niso kakšen biser inteligence, vsaj moja (mislim da) 762 ne :)

tomy5 ::

Biser ne, ampak kaj ti bo robotski sesalec brez da zna mapirat kaj je spucal in kaj ne in da bi še rabil daljinca, je isto kot navaden pol.

Tomson ::

Če gledaš Roombe kako včasih brezglavo divjajo po prostoru, saj na koncu rezultat je, a ta je tudi pri omenjenih budget sesalnikih. iLife V5S Pro sploh ni slab za dobrih 100€, testi: klik, klik, klik, gladka, trdna tla je glede na teste odličen za ceno.

Overall, the ILIFE V5S Robot Vacuum is a solid - if unspectacular - buy. It gives you almost the same clean as some of the most expensive Roombas at a fraction of the price. In addition, you get the most important features you see on more expensive Roombas as well as some additional features such as the mopping function and remote control thrown in. It's not perfect in execution, but it's intriguing enough to be a great value.

Bottom Line: Most Roomba knock-offs are not worth the money. The iLIFE V5s doesn't follow this pattern. It's surprisingly good, despite not quite being on the same caliber as the latest Roombas.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

tomy5 je izjavil:

Biser ne, ampak kaj ti bo robotski sesalec brez da zna mapirat kaj je spucal in kaj ne in da bi še rabil daljinca, je isto kot navaden pol.


To je ravno point. Sesa ko te ni doma, zato ne rabi mapirat, ker lahko sesa 8ur magari

Dimnik ::

Pa še vedno ne posesa vsega.....slaba ti je to tolažba

billy ::

Roomba naredi to super, ostalih ne morem komentirat.

meul ::

tomy5 je izjavil:

Poceni je zato ker ima napram dragim švoh sesanje in kaj "pozabi" in pa ker ni hudo smart in ne ve kje je že bil in kje ne.


Ko govoriš o švoh sesanju imaš verjetno v mislih "suction power"? Res se ne mora primerjati z xiaomi 1gen, ki ima moč sesanja 1800pa ampak hoferjev sesalec robot, ki ga ima soseda (ta za 150EUR) ima le 400-450pa glede na specifikacije pa je gospa vseeno zadovoljna z rezultatom. Poleg tega se zavedam da ni 850pa morda dovolj za učinkovitost na tapisonih in preprogah, za vzdrževanje in pobiranje praha in dlak iz laminata in ploščic pa verjami da je dovolj.


tomy5 je izjavil:

Biser ne, ampak kaj ti bo robotski sesalec brez da zna mapirat kaj je spucal in kaj ne in da bi še rabil daljinca, je isto kot navaden pol.


Se hecaš ti? Za mene ni isto če stisnem na "knof" na daljincu in mi sam posesa kot pa da lečem po stanovanju s sesalcem. Tebi je?
Jaz osebno vidim prednost mapiranja samo v tem, da ti posesa enako učinkovito v krajšem času, kje pa se mi robot vozi ko me ni doma pa mi je res vseeno, tudi če sesa 3x dlje. Pač je nekdo ko mu bo to prišlo prav, v mojem primeru mi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meul ()

ardom ::

Tudi moja Romba naredi dobro, jaz s klasičnim sesalcem pa naredim super. Vsekakor sem s svojo 886 zadovoljna. Mislim pa, da nekateri res pretiravate s hvalisanjem teh cenenih kitajskih igračk.

Dimnik ::

Ti se samo tolaži s svojo rombo....

Tomson ::

@ardom:
Podobna situacija je na vseh področjih tehnikalij, kjer so azijske firme skozi leta kopiranja in nabiranja znanja uveljavljenih znamk prišla sama do nivoja, ko so s svojimi izdelki enakovredna ali celo presegajo kvaliteto/funcionalnost podobnih bolj uveljavljenih znamk. Se sicer strinjam, da obstaja malo morje, tudi no name (ne-brandanih) proizvodov ter hitro prihajajočih in odhajajočih firm, ki so lahko občutno nižje kvalitete, a pri vsej tej količini produktov se najdejo tudi zelo dobri modeli, ki so iz že znanih razlogov cenovno bistveno ugodnejši in so povsem primerljivi z bistveno dražjimi modeli že uveljavljenih, bolj zvenečih znamk. Jasno, od robotskega sesalnika za 100€ ne gre pričakovati povsem isti nivo na vseh področjih kot pri Roombi za 500€, ampak ponekod so razlike tako majhne, da marsikomu 5x višja cena enostavno ne upraviči nakupa. Sam sem vesel, da je vsak zadovoljen s svojim nakupom, pa najsibo to Roomba, Xiaomi ali iLife, konec koncev imamo različne potrebe, pričakovanja ter budget namenjen nakupom in če je nekdo zadovoljen z nakupom za 100€, drugi pa za 900€, super, saj zato pa imamo takšno izbiro. Sicer pa je lahko govorit čez (dobre) cenene kitajske igračke, brez vsake konkretne izkušnje, sam pravim, preizkusi in potem kritiziraj. Se pa osebno ne bi strinjal, da s klasičnim sesalcem bolje ročno posesam (razen če ne gre za preprogo), sam imam popolnoma nasprotno izkušnjo, odkar je pri hiši robotski sesalnik je hiša precej bolj čista in bolje posesana, ampak ok, lahko da sam ročno enostavno prehitro sesam, lol ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

meul ::

ardom je izjavil:

Vsekakor sem s svojo 886 zadovoljna. Mislim pa, da nekateri res pretiravate s hvalisanjem teh cenenih kitajskih igračk.


Če je tvoja Roomba 886 res vredna 5x višje cene, ki si jo plačala me naj kap. Eni pač nemorate iz svoje kože in gledat na stvari objektivno in ste za mene navadne ovce. Pa ne pravim to zato, ker bi sovražil Roombe. Nasprotno, želim vam da bi bil vsak od vas zadovoljen z svojim, zato pa namesto da brezglavo komentirate da je vaš najboljši, poglejte malo linke ki jih je Tomson že 100x prilepil ali pa sami po googlajte. @Ardom Če pa ti je težko sprejeti dejstvo da Xiaomi Roborock "out-perform-a" tvojo Roombo 886 v vseh pogledih in je skoraj pol cenejša, pa sploh ne vem zakaj si prišla komentirat na ta forum za pomoč pri iskanju sesalca zate.

Jaz osebno vidim prednost pri iRobot Roombah le v tem, da imajo 2 leti garancije namesto 1-ga leta (v primeru večinie "kitajskih igračk") in servis v Sloveniji če se zalomi kaj konkretnega. Price/performance pa so žal te "kitajske igrače" kot jim eni pravite pač prehitele uveljavljeno firmo kot je iRobot. Pa brez zamere :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meul ()

Okapi ::

Tomson je izjavil:


... odkar je pri hiši robotski sesalnik je hiša precej bolj čista in bolje posesana, ampak ok, lahko da sam ročno enostavno prehitro sesam, lol ...
Ne prehitro, premalokrat. Ročno sesanje je sigurno boljše, če drugega ne, so sesalniki veliko močnejši od teh robotskih "pometačev". Ampak trik je v tem, da robot sesa vsak dan (človek pa enkrat na teden, recimo), in se zato nabira manj prahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mat xxl ::

meul..... lahko se še tako naprezaš, sam ti najdem veliko testov, kjer se kitajci napram Roombi samo smešijo.

A vsak kupuje za svoj denar, pa ne pišite da so Roombe 5 x dražje so bile že od 249 eur, evo sedaj onih najcenejših ni, so pa tele :

http://www.irobot.si/proizvodi.html#cat...

Ve pa vsak za sebe, če je pa kdo res tako zelo zelo prepričan v Xiaomija, pa naredimo realen test, vedar tudi reševanja iz zagat, ko npr. eden ali drugi nekaj pogoltne in tako naprej, samo, da ne bo komu potem neprijetno.....

Vsekakor je pa konkurenca zelo dobrodošla, tudi Roombe bodo kmalu še boljše zaradi nje, tako, da dobrodošli......

Sicer pa ja Xiaomi je totalna kopija Roombe, veliko delov ima povsem skopiranih , škoda, da niso res popolno skopirali, bi se dalo dele med seboj menjavati !

billy ::

meul je izjavil:

ardom je izjavil:

Vsekakor sem s svojo 886 zadovoljna. Mislim pa, da nekateri res pretiravate s hvalisanjem teh cenenih kitajskih igračk.


Če je tvoja Roomba 886 res vredna 5x višje cene, ki si jo plačala me naj kap.


Primerljiv xiaomi pride 60 eur?

Pa xiaomi NIMA gumijastih krtčah, kot jih ima roomba 800+. Te krtače so za mene vredne več, kot celoten sesalec, ker odkar imam novejši model, sploh nimam več problema s čiščenjem navitih las, prej sem pa po vsakem sesanju moral nekaj minut odstranjevati zavite lase okoli klasične krtače.

meul ::

billy je izjavil:

meul je izjavil:

ardom je izjavil:

Vsekakor sem s svojo 886 zadovoljna. Mislim pa, da nekateri res pretiravate s hvalisanjem teh cenenih kitajskih igračk.


Če je tvoja Roomba 886 res vredna 5x višje cene, ki si jo plačala me naj kap.


Primerljiv xiaomi pride 60 eur?

Pa xiaomi NIMA gumijastih krtčah, kot jih ima roomba 800+. Te krtače so za mene vredne več, kot celoten sesalec, ker odkar imam novejši model, sploh nimam več problema s čiščenjem navitih las, prej sem pa po vsakem sesanju moral nekaj minut odstranjevati zavite lase okoli klasične krtače.


Najdi mi Roombo 886 za 300EUR, jo kupim takoj. Poleg tega pa sem govoril o ceni v primerjavi z iLife v5s pro.

O ostalem kar se tiče gumijastih krtač, da so ti bolj pomembne kot cel sesalec, pa predlagam da si poiščeš medicinsko pomoč. Nisem še slišo da bi kdo imel problem z navijanjem lasi pri xiaomiju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meul ()
««
18 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356549 (3983) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620321 (10806) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364798 (38724) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144196 (63878) perci

Več podobnih tem