» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
17 / 90
»»

mat xxl ::

Z temi Aeroforce krtačami ste še mene Rombaša zmedli, ja napišite krtače za Roomba 800 + , pa bo jasno.

Z krtačami je tako, da lahko kvaliteta niha, vendar ni nekih katastrofalnih razlik v kvaliteti, sam dobim originalne v bulku, sem pa opazil, da če so slabši ponaredki se navadno začnejo trgati tam, kjer je v chm vstavljena in ne pri ležaju, rešitev je tudi, da se tam ene 5 mm krtače odreže in dela naprej in nima kaj cufati. So pa pri slabi kvaliteti krtač problem tudi ležaji oziroma bolj osi, pri ležajih, ki dobijo luft in posledica je tak malo čuden zvok.....

Z filtri v teh serijah je pa tako, normalno, da se lahko sesajo, perejo kar koli, vendar je zasnova taka, da se ustvari "vortex" efekt, zato je namerno zožan en del in ko se tam začne ustavljati svinarija in ne nalepljena na filter v košku je zadnji čas za menjavo filtra.

Skratka po domače, lahko sesate kar koli, mikro pore se zapacajo, ko se svinarija ustavlja tam, kjer se ne bi smela, je rešitev samo še menjava filtra, navadno pri dnevnem obratovanju nekje na 45- 60 dni.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:

FireSnake je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Firesnake, ne gre za poškodovano embalažo, ampak za rabljene Roombe. Podoben deal sem že jaz zgoraj prilepil (z dvoletno garancijo) in tudi takrat naročil.


Koliko je to rabljeno?
Zelo, ali malo?

Od nekaj mesecev do dobrega leta dni, glede na to, da je model izšel konec leta 2016. Sicer ti pa piše stanje (Acceptable < Good < Like new).

Jaz sem z mojo zadovoljen. Vidi se, da je bila malo rabljena in baterija je kot nova oz. mogoče dejansko nova. Ta ponudba je ponovno na voljo, ampak moraš uporabit MailBoxDe dostavo. Za razliko od Amazona dobiš 2 leti garancije.


Za tak denar, ko sem jo odbil bo OK.
Dejansko lahko tako samo baterija crkne, ki pa se da zamenjati.

Predvidevam, da so ščetke in filtri zamenjani.
Če niso, bo mmenjal sam.

Samo, da bi zadeva služila namenu :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Če je stanovanje zelo zakomplicirano (razvejano) je normalno, da revež od roombe (konkretno model 865) ne najde poti do docking stationa, ane?

Kakšne so vaše izkušnje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

billy ::

Res je ja, jaz sem to urejal s "strateško postavitvijo docka". Pač ko gre iskat dock, ne pomeni to da hoče čimprej prevoziti čimveč površine, da naleti na signal, ampak pač "sesa" naprej, le ko naleti na dock signal, se usmeri proti njemu.

FireSnake ::

A onadva se dejansko sporazumevata?

Potem bo pametno dock postavit na mesto, kjer gre največkrat mimo, da se bosta "povohala".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

billy ::

Res je, tako sem jaz uredil ja.

Preko IR se sporazumevata, zato ima dock "oddajnik".

FireSnake ::

Najlepša hvala za informacijo ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Še eno vprašanje: kje kupujete ščetke, filtre in valje?
To, kar se prodaja na bolhi so verjetno ponaredki.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

billy ::

Mah jaz kar iz ebaya, poceni iz HK, sigurno so fake, ampak ne vem kaj je original boljša, da dlje zdrži? pač menjam vsake toliko :)

FireSnake ::

Hvala ;)

Jaz sem zdaj naročil tole.
To bi moralo pasat v 865. Cena se mi ni zdela pretirana.

Zdaj, ko bom imel pa čas za iskanje, bom pa še kaj cenejšega poskušal izvohati :D

Načeloma je to menda original.
Bom pa še naročil zadevo iz kitajske in primerjal. Bom šeral info, ko bom imel vse doma.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

billy ::

FireSnake ::

Super, hvala za info!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

stjan ::

Kljub temu, da se tu pogovarjate o bolj resnih zadevah, me zanima če je kakšen sesalček bolj socialne verzije do ca. 100 eur, ki bi bil uporaben?

FireSnake ::

Pobrskaj po tej temi malo nazaj.

Do 100€ ne, malo čez 100€ pa že imaš variante.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Tomson ::

Ena boljših opcij je npr. iLife V5S Pro za 130EUR iz EU skladišča (par dni dostava, brez dodatnih stroškov) - testi: klik, klik ... ali pa malo dražji iLife V7S Pro s kodo: V7SPROEU za 140EUR (tudi EU skladišče) ali pa res do 100EUR iLife V5 iz China skladišča s kodo: ILIFEV5 iz 118EUR na 100EUR ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

stjan ::

Hvala za hitre odgovore.
Sem bolj len za branje vseh testov na netu:), pa bi rabil konkretne izkušnje glede uporabnosti.
Imam nekaj laminata, pa itisona, še preproga se najde, pa vse je "rahlo" razmetano po sobah.
Se takšen robot znajde med ovirami ali hitro obtiči, oziroma je sposoben priti čez prag visok ca. 2 cm ali ne?

billy ::

Rabljene roombe se dobijo tudi za 100€ in manj.

FireSnake ::

billy je izjavil:

Res je, tako sem jaz uredil ja.

Preko IR se sporazumevata, zato ima dock "oddajnik".


Včeraj je uspešno našel docking station. Zdaj sem docking station postavil še bolj optimalno. Pa, da vidim rezultate.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Netrunner ::

Tomson je izjavil:

Ena boljših opcij je npr. iLife V5S Pro za 130EUR iz EU skladišča (par dni dostava, brez dodatnih stroškov) - testi: klik, klik ... ali pa malo dražji iLife V7S Pro s kodo: V7SPROEU za 140EUR (tudi EU skladišče) ali pa res do 100EUR iLife V5 iz China skladišča s kodo: ILIFEV5 iz 118EUR na 100EUR ...


Hvala za info. Sicer koda V7SPROEU meni ne prime saj mi napiše "Code for single unit price only; VIP Price, Special Offer or Group Deal all exempt."

Sam tudi iščem cenejšo alterantivo irobotu in ta zadeva je videti res ok. Sicer V5s bi verjetno zadostoval vendar če bi se dobil v7s za 140€ se pa že splača vzet.

Tomson ::

Preveril, meni deluje. Odstrani iz košarice, se odjavi, ponovni prijavi, dodaj v košarico (1kom) in vpiši kodo, mora delat! ;) Je pa iLife V5S Pro na testih boljši, v primerjavi z V5S Pro je skoraj 2x močnejši (sesalna moč), tišji, ima dve stranski krtački, HEPA filter, nima pa motorizirane krtačke.

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Netrunner ::

Hja saj zdaj ko gledam se bolj splača vzeti V5S. Videt je zelo dobra alterantiva predragi rombi. Je kakšna promo koda za V5s pro :) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Tomson ::

Drži, tale iLife V5S Pro je dejansko najboljši budget sesalnik, naslednja stopnička pa je potem Xiaomi Mi Robot za 260€ ...

Za iLife V5S Pro je koda: V5SPRO za 124€ za China skladišče, je pa vprašanje če je vredno, glede na to da je v FlashSale v EU skladišču za 134€ (2-5 dni dobava) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ardom ::

Ali je kakšna razlika v kakovosti med originalnim filtri in krtačmi za Rombo in Kitajskimi. Prosim, če ima kdo izkušnje naj pove in prosim za nasvet kje je to najbolje kupovati. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ardom ()

Tomson ::

@Babylon5: še ena opcija je v tem cenovnem rangu, Alfawise X5 s kodo: aLfAwIsEfEb9 iz 198€ na 155€, tudi ok zadeva, ima pa precej sesalne moči za ta cenovni rang (1.000Pa), glede na teste (klik, klik) čisto spodoben, navigacija sicer ni močnejša točka, a nasplošno Alfawise dela precej kvalitetne tehnične zadeve, imam kar nekaj njihovih produktov in lahko samo pohvalim ...

Sicer pa, če komu prav pride, sem le dokončal obsežno primerjavo med Roborock S50 in Xiaomi Mi Robot robotskima sesalnikoma ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mat xxl ::

ardom je izjavil:

Ali je kakšna razlika v kakovosti med originalnim filtri in krtačmi za Rombo in Kitajskimi. Prosim, če ima kdo izkušnje naj pove in prosim za nasvet kje je to najbolje kupovati. Lp



Že vse napisano več krat !!!

deklca ::

mat xxl je izjavil:

deklca je izjavil:

deklca je izjavil:


Hej

Tudi mi smo koncno dobili Roombo serije 9 (965) in po dveh tednih uporabe sem se vedno navdusena! Glede na to, da imam doma zlatega prinasalca je dlak reeees ogromno, zato sem bila skepticna, da bo lahko vse pobral, brez da ga spravim v grob.. No, ampak ob vsakodnevni uporabi (obcasno celo 2x dnevno) imamo koncno stanovanje skoraj brez dlak! Po tleh imamo laminat ter en pasji tepih, katerega super ocisti. Vzdrzevanje je res enostavno, kosek praznim po vsakem ciscenju (sem poskusila na dve ciscenji, pa je v drugi rundi zajamral, da ima polnega), aeroforce krtace in kolescek ocistim vsake dva dni(ZELO pomemben info, na aeroforce krtace se dlake dolzine tudi do 20cm NE navijejo!!), gre cisto na izi, samo okoli osi se malo navije, vzame mi pa lih ene 3 minute. Zdaj grem brez slabe vesti od doma, ker vem, da bo stanovanje cisto, ko pridem domov. Moti me edino aplikacija, lahko bi imela malo vec konkretnih info, recimo kaj v enem trenutku rumba cisti (kje se nahaja), podatki o napolnjenosti koska sploh niso natancni, pa moras jih sam resetirat, pa se kaj bi se naslo. Ampak kljub vsemu, sem zadovoljna.. :-)

Zanima pa me kako je z nakupom aeroforce krtac ter hepa filtra iz Ali-ja? Na prejsnjih straneh sem prebrala, da so razlicne kvalitete.. Ima kdo preverjen link od koga nabavit? Bi namrec nabavila na zalogo, preden se izrabijo.

Hvala za info!



Ima kdo mogoce odgovor na moje vprasanje??


Morda bi pomagalo, če napišete za katerega robota ???


Sem zapisala v prvem postu, samo nisem hotela smetit in citirat vsega:-P Torej, kaksen uporaben link? Videla sem tiste dva iz ebaya in amazona na naslednji strani, so kar dosti ugodne variante.. Se kaksen predlog?

carlito149 ::

V stanovanju imamo vinil (50m2) in je vse v enakem nivoju. Prostori so strije.
Mi lahko poveste glavne razlike me Xiaomi 1.gen in ILIFE V5S?
Rad bi da sesa vsak dan, ko smo v sluzbi.
Katerega naj vzamem?

Tomson ::

Uf, v praksi je kaj precejšnja razlika v prid Xiaomiju. Ergo, Xiaomi ima več kot 2x večjo sesalno moč, večjo posodo za smeti, več kot 2x zmogljivejšo baterijo, višjo kvaliteto materialov in izdelave, en kup več senzorjev, najnaprednejši algoritem premikanja po prostoru na trgu, fenomenalno aplikacijo za mobilne naprave, bistveno več funkcij, učinkovitost čiščenja okoli 99%, pa še sem verjetno kaj pozabil. Skratka deluje kot res premium, izpopolnjena naprava brez pomanjkljivosti. iLife V5S Pro je 2x cenejši, opazno tišji, 2x lažji, omogoča pomivanje (mokro čiščenje), porabi pol manj energije, ima precej naključno premikanje po prostoru, a vseeno "gets the job done", nima aplikacije za mobilne naprave, le remote control, skratka je glede na teste povsem uporaben robotski sesalnik, ki pri rednem čiščenju povsem učinkovito skrbi za čistočo, se mu pa na določenih področjih pozna nizka cena. Če želiš res najcenejši a še dober sesalnik je to to, če pa želiš največ kar lahko dobiš za denar (most bang for a buck) je pa to definitivno Xiaomi Mi Robot ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

ardom ::

Mat xxl zgoraj pišeš, da dobiš krtače "originalne v bulku". Ali lahko napišeš kaj je to oz. kaj to "bulk" pomeni, ker jaz bi tudi tam mogoče naročala. Hvala ti za odgovor.

primy ::

Po mesecu uporabe lahko rečem, da sem z Xiaomi-jem tudi sam zadovoljen, celo presenečen kako dobro se obnese. Dostava je sicer trajala dober mesec, ampak je bilo vredno čakati:).

Vprašanje za @Tomsona...ali je hepa filter slučajno enak pri obeh verzijah oz. ali paše filter od Roborock-a, ki je pralen v Xiaomi Mi Robot? So mere slučajno enake?

Tomson ::

Sicer se nisem dejansko spomnil preizkusit, a glede na spomin bi rekel da sta filtra povsem enaka, tudi glede na tole povezavo gre za povsem isti filter ... Je pa kar razlika v ceni, je za preračunat, če je tale pralni filter na dolgi rok res cenejšim, ker se tudi kao menja, sicer na daljše obdobje. Konkretno mi trenutno v aplikaciji pod vzdržeavnje piše, da ima pralni filter oddelanih 12h in je še na 92% preden je kao potrebna menjava pri Roborock S50 ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mat xxl ::

ardom je izjavil:

Mat xxl zgoraj pišeš, da dobiš krtače "originalne v bulku". Ali lahko napišeš kaj je to oz. kaj to "bulk" pomeni, ker jaz bi tudi tam mogoče naročala. Hvala ti za odgovor.


Kaj je to originalne samo, da ni nujno, da so pakirane, kot original, navadno samo v vrečke, čeprav za 800/900 so na zadnje, kar bile pakirane original......

FireSnake ::

Jaz sem kupil 4 filtre, 2 valja, in 6 metlic iz Amazona.
Za serijo 800/900.
Zadeva je bila v eni vrečki (vse skupaj).

Edit: tole sem vzel
https://www.amazon.de/gp/product/B01MY9...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ardom ::

Hvala za odgovore in informacije.

stjan ::

Hm, sem se že navdušil nad ILIFE A4S , pa sem vzel meter v roke in ugotovil da rabim robotka, ki bi bil bolj akrobatske narave :(
Hodnik je višji od sob in bi moral robot premagati nekje 2 drugje pa ca. 3 cm višine.
Kakšen rob so sposobni "preplezati" sesalčki, oziroma kateri bi premagal vsaj 2 cm roba?

billy ::

Težko, da kateri sploh. Edino če narediš klančino.

Tomson ::

3cm zna bit res malo prevelik zalogaj, lahko pa daš tik pod rob eno tanko prečko (1cm) nalepiš na pod. 2cm, tudi kakšen mm več bo z lahkoto premagal (lahko potrdim iz prakse) Roborock S50, najugodneje in najhitreje dobiš iz EU skladišča s kodo: RBRVCM za 450€. Kolikor sem sledil tudi Roombe 8/9 serija 2cm premegajo brez večjih težav ... Je pa tale Haier Pathfinder sposoben premagat 3cm ovire (če je to ena glavnih pomembnih lastnosti), pa še precej poceni je (137€), pa sploh ni slab glede na teste (klik) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

monaco ::

Je kdo mogoče testiral tanovega Ozmo?
www.ramsak.si

FireSnake ::

mat xxl je izjavil:

ardom je izjavil:

Mat xxl zgoraj pišeš, da dobiš krtače "originalne v bulku". Ali lahko napišeš kaj je to oz. kaj to "bulk" pomeni, ker jaz bi tudi tam mogoče naročala. Hvala ti za odgovor.


Kaj je to originalne samo, da ni nujno, da so pakirane, kot original, navadno samo v vrečke, čeprav za 800/900 so na zadnje, kar bile pakirane original......


Kje to kupiš?

Lahko potrdim, da je tole cheap shit ponaredek.
Primerjal sem s filtrom, ki je bil priložen, pa ni primerjave.
Valji se ne morejo niti primerjati s tistimi, ki so na roombi ib nakupu. Ampak bodo služili svojemu namenu. Potem so tu še ščetke, za katere se res ne bom sekiral, jih bom menjaval po tekočem traku :)

Vseeno bom vse skupaj ponucal. Samo, da bom prej stran vrgel ko bom opazil obrabo.

Sem pa preko eBaya tudi naročil par zadev in bom poročal o kvaliteti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

billy ::

Hja no, saj valje pač menjaš, da bi valj iz "original" crknil je skoraj nemogoče, za ščetke pa pač iz ebaya, raje ebay 10x, kot bigbang "original" enkrat za 50EUR :)

ali?

PS, da se razumemo, govorim o ležaju, tisti rumeni plastiki. ali je o čem drugem govora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

FireSnake ::

Ja, govorimo o rumeni plastiki, hepa filtru in valjih za stepanje.

Od vsega se mi zdi, da je pomemben samo filter, da je original, da ti prašni delci ne uhajajo v nazaj v prostor.
Če o oni valji fake pa ščetkice se ne sekiram toliko (če bi ena smet ostala, jo bo pa drugi dan pobral).

Vprašal sem mojo, kako je navdušena nad roombo ... od 1 do 10. Je rekla 1200 :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

billy ::

Aja, jaz pa sem mislil, da so ležaji na fejk slabši, mislim da sem nekje to zasledil, zato sem predlagal da jih pač vzamem iz original ščetk.

Tale HEPA se lahko baje tudi pere pod vodo, na tak način se lahko tudi original ohrani "mnogo let".

Nad roombo le čudaki ostanejo ravnodušni, ali pa da rečejo "mi ne koristi", wtf, mi ni jasno kak posebnež moraš biti :)

mat xxl ::

Ja ležaji so slabši, vsekakor spravi originalne za rezervo, na fajkih pa ponavadi osovine na sami krtači pobere in ne onega dela v rumenem ležaju, tako, da .....

Kvaliteta je ja različna, samo tudi fejki navadno niso tako porazno slabi , se pa dogaja, da ratajo te krtače že po mesecu glasne, nabijajo ležaji, samo konec koncev če vas ni doma, uniči itak krtača sama sebe in če vas ne moti, da nabijajo .........

Sam dobim to robo samo v večjih količinah od enega iz Belgije, žal so minimalni nakupi tam 500 eur plus , tako, da ..... če bo pa kdo res iskal kvaliteto in ne samo cene, naj me pa na ZS kontaktira.

borisk ::

Zdravo!

Kupujem še en Xiaomi 1.gen sesalec (za darilo) s prvim sem zelo zadovoljen. ima kdo kakšno opcijo za nabavo v EU? GB mi ne ponudi nič v EU, samo kitajska, kar ne bi bilo nič narobe, če se mi ne bi mudilo ( nekje do 22 najkasneje ga rabim. iam kdo kakšno opcijo?

lp, BOris

dc10 ::

Evo, tukaj imaš iz EU skladišča - link, je pa v USD 367,99, v EUR cca. 295€...8-)

lp

dc10 ::

... se pa splača dodati še 10 USD in dobiš zraven komplet rezervnih delov...:D

Tomson ::

Tole je boljša opcija, imaš Xiaomi Mi Robot na GB v EU skladišču s kodo: EU5XMVC za 245€ +6€ (2-5dni)...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andyy ::

Kaj pa cena za roborock s50? Za 400 eur je najceneje tax-free prek aliexpress. Glede na ceno 1st generacije bi 360 eur še bilo sprejemljivo (meni osebno najuporabnejša nadgradnja so "no-go" cone, brez lepljenja trakov)...

mrkus ::

Meni pokaže na Aliexpressu da je 439,88EUR s poštnino vred, kje si videl 400EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrkus ()
««
17 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364619 (38545) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144044 (63726) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764590 (24238) mat xxl

Več podobnih tem