» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
15 / 90
»»

Alessio983 ::

Js ga imam dober teden. Sem zelo zadovoljen z njim res sesa. Je hiter, dokaj tih, očisti vredu, čiščenje je enostavno pa še aplikacijo ima dokaj vredu. Imam pa predprogo z daljšimi lasmi (kako bi rekel) 2 cm dolge, tam se malo matra, posesa pa tako tako, če grem z navadnim sesalcem čez posesa še glih 1x tolko ven ... sej tudi nisem pričakoval da bo predprogo posesal v nulo, itak se jo pa moram znebiti (Leglo praha)

Tomson ::

Danes na voljo koda: NEWXMVCM za 2nd gen Xiaomi Roborock S50 robotski sesalnik in končno ceno pod 400€, iz 434€ na 395€, če komu prav pride. Sam imam tale novi model nekje dober teden, tudi še 1st gen, ki gre naprej staršem, pa sem malo primerjal. Overall je novi S50 defenitivno boljši, je pa cena občutno višja, tole pa so nekje poglavitne prednosti:

- višja moč sesanja 2000Pa (S50) vs 1800Pa (MiRobot)
- možnost pomivanja tal
- virtual walls (lahko sedaj označimo preko aplikacije)
- spot cleaning (sedaj označimo željen predel preko aplikacije)
- bistveno hitrejši pri čiščenju in enaki učinkovitosti
- premagovanje ovir višinskih razlik 2cm (S50) vs 1.5cm (MiRobot)
- pralni vodni filter
- bistveno boljši pri čiščenju preprog

Nasplošno sta pri sesanju trdih podlag zelo podobno učinkovita, ne bi rekel da je novi model opazno boljši. Velika razlika se pokaže pri sesanju preprog, sploh bolj gostih in višjih, kjer MiRobot hitro obupa, S50 pa kar dobro in lepo sistematično posesa celotno površino. Razliko teh 0.5cm višinske razlike in rešenih težavah s preprogo so rešili, kot sem bral, z malo drugačnim sistemom dvigovanja in spuščanja koles. S50 je sedaj tudi zmožen zaznati preprogo (kot Roomba 980) in nato avtomatsko poveča moč sesanja na maksimum, kar se precej pozna. Kar se hitrosti čiščenja tiče, je S50 nekje 20% hitrejši, kar pomeni še daljšo avtonomijo baterije, ki je že pri MiRobot izjemna. Pomivanje tal je sicer precej uporabna zadeva, če se ne pomiva res zamazanih tal s kakšnim posutjem drobnih delcev (kava in podobno), kjer ne počisti 100%, če pa po sesanju uporabim še pomivanje je rezultat zelo dober, defenitivno uporabno za ne neko temeljito, globinsko pomivanje, ampak za vzdrževanje čistih tal po sesanju. Edini minus pri pomivanju je, da zaenkrat (upam da pride kakšen updajt), želi pomiti tudi preprogo, ne samo trdih tal, lol. Velika razlika je tudi pri aplikaciji, ki je sedaj res top of the top (pa že pri MiRobot je dobra). Res uporabna je opcija da kar na aplikaciji s prstom narišemo virtualne zidove, da pošljemo sesalnik v samo določene prostore hiše, ki jih želimo očistiti in pa "spot cleaning", kjer na mapi izberemo samo določen predel, ki ga lahko natančno določimo (MiRobot avtomatsko očisti nekaj m2 na točki kjer se nahaja), po čiščenju pa se S50 sam vrne domov (kar se MiRobot ni). Velika razlika je še pri filtrih, S50 sedaj uporablja pralni filter, kar se mi osebno zdi res praktično, pa še ni treba kupovat novih.

Skratka, ni neke revulucije pri Roborock S50, je pa opazna evolucija in že v osnovi odličen MiRobot so še na mnogih področjih izboljšali.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

blze ::

še mesec, dva in bo padla cena in bomo nabavili drugo generacijo...
uživejte
blze

tomy5 ::

Jup, Xiaomi robi po prvih parih mesecih dobro pade cena in takrat je bestbuy.

koli99 ::

Tomson hvala za kodo. Roborock S50 naročen, dobava pa 10-21 delovnih dni...

Tomson ::

Malenkost ... :)

@blze, @tomy5: Cena bo v prihodnosti še verjetno res bolj ugodna, vprašanje pa, če za veliko, saj je novembra prišel na trg s ceno 550€. Po novem MiRobot 2017 namreč ni več Xiaomi ampak Roborock, podjetje, ki je že v osnovi zasnovalo in izdelalovalo Xiaomi MiRobot sesalnike in sedaj želi prodajat te sesalnike pod svojo znamko, a še vedno v sodelovanju s Xiaomijem, saj je tudi aplikacija še vedno ista, od Xiaomija, a izpopolnjena. Zato v prodaji še vedno ostaja tudi Xiaomi MiRobot 2016 z bolj ugodno ceno in dvomim, da se bosta modela cenovno preveč približala, saj je S50 kar na nekaj področjih opazno boljši in z več funkcijami. Tudi glede na teste, ki so že na voljo, velja trenutno za najboljši robotski sesalnik na trgu. No, poleg najboljših Roomb jasno, da ne bo hude krvi! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Tomson, zadnji stavek je zmaga....hahaha

Moj je posesal že 130m2 in lahko samo pohvalim....

billy ::

Še vedno ima en velik problem, čiščenje krtače je hudič, če je pri hiši nekdo z dolgimi lasmi.

Zato zaprisegam edino za gumijaste krtače najdene v roomba 800 in 900 seriji. Vse drugo ni toliko vredno, kot to :)

dkozuh ::

Tomson, ko naleti pod miško, bi lahko dobil kako novo kodo za Xiami robotski sesalnik 1. Generacije, a iz Eu skladišča? Hvala

dc10 ::

@billy, tistih 5 minut na mesec pa ja ni problem, da lase odstrani s krtače.... še posebej, če je 3x cenejši sesalec od primerljivega...:D

billy ::

Jaz sem pristaš kupovanja rabljenih roomb, tako sem dobil model 886 za 350 eur.

Prej sem imel dobre 2 leti 650 roombo in zadnje čase mi je res ful najedalo tudi "5min na mesec", ker sem direkt imel odpor do pucanja sesalca.

Zdaj pa je milina, s tem novim. Tudi če bi xiamo bil za 50 eur, bi raje ponovil nakup roombe

tomy5 ::

dc10 je izjavil:

@billy, tistih 5 minut na mesec pa ja ni problem, da lase odstrani s krtače.... še posebej, če je 3x cenejši sesalec od primerljivega...:D


Potem je že vseno če sam posesaš, pač robot naj bo max samozadosten, ne pa da se moraš ukvarta z njim.

Dimnik ::

Seveda se moraš ukvarjat z njim....kdo ti bo pa posodo za smeti spraznil? Hkrati pa preveriš stanje krtač in po potrebi ščistiš

Spet pišeš nekaj na pamet...

ardom ::

Tudi jaz sem z rombo 886 zelo zadovoljna. Kar lepo posesa, košek hitro spraznim, valjčkov pa tudi ni potrebno pogosto čistiti. Tako, da, če bi bila še cena nekoliko "primernejša" bi bila romba skoraj idealni sesalec.
Še vedno pa razmišljam tudi o dobrem pomivalcu. Nekaj o tem ste mi sicer že napisali, če pa še kdo ima kakšno dobro idejo naj mi prosi napiše.

mat xxl ::

Pa veste, da se Xiaomi roboti dobijo tudi pri nas, ? Vsaj dealerji, ki nimajo maloprodaje sem videl, da jih prodajajo.

dkozuh ::

Pri nas, ko so bili na zalogi so bili najceneje za 330eur, ko je bila na gearbestu zaloga v eu skladiscu in se akcija pa so bili 250eur ce se ne motim..to pa je kar obcutna razlika...

billy ::

Je ja, predvsem ko pride do uveljavljanja garancijskega popravila, potem je lepa razlika ;)

Tomson ::

Odvisno. Če gre za jasno vidno in usodno okvaro, se da v veliko primerih rešit kar preko posredovanega videoposnetka, če pa gre za manjšo okvaro, pa še vedno obstaja bolj praktična alternativa, možnost servisa v Slo, kjer lahko uporabnik na svoje stroške na hitro poservisira in je pri 100€ in več razlike zaradi nakupa izven Slo verjetno še vedno v plusu, pač če se mudi. Ampak, osebno poznam kar nekaj lastnikov Xiaomi Mi sesalcev, pa še do danes nisem slišal, da bi se komu pokvaril oz. bil potreben servisiranja, je pa to, jasno, kot pri vsaki tehnični robi, vedno možnost. Pomembno je, da so opcije, potem pa se na koncu itak vsak odloči po svoji vesti ...

PS: Danes opazil za novi Xiaomi Roborock S50 kodo: NEWXMVCM za do sedaj najnižjo ceno - 375€, če komu prav pride ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

thom4s ::

A kdo ve kje bi dobil "gume" za Rombo 770? Moje so že čisto izrabljene.

Uporabnix ::

billy je izjavil:

čiščenje krtače je hudič, če je pri hiši nekdo z dolgimi lasmi.


Pol je skor bolje imeti takega, ki ima le ob strani dve metlici in ne tudi spodaj na sredi, kjer vleče not?

krucymucy ::

Tomson je izjavil:


PS: Danes opazil za novi Xiaomi Roborock S50 kodo: NEWXMVCM za do sedaj najnižjo ceno - 375€, če komu prav pride ...


Pa DDV in je 460. Kako pa je s carino za sesalnike?

billy ::

Uporabnix je izjavil:

billy je izjavil:

čiščenje krtače je hudič, če je pri hiši nekdo z dolgimi lasmi.


Pol je skor bolje imeti takega, ki ima le ob strani dve metlici in ne tudi spodaj na sredi, kjer vleče not?


Dejansko se na stranski sedaj nabere več las, kot na sredinski, tako da ne.
ampak tam se lahko očisti, ker samo pocufaš vstran :)

Tomson ::

@krucymucy: Preko PriorityLineEU ni dodatnih stroškov, je cena končna. Sicer ni 100% garancije, jasno, a do sedaj še nihče ni imel dodatnih stroškov, pa jih je že kar precej naročalo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomy5 ::

Se da za XIomi kje v Slo kupit rezervne dele oz kako je s servisom ko je treba menjat kake dele v notranjosti ki se izrabijo ? Valjčki in podobno.
A je kak servis ki bi v Slo Xiaomije servisiral ?

Tomson ::

Za Xiaomi je uradni servis v Slo:
ELKOTEX, Stegne 27, 1000 Ljubljana, tel: 01/5837910
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Uporabnix ::

Kaj je pol zdej s temi carinami? Če je skladišče v EU, je v nekih primerih vseeno? Kako pol veš kdaj? Pač, lohk se ornk nategneš, k mislš da boš neki prišparal...
Konkretno recimo za tega: https://www.gearbest.com/smart-home/pp_...

Zgodovina sprememb…

trenerkar ::

Dimnik je izjavil:

12.11, china skladišče, iz eu dobiš v par dnevih

Jaz sem ga naročil 9.11.2017, pa sesalca še vedno ni in tudi sledenje ne dela...

Dimnik ::

Pa je bil.odposlan? Poglej pod naročilo
Sicer jim pa piši, itak je dva meseca od naročila...

trenerkar ::

Konec novembra sem dobil mail, da je bilo odposlano. Sem jim danes pisal.

Dimnik ::

Pa si probal sledilno številko vpisat v dpd.uk? Ker tam pri narocilu meni tudi ni delovalo sledenje...

tomy5 ::

Tomson je izjavil:

Za Xiaomi je uradni servis v Slo:
ELKOTEX, Stegne 27, 1000 Ljubljana, tel: 01/5837910


Oni ne popravljajo teh s Kitajskih trgovin in tudi niso uradni servis.

trenerkar je izjavil:

Dimnik je izjavil:

12.11, china skladišče, iz eu dobiš v par dnevih

Jaz sem ga naročil 9.11.2017, pa sesalca še vedno ni in tudi sledenje ne dela...


Kartica ali Paypal je že bil bremenjen ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomy5 ()

Dimnik ::

Seveda je bilo bremenjeno, če je bil odposlan

meho7 ::

Pri meni je isto. Cakam na 2 paketa ze od novembra. Tega maila nisi dobil?

mat xxl ::

thom4s je izjavil:

A kdo ve kje bi dobil "gume" za Rombo 770? Moje so že čisto izrabljene.


Samo gume, tekalno plast so sicer ponujali na Ebayu v praksi se nekako ne obnese, se pa obnese menjava obeh koles v kompleteu z senzorji, motorji vse od a do ž, ni spet tako drago. Da bi pa kolesa samo menjal, je pa izredno težko razstaviti, in gre z izbijanjem aks, zamudno, napram ceni novih nekako ni računice..... nova so pre poceni, da bi to kdo delal....

billy ::

Zanimivo, da mu je gumo požrlo, si ne predstavljam zakaj oz kako sploh. Sem imel roombo serije 6, stara več kot 4 leta, pa ko sem dobil novega 886 in primerjal kolesa z serijo 6, nisem opazil razlike. Pa je guma vsekakor debela nekaj mm. Ali pa je odvisno od podlage, s tem da tu je mešanica tepiha, parketa in ploščic. Mogoče če bi sesal kakšen beton?

JA23 ::

Tudi jaz sem naročil xiaomija v začetku novembra in sem ga prejel pred nekaj dnevi. Se pravi tudi z malo zamude. Sem pa prejel obvestilo v sredini decembra, da lahko pride do zamude zaradi prihajajočih praznikov.

Prvi vtisi so izjemno pozitivni. Imel sem sicer manjše težave s povezavo preko wifi (ker sem moral v aplikaciji za regijo izbrati Mainland China, da mi je našlo robota).
Posesa odlično in tudi premika se pametneje, kot sem pričakoval.

Po pričakovanju ima tudi manjše težave s prehodi med sobami. Na hodniku imam namreč luminat, ki je 1-3 cm višji od parketa v drugih sobah. Se kar matra s temi prehodi, kar pa mi je čudno je, da mu včasih rata priti čez rob, včasih pa ne. Ima kdo morda podobno izkušnjo oz. kakšen nasvet glede tega?

LP
Andrej

FireSnake ::

Na ta prehod montiraš eno lajsno (kako se lajsni slovensko reče? :D ), da bo prehod lažji?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

borisk ::

sam sem ga naročil Oct 26, 2017 in sem ga dobil točno po 30 dneh (EU priority), sesa pa super, v kopalnico pride, ven pa ne, ampak je bilo za pričakovati (cca 2cm prag).

grahovc ::

A je kdo že naročal iz geekbuying? Sedaj je tam dobra cena za xiaomi..
Je kaksna razlika če se naroči iz skladišča v HK ali chine?

Carine predvidevam da niste plačali kdor je naročil iz kitajske?

JA23 ::

Jaz še nisem naročal iz geekbuying.
Carine nisem plačal.

Drmr ::

grahovc je izjavil:

A je kdo že naročal iz geekbuying? Sedaj je tam dobra cena za xiaomi..
Je kaksna razlika če se naroči iz skladišča v HK ali chine?

Carine predvidevam da niste plačali kdor je naročil iz kitajske?


Ugodna cena je ze mogoce, problem je da mi je pokazalo da je postnina cca. 50EUR, potem pa ni vec tako ugodno.

mat xxl ::

billy je izjavil:

Zanimivo, da mu je gumo požrlo, si ne predstavljam zakaj oz kako sploh. Sem imel roombo serije 6, stara več kot 4 leta, pa ko sem dobil novega 886 in primerjal kolesa z serijo 6, nisem opazil razlike. Pa je guma vsekakor debela nekaj mm. Ali pa je odvisno od podlage, s tem da tu je mešanica tepiha, parketa in ploščic. Mogoče če bi sesal kakšen beton?


Ni to problem, sam jih malo za hoby rihtam, ko imam voljo, verjetno ima zelo ostre in relativno visoke pragove + veliko kilometrov, ker to se nikoli ne zgodi v nekaj letih, gre za več časa......

Apple ::

"Reklama" iz Računalniških novic: link
LP, Apple

Andy9 ::

Spet "prijazne" slovenske cene pri naših trgovcih...

decoddeki ::

20.12.2017 naročil Xiaomi Vacuum (prva generacija), prejel pošiljko v petek 12.1.2018. Brez dodatnih stroškov -> PriorityLine EU.

Zaenkrat brez pripomb :)

krop ::

Naročil 9.11 še skoz čakam :(

billy ::

Andy9 je izjavil:

Spet "prijazne" slovenske cene pri naših trgovcih...


Cena na MV je 570, za koliko si jo "sam uvoziš"?

Tomson ::

Zadnja dobra cena je bila 375€, to je 200€ ali 55% razlike ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

375 je z davkom, carino, etc, ali čista nabavna cena iz kitajske?

tomy5 ::

krop je izjavil:

Naročil 9.11 še skoz čakam :(


Kje si pa naročil ?
««
15 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356419 (3853) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48363960 (37886) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143617 (63299) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764292 (23940) mat xxl

Več podobnih tem