» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
14 / 90
»»

borisk ::

mat xxl je izjavil:



Xiaomi je žal le slaba kopija 12 let starih modelov Roombe in to primerjati z novejšimi Roombami je smešno, razen, da ima malo močnejši motor za sesanje, mu marsikaj drugega zmanjka, vse povedo tudi prodajne številke enih in drugih.


romba je bouncig ball v primerjavi z xiomijem, ki ima vsaj mapiranje in nek algoritem, rombin to ni.

mat xxl ::

Tomson je izjavil:

Nakladam? Potem je pač na svetu res en kup ljudi, ki nakladajo in poneverjajo videoposnetke za omenjen model Roombe in težave s tepihi: klik, klik, klik ...



Prilepil si prva 2 linka z Shagy tepihi, na katerih skoraj nobeden robot ne dela, zelo visok floor, pokaži Xiaomija, akko opravi z takim tepihom, ta tretji primer pa je problem črnega tepiha, s katerim ima samo od trenutnih 600 ka težave in ti si seveda našel link z 5oo ko, ki seveda ni več v prodaji, novejši modeli od 700 na teh črnih tepihih z vzorci nimajo več težav, saj imajo zadaj 2 dodatna senzorja ravno za to.....

Je pa res, da če iščeš dlako v jajcu in iščeš kje ima roomba težave, nato pa predstaviš, kje vse jih xiaomi nima bo mnenje, da je slednji ja boljši....

Predlagam res, da prideš do mene, pa ti pokažem tvojega Xiaomija, kako gre na ogledalo, kako na zaveso, ki se da odmakniti, kako na visoko odbojno kuhinjsko krom podnožje, potem pa še kako se rešuje, ko se zaplete v cev za zalivanje , pa vse to probamo še z Roombami pa ....???

Res pa je lažiranje testov dokaj enostavno, sam, ki vem, kaj približno kateri obvlada jih lahko lažiram v eno ali drugo stran..... no tisti ki ima Xiaomija, ni slab ima pa velike pomanjklivosti posebej na kakih volnenih tepihih, kjer se skrije napram pometaču Roombi..... serij 500 - 700....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Alessio983 ::

Js sem uglavnem naročil xiomija. Za to ceno s tako specifikacijo ga ni irobota. Vsi so vsaj 1.5 do 2 x dražji ...

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@mat_xxl

Ne vem zakaj vedno kompliciraš zadeve, ko pa sem sam, nekaj postov nazaj zapisal, da se Roomba brez klasične krtačke na tepihih obnese bolje kot Xiaomi. Omenil pa sem model 866, za katerega sem zasledil težavo s tepihi. Obrazloži situacijo, zakaj temu ni tako, jo argumentiraj in pokaži drugače in gremo naprej. Smo na forumu, delimo izkušnje, znanje, posredujemo informacije na spletu itd. da olajšamo soforumašem izbiro in jim predstavimo opcije, prednosti, slabosti. Pač so področja kjer je Roomba boljša in so področja kjer je Xiaomi boljši, oba sta pa super sesalnika. Ampak Xiaomija dobiš za 250€, primerljive Roombe pa za ta denar pač ne dobiš. A je to tako težko sprejet? :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Glasmaher ::

Berem to temo ker sem ravno pred nakupom novoletnega darila za ženo in moram priznati, da sem se na osnovi postov odločil za Xiaomija. Pa naj še kdo reče da forum ni koristna zadeva...............

gansta ::

jaz mam 980-ko, moj prvi robotski sesalec pa nekak nisem najbolj zadovoljen, predvsem me moti da pri taksnem denarju ne morem nastavit robot za cel mesec naprej (urnik), Npr. grem na dopust za teden dni pa moram prek telefona ali tablice za tiste dni izklapljat dneve ko nocem da sesa (in to v stanovanju). Hkrati ne razumem njegove logike ko sesa in pride v posamezne sobe in opravi npr. polovico, nato pa se obrne in gre v drugo in potem spet nazaj in podobno. 2x se mi je ze zgodilo da ni nasel svoje postaje nazaj (bil je cca 2metra stran-polne baterije...; SW zadnji). Ne vem pricakoval sem vec od paradnega konja irobootov. Kar se tice pa samega sesanja je kvaliteta OK, morda se mi zdi da se malenkost vseeno prevec zaletava v predmete, glede na to da ima v ta namen (predvidevanje predmetov) se na vrhu kamero.

Kar se pa tice glede mobilne aplikacije je pa tu ena zalost, narejen layout ne mores obrniti po zelji ker se po spustu tipke takoj obrne nazaj; ne morem mu npr preko mobitela nastaviti virtualno stena (brez dodatnih fizicnih virtualnih sten) itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

dc10 ::

... ja očitno je prodaja Roombe zelo padla, kako se @mat_xxl razburja...:D Eni pač nismo pripravljeni plačati VELIKO VEČ za enako ali slabšo zadevo, tako pač je, kdor pa želi pa pač kupi dražjo zadevo...

lp

billy ::

Nova roomba seveda ni vredna tega denarja, zato kupim vedno rabljeno. Trg jih je poln.

koli99 ::

Trenutno nimam se robota a pocasi razmisljam o njem.

Ali vsi kupujete Xiaomije na GearBest ali je tudi kaksen ze kupil na GeekBuying?

Je vredno razlike v ceni x2 za 2nd gen v primerjavi z 1st gen?

Zanimam me se, zakaj se prodaja toliko rabljenih? Mislim, ce bi ga imel bi zelel da dela dokler ne crkne. Ok, ce kupis novejsi model se nekako razumem, a da se ga navelicas? Oziroma kaj je razlog za prodajo?

drekodovce ::

predvidevam...

Iztrošena baterija, čiščenje krtače vsak dan, random sprehajanje in ropotanje po sobi dokler ni prazna baterija, treba pospravljati igrače, kable, stole itd... na začetku je stvar zanimiva, s časom pa se vsega skupaj naveličaš, primeš v roke metlo in v treh minutah pometeš prostor, namesto da se robot pol ure vozi sem in tja, če prej ne obstane zaradi zabasane krtače, iztrošene baterije ali pa se zaplete v kakšne kable :D

Tomson ::

Verjetno stvar navade in kakšen prostor je za čistit. Sam npr. 3x tedensko pošljem sesalnik naokoli (da stvari malo pospravim mi vzame nekaj minut), v 40minutah počisti 80m etažo. V nekaj mesecih odkar je pri hiši še nihče ni pometal ali sesal s klasičnim sesalnikom, tla pa so bolj čista. Če pa je nekdo še bolj "oldschool" pa mogoče res raje vzame metlo, ampak pri metli se velik del prahu le preloži ... Za baterijo pri robotskem sesalniku ne skrbiš, se sam polni, čiščenje krtačke vzame 1minuto, random sprehajanje po sobi pa je odvisno od modela do modela. Xiaomi ima najboljši algoritem in gre lepo organizirano in sistematično po prostoru, sicer pa tudi boljši sesalniki z random sprehajanjem učinkovito očistijo prostor.

@koli99

GeekBuying ima v osnovi tudi ugodno ceno, pozanimaj pa se, kako je z dodatnimi stroški, poštnina pa je precej zasoljena, najcenejša opcija npr. 51€ (DHL, kjer verjetno bodo dodatni stroški), njihov EUPriorityLine pa 57€ (če je tale enak kot na GB, bi znalo iti skozi brez dodatnih stroškov), a še vedno te pride Mi Robot ugodneje na GB, tudi HK skladišče s kodo: XMIVCHK za 231€ in 14€ PriorityLine poštnine, ali ta hip še bolj praktično iz EU skladišča s kodo: EU5XMVC za 246€ ter 6€ poštnine, kjer dobiš v 2-5 dnevih in si še vedno na boljšem.

Sam imam naročenega 2nd gen (prvi gre naprej staršem), da bo še za pomivanje tal poskrbljeno ;((, bo verjetno v naslednjih dnevih ali po praznikih pri meni, pa lahko konkretno primerjam 1st in 2nd gen modela pa sporočim ... Je pa še malo močnejši (2000Pa vs 1800Pa), gre 0.5cm višje preko preprek (2cm vs 1.5cm), aplikacija je menda res huda, pa mokro čiščenje tal ima dodatno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

koli99 ::

Hvala za odgovore!

Sam bom naročil robota v januarju ali februarju, odvisno kakšne bodo cene. Zaenkrat sem zagret za Xiaomija, za katero generacijo nisem se odlocen, ne vem ce upravici 2nd toliko visjo ceno. Upam na tvoj review Tomson (sem prebral za 2st gen). Ce je toliko boljsi, nabavim 2nd gen.

Ali imajo ti roboti moznost nastavitve tedenskega ciscenja? Npr vsak dan ob 8:00 uri zacni cistiti in koncaj najkasneje ob 16:00. Ali je mozen le rocen zagon (oz. vklop v aplikaciji)?

borisk ::

ja, urnik lahko nastaviš v aplikaciji.

mat xxl ::

dc10 je izjavil:

... ja očitno je prodaja Roombe zelo padla, kako se @mat_xxl razburja...:D Eni pač nismo pripravljeni plačati VELIKO VEČ za enako ali slabšo zadevo, tako pač je, kdor pa želi pa pač kupi dražjo zadevo...

lp



Motiš se, nimam nič ne z uvozom ne prodajo, jih imam pa v drobovje naštudirane v nulo.......

Glede Roomb in tepihov je pa tako, če ima nek tepih sorazmerno nizek floor ali tudi višji vendar se tepih ne ugreza preveč in je morda tepih še volnen, kjer se vse lepi nanj in tudi z ultra močnim sesalcem ga ne uspeš očistiti, gre pa z krtačo...., no takega bo najbolje očistila Roomba serij do vključno 700 se pravi katera koli do 700, če pa gre za malo višji floor pa ne za Shagy pa bo bolje naredila 800 in več serija.

Ko sem pisal kako Xiaomi kopira si tulepoglejte krtače prvih Roomb 500 serije , glejte ta veliko ščetinasto : https://www.ebay.com/itm/iROBOT-ROOMBA-...

Glede ostalega pa, vsak ve za sebe, sam trdim, da Roomba, ki nikakor ni sesalec, kar vas večina misli, pač pa le pometač, ki sesa samo, kar nasproti se vrteče krtače dvignejo v zrak največ naredi ravno z dvema nasproti se vrtečima krtačama, kar vaš čudež nima, ima pa res močnejši sesalec....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

FireSnake ::

Ima kdo tole?

Ali tole?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

ardom ::

Pa ga imam. Danes sem dobila Rombo 886. Trenutno se še polni, jutri pa upam, da bo že kaj postorila. Zraven sem dobila tudi svetilnik/zid. Predvsem svetilnik mi je pomemben ker imam velik osrednji prostor: dnevna soba, jeilnica in kuhinja, med njimi so samo široki prehodi oz jih sploh ni. Moje vprašanje vsem, ki obvladate svetilnike je kako naj ga postavim, da bo razdelil prostor, če pa ni nikjer manj kot 3 m prehoda.

mat xxl ::

Ja nastavite svetilnik na neko pametno mesto so nasveti na netu, pa žarek na maximum, se da regulirati. Sicer, če je kvadratura tega velikega prostora, manj, kot 60 m2 ga sam sploh ne bi delil, pač pa potem naprej, kjer gre v spalnice .....

Kaka baterija je bila zraven, keer originalne so sedaj dokaj tak tak z nizko kapaciteto, posebej če se Li ION.

Se pa na srečo dobi neoriginalne izredno kvalitetne tja do kapacitete 6300 mAh, kar navadno zadošča za 4 in več ur čiščenja.

billy ::

Žarek na svetilniki se ne regulira, samo kot zid, se.

Ardom, nariši tloris pa pripopaj sem. Mej v mislih tudi to, da je žarek okoli svetilnika tudi v krogu, premer cca pol metra, tako da tudi na tak način pridobiš nekaj za razmejevat, ampak ugibal bi da 3m moralo it skozi. Na maks je žarek namreč nekje 2.5 ali 2.7m dolg.

Mat_xxl moj 886 drži nekje 3 ure sesanja, sem super zadovoljen z baterijo, čeprav povsod oglašujejo da drži le 1h, ni mi jasno od kod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Dimnik ::

Dimnik je izjavil:

No moj xiaomi sesalec se je danes odpravil iz uk, upam, da pride do konc naslednjega tedna


Danes dobil od dpd sms, da bo popoldne dostavljen...jupiii

Alessio983 ::

Sma že 2 :)

meho7 ::

Kdaj sta to narocila? Eu warehouse?

Dimnik ::

12.11, china skladišče, iz eu dobiš v par dnevih

ardom ::

Hvala za pomoč glede svetilnika, sem rešila. Danes je prvič sesal in po 1,5 uri se je šele že polnit. To se mi ne zdi vredu, sicer je imel tudi poln košek. V celi hiši imam samo gladke površine in 1 manjši tepih (1x2m) in na tega se je napičil in izvlekel poln košek nitk in volne. Mislim, da bom ta tepih dala kar stran.
Zadovoljna s posesanim nisem, ker je po tleh še vedno polno prahu. Saj se je zelo trudil, mogoče je krivo to, da je na tepihu zabasal košek in potem ni uspel ostalega temeljito posesati. Upam, da bo naslednjič bolje.
Koliko časa pa traja polnjenje? Ja baterije sedaj ne bi menjala za močnejšo, moram vsaj to izrabiti.

Matej_K ::

Kvadratura stanovanja? Oz. sesanega?
... .. .

Alessio983 ::

Je že doma. Noro :) naročil 26 dobil danes

billy ::

ardom je izjavil:

Hvala za pomoč glede svetilnika, sem rešila. Danes je prvič sesal in po 1,5 uri se je šele že polnit. To se mi ne zdi vredu, sicer je imel tudi poln košek. V celi hiši imam samo gladke površine in 1 manjši tepih (1x2m) in na tega se je napičil in izvlekel poln košek nitk in volne. Mislim, da bom ta tepih dala kar stran.
Zadovoljna s posesanim nisem, ker je po tleh še vedno polno prahu. Saj se je zelo trudil, mogoče je krivo to, da je na tepihu zabasal košek in potem ni uspel ostalega temeljito posesati. Upam, da bo naslednjič bolje.
Koliko časa pa traja polnjenje? Ja baterije sedaj ne bi menjala za močnejšo, moram vsaj to izrabiti.


Za prvič je priporočeno, da se ga da kr takoj nazaj sesat, oz da se sesa večkrat, da potegne ven ves prah, potem pa bo 1x na dan dovolj.

marqo007 ::

Če kdo rabi, na Gearbest Mi robot 1. generacije s kodo XIAOMIVAC pride €225.66 s poštnino iz kitajskega warehousa.

Alessio983 ::

Moram reči prvi vtisi ter sesanje odlično. Aplikacija ter vse deluje brez problema. Čiščenje enostavno ...

Alessio983 ::

Pozdrav imam pa eno splošno vprašanje. Ko neha sesati, ni važno koliko procentov baterije ostane, se gre polnit nazaj ko konča. To glih ni fajn za baterijo ?

DavidPuddy ::

Eno vprašanje imam. Recimo:
a) nimaš robotskega sesalnika ampak sesaš samo ob sobotah z navadnim sesalcem
b) imaš robotski sesalnik, ki ti sesa vsak dan
c) imaš robotski sesalnik, ki ti sesa vsak dan in še pobriše tla zraven

A bo v b) primeru manj prahu tudi na policah in na vrh omar, ker je manj prahu na tleh in se ga manj dvigne? Bo v c) še manj prahu na tistih mestih?

Da bi se pa minimalno tam nabiral prah pa najbrš sploh ne moreš rešit samo s temi zadevami a ne?

billy ::

Težko, si doma kje ob kakšni cesti da je toliko prahu?

knesz ::

DavidPuddy je izjavil:

Eno vprašanje imam. Recimo:
a) nimaš robotskega sesalnika ampak sesaš samo ob sobotah z navadnim sesalcem
b) imaš robotski sesalnik, ki ti sesa vsak dan
c) imaš robotski sesalnik, ki ti sesa vsak dan in še pobriše tla zraven

A bo v b) primeru manj prahu tudi na policah in na vrh omar, ker je manj prahu na tleh in se ga manj dvigne? Bo v c) še manj prahu na tistih mestih?

Da bi se pa minimalno tam nabiral prah pa najbrš sploh ne moreš rešit samo s temi zadevami a ne?

a) precej prahu, b)precej manj prahu, c) isto kot b. Največji razlog za prah je kakšen velik kavč oblečen v tkanino, tepih, rože. Usnjen kavč zmanjša prah za cca. 80%.

billy ::

Pa tepihi, odprte omare s cotami...vseeno pa bližina prometne ceste ogromno vpliva

Uporabnix ::

Našel kdo kakšen najboljši deal za robotski sesalnik znotraj EU? Pogoji: stranski krtači, polnilna postaja, daljinec, timer, do 150EUR s poštnino.

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

V tem cenovnem rangu, modeli ki izpolnjujejo pogoje, bo najboljša opcija kakšen iLife. Imaš npr. model iLife V5 v EU skladišču za 134€ z vključeno poštnino in dostavo 2-5dni ali model iLife V7 s kodo: ILIFEV7EU za 126€, tudi v EU skladišču +6€ za dostavo 2-5dni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

To bi jaz skoraj kakšno rabljeno roombo raje vzel

kingsix ::

Zdaj gledam te sesalce...

Kako je kaj glede garancije teh ILife in XiaoMi sesalcev? Verjetno, če gre ti ostane le še kanta in nov sesalec?

Sicer pa iščem enega za 4 sobno stanovanje - 100 kvadratov in povsod le parket.

Je kdo pogledal kaj te:
https://www.amazon.de/dp/B06XDNF5ZV
https://www.amazon.de/dp/B0074EIU8Y/

..po reviews izgledajo dokaj ok.

Uporabnix ::

.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Uporabnix je izjavil:

Našel kdo kakšen najboljši deal za robotski sesalnik znotraj EU? Pogoji: stranski krtači, polnilna postaja, daljinec, timer, do 150EUR s poštnino.


Moja je domov privlekla Hoferjevega lih za ta denar. V primerjavi z Rombo serije 6 je isti klinac, s cem drugim pa nisem imel moznost primerjat. Zadeva dela in zdaj po 1 mescu se vse ok, sesa vsak dan, praznem ga na 3-4 dni, krtace vsako drugo praznenje, nimamo pa tepihov v bajti in kakih zivali. Verjetno je iLife boljsa opcija, ima pa Hoferjev garancijo, ki jo uveljavis v lokalni trgovini.
Rabljena Romba je tudi opcija, pod pogojem dqa ima se kaj garancije.

mat xxl ::

Ali, pa, da ti kak geek jo proda obnovljeno refubrished in še z garancijo + novo baterijo ;)

FireSnake ::

Tomson je izjavil:


XShuai T370 robotski sesalnik s kodo: EUGBNLSI48 iz 214€ na 133€ (EU skladišče)



Ima kdo tole zadevšno?
Cena je zelo dobra ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

drekodovce ::

sem dobil ilife v5 s poštnino za 96€ iz EU warehousa. Zaenkrat sem zelo zadovoljen.

Sem gledal tudi rabljene roombe, ampak imajo že novee na amazonu dokaj slabe reviewe + nikoli ne veš kaj je z njo narobe da se prodaja in pa za moj tip uporabe mora biti brez spodnje krtače, kar pa roombe nimajo.

Za moje pojme ima pa 2 minusa.

Prvi je to, da nima navigacije, drugi pa ta, da se mi po 20ih kvadratih sobe odbija 2 uri, dokler ni prazna baterija. Se ne da avtomatsko nastavit, da sesa 20 min in gre na postajo. Ampak za 96€ ni panike :) Pač ročno vklopim preden grem iz sobe in ročno izklopim preden pridem nazaj. Se pa da nastavit tudi na timer, ampak tega ne uporabljam :)

Uporabnix ::

drekodovce je izjavil:

sem dobil ilife v5 s poštnino za 96€ iz EU warehousa. Zaenkrat sem zelo zadovoljen.

Za moje pojme ima pa 2 minusa.

Prvi je to, da nima navigacije, drugi pa ta, da se mi po 20ih kvadratih sobe odbija 2 uri, dokler ni prazna baterija. Se ne da avtomatsko nastavit, da sesa 20 min in gre na postajo. Ampak za 96€ ni panike :) Pač ročno vklopim preden grem iz sobe in ročno izklopim preden pridem nazaj. Se pa da nastavit tudi na timer, ampak tega ne uporabljam :)

Pa ni tko, da malo predno se izprazni baterija, začne iskati postajo (katero lahko sicer če jo prostori zlo razgibani, išče tudi pol ure)? Al dejansko sesa do konca in se ustavi?

Uporabnix ::

FireSnake je izjavil:

Tomson je izjavil:


XShuai T370 robotski sesalnik s kodo: EUGBNLSI48 iz 214€ na 133€ (EU skladišče)


Ima kdo tole zadevšno?
Cena je zelo dobra ...


Kje najdete vse te kupone?

FireSnake ::

Na slo-tech jih ponavadi tala Tomson (upam, da sem prav napisal nick).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

ardom ::

Kakor sem vam omenila sem pred cca 1 tednom kupila rombo 886. Po prvem sesanju me sicer ni pretirano navdušila. Upoštevala sem billyev nasvet naj ga dam čimvečkrat sesat, da povleče ves prah in sedaj sem z vsakim sesanjem bolj zadovoljna. Super je! Samo počasen pa tudi, 6m2 kuhinje sesa 20 min......priporočam predvsem tistim, ki jih vsaka smetka in mucka na tleh moti, romba to sicer počasi a relativno lepo uredi, medtem, ko sitna gospodinja bere knjigo;):) Tudi čiščenje koška in valjev je hitro in zelo enostavno.

billy ::

Zato pa jo daš sesat, ko te ni doma, ali pa če imaš fetiš na gledanje robotov kako sesajo :)

Jaz sicer dam sesat enkrat tedensko, nisem tak fanatik da bi moral dnevno

Matej_K ::

Xiaomi gre dvakrat v tem času, ker ima v glavi da če prostor konča pod 10 minutami, gre še enkrat skozi. se pravi kuhinjo 6m2 sesa 14 minut.

Če ga dam z sosednjo sobo pa 12m2 posesa v 13 minutah
... .. .

flyko ::

A kdo ve za kak ugoden nakup Xiami 2nd generation? Oz. kaj drugega podobnega s funkcijo brisanja? Kako se na splošno odnese to brisanje, deluje ali samo paca umazanijo čez večjo površino :)?

sivistol ::

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...

mnenja ?
in pa poznate kake druge strani , ce bi bil bol poceni ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864
««
14 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356521 (3955) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364592 (38518) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144036 (63718) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764573 (24221) mat xxl

Več podobnih tem