» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
10 / 90
»»

Tomson ::

Pravkar dobil paketek, dostavil DPD, šlo vse lepo skozi brez dodatnih stroškov. Kmalu zaženem in dodobra stestiram zadevco, kolikor sem na hitro malo sprobal, popolnoma navdušen, bolj konkretno pa v cca. tednu dni, z obsežnim testom ...

PS: če komu prav pride, sem opazil kodo za Xiomi Mi Robot: 1111NLSI008 za 223€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

borisk ::

kdaj si ga naročil? sam sem ga 26 oktobra, pa še ni informacije o sledenju, je pa že kar nekaj dni poslan.

Matej_K ::

1 mesec vse skup traja...informacija o sledenju je le zadnji teden ko je že v UK. prej je ni.
... .. .

krop ::

@Tomson. Katero skladišče in poštnino izberem?

krop ::

krop je izjavil:

@Tomson. Katero skladišče in poštnino izberem?


Sm izbral čajna in eu express. Upam, da pride brez stroškov

Tomson ::

Jup, PriorityLine EU Express in HK skladišče za to znižano ceno... Do sedaj je vsem šlo skozi tako da ni za skrbet...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

daks ::

Koliko je Xiaomi visok brez tiste glave na vrhu?

Tomson ::

8 cm ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Če še komu prav pride. Danes na azijski črni petek Xiaomi Mi Robot s kodo: XIAOMIVAC za 214€ ... (mislim da je 12h omejena koda)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Dimnik ::

Evo kupil na GB s kodo in poštnino eu express 217,08eur, cca 8eur še dobim na topcasback, se pravi za 209eur, upam pa, da bo šlo skozi brez dodatnih stroškov

drekodovce ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Kdo ve kako se obnese? Če prav vidim, nima spodaj krtače ampak samo sesa. Meni osebno je to super, saj ga rabim samo za pobiranje dolge dlake. Se zna zgoditi, da ga grem iskat :)

mat xxl ::

Lepo ti piše 2 stranski in 1 spodnja krtača ..... torej vsaj preberi si ....

Jaz sem mnenja, da gre za igrače, je pa res, da imate 3 letno garancijo, ki je tu vredna naj več .....

kod ::

Meni zgleda da je to isto ket ilife a4, ki ga imam doma. Če je to ista reč je za ta denar čist ok nakup.

drekodovce ::

mat xxl je izjavil:

Lepo ti piše 2 stranski in 1 spodnja krtača ..... torej vsaj preberi si ....

Jaz sem mnenja, da gre za igrače, je pa res, da imate 3 letno garancijo, ki je tu vredna naj več .....


Ups gledal reviewe od prejšnjega modela, kateri ni imel krtač :D..

Ali kdo ve, ali dela brez osrednje krtače? :)

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

@kod, iLife A4 je bistveno močnejša zadeva, ima moč sesanja 1000Pa, tale Hoferjev pa 400Pa, kar ni prav dosti.

Če kdo išče res poceni robotski sesalnik naj bi bil eden izmed boljših poceni modelov, iLife V5, je zdaj npr. v akciji v EU skladišču za 94€ s kodo: ILIFEV5EU

Glede na teste (klik, klik) precej dobra zadevica, je pa jasno namenjen predvsem za trda tla, kot vsi cenejši sesalniki z manjšo močjo ... Tudi na Amazonu dobro ocenjen ...

So pa ti najcenejši modeli bolj namenjeni vzdrževanju čistih tal, kot pa čiščenju res umazanih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Go-ahead ::

Tomson je izjavil:

Če še komu prav pride. Danes na azijski črni petek Xiaomi Mi Robot s kodo: XIAOMIVAC za 214€ ... (mislim da je 12h omejena koda)



Ta je res tako dober , da se splača?
Sesalno moč ima res veliko!

Kaj pa carina, davek, garancija, servis?

billy ::

Jaz sem po tehtanju možnosti med Xiaomi in Roomba se odločil, da grem v nabavo rabljenega 886 ali 880 modela Roomba.

Predvsem zaradi gumijastih krtač zaradi katerih je vzdrževanje skoraj nično in pa zaradi svetilnika.

Tomson ::

@Go-ahead

Sam ga sedaj malo sprobavam pa sem zaenkrat zelo navdušen, sledi konec tedna obširen test z vsemi plusi in minusi, ampak zaenkrat še nisem našel dosti minusov. Tudi če pogledaš nekaj testov ga povsod precej hvalijo, saj je glede na ceno brez konkurence: klik, klik, klik, klik, tudi v primerjavo z nekajkrat dražjo Roombo 980 bi naj bil isti oz. boljši: klik, klik ...

Garancija je 1-leto, glede na prakso mnogih se lahko uveljavlja tudi preko slik/video posnetkov in če gre za neko očitno napako se tako tudi reši, v najslabšem primeru se pošlje nazaj v trgovino. Davek in carina, glede na moje izkušnje in nekaj kupcev iz slo-techa, če izbereš PriorityLineEU ni nobenih dodatnih stroškov, meni je dostavil DPD UK na dom in to je bilo to ...

Če koga mika, kolikor gledam je še aktivna koda: 1111NLSI008 iz tega skladišča za Xiaomi Robot za 223EUR ...

Kolikor je razbrati iz testov in primerjav je mogoče malo odvisno od vrste podlage in načina čiščenja, na kakšnem testu je Roomba nekoliko boljša, a če vzameš v okvir še ceno ... Pač odvisno kaj kdo išče in pričakuje in koliko je pripravljen zapravit.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

JA23 ::

Meni se zdi tale Xiomi super zadevca.
Resno razmišljam o nakupu in sem si celo šel ogleda link, ki ga je prilepil Tomson.
Me pa pri tem nekoliko skrbi naslednje:
1. Ali ima EU plug? Ali je kompatibilen z našimi vtikači? Ker sem opazil, da imaš za to posebno opcijo.
2. Na linku, s prejšnjega posta je možnost pošiljanja iz skladišča China, HK ali EU-13. Če izberem opcijo EU-13, potem ni možnosti dostave v Slovenijo. Če izberem opcijo China pa me skrbi, kako je s carino? Ali vseeno velja, da ni carine, ker se pošlje preko Priority Line?
3. Rok dobave je 35-40 delovnih dni. To v bistvu pomeni dva meseca. Se mi zdi kar veliko.
4. Kako je pa kaj s servisiranjem?
5. Tomson je omenil promocijsko kodo 1111NLSI008. Na linkih, ki jih je prilepil se omenja tudi XIAOMIVAC. Ali se mogoče ve, katera koda je boljša? Se ta popust obračuna na checkoutu? Ker sicer je cena znatno višja.

Vnaprej hvala za odgovore

Dimnik ::

Jaz sem ga kupil z kodo xiaomivac iz china skladišča končni znesek z prioritiline eu express 217eur, pei tej poštnini je zelo velika verjetnost brez dodatnih stroškov.

kody ::

Kako pa je z rezervnimi deli?
Iscem za mati...
Na moji roombi 650 sem ze brez problema zamenjal vse...krtacke so itak potrosnji material

Go-ahead ::

Tomson je izjavil:

@Go-ahead

Sam ga sedaj malo sprobavam pa sem zaenkrat zelo navdušen, sledi konec tedna obširen test z vsemi plusi in minusi, ampak zaenkrat še nisem našel dosti minusov. Tudi če pogledaš nekaj testov ga povsod precej hvalijo, saj je glede na ceno brez konkurence: klik, klik, klik, klik, tudi v primerjavo z nekajkrat dražjo Roombo 980 bi naj bil isti oz. boljši: klik, klik ...

Garancija je 1-leto, glede na prakso mnogih se lahko uveljavlja tudi preko slik/video posnetkov in če gre za neko očitno napako se tako tudi reši, v najslabšem primeru se pošlje nazaj v trgovino. Davek in carina, glede na moje izkušnje in nekaj kupcev iz slo-techa, če izbereš PriorityLineEU ni nobenih dodatnih stroškov, meni je dostavil DPD UK na dom in to je bilo to ...




Če koga mika, kolikor gledam je še aktivna koda: 1111NLSI008 iz tega skladišča za Xiaomi Robot za 223EUR ...

Kolikor je razbrati iz testov in primerjav je mogoče malo odvisno od vrste podlage in načina čiščenja, na kakšnem testu je Roomba nekoliko boljša, a če vzameš v okvir še ceno ... Pač odvisno kaj kdo išče in pričakuje in koliko je pripravljen zapravit.



Kako pa do rezervnih krtač in baterij?

Dimnik ::

Evo krtače...

Original packaging Xiaomi Robot Vacuum Cleaner 2 Spare Parts Kits [ Side Brushes x2pcs HEPA Filter x2pcs Roller brush x1pcs ]
http://s.aliexpress.com/uqEjyuuE
(from AliExpress Android)

Tomson ::

Potrošni material se seveda dobi, tudi preko Ebaya ali Gearbesta kjer je npr. cel komplet z magnetnim trakom za "virtual wall" npr ... Krtačka gledam je tudi v EU skladišču za 9€ z 0.5€ poštnine npr.

@JA23:
1. Ima kitajski vtič, uporabiš katerikoli adapter, sam imam enega za 1EUR in deluje normalno
2. Izbereš tisto opcijo katere koda je še aktivna da dobiš ceneje. Ne glede na skladišče izbereš PriorityLineEU. Do sedaj kolikor sem sledil še nihče preko PriorityLineEU ni imel dodatnih stroškov ...
3. Moj je prišel v slabem mesecu ...
4. Xiaomi ima precej visok quality control, ampak vse se lahko zgodi. V primeru večje napake se da uredit kar preko slik/videa, v najslabšem primeru se za reklamacijo pošlje nazaj, sicer pa se na svojo roko lahko poservisira tudi v sloveniji ...
5. Promocijske kode so časovno/kosovno omejene. Delujejo od 24h, tudi kakšen dan več, nekatere za 5kom, 10kom ... Izbereš tisto ki še deluje, so pa ponavadi vezane na sklaišče ...

Jasno, čas bo pokazal kako in kaj v praksi, ampak glede na vse odzive in teste, komentarje kupcev, pa sem sam res precej prebrskal je večina mnenj zelo pozitivnih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

JA23 ::

@Tomson

Najprej hvala za odgovore. Me pa zanima še naslednje
1. A te lahko prosim, da mi poveš kako točno naj bi izgledal ta adapter. Sam sem iskal EU to CN adapter, pa nisem našel nič. Idealno bi bilo, da mi pošlješ kar link za Gearbest, če tam obstaja. Če ne prosim preveč.
2 Kako je pa s temi promocijami. Nekateri prej so se hvalili da so dobili še cca. 10 % nižjo ceno. Je za pričakovati, kaj podobnega v prihodnosti.

Sicer sem se pa na podlagi vsega napisanega bolj ali manj že odločil, da si omislim XIOMI. Nekako sta bila v konkurenci še iLife A4 in iLife A5. Sta namreč še občutno cenejša, vendar mislim, da je XIOMI vreden višje cene.

Go-ahead ::

Sem ga že naročil, žal mi pa je da nisem hkrati vzel še rezervne krtače. Kje dobiš ta adapter ali lahko kar sam prevežem kable na navaden vtikač?

Tomson ::

1. Jih je precej na voljo, sam imam tudi enega UK-EU pa deluje tudi za ta China ... Izbira na Gearbest npr, od evra dalje ... katerikoli je ok.
2. Promocije pač sproti pridejo. A bo še kaj bolj ugodnega? Možno, verjetno, ni pa nujno, niti se ne ve kdaj ... Tista akcija je bila žez vikend za 214€, ampak je že potekla ...

Če lahko sam kable prevežeš? Ne vem, predvidevam da ja, glede na to da je vse isto, adapter samo pozicijo kontaktov spremeni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

borisk ::

kar se kabla tiče ni problem, bazna postaja ima dvo polno vtičnico IEC 320 C7, kot jo najdemo na class2 električnih napravah, kot so tranzistorji ali podobno. moj je na poti, ko pa po prišel pa bom namestil običajni šuko vtikač. Lahko pa ga tudi kupiš v lokalni elektro trgovini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

JA23 ::

Včeraj sem naročil XIOMI + adapter. Skupna cena cca 220€
Bomo vidli čez 2 meseca, kako se obnese.

@Thompson in ostali: hvala za pomoč.

zombies ::

Našel sem ugoden robotski sesalnik Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2 na https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-... za 330€ + poštnina. Ali je to res next gen zadeva ali je kakšen nateg? Na gearbest https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p... je 515€ pa imajo skoraj vedno najboljše cene.

krop ::

Piše, da je preorder. Drugače pa dobra cena :)

Dimnik ::

Dimnik je izjavil:

Evo kupil na GB s kodo in poštnino eu express 217,08eur, cca 8eur še dobim na topcasback, se pravi za 209eur, upam pa, da bo šlo skozi brez dodatnih stroškov


Moj je danes odposlan, dobil mail, je nekdo pisal, da bodo komaj decembra odposlali... Dobil pa sem še 12,79usd na topcashback nazaj

jopar ::

Ufff... Nestrpno pričakujem obsežnejši test. sedaj je začelo še mene srbet, da bi ga naročil. So kakšne nove kode za popuste? Se splača počakat, da pade verziji 2 cena. Ta model ima poleg sesanja še funkcijo "pomivanja".

borisk ::

mojega še ni na spregled, kmalu bo en mesec.

Matej_K ::

Jaz sem se kar za prvo verzijo odločil, druga z pomivanjem, pa z mislijo da mi kdaj sredi sesanja/pomivanja ko me ni doma, kje spusti vodo po mojem parketu ni bilo preveč všeč...
Vem da je notri malo vode, ampak ta oljan parket ki ga imam je občutljiv ko nevem kaj.
... .. .

MK99 ::

A pozna kdo ILIFE V5S Pro oz V7S Pro modele? Cenovno 100-150eur, tudi mokro ciscenje, po ogledu parih videov na youtube skoraj boljši od Xiaomi..

Tomson ::

@jopar: do konca tega vikenda bo zadeva spisana ;)

Trenutno ni kakšne kode za 1st generation, je pa za novo generacijo Xiaomi Smart Robot 2017 iz 470€ na 427€ s kodo: NXMVCMHK

Nova verzija je defenitivno boljša na nekaterih področjih, a ne za 50% kolikor je dražja, je pa pomivanje defenitivno dobrodošlo, je pa še vedno kljub 400€ napram kakšni Roombi pol Xiaomi cenejši in na kakšnem področju tudi boljši.

@MK99

Kolikor sem sam bral teste, pa sem kar precej raziskoval tile iLife modeli niso na nivoju Xiaomija, so pa defenitivno ob ugodni ceni, kje do 130€ zelo dobre opcije, od 150€ dalje pa se že splača malo dodat pa vzet Xiaomija, tisto pomivanje namreč ni iste kvalitete, kot če sam vzameš cunjo pa greš na kolena.

Bi rekel da okoli 100€ defenitivno super zadevca, sploh za trda tla, za kaj več mu malo zmanjka moči, kakšen iLife V5 za 94€ s kodo: ILIFEV5EU v EU skladišču, je npr. v tednu dni dostavljen ali pa še boljši model iLife V7 za 124€ s kodo: ILIFEV7EU, tudi iz EU skladišča ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Jebac18 ::

gledam malo tele sesalce vem,da je xiaomi top za tist denar.Ob dejstvu,da imamo doma psa in so so sem pa tja tudi dlake me zanima,če je kdo že slišal za tale sesalec zgleda dober za to ceno zanima me je to iz eu skladišča ??? mora biti zanesljiv.Doma imamo bralkota vendar raje kupim novega kot pa novo baterijo.

+ če ima pregrado ni pa nuja
https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-X...

Tomson ::

Glede na to, da ni nobenega pametnega testa na netu lahko samo poizkusiš in vidiš. Glede na Youtube posnetke sicer deluje precej plastično vse skupaj, ampak mogoče je ok. CN Warehouse pomeni skladišče v China.

Je pa na podobno noto očitno dobra opcija (glede na nekaj Amazon kupcev) npr. Alfawise X5, je tudi trenutno v akciji iz 205€ na 155€ v EU skladišču s kodo: AlFWX5
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Jebac18 ::

Kaj pa tale se ga lahko dobi brez da bi plačal DDV kaže da je samo v China warehouse... ?

https://m.gearbest.com/robot-vacuum/pp_...

Jebac18 ::

Oz Keri od ilife je najboljši ter da se ga dobit iz EU tomson ? Gledal sem v4s ...

Tomson ::

Od iLife bi osebno vzel jasno najboljšega, model: iLife A6 v EU skladišču s kodo: ILIFEA6EU iz 196€ na 168€ ... (je glede na kredibilne teste dober nakup). Pa še lep bundle je, zraven dobiš: two extra side brushes, batteries for remote and virtual wall, it also comes with an extra Bladeaway spiral blade...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

drekodovce ::

jaz sem nameraval v5, ampak sedaj je razlike med v5 in v5s pro 15€, tako da bom dodal še teh 15€ za brezkrtačni motor :)

Tomson ::

Za iLife V5s Pro je najboljša tale osnovna EU opcija skladišča za 116€, ostala, tudi China skladišča so dražja ...

Je pa tale njihov top model iLife A6 s kodo: ILIFEA6EU trenutno res precej znižan, je za razmislit kaj se rabi in če je vredno dodat ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Jebac18 ::

Super hvala za informacije oz za kode za popust ga bo treba naročit hitro predno potečejo kode :) vzel bom a6 pa poročam ko dobim kako in kaj...

drekodovce ::

Ilife v5s pro je razprodan v EU skladišču na Gearbest, zato sem naročil v5

Cena 85€ + 11€ poštnine = Skupno 96,5€

Koda za popust: BKFDV5

Mislim, da je kar ugoden deal. Sedaj pa še samo mimo carine in je zmaga :D

Tomson ::

Danes tekom dneva bo iLife A6 še dodatno znižan na 163€ s kodo: NLBF112439 in pa Xiaomi Robot 2017 2nd s kodo: BKFDXM za 395€ ...

Pa tale izgleda zelo zanimiv glede na res dobro ceno, Isiwei i3 s kodo: BDJSWFX za 68€, ima pa 800Pa sesalne moči, tako da sploh ni švoh zadeva za to ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

Danes dobil Xiaomi robot prva verzija, naročen preko aliexpress (iz nemškega skladišča), naročil 11.11.2017, 5 dni je trajalo, da so naročilo potrdili in poslali robota, potem pa predvidevam, ker ponavadi iz nemčije dobim stvari najkasneje v 5 dneh, da so ga expresno poslali v Nemčijo in od tam z DHL v SLO, v torek je bil oddan na DHL v Nemčiji, tako da je prišel v 4 dneh, brez dodatnih stroškov, cena je pa bila takrat 352 USD oz. 303,54 EUR preračunano po tečaju, po katerem sem plačal.
Lepo zapakiran, na škatli napis, da se naj ravna pazljivo, razpakiran, sproban in zaenkrat ODLIČNO :D, najbolj bo žena vesela.... Vzel sem v paketu še dva filtra+dve ščetki+valjček in zraven je bil še en pripomoček za čiščenje in EU adapter, ker je kitajski vtikač...
Ker že imam Xiaomi app, sem samo vklopil sesalec, ga preko appa poiskal preko wifi, namestil, posodbil firmware, ker ni bil zadnji, nastavil angleški glas namesto kitajskega in dela SUPER !!!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

meho7 ::

Ima kdo mogoce promo code za Xiaomi Mi robot pri GB? Trenutno je cena 255€

MK99 ::

ilife v5s pro, EU warehouse, 54eur (!!) + 11eur poštnine.
https://www.gearbest.com/robot-vacuum/p...
««
10 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356528 (3962) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364619 (38545) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144044 (63726) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764590 (24238) mat xxl

Več podobnih tem