» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
9 / 90
»»

flyby ::

BlaY0 je izjavil:

Samo ta Hoferbot nima vrtljivih krtač se mi zdi? Vsaj takrat ko sem jaz kupoval jih ni imel, poleg tega pa še ni splezal čez 2,5cm visok prag. Roombi to ni delalo težav...


moj ima dve vrtljivi krtači, na srečo imam stanovanje brez pragov ali visokih preprog, zato prileze do povsod.

BlaY0 ::

Aha potem je to relativno novo? Ker včasih je imel spodaj samo luknjo kamor je "vlekel" smeti...

šernk ::

BlaY0 je izjavil:

Aha potem je to relativno novo? Ker včasih je imel spodaj samo luknjo kamor je "vlekel" smeti...

+ dve stranski vrtljivi krtači. nima pa sredinskih kot roomba. vsaj tako je bilo še lani.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BlaY0 ::

Čaki mal... o čem zdaj govorimo???? O vrtljivih krtačah spodaj ali o vrtljivih metlicah na vogalih? Jaz govorim o valjastih krtačah, tiste metlice me ne zanimajo! Skratka ko sem jaz kupoval, Hoferbot ni imel krtač, samo tiste tri/štiri peresne metlice.

Tilen ::

Prva verzija hofer robota je imela valjaste krtače, potem naslednjih nekaj serij spet ne in sedaj očitno imajo spet takšnega s krtačo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

billy ::

m0LN4r je izjavil:

660 tole random sesanje je tko, vcasih uspe bit vsepovsod, vcasih pa se zgodi, da se zadrzuje 3/4 casa v 1-2 prostorih, ker v ostalih pa random siba mimo.



Če imaš možnost preizkusi 8xx model, glede na 6xx ima boljšo random "navigiranje" pa tudi krtače so veliko bolj prijazne do dlak/las. Mene je navdušila in menjam takoj ob priliki. Seveda nabavim rabljeno, ker za novo škoda dnarja, roba se ne kvari.

N0t0ri0us ::

A obstaja kakšen sesalec brez krtač. Rabim samo vakuum?

mat xxl ::

Niti ne, vsaj mislim, ker tehnično so to vsi večinoma pometači, vakum je samo zato, da kar krtače dvignejo posesa, tako, da samo z vakumom bo pre malo.......

Se pa da vsako Roombo tako predelati, če bi stestiral, samo krtače vzameš ven in poizkusiš.

Tomson ::

Sam sem si pred kratkim naročil tole zadevco - Xiaomi Mi Robot, glede na teste (klik, klik, klik, klik, klik), očitno zelo spodobna zadeva, sploh glede na ceno.

Poročam kako se obnese.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mat xxl ::

Kar me zelo zanima kako se igrače obnesejo... ;)

dc10 ::

@Tomson, tudi mene zanima kako bo delovalo, pa tudi glede vseh stroškov, ki jih boš imel s carino me zanima... ker po testih sodeč je res dober za ta denar.:D

lp

Tomson ::

No ja, glede na teste očitno ne gre za igračko, mat. Stroškov pa upam da nič, glede na dosedanje izkušnje, če se naroči prek Priority Line EU, gre kar veliko zadev skozi brez dodatnih stroškov ... Skratka, poročam kako in kaj, le trajalo bo še cca. 20 delovnih dni do dostave.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Furb ::

Zanima kaj bi lahko uporabil na steklenih vratih, da bi roombi preprecil zaletavanje? IR senzorji gredo cez steklo in se zaleti s polno hitrostjo.

DeeJay ::

A nisi dobil svetilnika/zavese zraven, s katerim lahko preprečiš cone.
drgač pa mogoče kako nalepko/trak v višini senzorja spodaj kjer se zaletava.

Furb ::

Sem dobil, vendar bi jih potreboval se nekaj, kar bi bil predrag nakup. Sedaj mi preostane le nadzorovanje in premikanje 'zidu'.

mat xxl ::

Kontaktiraj me na ZS imam nekaj novih svetilnikov na razpolago. Torej samo svetilnike (lighthouse) , samo zidov (wirtualwall) pa nimam.

Morda bi bila rešitev dati gumo po spodnjem delu odbijača - trak, kar so imele profesional serije sicer že serijsko.

Vens ::

Tomson kje si naročil?
Tudi meni se zdi super stvarca, skupaj z aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vens ()

Tomson ::

TUKAJ, trenutno je še v FlashSale, pa mislim da še celo tale promocijska koda za 233EUR deluje: NL-SI-MiRobot
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Okapi ::

Kakšna je pa razlika med navadno in nadgrajeno različico?

Tomson ::

Razen 2x višje cene? :) Upgraded version je letošnji, 2017 model, mislim da je prišel ven nekje konec avgusta, a je cena precej zasoljena, čez 500EUR ...

Kolikor sem gledal neke hude revolucije ni, DustBoxCapacity je šel iz 0.42l na 0.50l, Suction (PA) iz 1.800 na 2.000, baterija je ista, 300g je lažji, največja razlika prihaja s funkcijo Sweep and Mop, se pravi lahko čisti tudi z vodo, ne samo ne suho, ima predalček za vodo, do 45min čiščenja, naj bi bil še malo bolj pameten, ima več senzorjev, tri procesorje, itd.

Kolikor sem bral odzive kupcev normal modela, so vsi precej zadovoljni, pravzaprav vsi navdušeni, tako da ni razloga za nov model z 2x višjo ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Vens ::

Hvala ti, jutri naročim. Javi ko dobiš.

mat xxl ::

Kar kar, potem vas pa izzivam na en dvoboj z Roombami , da vidimo, kako se obnese v resnici, pa lahko štartamo z nekaj srednjega 600 ali 700 model v primerjavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tomson ::

Glede na to, da tovrstni dvoboji že obstajajo in je Xiaomi Mi Robot premagal Roombo 980 (ki je 4x dražja) v 4 od 6 praktičnih testov, pa še tista dva ki jih je izgubil, jih ni za veliko, je zaključek jasen! ;)

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

dejanslo ::

@Tomson, si dobil paket? :)
There`s More Than One Way To Do It

Tomson ::

Ne še, je na poti, bo pa zamuda, je vmes pošla zaloga, medtem pa sem se dogovoril za letošnjo novo verzijo, ki pravkar prihaja na trg, je dražji, ampak naj bi bil top. Bomo videli. Poročam. Upam da kmalu! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

@Tomson, si že kaj preizkusil sesalnik....:)

Tomson ::



Upam da kmalu ... ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

... aja, sem bil prepričan, da si ga že dobil.... me zelo zanima izkušnja, komplet nakup in delovanje...:D

V0RT3X ::

Torej gre to preko UK da ni carine?

Tomson ::

Bom poročal o celotnem postopku nakupa, stroški, kako se obnese v praksi, kje in kako točno potuje še ne vem, ker je to edini podatek, na koncu bo verjetno pot bolj jasna, izbral pa sem PriorityLine EU ... Očitno pa gre, ali pa izgleda preko UK, sicer pa glede na dosedanje izkušnje pričakujem da ne bo dodatnih stroškov ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

billy ::

Ta Xiaomi ima ščetinaste krtače ne? Ali guma, kot roomba?

dc10 ::

ima oboje, kot je videti na sliki tukaj...:D pa še zraven je pripomoček za odstranjevanje dlak...

Tomson ::

Tukaj je lepo razvidno iz videa ...

Če je kdo v procesu nakupa, trenutno je zunaj koda: NLSI102806 za 230€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

Pri roombi niso problem dlake, ampak dolgi lasje, pri ščetinastih ščetkah. Serija 800+ ta problem zelo lepo reši zaradi popolnoma gumijastih ščetk.

Dvomim, da to od Xiamota deluje enako dobro...ali pač?

Tomson ::

Glede na vse teste in primerjave ki sem si jih ogledal deluje odlično in popolnoma na enakem nivoju kot Roomba 980, ponekod se celo bolje odreže ...

Ps: pravkar dobil sporočilo DPDja da imajo zame paket, bom sicer lahko šele v ponedeljek verjetno prevzel ker nisem doma, a predvidevam da je to to. Poročam o prvih vtisih in čez dober teden dni obsežen test...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

billy ::

Mene zanimajo samo lasje, ker pri seriji 600 zgubljam živce, porabim namreč preveč časa za čiščenje krtač. Sem pa imel na testu tudi serijo 800 in je bila neprimerna razlika, kar se tiče las, oz odstranjevanje le-teh.

Po logiki bi mogoče xiamoto tudi bil kar OK, ker ima ščetke samo v treh vrstah in ne celoten "ščetkast", tako kot roomba serija 600. Ampak ne vem če upam tvegati...če kupim roombo vem da bom imel mir...je pa opazna razlika v ceni.

ti imaš izkušnje z roombami, ali bo to prvi robotski sesalec? imaš problem z dolgimi lasmi?
Kako pa je s servisom in garancijo?

Tomson ::

Bo prvi, imam pa nekaj kolegov ki imajo Roombe, tako da bom lahko primerjal. Hčerka in žena imata obe precej dolge in goste lase, tako da bo kar zalogaj za robotski sesalec ... DPD pravkar dostavil, ni bil sesalec, ta bo zgleda v začetku drugega tedna ...

Garancija je 1-leto, ima pa Xiaomi res precej visok "quality control" zadnje čase, tako da me ne skrbi. Glede uveljavljanja garancije pa gre velikokrat kar preko slik/videa, če je neka opazna napaka, pa se potem uredi dobropis, v najslabšem primeru pa se pošlje nazaj v trgovino ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

billy ::

Odlično, potem pa komaj čakam review, jaz sicer lase čistim nekje 1x na 2 tedna, če bi dnevno bi bilo seveda veliko manj dela. Sesa pa se tudi 1x tedensko.

mat xxl ::

Evo čakamo realne teste, bi bil že čas, da kaj pride tudi realno blizu Roombam, upam, da boste rezervne dele tudi kje dobili, ker sicer bo samo nekaj let v funkciji ..... je kdo preveril ceno rezervnih delov za 1 generacijo, ker pogosto se ravno tu zalomi, tak primer so Karcher, Electrolux, LG, Miele pa še kakšen , kjer so cene delov gromozanske, npr dobro bi bilo vedeti ceno kpl. krtačnega modula za Roombe 500-700 je 70 eur za primerjavo in to kpl. z vsemimi motorji, senzorji, krtačami .....

OK.d ::

Evo medtem ko čakate, drugi že testirajo;)

LPOK.d

billy ::

https://www.androidheadlines.com/2016/1...

Mene ni prepričal. Tudi roomba navigiranje mi je bolj všeč, ker gre večkrat čez prostor.

Pa najbolj bistveno, za mene osebno:
These rollers are completely made out of silicone too and have a design that's unique to iRobot's Roomba line. In practice this design loosens more debris and seems to pick up more dirt than other types of roller brushes, and on top of this require far less maintenance than a traditional brush would. Hair only gets caught in the outside section of the rollers, and this hair easily slides out once the brushes are removed.


Poleg tega pa ne vem, če bi preživel brez navideznih zidov, ki jih xiaomi ne podpira.

dc10 ::

... seveda podpira - tukaj:D

mat xxl ::

Se hecaš, pa ni to kosilinca, da bi trak pod zemljo speljali .

billy ::

Zadeva sicer niti ni tako "nora", ampak izvedba bi morala biti boljša. Mogoče bolj diskretni, tanjši in manjši. Recimo mene v dnevni zelo iritira ker ima stol nogice, kot stojalo za perilo in so preveč nizke, in gre robo čez. no..saj enak problem je pri stojalu za perilo. In tega nikak ne morem rešiti, edino da pač dam stol na mizo/stojalo za perilo pa odstranim iz prostora.

In če bi tukaj bilo nekaj takega, kot je trak, ki bi se nalepilo "na spodnjo stran" stola, da ne bi kvarilo izgled, bi bilo idealno.

Mogoče bodo pri Xiaomi vacuum v5.0 naredili kaj takega.

Matej_K ::

Jaz ga sedaj uporabljam že kakšna dva tedna (kupljen preko Gearbest-brez carine prišel)
Zaenkrat zadovoljen. Z lasmi začuda nevidim veliko težav..res da po vsakem tretjem čiščenju grem malo pogledat spodaj ščetine in do sedaj je bil 1x na robu las zavrten okoli krtače. S tistim pripomočkom na hitro prerežeš in pospraviš. Do sedaj trikrat posesal celotno stanovanje (80m2) in večkrat samo sobo po sobo. Tam kjer imam odprte prostore na tla vržem kakšen pouštr, dva in potem se sesalec tam ustavi in gre nazaj v tisti prostor. Tako da te virtual walle ne pogrešam. To nalepko pa valda nebi lepil po tleh.

Kuhinjske stole večinoma dvignem, ampak zna iti okoli barskih in pod njimi, ki so pa vedno na tleh.

Tudi tepih, cca 2cm, in zelo kosmat, ki je pod jedilno ga ne moti zelo. Včasih se čudno pelje gor dol, ampak na koncu posesa.
Aplikacija deluje super, lepo vidiš kje je že bil in kje še mora. Na koncu vse obdela.

Edino me moti v kuhinji, ko se spodnji elementi končajo, je še malo umaknjen prostor notri za noge. tam se nabere največ umazanije, in tam sesalec ne gre. ker je za 1 sm previsok, oziroma je kuhinja prenizka. To me najbolj moti. Tako da tam, potem s kakšno metlico pometem na sredino prostora (cca 20sekund)

Za kaj več vprašajte.
... .. .

billy ::

Nekaj mi sicer ni jasno, pri teh intelignetnih sesalcih, ki imajo "navigacijo".

Zakaj enostavno preko appa ne moreš nastaviti meje do katere sesa? Saj ko gre enkrat skozi prostor, mu ostane to v spominu, edino če bi resetnil?
Edino če pač to čakajo za prihodnje modele, da dajo ven kao uber funkcijo :)

krop ::

@MAtej K Katero pošiljanje si izral, da je prišlo brez carine?

Matej_K ::

krop je izjavil:

@MAtej K Katero pošiljanje si izral, da je prišlo brez carine?

To katero Tomson ves čas omenja...Priorityline EU. V 1 mescu je bil pri meni...3 tedne iz kitajske do UK, potem pa v 5dneh do mene.
... .. .

mat xxl ::

billy je izjavil:

Zadeva sicer niti ni tako "nora", ampak izvedba bi morala biti boljša. Mogoče bolj diskretni, tanjši in manjši. Recimo mene v dnevni zelo iritira ker ima stol nogice, kot stojalo za perilo in so preveč nizke, in gre robo čez. no..saj enak problem je pri stojalu za perilo. In tega nikak ne morem rešiti, edino da pač dam stol na mizo/stojalo za perilo pa odstranim iz prostora.

In če bi tukaj bilo nekaj takega, kot je trak, ki bi se nalepilo "na spodnjo stran" stola, da ne bi kvarilo izgled, bi bilo idealno.

Mogoče bodo pri Xiaomi vacuum v5.0 naredili kaj takega.


Z stoli, kjer imaš problem, je najboljša rešitev nakup novih, ki imajo samo navpične noge, za stojalo za perilo pa sam rešim tako, da imam košaro za perilo, ki če jo prazno obrneš na glavo, gre točno med noge nosilca za perilo in potem ni težav ...

billy ::

Res je ja, ampak kaj, ko je vmes tudi ženski in že sedaj sma imela več kot pol leta, da sva našla ustrezne stole :/

Sicer bi za stojalo mogoče bila rešitev tudi HALO IR senzor, tisti ki je kao za omejitev hrane za živali? Ve kdo kakšen "premer" tisto meče?
««
9 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356522 (3956) Gregor P

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48364617 (38543) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144042 (63724) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764588 (24236) mat xxl

Več podobnih tem