» »

Robotski sesalnik

Robotski sesalnik

Temo vidijo: vsi
««
70 / 90
»»

mat xxl ::

bajsibajsi je izjavil:

A ni tale model boljsi https://www.harveynorman.si/robotski-se... 384 eur kot Romba 965 za 379 eur?


Vsekakor boljši !

PikaPoka828 ::

Vm1999 je izjavil:

PikaPoka828 je izjavil:


Mogoče pogrešam možnost aplikacije za upravljanje z 2 telefoni, je komu uspelo?


Če uporabljaš Mi Home, ustvariš račun (account) in se na drugem telefonu preprosto vpišeš z istim računom in geslom.


Hvala za pomoč, sedaj uporablam roborock app, bom poizkusil Mi Home.

bajsibajsi ::

Za cca. 250 eur:
Xiaomi Viomi SE ali 360 S7?

YuriY ::

bajsibajsi je izjavil:

Za cca. 250 eur:
Xiaomi Viomi SE ali 360 S7?


To tudi mene zanima. Kakšna je kakovost, predvsem pa dobavljivost rezervnih delov za oba? Je morda bolje vzeti kakšno Roombo s tega vidika? Ima kdo izkušnje?

YuriY ::

Pa še dodatno vprašanje - kakšna je razlika med Viomi 2 PRO in Viomi SE recimo?

bajsibajsi ::

https://dostava.hofer.si/EASYHOME/Robot... 110 eur, kmalu preko Hofer dostave.

darkolord ::

Kakovost obeh je zelo dobra. Jaz sem naštudiral oba, vzel sem cenejšega - S7.

Prej sem imel 2 leti 360 S6 (ta bo šel na drugo lokacijo), ki se je izkazal kot odličen, hardversko nič slabši kot S7, le v aplikaciji ima slednji odklenjenih precej dodatnih funkcionalnosti.

Glede tistih sesalcev za ~110 eur - če si res omejen z denarjem, potem so OK, sicer pa je npr. sesalnik za 250 eur od njih boljši recimo 10x in ne 2x.

AaBoy ::

Če lahko kateri svetuje glede robotskih sesalnikov in katerega bi priporočali. Stanovanje je večinoma laminat, malo ploščic in en mali tepih (vse skup 60m2). Gledam sem malo sesalce in temo in se odločam med S5 Max, Viomi V3 ali Viomi SE (vsi trije imajo mokro čiščenje kar je edin pogoj). Predvsem zadnjega se da dobiti za 50€ ceneje kot S5 Max in 100€ ceneje kot V3. Zanimame me ali so ni res tolko boljši in se splača plačat malo več?

floyd1 ::

darkolord je izjavil:

Glede tistih sesalcev za ~110 eur - če si res omejen z denarjem, potem so OK, sicer pa je npr. sesalnik za 250 eur od njih boljši recimo 10x in ne 2x.

Kupit v 2020 sesalec brez lidarja in z naključnim sesanjem je no-go. Sesa 2x toliko časa in ne posesa čisto vsega. Raje še malo šparat, razlike je dobrih 100 eur.

darkolord ::

AdBoy: kakšne cene pa gledaš za te tri?

AaBoy ::

@darkoloar: Viomi SE za 290€, S5 Max 350€ in V3 za 400€.

mat xxl ::

floyd1 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Glede tistih sesalcev za ~110 eur - če si res omejen z denarjem, potem so OK, sicer pa je npr. sesalnik za 250 eur od njih boljši recimo 10x in ne 2x.

Kupit v 2020 sesalec brez lidarja in z naključnim sesanjem je no-go. Sesa 2x toliko časa in ne posesa čisto vsega. Raje še malo šparat, razlike je dobrih 100 eur.



Ni čisto tako, še 5 let nazaj teh lidarjev pa kamer ni bilo, pa konec koncev, kaj te briga če dvojno časa porabi, si itak takrat v službi.

Zanimivo, da sam Roomba fun... , poznam nekaj ljudi skromnih plačilno nesposobnih, ki so super zadovoljni z res pocenskimi Hofer / Lidel roboti, kar je pa najbolj plus pravijo, da imajo 3 leta garancije in načeloma, ker jih uporabljajo precej se v tem času pokvarijo in jim te dve verige zanimivo vrnejo ves denar, da kasneje kupijo kakega novejšega, jasno spet od diskontnih trgovcev.

Žal so bili kitajčki z navigacijami pa "brez" servisov kupljeni v tujini včasih res precej cenejši od Roomb, danes pa žal ni več tako, posebej, ko veš, da so večinoma pri kitajčkih iz tujine še utajeni vsi davki.

Tako, da prav je, da je opcij veliko..........

Napišem pa še en štos z Roombami, včasih pač ne morem, da ne bi, kake "nove" v okvari kupil ugodno od trgovcev na Ebayu, ker v DE in CH je npr. zaveza trgovca, da če nova naprava ne deluje jo morajo zamenjati stranki, nič stranke pošiljati na servis , garancijo..., in tako kupim I7 v okvari nedelujoč, "fur bastler" kot pravijo in ja mi je ležala v kleti že mesec dni, ker ni bilo časa. Včeraj jo pa le pogledam in takoj opazim nekaj čudnega, še predno sem jo zagnal, napišem na koncu kaj..., jo napolnim in ja totalna zmeda, ne ve kje je..., in ja dela par minut, odstranim zgornji pokrov, je sila enostavno in so pri proizvodnji, pozabili odstraniti zaščitno transportno folijo z notranje strani vrhnjega pokrova. Jasno jo odstranim in nov robot dela, kot pravljica.... Mi je šlo prav na smeh, za tako napako, sem mislil, da bom imel veselje to popravljati, kak dan, dva, pa je bila v par minutah popravljena. No ja sem bil zadovoljen. .. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

vrtn4r ::

?

bajsibajsi ::

mat xxl je izjavil:

Žal so bili kitajčki z navigacijami pa "brez" servisov kupljeni v tujini včasih res precej cenejši od Roomb, danes pa žal ni več tako, ...


Nasplosno se to cedalje bolj opazno kaže v celotni CN ponudbi. Pri marsikaterem nakupu, upostevajoc pluse in minuse, pridemo do zakljucka, ki ni nujen v prid nakupu s Kitajske.

Gregor P ::

Definitivno je takrat, ko smo kupovali tam, bilo, ker je bila razlika v ceni enormna. Danes je pač ponudba toliko bolj raznolika, da imaš izbiro tudi znotraj EU.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

todjo ::

AaBoy je izjavil:

@darkoloar: Viomi SE za 290€, S5 Max 350€ in V3 za 400€.

Kje pa gledaš S5 max za 350 in koliko traja dostava?
Hvala

robertko ::

todjo je izjavil:

AaBoy je izjavil:

@darkoloar: Viomi SE za 290€, S5 Max 350€ in V3 za 400€.

Kje pa gledaš S5 max za 350 in koliko traja dostava?
Hvala


Zdaj imaš belega S5 Max iz Češkega skladišča (Banggood)s poštnino za 338€ in kodo BgCZHRS5M

PINki ::

Baje je v hoferju za 420€

todjo ::

robertko je izjavil:

todjo je izjavil:

AaBoy je izjavil:

@darkoloar: Viomi SE za 290€, S5 Max 350€ in V3 za 400€.

Kje pa gledaš S5 max za 350 in koliko traja dostava?
Hvala


Zdaj imaš belega S5 Max iz Češkega skladišča (Banggood)s poštnino za 338€ in kodo BgCZHRS5M



Hvala za pomoč, sem ga naročil.

lp

darkolord ::

darkolord je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Da samo vprašam, kako obravnavate odtekanje podatkov pri teh sesalcih. Nisem bral cele teme, ne vem, če je o tem že bilo kaj govora. Xiaomi še posebj, ostali pa verjetno tudi, skozi aplikacijo odtujijo praktično vse iz telefona in vse iz prostora, kjer se nahajajo. Vse statistike čiščenja, lokacije, stike iz adresarja, tlorise bivališč in menda tudi foto stream, če ima mašina primerne senzorje. Našel sem zapis nekega uporabnika, ki pravi, da mu je sesalec v enem mesecu uploadal 12 GB podatkov, kar bi praktično lahko bil kar video njegove bajte. Šef ene od teh firm je javno oznanil, da tlorise bivališč prodajajo pohištvenim firmam, ki z analizo ugotovijo, če imate še prostor za kakšen kos pohištva in vam ga potem poskusijo uturiti. Jaz sem MI Home poskusil namestiti brez user accounta in z omejenim dostopom do telefona, pa ne gre. Hoče vse. Poskusil sem namestiti na Android emulator, pa tudi ne gre, v tem primeru brez obrazložitve noče narediti user accounta. Zaradi tega zaenkrat ne kupim sesalca, čeprav bi mi prijal in zaradi tega uporabljam Xiaomijev skiro M365 brez aplikacije. A imate tu kakšne rešitve ali to nobenega ne zanima?
Ja, mene to zelo zanima. Me veseli, da je šendko podobnega mnenja.

Sem ravno hotel enako kot ti napisati, pa nisem še našel časa, da bi se malo bolj obširno o tem razpisal.

Vsi ti pametni sesalci z appi pošiljajo vse podatke na Kitajsko. Problem je, ker app ne vleče prav nič iz sesalca ampak vse dobi od Kitajcev.

Mene to precej moti.

Xiaomije - vsaj prvo in drugo generacijo, možno pa ta tudi tretjo - so pohekali, tako da se da nanje naložiti drugi firmware oz. se ga da prelisičiti da podatke namesto na Kitajsko pošilja k tebi. En tak projekt je npr. Roborock Control Center. To je pomoje to, kar bi si želel.

Jaz imam pa 360 S6, ki je sicer glede vsega ostalega super, ni pa tako popularen kot Xiaomi/Roborock in očitno še nikogar, ki bi ga pohekal.

Sem se sam lotil tega, progress je naslednji:

Uspel sem decompilati firmware in ugotoviti, kam točno se povezuje. Poskušal sem z MITM (prestrezanje in spreminjanje prometa), vendar za pošiljanje podatkov od sebe uporablja HTTPS in ne sprejme samopodpisanih certifikatov. Prejemanje podatkov gre prek ne-enkriptirane povezave (vsebina je sicer enkriptirana), tako da bi se ga dalo prelisičiti za pošiljanje ukazov, a samo ta funkcionalnost ni prav hudo uporabna.

Sem ga odprl in se priklopil na UART konzolo, vendar hoče password za root.

V firmware sem našel shadow file za njihovo izgleda testno dev okolje in ga sedaj bruteforcam, čeprav je mala možnost, da bo kaj.

Če to ne uspe, bom poskusil prebrati flash chip in na njem spremeniti kaj, tako da bi lahko remotely prišel nanj. Od tu naprej nimam idej.
Samo za informacijo sporočam, da mi je po dolgem času uspelo v celoti pohekati 360 S6. Imam SSH dostop, našel sem šifrirne ključe, reverse engineeral sem praktično celoten protokol, ki ga uporablja za interno in eksterno komunikacijo. Lokalni server (namesto kitajcev) bi od tu bilo precej enostavno narediti.

Dalo bi se omogočiti tudi večino funkcionalnosti, ki jo imajo novejši modeli, ta pa (še) me.

360 S7 in S5 imata žal čisto drugi chipset, tako da se tega še nisem lotil. Predvidevam, da je protokol sicer enak, glede na to, da se ga upravlja iz istega appa.

Okapi ::

Imam S6, ne bi imel nič proti kakšni dodatni uporabnosti;)

feryz ::

floyd1 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Glede tistih sesalcev za ~110 eur - če si res omejen z denarjem, potem so OK, sicer pa je npr. sesalnik za 250 eur od njih boljši recimo 10x in ne 2x.

Kupit v 2020 sesalec brez lidarja in z naključnim sesanjem je no-go. Sesa 2x toliko časa in ne posesa čisto vsega. Raje še malo šparat, razlike je dobrih 100 eur.
Pravzaprav je razlike, za enako posesan prostor, par 100 procentov. Se pravi od, še vedno original rombe za 220 evrov (ima celo že wifi), pa vse do jurja.
Ko prideš iz službe, pa je efekt popolnoma enak. Je pometeno. In ne vidi se, ali je pometeno za dvesto evrov ali za jurja.

Okapi ::

To ni čisto res. Brez lidarja oziroma kartiranja prostora težko posesa celo stanovanje in najde nazaj do polnilne postaje. Oziroma sploh ne more.

Če delaš od doma, pa je tudi koristno, da je vse skupaj posesano čim prej. Pri meni recimo traja 55 minut, da posesa 3 sobe in hodnik. Slika je, ko je bil na polovici dela.



AFAIK z nobenim sesalnikom brez lidarja ne bi mogel doseči enakega učinka, tudi če bi mu dal na voljo 3x časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GupeM ::

Predvsem med kakšnimi nogami stolov, so tile z LIDARjem precej boljši, se mi zdi.

darkolord ::

Razlika je, da tile z "LIDARjem" vidijo, da je nekaj tam zadaj in se poskušajo prebiti do tja. Klasični se parkrat zaletijo v oviro in je zanje tam zid.

Vm1999 ::

Okapi je izjavil:


Če delaš od doma, pa je tudi koristno, da je vse skupaj posesano čim prej.


Točno to. Meni eno nadstropje konča v 40 min, drugo v 65 min. Medtem lahko v nadstropju v katerem ne sesa delam kaj drugega.

yonny ::

VIOMI V2PRO mi po nekaj minutah sesanja preneha delovati in ostane na mestu, kaj je vzrok???? mogoče kdo ve?

Krenforum ::

Restartaj ga. Verjetno kak softverski bug..

amacar ::

Oče je imel podobno "težavo", potem je ugotovil, da je problem v čisto polnem košku. :D

mat xxl ::

Pa se znajo tile z Lidarjem kitajčki, če naletijo na vas v enem od prostorov, le tega sami preskočiti in iti čistiti naprej in se kasneje sami vrniti in še ta preskočeni prostor očistiti, kar znaji boljše Roombe na kamero ?

Darkolord pišeš o komunikaciji, morda veš, kaj, kako je z Roombami ?

floyd1 ::

darkolord je izjavil:

Razlika je, da tile z "LIDARjem" vidijo, da je nekaj tam zadaj in se poskušajo prebiti do tja. Klasični se parkrat zaletijo v oviro in je zanje tam zid.

Točno tako. In precej testov na netu kaže na to, da "neumni" sesalci nikoli ne pometejo vsega. Navadno ostane kar precej nedotaknjenih con.

yonny je izjavil:

VIOMI V2PRO mi po nekaj minutah sesanja preneha delovati in ostane na mestu, kaj je vzrok???? mogoče kdo ve?

Očisti senzorje, nekajkrat stisni tudi onega za zaletavanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

floyd1 ::

mat xxl je izjavil:

Pa se znajo tile z Lidarjem kitajčki, če naletijo na vas v enem od prostorov, le tega sami preskočiti in iti čistiti naprej in se kasneje sami vrniti in še ta preskočeni prostor očistiti, kar znaji boljše Roombe na kamero ?

Enkrat sem mu zaprl vrata v prostor potem, ko je že naredil tam en krog ob stenah in ravno prišel ven. Takrat je potem še 2-3x "pretipal" cela vrata, če bi lahko spet prišel mimo. Ko pa gre enkrat v "naslednji kvadrant" se moj nazaj več ne vrača, vsaj opazil nisem. Ampak moj sesalec je res prvi xiaomi z lidarjem in zato že malo star.
Sicer pa, ko sesa, ga ne zafrkavam s hojo pred njim.

floyd1 ::

Še to, pred dvema dnevoma sem spet imel manjšo težavo z lidarjem, spet ni obrnil laserske glave in javil error 1. Sem ga malo zasukal z izvijačem in zaenkrat spet dela. Je kdo že kupil rezervni del (motorček) za lidar? Xiaomi mi robot, prva verzija, tisti brez brisanja.

Okapi ::

yonny je izjavil:

VIOMI V2PRO mi po nekaj minutah sesanja preneha delovati in ostane na mestu, kaj je vzrok???? mogoče kdo ve?
Mogoče je treba kakšen senzor očistiti? To bi sicer moral povedati sam robot, ampak mogoče je vseeno to vzrok.

floyd1 ::

Moj nič ne pove, samo malo naredi sprehod okrog polnilca in se nazaj priklopi na štrom. Ko spucaš senzorje pa... čist drug člouk ;)

Vm1999 ::

mat xxl je izjavil:

Pa se znajo tile z Lidarjem kitajčki, če naletijo na vas v enem od prostorov, le tega sami preskočiti in iti čistiti naprej in se kasneje sami vrniti in še ta preskočeni prostor očistiti, kar znaji boljše Roombe na kamero ?


Iz izkušenj z Roborock S5 lahko povem sledeče: v smislu, da robot naleti nate v prostoru in se posledično umakne v drug prostor, zato da ti ni v napoto, je odgovor ne.

Roborock v primeru kontakta s predmetom, ta predmet obriše v smeri urinega kazalca in potem nadaljuje po prostoru. To v praksi pomeni, da če se zaleti vate in ti stojiš pri miru toliko časa, da te obriše (sklene celoten krog), potem bo prostor pod tabo ostal neočiščen. Če pa se zgolj zaleti vate med hojo, oz. če mu nagajaš z nogo, potem se umika oviri in vijuga ter s tem prevozi tudi dele, kjer je ta ovira bila le za kratek čas.

Algoritem gibanja je dokaj enostaven, istočasno pa zelo učinkovit, saj robot prevozi površino točno enkrat (razen, če ga pošlješ večkrat posesat območje) in s tem delo opravi v najkrajšem možnem času.
Obenem pa lahko pred vsakim sesanjem premakneš pohištvo in ga ne bo zmotilo, ter bo posesal vse dostopne površine.
Ravno tako ga lahko prenašaš v poljubna (nova) nadstropja, kjer bo posesal v popolni temi vse talne površine v prvem poskusu, in istočasno ustvaril mapo nadstropja.

Prvotno je sesal po območjih (kvadratih) 3x3 m. Ko je končal enega je nadaljeval na naslednjega - ob vsakem sesanju.
Odkar podpira "Room cleaning" in lahko ustvariš prostore, robot najprej obhodi sobo po desnem robu, potem pa potuje v ravnih črtah od roba do roba sobe. S tem še malo privarčuje na času.
V primeru ovire na sredi sobe to oviro, kot že rečeno, oriše, nato nadaljuje naprej po sobi.

Mene pa zanima glede Roombe naslednje... Kolikor razumem ta potrebuje nekaj sesanj, da izboljša oz. prilagodi kreirano mapo. Kaj se zgodi v primeru izdelane mape, ko recimo premakneš pohištvo pred sesanjem, ali pa zapreš vrata kakšne sobe?
Ali pa če jo neseš v drugo nadstropje za eno sesanje?

Roborocka lahko vsako sesanje neseš v nov tloris, pritisneš gumb in bo posesal vse dostopne talne površine, časovno učinkovito. Seveda vkolikor ni problematičnih "no-go" območij, ki ohromijo bilokateri robotski sesalec, tako kitajca, kot Roombo.

Vm1999 ::



Ne delim zaradi naslova oz. trditve, da je Roborock boljši, ampak zato, ker v začetku videa dobro opiše obnašanje Roborocka.

mat xxl ::

Vm1999 je izjavil:



Mene pa zanima glede Roombe naslednje... Kolikor razumem ta potrebuje nekaj sesanj, da izboljša oz. prilagodi kreirano mapo. Kaj se zgodi v primeru izdelane mape, ko recimo premakneš pohištvo pred sesanjem, ali pa zapreš vrata kakšne sobe?
Ali pa če jo neseš v drugo nadstropje za eno sesanje?

Roborocka lahko vsako sesanje neseš v nov tloris, pritisneš gumb in bo posesal vse dostopne talne površine, časovno učinkovito. Seveda vkolikor ni problematičnih "no-go" območij, ki ohromijo bilokateri robotski sesalec, tako kitajca, kot Roombo.


Ta novejše Roombe I7 obvlada, 10 nadstropij, če mu, kasneje ko je že zmapiral, kaj malega spremeniš, kaka igrača na tleh , ga ne moti, če je pa sprememba večja, ali mu enkrat kasneje odpreš še en prostor, ki ga prej ni bilo, ti pač predlaga, če posodobi mapo z novimi podatki. V bistvu popolna mapa je noter, sedaj on vsakič na novo riše, kaj je očistil, če nekje pustim svoje čevlje, bo pač v prikazu pokazal, da tam ni očistil, lahko pa nasilno posodobim, mapo in bo v njej, da kao tam ni nič, vendar ko bom ta predmet umaknil bo spet v prikazu pokazal, da je tam čistil, eni modeli ti tudi jakost Wi-Fi signala izmerijo in prikažejo, po celem prostoru. Kako pa gre potem z nadstropji ali konfiguracijami, pa ne vem, vendar jo bom vzel na weekend enkrat pa poročam, bo mislila, da je v novem nadstropju. Jasno pa potem na mapi, ki jo sam naredi že on predlaga prostore in meje, vsak jih pa lahko preimenuje, postavi bolj detaljne meje med prostori, ali, kak velik prostor razdeli, in jasno tudi no go cone, ali pa cone, kjer želiš temeljitejše čiščenje, ali pa no go cone, npr okoli pasjih posod za hrano, da tam ne gre.

Vm1999 ::

In pa še youtube profil, ki primerja razne znamke s konkretnimi primerjalnimi testi:

Vm1999 ::

mat xxl je izjavil:


Ta novejše Roombe I7 obvlada, 10 nadstropij, če mu, kasneje ko je že zmapiral, kaj malega spremeniš, kaka igrača na tleh , ga ne moti, ...


No saj potem je večinoma enako, le glede delovanja v temi bi rekel, da je laserski senzor boljši... razen, če lahko ti potrdiš, da Roombe ob izdelani mapi delujejo v popolni temi?
To je zelo koristna lastnost.

Po drugi strani vidim uporabno vrednost v tem, da se te sesalec izogne in potem pride nazaj posesat, ko te ni več. Če te prav razumem Roomba zmore to? In je uporabno pri hišnih ljubljenčkih recimo?

Kripto mesi ::

Ne more potrditi, ker že na uradni strani piše, da potrebuje svetlobo. Tu pač laser zmaga.
https://homesupport.irobot.com/app/answ...
Ensure the house has adequate light for the robot to navigate.


Roomba se lahko gre to, da gre ob zaznanem človeku v drugo sobo, ker ima kamero (to imajo sicer tudi nekateri xiaomiji, v kombinaciji z laserjem, ampak ne vem če imajo kje v nastavitvah to opcijo). Zadeva mogoče niti ni tako slaba, je pa res, da ko imaš prostor razdeljen na sobe pač daš sesat vse sobe razen te v kateri se nahajaš, kasneje ko sobo zapustiš pa daš sesat samo preostalo sobo. Ta feature skoraj ne bi smel biti deal breaker, je pa fino, da lahko tu roomba ponudi nekaj več.

Se pa za 550EUR (minus cashback) dobijo že viomiji, ki se znajo sami izprazniti kot roomba i7.

Zgodovina sprememb…

yonny ::

Krenforum je izjavil:

Restartaj ga. Verjetno kak softverski bug..


zadeva spet deluje, samo resetiral sem ga s tipko domov (držal sem jo nekaj sekund)

dukedl ::

S5 max čez dva dni 337€ na AE
https://www.aliexpress.com/item/4000561...
lp dukedl

mat xxl ::

Vm1999 je izjavil:



Po drugi strani vidim uporabno vrednost v tem, da se te sesalec izogne in potem pride nazaj posesat, ko te ni več. Če te prav razumem Roomba zmore to? In je uporabno pri hišnih ljubljenčkih recimo?


Za hišne živali, da , če si zraven, sicer pozabi, ker prej ali slej se zgodi, kot kolegu, da se mucica pokaka, robot pa to detaljno zapolira v tla. Da ne omenim, da mucice rade urinirajo, po robotih, ker oni že tako malo smrdijo, po odpadu, kar mucice še nadgradijo.......

Tako, da previdno z uporabo ob živalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

jimmb0 ::

Pozdravljeni vsi skupaj.

Sem v obdobju nabave 1. robotskega sesalca in bi prav prišel kak nasvet.

Odločam se med viomi SE https://www.mishop.si/xiaomi-viomi-se-r... in Roborock s5 max https://www.mishop.si/xiaomi-mi-roboroc... če se splača plačati višjo ceno za Roborock s5 max ?) Namembnost je bolj lesene površine (parket) tu in tam preproga.

Ali predlagate kaj drugega ?



Hvala za odgovore !

LP

panda medo ::

pozdravljeni,

končno smo se odločili za novi sesalnik, brala sem da so vsi imeli super izkušnje s xiaomi sesalnikom
https://www.pametno.si/search.php?q=xia....

zanima me, če se res splača kupiti, ali je boljše da damo več denarja za roombo? Kateri model je za vas boljši? Velika hvala za odgovore.... lp

Motion ::

Roombe se boljše za tapihe. Drgač bo xiaomi ali kak drugi kitajc z lidarjem ravno tako dobro pometel.

AaBoy ::

Sam se kupil Viomi SE in sem kar zadovoljen z njim. Posesa super, tudi tla pomije brez problemov, če flek res ni čisto zasušen v površino. Pri tem modelu je posoda za voda malo manjša in pri 60m^2 še treba malo dotočiti (ob uporabi Y vzorca za čiščenja).

Izkušnje imam samo s starim iRobotom in morem rečti, da je to kot dan in noč. Sedaj kaj bi mi boljši model več ponudil ne vem, ker algoritmi so enaki pri vse novih Viomi modelih. Največji razliki sta verjetno samo sesalna moč (imaš več tepihov) in volumen posode za vodo (veliko stanovanje).

bajsibajsi ::

Je IROBOT ROOMBA 675 https://mtehnika.mercator.si/izdelek/18... ok za 200 eur?

Se vedno kupujem dva bota. :) Zase se nagibam na https://www.gearbest.com/vacuum-cleaner...

Motion ::

360 s7 za 300 usd je dobra cena. Jst mam dve s6 in delata že dve leti res super.
Glede rumbe pa nisem prepričan. Lani sem uzel na gearbest od alfawise robota z lidarjem za 180usd in dela ok razen pri mokrem ciščenju naj bi imel en bug sam še ni rabil za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()
««
70 / 90
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon kupuje iRobot

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
356606 (4040) Gregor P

Geekbuying nakupi in kuponi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11620364 (10849) bluefish

Ask Tomson (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
48365088 (39014) bluefish

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144415 (64097) perci

Več podobnih tem