» »

Ebay.nakup

Ebay.nakup

Dolenc1 ::

Lep pozdrav.upam da sem temo postavil v pravi kotiček.
Imam eno vprašanje.Naročil sem nek izdelek preko ebaya v vrednosti 700e.ponavadi plačujem preko paypala, a za omenjen izdelek nemški prodajalec ne uporablja PayPal.V glavnem po nakupu prodajalec a prosim Če mi pošlje v slovenijo.Vse se zmeniva, mi poda podatke o banki, in jaz mu nakažem denar.ker mi je podal napačne podatke ne dobi denarja, po 2 tednih prerekanj, in poizvedb bank, mi ponovno pošlje podatke, se pravi pravi iban ne samo kdo računa, in potem dobi denar.ampak po tistem se mi ne javlja več preko emaila.odprl sem dispute.Ima pa uporabnik 100% feedback.uporabnik je od leta 2003 poslovalnici ima 315.kaj lahko v primeru da ne dobim nič pravnega naredim
  • zaklenil: Tilen ()

St235 ::

lahko prijaviš goljufijo na policiji in vložiš civilno tožbo, samo za 700€ boš zoper tujca težko kaj dočakal.

Looooooka ::

Se kaksen izpis ebayu poslji...mogoce mu vsaj zatezijo(denarja ne krijejo v tem primeru).
Pa pod komentarji mu lahko vsak dan j.m. dokler ne zacne zgubljat strank.

Invictus ::

Najprej mu daj slabo oceno ...

Ti prodajalci so precej občutljivi na to.

V drugo pa samo PayPal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Invictus je izjavil:

Najprej mu daj slabo oceno ...

Ti prodajalci so precej občutljivi na to.

V drugo pa samo PayPal.


S tem si bo samo še bolj zaprl vrata da reši situacijo. Prodajalec si bo islil ok, 700€ pa je en neg. feedback pa že vreden. Če je imel goljufijo v planu ga to nebo ganilo. Dobi čim več podatkov, datume transakcij, račune, imena itd vseh vpletenih, shrani sprintaj.. Podaj uradno prijavo na ebay z vsemi podatki in dokazi.
Kasneje nesi vse skupaj na policijo in se zmenite kako pa kaj. To da je prodajalec v Nemčiji se mi ne zdi sploh nobena ovira, tudi 700€ je dovolj visok znesek, da se bo policiji dejansko dalo premaknit. Lahko jim mimogrede prneseš še kako škatlo piškotov, ker bo odvisno od njih kako se jim boš dopadel in koliko se bodo angažirali. Lahko bojo dali v predal, če se jim oš zdel ok dečko pa stvar lahko uredijo bp.
PS: piškoti so lahko Domačica.

Dolenc1 ::

Tole mi je odgovoril Ko sem zagrozil z tožbo.

Jetzt die Welle machen Kollege vorher nicht bezahlen ! Hab doch geschrieben das ich in Urlaub fahre !Wie lautet den die Versand Adresse ?genau geh mal zur Polizei kannst dich auch auf kopf Stellen wenn du eBay nicht verstehst ich kann ja nicht mein Urlaub verschieben wenn de zu doof zum überweisen bist im übrigen hatte ich auch kein Versand ins Ausland angeboten !

In potem še tole.ne znam si več razlagat kje je problem.


Hallo dolenc1,

Bla bla bla jetzt reicht es aber ! Ich war im
Urlaub das schrieb ich ihnen da die nicht in
Der Lage waren das Geld zu überwiesen
Und da ihr Horizont bei Ausland Überweisungen
Anscheint sehr beschrenkt ist . Ich werde somit
Dann mal abwarten was passiert und werde
Auf nix mehr reagieren !übrigens weitere emails landen im SPAM

kloko ::

A tole, kar si prilepil njegovega odgovora, si razumel kaj piše? Jaz imam občutek, da vidva ne razumeta najbolje eden drugega, ko si dopisujeta in zato težave.

L.p., Kloko

Dolenc1 ::

U bistvu zastopim do nekje, na koži mi bolj leži angleščina, ampak si mal tole nemščino prevajam.
Prodajalec je dobil denar, zato bi bi moral izdelek poslat, čist simpl.

slomakita ::

polizei.de -> betrug melden
ne boš verjel, kako hitro v nemčiji to poteka..
meni so v enem tednu rešili podobno zadevo za robo cca 250e vrednosti..

Dolenc1 ::

Mi potem svetuješ,da v nemčiji pri javim ?

Dolenc1 ::

Oziroma kaj je v tem primeru bolše da naredim.Kar se pa komunikativnosti tiče, se prodajalec noče pogovarjat v ANG.

kdo mogoče ve kako poteka približno postopek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dolenc1 ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBay - presenečenje v kuverti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7727068 (21670) Samson
»

Pomoc - nemšcina

Oddelek: Šola
6939 (848) SeMiNeSanja
»

nemščina

Oddelek: Šola
374374 (2730) klihk
»

Ebay - vračanje nedelujoče stvari

Oddelek: Pomoč in nasveti
273388 (2488) shadeX
»

eBay - prosim za pravni nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5210704 (8870) mn

Več podobnih tem