» »

HTC je predstavil One Max

1
2
»

LitralSM ::

Odgovor: Marketing.
Hvala, da ste spremljali moje poste do spektakularnega odkritja.

sirotka ::

LitralSM je izjavil:

In kaj ima starost veze z vsesplošno izobraženostjo?
Oh, praviš, da imaš tudi tablico. Zakaj ni tole napisano v množini. Na primer tudi tablice. Ali ne obstajajo tudi drugi proizvajalci tablic kot pa samo Samsung? In kako veš, da tega sam ne uporabljam?
Dovoli me, da te vprašam KOLIKO SI PA SPLOH STAR?

In pa zakaj tablice nad 7" nimajo priloženega pisala. Saj kot pravite, je to zelo uporabna zadeva.


Ne, nisem rekel, da jo imam, nauči se brat. Sej, a nisi vsesplošno izobražen, bi moral vedet, da obstajajo, vendar zaenkrat le Samsung vgrajuje wacomove digitizerje (nažalost ne poznam našega izraza) in stvar deluje precej bolje od recimo LGjeve rešitve, poleg tega ne potrebuješ baterij za delovanje pisala. Imaš pa nota z velikostjo 8 in 10.1". Potem imaš Toshibo z10t in Excite Write, Samsung Ativ, ...

LitralSM je izjavil:

Odgovor: Marketing.
Hvala, da ste spremljali moje poste do spektakularnega odkritja.


Torej je še boljši, ker te ne sili v nakupe pisala?

Še en edit: tudi tvoj ljubljeni HTC je probal s stylusom, pa ni šlo: http://www.wired.com/reviews/2011/06/ht...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Vidim, da nisi dojel kaj hočem povedat...

Uglavnem z stylusom vse delaš hitreje, lažje, natančneje. Uporabna zadeva!

Sploh ko ga polomiš, izgubiš, itd. Itak pa, lahko ti postane jasno kakšen fail je TouchWiz, da za normalno uporabo potrebuješ pisalo :D

M-XXXX je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Oprosti, da ne nasedam kot ostale ovčke. Ampak odslej bom tudi jaz slavil Stylus Altar.
Stylus :ava: :ava: :ava:

Boš rekel da ne? Uglavnem v vsakem primeru je veliko bolje imeti stylus kot ga ne imeti. Ne pride vedno prav, pride pa marsikdaj. In HTC ONE MAX ga nima, ker je v primerjavi z Note 3 še dodaten minus poleg vsega ostalega. Žal.

V vsakem primeru? V vsakem primeru je bolje imeti eno lahko izgubljivo komponento ki ti ali maha ob telefonu oz. v njem zaseda zelo dragocen plac (pač lopata od Galaxy Note ne šteje kot telefon)?

LitralSM je izjavil:

Glej, kurcal sem Note enico in dvojko, o trojki nisem pisal. Glej, tudi ne nasedam foram kot so: Stylus je the best kjerkoli ga uporabljam. Pri sajtih, namesto nutele, namesto WC papirja.
Verjamem, da je to pisalo kje uporabno, ni pa vsemogoče kot si to vi predstavljate.
Potemtakem me zanima tudi, zakaj ne-phablet mobilniki in tablice nimajo tega pisala priloženega? Mar ni to pisalo vsestransko uporabno? Zakaj ga potem ni? Ga uporabniki nočejo? Potem ga tudi pri Notu ne bi hoteli? Je predrag? Potem tudi zlatih mobilnikov ne bi delali? Zakaj ga potem ni poleg priloženega zraven vsakega mobilnika/tablice?

Ker tistih par sane proizvajalcev telefonov za prodajo dobrega telefona ne potrebuje kilometrskega spec sheeta.

GGGGG je izjavil:

Ker so večinoma narejene za gaming in media consumption. Tisti, ki tablico uporabljajo za ustvarjanje vsebin si pogosto kupijo zraven stylus. Zakaj ni priložen pa ne vem.

Ne, tisti, ki imajo touchscreen za ustvarjanje, ponavadi kupijo spodoben monitor z namenskim pisalom, ki ga postavijo na mizo. Kracanje po mobitelu pač ni neko resno ustvarjanje vsebin. Če ti je... Well... Neučinkovit si, sori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GGGGG ::

Ti učinkovitosti očitno še od daleč nisi videl :)

Letos sem pol zime preživel na toplem na plaži, drugo polovico pa na epic potovanju po drugem kontinentu in z notom 2 fural firmo, ki mi je to omogočila. Daj prosim razloži, kako bi bilo z namenskim pisalom in spodobnim monitorjem moje življenje boljše in lažje. Pa kako sem ovca, ker uporabljam stylus in touchwiz.

FlyingBee ::

dobro, izjeme so, resnične ali izmišljene

drugače pa marketinška fora

GGGGG ::

Marketinška fora za froce, ki na telefonu ne znajo drugega kot nabijati candy crush in FB. Veliko ljudi, ki kupi nota pa ga kupi z namenom in tudi uporablja vse njegove funkcije.

M-XXXX ::

Sploh ko ga polomiš, izgubiš, itd. Itak pa, lahko ti postane jasno kakšen fail je TouchWiz, da za normalno uporabo potrebuješ pisalo :D

Z drugimi besedami: če si tako štorast da ga izgubiš, oziroma tako reven da ga ne moreš ponovno kupit... Si na istem kot pri vseh ostalih na začetku. Res dobra logika. Če imaš pokvarjen ferari v garaži imaš tako hiter avto kot pokvarjen golf...

Ker tistih par sane proizvajalcev telefonov za prodajo dobrega telefona ne potrebuje kilometrskega spec sheeta.

Kako gre že HTC-ju kaj? Aja rekordne izgube, rekordni padci prihodkov. Kot kaže kar rabiš:D

PrimozR ::

GGGGG je izjavil:

Ti učinkovitosti očitno še od daleč nisi videl :)

Letos sem pol zime preživel na toplem na plaži, drugo polovico pa na epic potovanju po drugem kontinentu in z notom 2 fural firmo, ki mi je to omogočila. Daj prosim razloži, kako bi bilo z namenskim pisalom in spodobnim monitorjem moje življenje boljše in lažje. Pa kako sem ovca, ker uporabljam stylus in touchwiz.

Kako je furanje firme ustvarjanje vsebin?

M-XXXX je izjavil:

Sploh ko ga polomiš, izgubiš, itd. Itak pa, lahko ti postane jasno kakšen fail je TouchWiz, da za normalno uporabo potrebuješ pisalo :D

Z drugimi besedami: če si tako štorast da ga izgubiš, oziroma tako reven da ga ne moreš ponovno kupit... Si na istem kot pri vseh ostalih na začetku. Res dobra logika. Če imaš pokvarjen ferari v garaži imaš tako hiter avto kot pokvarjen golf...

Ker tistih par sane proizvajalcev telefonov za prodajo dobrega telefona ne potrebuje kilometrskega spec sheeta.

Kako gre že HTC-ju kaj? Aja rekordne izgube, rekordni padci prihodkov. Kot kaže kar rabiš:D

Ferrari ma še vedno neko vrednost. No, tut Golf, čeprav mi ni jasno zakaj.

Anywho, HTC je tudi en malček kriv dolgega spec sheeta. Še najbolj so-kriv, poleg Sasmunga, je pa tukaj LG. S Sane proizvajalci sem imel v mislih predvsem Motorolo in Google z Nexusi ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

GGGGG ::

Kako je furanje firme ustvarjanje vsebin?


Ne škodi, če prebereš celo temo.

Pri vseh stvareh, ki niso povsem osnovne funkcije telefona. Pri ustvarjanju vsebin je stylus zakon. Recimo, dobiš v review koncept nekega sajta. Odpreš sliko, s stylusom prečrtaš, obkrožiš, dopišeš, podčrtaš... in pošlješ nazaj. Dobiš tekst v editorial in narediš isto. Če je treba kaj dopisati ali dopolniti se s stylusom precej hitreje premikaš po besedilu. Na kavi se z nekom pogovarjaš o neki ideji, vzameš stylus in kar na telefon skiciraš, da imaš vse zadeve na enem mestu.


Če za takšno uporabo poznaš boljši način kot je stylus se pa priporočam.

sirotka ::

PrimozR je izjavil:


V vsakem primeru? V vsakem primeru je bolje imeti eno lahko izgubljivo komponento ki ti ali maha ob telefonu oz. v njem zaseda zelo dragocen plac (pač lopata od Galaxy Note ne šteje kot telefon)?


Ker tistih par sane proizvajalcev telefonov za prodajo dobrega telefona ne potrebuje kilometrskega spec sheeta.


Ne, tisti, ki imajo touchscreen za ustvarjanje, ponavadi kupijo spodoben monitor z namenskim pisalom, ki ga postavijo na mizo. Kracanje po mobitelu pač ni neko resno ustvarjanje vsebin. Če ti je... Well... Neučinkovit si, sori.


Po 2. letih uporabe, mi pisalo na 1ki stoji enako trdno v svoji luknji, kot ob nakupu. Zakaj km spec sheeta? Dodana komponenta ali 2, zaradi katere sem sploh kupil telefon, pa res ne doda km na list. Zakaj dragocen plac, glede na velikost ekrana, so imeli več kot dovolj prostora še za ta svinčnik. S tem, da je lopata, se pa očitno marsikdo ne strinja. Zakaj neučinkovit? Stvar je še vedno precej bolj prenosljiva od recimo kakšnega prenosnika, ga pa seveda ne nadomesti. 2x rdp mi deluje zadovoljivo za kaj naredit, tam je fajn met pisalo, ker je precej bolj natančno od debele konice prsta.

mrdaco ::

Ok... Tisti ki imamo Nota (1,2,3 ali 8, 10.1 ...) vemo zakaj ga imamo. Jaz si lastim Nota 1 in 10.1. Imam sinhronizacijo zapiskov, tako da je vsebina enaka na obeh. Zakaj ga uporabljam:
- na sestankih je zraven mene note 10.1, na hitro si napišeš alineje kaj moraš ta teden storit.
- na terenu je zopet telefon na delu, kjer pogledaš kaj si napisal na sestanku, h komu se moraš oglasit, kaj prinest...
- na hitro skiciraš v mojem primeru omrežje, kablažo, označbe, invnetarne itd...
- slikaš serijske, in pripišeš model in lokacijo...

V glavnem, tisti ki imamo Note vemo zakaj in vemo zakaj se je na trg lansiral phablet! Zato nam ni jasno zakaj HTC ni naredil pisala.
Je pa res da je postal Note 1 z 4.0 nadgradnjo počasnejši. Jebat ga... je le 2 leti star model a pri delu kjer si itak moraš vzet čas to ni bistveno pomembno.

CaqKa ::

note in spen pisalo je pač zelo dober priboljšek... in spet smo pri tisti debati ko eni ne vidijo pomena pisala.

ja ok ga pač ne vidite, ampak ne zdaj težit kak je to zanič.
samsung je z s-pen pripeljal wacome med navadnje ljudi in s tem dela na izbioljšanju te tehnologije. na youtubu so tudi posnetki kako folk ki riše, riše na svojem notu.
hočeš nočeš je trenutno pisanje s svinčnikom eden izmed človeku najbolj naravnih input metod. na prvem mestu je seveda prepoznava govora...
pisalo je od tistega kar smo včasih na windows dlančnikih uporabljali zelo napredovalo.

MrNighthawk ::

matejdro je izjavil:



Razlika je, da je pri One Max in Motoroli skener zadaj in moraš s prstom iskati, pri iPhonu pa je na home gumbu, kamor vedno stisneš z celim prstom.


Iskat? Mislim, da oseba s Parkinsonovo ne bi imela tega problema. Če se ne motim imaš več ali manj prste na zadnji strani telefona in ne na sprednji. Se pravi v teoriji lahko odkleneš telefon samo z eno roko. Nisem še probal tako, da žal tega ne morem potrdit.

skika je izjavil:

Applova resitev je (kot ponavadi) veliko veliko boljsa. Ta fingerprint scanner in Applova resitev sta svetlobna leta med sabo.


A si ti resen in trezen? Ne pretiravej kakšna svetlobna leta. In če konkretno pomisliš "rešitev" ni ravno od Appla...oni so pač kupili firmo, ki se s tem ukvarja.

Zato pa pravim, da je potrebno objektivno razmišljanje.

In če res konkretno razmisliš o t.i. "rešitvah" Applov fingerprint thingy so že razbil. In kaj to pomeni? Če ti bo nekdo res hotel vdret v telefon lahko to naredi na več načinov. Tudi brez tvoje prisotnosti. Nekdo, ki si to res želi in bo od tega nekaj imel. Nekdo, ki pa ni tako "zagret" je pa dovolj že zaklepanje s 4 mestno kodo ali pa patern lock. In ni važno v kater telefon se vdira ;)

In če smo čisto iskreni...senzor za prstni odtis na napravi, ki deluje na (prstni) dotik ;)

PrimozR ::

Večkrat se je že povedalo, komu je fingerprint reader namenjen. Pa Apple je kupil firmo, ki se je ukvarjala s tehnologjo, ne z njeno postavitvijo v iPhonov home button. Razlika. Pomembna je še implementacija, ki je glede na do sedaj videno pri Applu boljša.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC ONE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20745387 (26290) Cooper
»

HTC je predstavil Desire Eye, kamero RE, Zoe je na voljo javnosti

Oddelek: Novice / Android
198519 (6956) OK.d
»

Prihaja naslednik HTC One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8730478 (24277) hojnikb
»

HTC ONE Max ali Note 3

Oddelek: Mobilne tehnologije
71733 (1515) Meizu
»

Prihaja HTC One mini

Oddelek: Novice / Android
134287 (3179) gendale

Več podobnih tem