» »

Lastniki grafične powercolor 7870xt myst

Lastniki grafične powercolor 7870xt myst

Andrej14 ::

U glavnem temo sem odpru da se mal pogovorimo lastniki te grafične,kako mate nastavljeno,navito,kolk fps-ju dosegate ob raznih igrah,temperature,in še kaj se bo našlo,prosim use ki mislijo nekaj pisarit zraven in te kartice nimajo da se pač uzdržijo če lahko ok,....
U glavnem jz imam nastavljeno: Antisotropic filtering na 16x
Texture filtering na standard
Gpu clock na 1070mhz
Memory na 1500mhz
Power control na 10%
CPU overdrive na 4400mhz
Zaenkrat je vse stabilno,temperature se sukajo okrog 70 stopinj ko se igra,vse je na full hd,Moto GP 2013 60fps,Mafia2 61 fps ,Pay day2 135 fps,Far Cry3 175 fps ,... Uglavnem da se mal pomenimo če se da še kej spremenit,kartice drugač nism nč naviju edino kar sem u catalistu spreminju, tem engine controle centre,..Drugač sem s kartico zelo zadovoljen ,nekater pravijo da je glasna,jz ko igram itak letijo metki okrog mene in se dogaja na polno,tko da ne vem a nekateri dajo čisto potiho in igrajo al kaj,jz uživam da to lomi,nazadne ko sem sem se strelu se je še punca s šuh pasto namazala in puzala po stanovanju tuk so granate pa metki letel po lufti :D ,ok mal se je treba tut pošalit,skratka,dejmo se mal pogovorit in bomo skupi še kej več naredil iz kartice ,.... Lp.

Highlag ::

Nisi pa napisal na kakšni resoluciji to uporabljaš....
Never trust a computer you can't throw out a window

Janac ::

Glede temperature... 4 monitorji, Furmark vse na max, ambient 20°C, v loadu nikoli čez(tudi po igranju več ur) 45°C. Idle pa mam 27-33°C seveda 4 monitorji a ne.. Navita mi je šla vse tja do 1300Mhz, memory 1670Hz (?)... Pa še vse mam silent, razen pumpe:P

P.S malo pozno si se spomnil temo odpret...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Andrej14 ::

Resolucija je 1920x1080 toliko kot mi pač monitor dopušča,...use dam na high kolikor gre igrca,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej14 ()

Andrej14 ::

Ja pozno vem,pač nimam doug to grafično,od avgusta nekje ko sem tudi predstavil tukaj moj na novo narejen komp z naslovom Gaming comp,in sedaj malo gledam teme o tej grafični in nikjer nisem zasledil kakšno pametno temo,tko da upam da nas bo čim več da jih malo primerjamo da vidimo če je vse ok,cena za njo je bila 201 eur in mi ni žal,Janac takrat si mi ti svetoval naj jo uzamem da mi nebo žal in res je,edino malo me je skrbela od začetka temperatura ki se giblje okrog 70,vendar sem videl da je po parih urah igranje temp. nespremenjena,tako da z lahko drži to temp.ki po moje ni previsoka,res pa je da v compu špila 8 ventilatorjev in če gledam ostale temp. je grafična daleč spredaj,procesor je pri 100% obremenitvi okrog 45 ali celo manj to lahko pustim tudi 30 min je bo tako ostalo,..grem še malo navijat grafično ker vidim da se bo še dalo,..

Andrej14 ::

Kaj res ni nobenga ki bi še malo delil informacije,...

freesty ::

Jaz, ko sem imel 7950, je bila max temp 70°C, ko sem imel navit čip, ko je slo prek to, so se zaceli pojavljati artefakti. Nenavita pa je tak bla hladna.

Navijaj dokler ne opazis kaksnih anomalij v igrah. Temperaturo pa glej, da bo pod 80°C pa si good to go.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Klemen86 ::

Verjtno boš moral temo razširiti še (vsaj) na druge 7870 kartice, saj vsi verjetno nimajo grafične kartice istega proizvajalca.
Me pa zanima, koliko fps in pri kakšnih nastavitvah dobiš v Metro Last Light, da malo primerjam s svojo kartico.

Assass1n ::

Jaz imam sapphire 7870xt 1280/1500 custom bios dvignjena voltaža na 1.325v. Hlajena z vodo, temp na full load je slabih 70C.
Bo šlo preko 1300 core samo da si zrihtam ohišje da bom imel 2 radiatorja noter :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

70°C maš v loadu? A ni to malo preveč, glede na to da je vodno hlajena.

Assass1n ::

Ni preveč, glih prov :))
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Za vodno hlajen čip je mnogo preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Andrej14 ::

Ja men gre na 76 stopinj, mam pa še en ventilator tle na stranic in piha direkt na grafično,ja sej se igram jo navijam in ko use zmrzne pač mal vrnem ,tko da je po moje glih na meji,...sej če gre čez 80 ponavad sama preneha in zmrzne :D mam pa 8 ventilatorju notr u kišt,ne morš verjet kuk je to tiho ko nekater jamrajo,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej14 ()

Janac ::

Ventiltor raje obrni tako, da bo vroč zrak izpihoval iz notranjosti...

Andrej14 ::

Janac sem probu pa ni blo efekta,tko mi pa za 2 stopinji zmanjša na grafi,...izpihuje mi 20cm ventilator na vrhu compa,tko da me lepo greje :D

BorutK-73 ::

Na stranici kar imej da piha notri, zgoraj in zadaj pa ven. Seveda spredaj notri in spodaj če imaš.

Andrej14 ::

Antec nine hundred ima že sam 2x 120 spredaj 1x 200 na vrhu in en zadaj 120 ,dodal sem še tega na stranico,vendar ga bom menjal za tišjega,nameravam pa še kupiti kontroler ventilatorjev,mislim da bo kr uporabno, spodaj nima nič,aja 9 ventilatorju imam napajalnik nisem štel :D ,...

Andrej14 ::

Lahko tudi temo razširimo na druge grafične,da malo primerjamo temperature,fps-je,kuk se da določena grafa navit,katera igra ma vrhunsko grafiko itd,...dejmo mal glede tega napisat,sam prosim ne se kregat,...kater hladilnik bi recimo jz lahko za mojo uporabu da bi se temp. zmanjšala saj za 10 stopinj,ker 76-80 stopinj se mi malo smili,igram tudi po več ur,...škoda ko so Arctic Combat ukinl,sploh ne vem katera bi bla zdej podobna,Combat Arms ima grafiko da te srat prtisne :D

Andrej14 ::

Klemen86 je izjavil:

Verjtno boš moral temo razširiti še (vsaj) na druge 7870 kartice, saj vsi verjetno nimajo grafične kartice istega proizvajalca.
Me pa zanima, koliko fps in pri kakšnih nastavitvah dobiš v Metro Last Light, da malo primerjam s svojo kartico.

Glih danes sem jo začel igrat,in morm rečt vrhunska grafika,prou vidiš lepo ko voda teče po gas maski ,evo tkole bom reku,na resolucijo do kolkor gre imam od 28 fps in tja do 55 tut 70 sem jih vidu za kratek čas,je pa tko v igrci ko pač igram okol 40 do 52 fps,zdej ne vem a je to malo al velik,..grafika je itak top,...

Andrej14 ::

http://www.mlacom.si/arctic-accelero-xt... a tole paše na mojo grafično,lepo prosim nekoga za odgovor,..

BorutK-73 ::

Glede na njihovo compatibility listo bo pasalo.
http://www.arctic.ac/en/p/detail/index/...

psickolog ::

Ni vredno dajati 60+ eur za tak hladilnik. Kartica ti bo delovala tudi, če bo temperatura gpuja občasno dosegala 90+ stopinj.

Andrej14 ::

ni mi težko dat samo da bo tišje delovala,ker če dam ventilator na 33% je neslišen ampak se kr zagreje,strah me je da bi kej crkl čez čas,edin če ni panike,ne vem a jo ima kdo že dalj časa,fajn bi blo če bi mal povedu da me nebo strah,....

Janac ::

Kar lahko narediš je sledeče; Odstrani kovinsko ohišje kartice vključno z fanom, tako da ti ostanejo samo hladilna rebra, na katera namestiš 2x 140mm fan (NB,Noctua ipd.) Hladilo bo neprimerno boljše tudi od tega za 60EUR+.

Da o tišini ne zgubljam besed.

Ventilatorje lahko namestiš s gumicami ali plastičnimi vezicami:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Andrej14 ::

Noctua vent pride eden okol 20 eur,raj dam pol še 20 zraven in imam ornk pa še lepše bo,najberž bom res dal kr ta cooler za 60 eur in bo mir potem,če bi bil 100 nebi dal,za mugen 3 sem tut dal 55 eur z dvema ventilatorjema in mi ni žal,tko da po moje bom 1x raskiral,bom povedal kako se obnese obljubim ,...

Janac ::

Kuler za 60EUR je ogromna neumnost.

Kaj če bi pa za rabljenimi venti pogledal? Pa tisti venti na kulerjo za 60eur bodo še vedno slabši, veš.

Kakšna nemunost no, bi vzel raje 7970 s konkretnim hlajenjem, ne pa da boš zdaj na to jajco obešal overkill kuler.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Andrej14 ::

7870 XT je way better od 660 Ti, kr tole vzem, ne bo ti žal! A se spomneš Janac ko si mi tole napisu,ma nejki bom že rešu,na živce mi gre sam ko se ventilator sliši,use ostalo je super,..prodajat jo pa ne mislim ker bom preveč zgubu ,raj zrihtam kuler in jo mam 5 let ali še več,..

Janac ::

Sem ti povedal kako lahko za 15-20EUR zrihtaš kuler, da bo neslišen.

freesty ::

Tolko vec bi dal v zacetku pa bi imel sapphire 7870xt.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Andrej14 ::

Sej bom rešu,pač bo mal koštal ,ni panike,..To je moj prvi komp ki sem ga sam sestavu,nasledn bo že velik bolši hehehe

Andrej14 ::

Dejte še drugi mal povedat kake mate grafe ,kuk se vam grejejo,kake mate hladilnike,cene,fps,katere igre igrate,a ni nobenga ,...

mihibo5 ::

Evga GeForce GTX 760 (OC za 415 MHz)

Sergio4 ::

Na kolko si jo spravu?

mihibo5 ::

1136 MHz

Janac ::

mihibo5 je izjavil:

Evga GeForce GTX 760 (OC za 415 MHz)


kwa ma ta grafa tle veze? preber naslov...

mihibo5 ::

Janac je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Evga GeForce GTX 760 (OC za 415 MHz)


kwa ma ta grafa tle veze? preber naslov...



Andrej14 je izjavil:

Dejte še drugi mal povedat kake mate grafe ,kuk se vam grejejo,kake mate hladilnike,cene,fps,katere igre igrate,a ni nobenga ,...


LEARN TO READ

Sergio4 ::

mihibo5 je izjavil:

1136 MHz

Kolko pa je pol stock clock?? 720mhz??

mihibo5 ::

Tudi meni je to malo čudno. Mogoče je to pač maksimum. Base clock je sicer 980 MHz.

freesty ::

Ja zakaj pa si potem napisal "OC za 415 MHz"?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mihibo5 ::

Ker sem to šele sedaj opaizl. -.-

freesty ::

Ne razumem te sploh nic. Ti si graficno navijal. V programu si videl clock 980mhz, ki si ga povisal na 1136mhz. Od kod si dobil stevilko 415?

Firbec me samo matra.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mihibo5 ::

Zdaj razumeš :D



EDIT: To kar je sedaj 428 je bil ekspriment, da sem pogledal, če se clock še kaj spremeni.
EDIT2: Pa še ni nič OV, tako da je clock malo manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Andrej14 ::

Fps,kuk se greje,dejmo mal primerjat,še kako ceno lahko kdo doda,mogoče komu zlo prav pride če kej novga kopuje ,..

Ni nobenga več da bi še mal povedu,...škoda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej14 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tok/moč na utičnici PC (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27436263 (28336) Napajalc
»

AMD Radeon HD 7900 (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Strojna oprema
2487318735 (198688) rdecaluc
»

Pregrevanje grafične - rešitev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
282628 (2350) BorutK-73
»

Katero rabljeno (ali novo graficno)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8916709 (14998) Janac

Več podobnih tem