» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
50 / 50
»
»»

Assass1n ::

30€ boš pa že preživu, še zmeri je pocen karta. Sam zaklenjena voltaža, zakajj to delajo :8)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

theBill ::

freesty je izjavil:

Sem jo imel ze v kosarici, registriran, vse izpounjeno, hocem dat kaufen pa vidim, da so ceno spremenil na 260€. Ah kurc=\


Ta je še vedno za 230 €.
http://playit.de/sapphire-radeon-r9-280...

fireX88 ::

Sergio4 je izjavil:

zaklenjena voltaža ...


če ne navijaš je itaq vseeno!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Sergio4 ::

Zakaj pa nebi? To je free performance

Xserces ::

free? Poraba gre v nebo.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RC14 ::

Vseeno bi lahko dali vsaj možnost,da bi lahko malo spreminjal (povečal) voltažo. Potem pa se sam odločiš ali boš navijal ali ne, tk pa si obsojen na default voltažo.

Mene recimo to odvrne od nakupa in sigurno nisem edini.

Je pa res, da ima ta gigabyte 280X že default visoke clocke. 1000 (1100) / 1500

Asus R9 280X naj ne bi imela zaklenjene voltaže.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

fireX88 ::

matirx ne, dcII top pa mislim da ima tudi zaklenjeno zadevo
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

RC14 ::

Da bi imela zaklenjeno voltažo? stare 7970 naj bi imele, sam te 280X pa kolikor sem nekje zasledil, omogočajo dviganje voltaže. ne vem, nisem 100%
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Kenpachi ::

A se za pogovore o 280(x) lima v r9-290 temo, ali lahko kar tukaj? (no, glede na to, da je 280(x) == 7970(Ghz))

V glavnem: http://playit.de/gigabyte-radeon-r9-280...

255eur + 13eur poštnine = 268eur.

Tole se mi zdi kar fin price.
Zaraki Kenpachi.

freesty ::

Je bla v cetrtek 230€, sem jo ze imel v kosarici, ko pa sn hotel kupit, pa je cena narasla na 260:(
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Kenpachi ::

Hm, ma tvoj link zgoraj je za Dual-X...

Vseeno, I feel you. Jaz sem v dilemi počakat na november al čimprej kliknit... Jeba
Zaraki Kenpachi.

freesty ::

Ja mi je ful zal, da so podrazil, 30€ vec pa mi je ze mucno dat. Prvo sem gledal 7950 za 180€. 50€ za "novejso" serijo in mocnejso kartico bi pa mogoce ze dal:)

Link pa je na prejsni strani od geizhals:>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Machete ::

Ha. Ravno dobil nakazilo za xfx7950 poslano v popravilo oz. menjavo.
Ker je trgovina nima več na zalogi so mi vrnili celotno kupnino, kolikor je veljala nova.
Je bila 15 mesecev stara in še minal sem nekaj časa z njo.
Nobenega kompliciranja, razen potrdilo od prvotnega lastnika sem moral dobit (samo podpis, da jo je prodal meni), ker sem jo na ebayu kupil za 150€.. :)
Dobil sem 220€, kar se mi zdi kar OK, glede na to da se rabljene 280x za malo več prodajajo trenutno..

Gre pa za tole trgovino, če jo smem priporočat: http://www.alternate.de/html/index.html
Ker očitno odnos štima. Čeprav bi se marsikomu ne dalo ukvarjati z enim balkancem, ki je verjetno sjebal grafo z rudarjenjem in sploh ni prvi lastnik.. :)
Pa še škatlo in dodatke, ki pridejo notri mam frej, če jo kdo rabi.

FlyingBee ::

ja, bravo, ne pošiljajo v SLO

medenko ::

preko cheapandmore.com kupi.

Machete ::

Sori nisem videl. Pravi majster, da imajo v planu razširiti prodajo tudi na Slovenijo.
Skratka pri nas bi se verjetno gankal par mesecev, da bi ti ponudili menjavo za nek drug kos z štacune itd..

wooted ::

kateri aftermarket hladilnik priporočate za XFX 7970?
okol 80-83 stopinj imam pri 100% obremenjenosti, pa bi rad malo manj (tudi hrup je neznosen)

Machete ::

ja xfx je vroča zadeva

malo bom ugrabil temo:
En vent na xfx7970 black edition mi je mrknil. Torej na roko ga lahko obračam, ampak se ne vrti, če frcnem in spustim se ustavi takoj. Drugi se lepo odvrti brez trenja.
Kaj mi je narest? Malo sm razdrl, imam propelerček zunaj ampak zdaj pa nevem več kaj še lahko naredim. Ker tist krogec v katerega gre žica in na katerem je propeler nemorem dat narazen da vidim kaj se not dogaja al pa da bi malo z oljem zalil.
Samo izgleda kot da ga je nekaj stisnlo..
Rad bi odpr tale krogec, kjer je vidna bela nalepka. Je kašna finta?



Je pa enak problem kot v temle videu, oziroma malce milejši, ker se še zaganja, vendar ga ustavlja:


Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jest10 ::

Nalepko stran in kaplico olja na ležaj. Ponavadi pomaga

Machete ::

Spodnjo (belo) ali zgornjo fancy krom varjanto?

54j0 ::

Pod belo nalepko je tečaj, ki je mogoče prekrit z gumo. Gumo lahko odstraniš, ali pa si pomagaj z injekcijo in iglo (to je preprosteje in manj umazano). Kapljica je dovolj, da utišaš starejši motorček (in morda tudi kakšnega novega). Ne vem, če bo to dovolj pri "zaribanem" elektro motorju, ampak lahko poizkusiš. Opozoril bi te še, da ti lahko računalnik poleti, če je nanj obešenih dovolj propelerjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Machete ::

Hvala za opozorilo, se tega zavedam, zato je računalnik dobro sidran in okno odprto zgolj na kip.

Hja, tudi jaz se bojim da olje ne bo dovolj, ker gre preveč na trdo.
A ima XFX kakšno zastopništvo v Sloveniji? Google mi ni nič pomagal. Da bi kupol cooling sistem nov, ali pa ta propeler.
Ve kdo kako bi ga zamenjal z novim in kje bi ga dobil? Ebay nič pametnega ne vrže, kot deli ipd.. Ima kdo kak pameten sistem kake mrtve kartice, ki bi bil kompatibilen? :D

gddr85 ::

Ej kolkr je men jasno jo daš lahko samo pod rma in ti oni vent zamenjajo. Imam pa tud jst isti model kartice samo da je 787O tahiti in kolker sem bral oz. gledal naj bi se venti drgnili ob alu okvir in posledično ustavljali zaradi tega. Ne vem pa če je to res.

PrimozR ::

Lahko pogledaš na eBay za identično crknjeno kartico. Oz. nahekaš nekaj skupaj z navadnim ~80 mm ventom. Verjetno bo najboljša izbira RMA, če si šev garanciji in se ti da čakati na zamenjavo.

Machete ::

Mja mal se mi neda čakat na servis.
Sem najdu na ebay.uk idealko, en prodaja samo hladilnik z ventilatorji, ki jih je snel z nove kartice (verjetno je dal vodno ali kakšnega drugega), sam če ne bo težil da ne bo pošiljal izven UK.
Vidim pa da je neka serijska napaka, ker jih je kar nekaj ki prodajajo enako kartico z 'only one fan working'.
Sicer je pa že od začetka na trenutke malo bruzal ob očitno hladilnik ali nekaj, kot je že gddr85 napisal.
Nič upam da tako le zrihtam, čeprav še nisem hladilnika menjaval na grafični, ampak verjetno je poln vodičev na tubi :)
TNX

SuperVeloce ::

Kaj pa če rukneš dol tale okvir in montiraš ene 92mm ventilatorje?

Machete ::

Če bi znal bi. Te lahko prosim za kak link kateri bi šli gor?
Ker ta kovinski okvir okoli kartice verjetno ne opravlja kakšne posebne funkcije? Vežen je hladilni radiator in feni? (samo a ni to kovinsko ogišje skupaj z radiatorejm celota) -

Kako pa to potem priklopiš na kartico, da niso na matično vezani? A mi bi kdo proti plačilu to zrihtal? :) Tnx

gddr85 ::

A si ti to že dol vzel? Lahko ti tud jst pomagam, sam če potem ne bo kej delal ne prevzemam odgovornosti :D drugač pa vente isto prklopiš na kartico, al pa priklopiš na matično pa zraven dobiš ala pci ploščico s fan controlerjem.

XFX pravi da alu okvir dodatno odvaja toploto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Machete ::

Ne nisem še. :D
Kakor sem malo zdaj pobrskal ebay imam tri opcije. Od najcenejše do dražje:

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Xilence-Red-W...
2. http://www.ebay.co.uk/itm/XFX-Radeon-HD...
3. http://www.ebay.co.uk/itm/Gelid-Icy-Vis...

Če bi šel prvi ventek notri in če bi ga znal priklopit, da ga skupaj reguliram z delujočim preko porgrama za gpu potem bi bila to najcenejša zmaga.
Mislite da bi to šlo? Sicer pa moram točno premerit fi, ampak mislim da je ca 80..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

gddr85 ::

Jst bi izbral opcijo 2. (ti ostane še vent za rezervo) al pa vzameš vse skupi dol pa vzameš kakšen aftermarket hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Machete ::

Se strinjam, samo ko bo trjalo dva tedna še.. pa ni mi niti še odgovoril, če bi poslal v slo..
Aftermarket hladilnik pa je verjetno to kar je pod tretjo opcijo ane?

gddr85 ::

Ja samo poglej mal na internetu če bo ta Gelid pasal na 7970.

PrimozR ::

gddr85 je izjavil:

A si ti to že dol vzel? Lahko ti tud jst pomagam, sam če potem ne bo kej delal ne prevzemam odgovornosti :D drugač pa vente isto prklopiš na kartico, al pa priklopiš na matično pa zraven dobiš ala pci ploščico s fan controlerjem.

XFX pravi da alu okvir dodatno odvaja toploto.

Pri XFXu to pravijo marketingarji, ki imajo s strojništvom toliko veze, kot moka s sestavljanjem računalnika.

Verjetno bo najbolje ventilatorje priklopiti na matično, ker ima grafa profile narejene za določene ventilatorje pa precej verjetno nima standardnega 3-pin priklopa. Edino tečno zna biti, če bo piskala, da nimaš priklopljenih ventov (verjetno sicer ne bo, dokler bodo temperature OK) pa težko bo narediti avtomatsko prilagajanje hitrosti ventilatorjev glede na temperaturo GPU-ja. Grafične so s tega vidika postale kar kompleksen oz. precej zaprt sistem...

Vprašanje če ne bo najbolje kupiti kar en kompleten aftermarket hladilnik, ki ventilatorje že ima (seveda če se priključi direktno na grafo, čeprav spet ne verjamem da to sploh obstaja...)

EDIT: točno tak, ki se priključi na matično in ves čas deluje na full power, je tale Gelid. Če hočeš tišino, kupi nekaj boljšega aftermarket oz. XFX-ov hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

SuperVeloce ::

Jaz sem preko mimovrste nabavil takšnega, vendar ne vem če še imajo na voljo:
 4pin mini to standard

4pin mini to standard



Jaz imam samo en PWM izhod na grafiki, ti pa imaš verjetno dva, če pa ne si pa kupiš kakšno Y splitter verzijo.

Na moji grafiki je pač eden od ventilatorjev arctic cooling, ki ima to že zraven:
 AC štukanje

AC štukanje

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

PIPI: ja ampak on gleda najcenejšo rešitev, ne najdražjo. V tem primeru je po moje bolje da vzame tisti xfx celoten hladilnik z venti ki že paše gor in mu potem pač ostane še en vent za rezervo, če sklepam da se ga da nazaj zašravfat na okvir in priključit.

Sem imel en hladilnik od scythe par let nazaj in ni blo problema, sem imel fan cotroller in če sem kakšen špil igral sem se sklonil pod mizo in obrnil knof na full. Da bi mi pa na full skoz brnel pa ne bi prenašal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

PrimozR ::

Jah jaz sem napisal (za moje pojme) optimalni rešitvi. Potem je pa na njem, da se odloči, magari glede na ceno. Pa ravno to je, na roke lahko štelaš, itak. Ampak bistvo teh sistemov na grafičnih karticah je ravno v avtomatiki ;)

SuperVeloce a, najs. Sam kako pa potem deluje z drugimi venti, ki imajo drugačno karakteristiko napetost-obrati in požrejo več toka pa to?

Machete ::

Kratek začasni epilog: vzel sem sveder (mislim da trojko), primitivno prevrtal zgoraj v sredini in enem poglobljenem krogcu ob strani, spodaj na sredini. Res nisem delal kirurško, ker sem ga pač že odpisal. Do ležaja nisem prišel, videl sem pa kovinsko os vrtenja. Potem sem pa kar zalil z mazalnim oljem (verjetno še iz juge) skozi vse luknje, tudi po tistih tuljavicah, ki so notri 8-) malo obrisal in prišel je počasi k življenju.
Sedaj pa se že vrti kot nov.
Sem pa presenečen, ker se je res že z roko težko obrnil, da ga je to rešilo.
Bom pa vseeno proval dobit tisti rezervni hladilnik in vente, za vsak slučaj ;)
Hvala zaenkrat!

rdecaluc ::

Mast bo verjetno potegnila notri ves potencialni prah. Tako da redno čisti ipd. pa bo kul :D
Est modus in rebus. ,typos
««
50 / 50
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610803 (8914) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244851 (4201) Brias

Več podobnih tem