» »

Androdi: Brezplačni SMS-i preko wifija

Androdi: Brezplačni SMS-i preko wifija

laguna1 ::

Pozdravljeni

Ali obstaja oz. katere android aplikacijo uporabljate za brezplačno pošiljanje SMS/MMS na svojih telefonih?
Zanima me pošiljanje preko wifi omrežja in ali ste zadovoljni z aplikacijo.

Sem naročnik BOB paketa 4 centi, kjer je minuta pogovora, sms in prenos podatkov 4cente. Nadalje me zanima, ali bi se bolj splačalo "pošiljati" sms tudi z aplikacijo za wifi preko paketnega prenosa podatkov (ne wifi ampak npr. prek 3g omrežja) in ali ni mogoče tudi ceneje, da bi se pošiljala "sporočila" preko prenosa podatkov (ne wifija) preko facebooka ali messingera, kateri se "praviloma" uporabljata na domačem wifiju.
Torej ali ne bi bilo mogoče ceneje uporabljat npr. 3g omerežje oz. prenos podatko tudi za SMS-e.

LP

Cooper ::

Viber, Whatsapp in Skype so še največ uporabljeni programi neposrednega sporočanja. Prenos sporočil v teh programih in preko 3G omrežja, ne pobere veliko podatkov, zato je zelo verjetno cenejše od navadnega SMSa.

tumare ::

Če prejemnik ima kako aplikacijo kot whatsapp, fb, skype, se splača jih uporabiti. Nenazadnje je lahko mail najbolj univerzalen način pošiljanja (in najcenejši v mnogo primerih). Če pa pošiljaš prejemnikom brez pametnih telefonov, pošparaš še kaj če uporabiš fishtext.

laguna1 ::

Hvala za odgovore, verjetno je res da je najcenejše "dopisovanje" preko skype in podobnih zadev, tudi če nisi na wifiju, vendar vsi nimajo nameščenega tega programa oz. nimajo pametnih telefonov, ki to omogočajo.

Glede fishtexta pa me samo zanima, ali je ta aplikacija samo za podatkovni prenos (3g, h...) ali pa tudi deluje preko wifija, torej brezplačno?

Pa še nekaj glede prenosa podatkov, BOB ima cenik za prenos 0,04 EUR/MB, torej če pošljem sms, ki ima recimo 160 črk, bo prenosa zeloooo malo, torej mi bodo za ta mali prenos zaračunali, kot da sem prenesel 1MB ali pa je kakšna drugačna tarifa - piše da je obračunski interval za prenos podatkov 64 kb - kaj to pomeni.

LP

tumare ::

Fishtext deluje kot spletna stran. Verjetno najbolj se ti splača jo odpret z opero.
Prenos se obračuna po intervalu 64kb, torej če porabiš 10kb podatkov plačaš še vedno minimum 0,04*64/1024=0,0025€ na povezavo.

popster ::

najdi.si sms preverjeno deluje na androidu, je pa malo leseno za posiljat, drugače tusklapa tudi.


sicer pa je na slo techu fina skripta za posiljanje smsov tukajle

d4vid ::

Sam sem izdelal aplikacijo prav za to omenjeno skripto. Moram pogledat če mam še kje shranjeno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BladE_ ::

Če ti ni odveč bi lepo prosil, da jo sharash z nami :)
Akcija - Reakcija

laguna1 ::

Ja, tudi jaz bi poskusil to aplikacijo, saj sam ne vem prenesti tiste skripte na telefon.

LP

d4vid ::

Tista skripta se požene na strežniku, na telefonu je pa aplikacija, ki sicer nikoli ni bila dokončana. Deluje, le ni ravno estetsko najlepša.

Aplikacijo bom že našel, težava je s kodo na strežniku, ki pa dvomim da jo mam, saj sem strežnik vmes zamenjal in nisem delal backupa. Sicer bom pa ponovno spisal, saj ni problem.

Če je kdo zainteresiran, lahko začnemo s novo verzijo, ki bo boljša od te, ki je v bistvu le brskalnik, ki odpre tisto spletno stran.

Tista skripta se požene na strežniku, na telefonu je pa aplikacija, ki sicer nikoli ni bila dokončana. Deluje, le ni ravno estetsko najlepša.

Aplikacijo bom že našel, težava je s kodo na strežniku, ki pa dvomim da jo mam, saj sem strežnik vmes zamenjal in nisem delal backupa. Sicer bom pa ponovno spisal, saj ni problem.

Če je kdo zainteresiran, lahko začnemo s novo verzijo, ki bo boljša od te, ki je v bistvu le brskalnik, ki odpre tisto spletno stran.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

d4vid ::

Tista skripta se požene na strežniku, na telefonu je pa aplikacija, ki sicer nikoli ni bila dokončana. Deluje, le ni ravno estetsko najlepša.

Aplikacijo bom že našel, težava je s kodo na strežniku, ki pa dvomim da jo mam, saj sem strežnik vmes zamenjal in nisem delal backupa. Sicer bom pa ponovno spisal, saj ni problem.

Če je kdo zainteresiran, lahko začnemo s novo verzijo, ki bo boljša od te, ki je v bistvu le brskalnik, ki odpre tisto spletno stran.

Tista skripta se požene na strežniku, na telefonu je pa aplikacija, ki sicer nikoli ni bila dokončana. Deluje, le ni ravno estetsko najlepša.

Aplikacijo bom že našel, težava je s kodo na strežniku, ki pa dvomim da jo mam, saj sem strežnik vmes zamenjal in nisem delal backupa. Sicer bom pa ponovno spisal, saj ni problem.

Če je kdo zainteresiran, lahko začnemo s novo verzijo, ki bo boljša od te, ki je v bistvu le brskalnik, ki odpre tisto spletno stran.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

d4vid ::

Tista skripta se požene na strežniku, na telefonu je pa aplikacija, ki sicer nikoli ni bila dokončana. Deluje, le ni ravno estetsko najlepša.

Aplikacijo bom že našel, težava je s kodo na strežniku, ki pa dvomim da jo mam, saj sem strežnik vmes zamenjal in nisem delal backupa. Sicer bom pa ponovno spisal, saj ni problem.

Če je kdo zainteresiran, lahko začnemo s novo verzijo, ki bo boljša od te, ki je v bistvu le brskalnik, ki odpre tisto spletno stran.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

yani2000 ::

Za Android imaš tudi tole:

Mini Klapa SMS

Zastonj SMS sporočila se pošiljajo preko http://www.orto.si/free-sms/ storitve.

an3333 ::

tumare je izjavil:

Če prejemnik ima kako aplikacijo kot whatsapp, fb, skype, se splača jih uporabiti. Nenazadnje je lahko mail najbolj univerzalen način pošiljanja (in najcenejši v mnogo primerih). Če pa pošiljaš prejemnikom brez pametnih telefonov, pošparaš še kaj če uporabiš fishtext.

prosim ne
chat secure + off the record

hojnikb ::

an3333 je izjavil:

tumare je izjavil:

Če prejemnik ima kako aplikacijo kot whatsapp, fb, skype, se splača jih uporabiti. Nenazadnje je lahko mail najbolj univerzalen način pošiljanja (in najcenejši v mnogo primerih). Če pa pošiljaš prejemnikom brez pametnih telefonov, pošparaš še kaj če uporabiš fishtext.

prosim ne
chat secure + off the record

niso vsi paranoiki.
Also, odgovarjaš na skoraj leto star post.
#brezpodpisa

an3333 ::

daj pol objavi svojih 10 zadnjih chat logov

ali imaš kaj za skrivat kriminalec en

hojnikb ::

nimam kej za skrivat. Kar še pa ne pomeni, da mislim willy nilly objavlat svoje chate.
#brezpodpisa

black ice ::

hojnikb je izjavil:

nimam kej za skrivat.

That's what JLaw said.

vrsho ::

Tudi isto lahko pošiljate sms sporočila: http://smsaj.me/sl/

popster ::

Tudi isto lahko pošiljate sms sporočila: http://smsaj.me/sl/

sem si probal poslat sms, dela vendar me moti da se izpiše neka neznana številka, na katero bi mi prijatelji odpisovali in nebi dobil povratnih smsov.

dice7 ::

najdi.si še vedno top

hojnikb ::

mini klapa app je še vedno top za nas predplačnike :))
@yani2000
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skripta za pošiljanje brezplačnih sms sporočil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
19542920 (8160) AštiriL
»

Nastavitve za prejemanje MMS-ov na androidu... (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419642 (9018) Mavrik
»

e pošta na SMS

Oddelek: Programska oprema
304667 (3812) Blisk
»

Lotus notes in sms

Oddelek: Programiranje
71192 (1030) Volk|
»

php

Oddelek: Izdelava spletišč
111247 (1113) Tody

Več podobnih tem