» »

Lotus notes in sms

Lotus notes in sms

Volk| ::

V službi imamo lotus notes(verzija 7). Rad bi si spisal skritpo(v java bi znal, kar tudi lotus omogoča), katera mi pošlje obvestilo na sms o prejetem mailu(to sicer mi zdaj dela, toda jaz bi rad namesto mojega obvestila, ki sem ga nastavil v agentu, dobil sms z vsebino "subjecta" ali pa delnega sporočila iz maila.

Ker je strežnik domino službeni, jaz tam nimam pravic, ne vem kako se v lotusu odjema mail, in ne znam kako pol posredovat na sms delno sporočilo.Nastavim si lahko sam odjemalec lotus notes.
Mogoče pozna kdo podrobno lotus notes? Bi mu bil hvaležen za pomoč.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

dronyx ::

Jaz sem to nekoč že sprogramiral v neki namenski Lotus Notes aplikaciji, ki je uporabljala SMS kot način obveščanja. Na kakšen način pa imaš rešeno posredovanje SMS sporočila na mobilni telefon?

Drugače jaz pri Lotus Notesu vedno najprej poskušam rešiti problem z Lotus formulo, če to ne gre pa z Lotus scriptom. Jave pa ne obvladam, pa tudi ne vidim neke prednosti razvoja v javi na Lotus domino platformi, če ne razvijaš kakšno spletno aplikacijo.

Sicer ima vsak uporabnik v Lotus Notesu svojo poštno bazo, kamor prihajajo sporočila. Na poštni bazi lahko napišeš agenta, ki se proži recimo ob prihodu novega sporočila in to sporočilo potem pošlje naprej (na SMS posredovalnik ali kakorkoli že temu rečeš). Za to ne potrebuješ nekih pravic na samem strežniku, ker je uporabnik poštne baze v ACL privzeto manager. Če pogledaš Lotus formule, imaš tudi ukaze, ki ti RTF polje (običajno body sporočila) spremenijo v tekst in to lahko ustrezno skrajšaš za SMS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ThinkPad ::

Pod Tools -- Rules lahko napišeš rule kot npr.:

Conditions: when all documents
Action(s) : then send full copy to address (ali then send copy of headers to address)

vklopiš rule in to je to. Ob predpostavki, da ti e-mail na prejetm address proži SMSje.

Rule je čisto preprosto sestavit, samo klikaš med ponujenimi opcijami is seveda lahko tudi filtriraš glede na številna polja in pogoje.

Volk| ::

@onix
Hm, navsezadnje ni potrebe po javi, samo javo obvladam za silo, ker lotus skript ne znam. Zato sem to predlagal. Če si pa kdaj napisal to skritpo, da mi pošlje na sms subject maila pa se priporočam, jo bom vstal v agenta pa bo.
sms, se mi preprosto pošlje na isti način kot mail s tem da je namesto maila, "telefonska@streznik" in zadeva špila.

@Thinkpad
Rules, žal ne pride v poštev. Poznam pa zadevo in sem že pomislil na to.

Nekaj sem gugal pa iskal kako prit v lotus notes do subjecta, pa predlagane rešitve ne delujejo(java prevajalnik mi javi napako).
Poskusil sem nekaj takega da bi prišel do željenega:
String subject = doc.GetItemValue("subject")(0);
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

dronyx ::

Z Rules (Pravili) to po moje ne bo šlo. Jaz bi poštno bazo odprl v Designerju, dodal novega agenta (shared), trigger daš On Event - After new mail has arrived. Za Action izbereš Formula in napišeš nekaj takega:

naslovnik:=SMS_TELEFON + "@domena.si";
zadeva:=Subject;
sporocilo:=@Abstract([TextOnly];250;"";"Body")

@MailSend(naslovnik;"";"";zadeva;"";sporocilo;[ReturnReceipt])

Volk| ::

Sem poskusil in mi javi tole:
Pričakovana sta bilan operator ali podpičje, a nista bila zaznana:')' 


Lahko tudi malo razložiš kodo. Me zanima.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

dronyx ::

Napako ti javi, ker manjka po moje podpičje na koncu tretje vrstice (formule moraš končati s podpičjem).

Drugače je koda čisto enostavna. Prve dve vrstici sta upam jasni, @Abstract ti konvertira RTF polje (obogateno besedilo) v navaden tekst, ki je primeren za SMS sporočilo ter ga omeji na 250 znakov (če je sporočilo daljše, dobiš več SMS-ov). @MailSend pa enostavno pošlje sporočilo na email naslov (recimo 041666666@mojafirma.si).

Sicer si lahko pogledaš podrobnejšo razlago teh "formul" v Helpu, ki ga imaš skoraj sigurno nameščenega nekje na strežniku (Lotus DOmino Designer Help).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Volk| ::

Hvala, sem malo spremenil in dela.
Nikjer pa ne najdem o MailSend, kateri parametri so not(recimo konkretno ko imaš "", torej tega ne moreš izpustit - drugače verjetno bi.)

edit: sem nekaj spreminjal, da še mi pošlje email pošiljatelja, pa sem videl "help" in mi je jasno. Thanks!
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lotus Notes (*.nsf) na "karkoli cloveskega"

Oddelek: Pomoč in nasveti
81281 (1011) antonija
»

Dostop do LotusNotes (Domino server) s Thunderbird? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5311400 (10938) Invictus
»

lotus notes 7 in 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
101942 (1481) Vanquish
»

Lotus Notes 6.5

Oddelek: Pomoč in nasveti
61156 (1075) fcinter
»

Lotus Notes -Avtomatični odgovor

Oddelek: Pomoč in nasveti
51796 (1761) kixs

Več podobnih tem