» »

Znane specifikacije prototipnih ValveBoxov

Znane specifikacije prototipnih ValveBoxov

Alienwareov X51 ob originalnem, večjem Xbox 360. Steamov prototip bo padel nekje mednju

vir: Valve Software
Valve Software - Pred dobrim tednom dni najavljene prototipne Valvove konzole s SteamOS-om, ki jih bo prejelo 300 srečnih uporabnikov Steama, so zdaj predstavljene nekoliko podrobneje, vsaj kar se tiče specifikacij drobovja. Znotraj nabora 300 enot bo več različnih izdaj. Vsem bo enako ohišje, ki bo merilo slabih 8 cm v višino in bo v tlorisu merilo dobrih 30 cm v obe smeri - mere dajo slutiti, da bo šlo za zelo ploščato postavitev, podobno, kot pri Alienware X51, ki je v vse smeri nekaj centimetrov večji. Obenem manj kot 8 cm višine pomeni, da ne bo uporabljen standardni napajlnik ATX, temveč najverjetneje manjši, a prav tako standardni napajalnik SFX. Specifikacije bodo v vseh primerih enake, sistem bo zmogel napajati z do 450 W, medtem ko bo dosežena učinkovitost zadostovala za certifikat 80plus Gold. Vsem izvedenkam bo skupnih še 16 GB delovnega pomnilnika DDR3 ter hibridni trdi disk s kapaciteto 1 TB ter 8 GB pomnilnika za višjo hitrost - ker govorijo o SSHD, lahko sklepamo, da bo šlo za Seagateov model.

Matična plošča ni omenjena, a bo glede na mere ohišja, praktično edino možno postavitev komponent ter omembo, da so uporabljene standardne komponente, formata ITX. Plošča torej meri 17 cm v obe smeri, višina grafične kartice znaša približno 15 cm, torej ena zraven druge ravno pašeta v dobrih 30 cm širine z nekaj prekrivanja. 30 cm globine ohišja omogoča uporabo zelo zmogljivih oz. velikih grafičnih kartic, kar se bo dodobra izkoristilo. V različnih izvedenkah bosta namreč na voljo GeForce GTX 660 in GTX 760, medtem ko bodo nekateri srečneži prejeli GeForce GTX 780 oz. GTX Titan. Podobna porazdelitev bo tudi v primeru procesorjev, saj bodo nekateri prejeli na arhitekturi Haswell osnovan Core i7-4770 (najverjetneje v povezavi z GTX 780 in Titan), nekateri Core i5-4570, medtem ko bo del prototipnih SteamBoxov prejel procesorje Core i3 4. generacije.

Omenili smo že, da bo privzeto nameščen SteamOS (s standardnim naborom strojne opreme bo enostavno naložiti Windows oz. katero izmed drugih distribucij Linux) ter da bo konzoli priložen prototipni Steam Controller. Prototipni sistemi ne bodo predstavljali končnih izdelkov partnerjev, ki naj bi jih bilo veliko. Šlo bo izključno za testiranje možnosti postaviti visoko zmogljiv računalnik v dnevno sobo. Vseeno bodo načrte za prototipno ohišje dali na voljo skupnosti v obliki datotek CAD. Slik žal še niso objavili, saj še zaključujejo zasnovo ohišja. Najavi bo v kratkem sledila podrobnejša predstavitev Steam Controllerja.

27 komentarjev

vostok_1 ::

Igralna konzola, ki je vbistvu samo sestavljen PC iz off the shelves kosov. Odlična novica za prihodnost PC gaminga.

PrimozR ::

Pa saj to je jasno že ves čas no...

Isotropic ::

da bi obstojece igrice za windows lavfale gor, je utopično razmišljanje?

buneech ::

Če daš windowse gor, bo laufal. Sej je čist običajen pc.

Dr_M ::

Dobre specifikacije. Blagor srecnezem. :>

Sn0wMaN ::

Konec 2009 sem kupil desktop pc. Skoraj high end. Vse kar sem nadgradil so bili dodatni HDD diski (SSD je bil in je še 80gb za OS) ter dodatnih 6GB rama (na 12). Torej po 4h letih deluje brez problemov, igra ki je izšla včeraj (F1 2013) deluje na ultra nastavitvah popolnoma brez zatikanja.
Všeč mi je, da smo prišli do točke, kjer se hardware ne spreminja tako hitro. In nakup takega steamboxa lahko zadovolji vse igre za naslednjih 5 let. To kar je bilo pred leti še nekaj nepredstavljivega (okoli leta 2000 smo kupili računalnik in že leto po tem ni več mogel ganjati najnovejših iger). Če bo hardware relativno poceni, bo to moj naslednji PC (ko/če bo moj kdaj klecnil). Vržem notri nekaj dodatnih HDD in imam popolnoma spodoben workstation in gaming pc.

Mcsin ::

Sn0wMaN je izjavil:

Konec 2009 sem kupil desktop pc. Skoraj high end. Vse kar sem nadgradil so bili dodatni HDD diski (SSD je bil in je še 80gb za OS) ter dodatnih 6GB rama (na 12). Torej po 4h letih deluje brez problemov, igra ki je izšla včeraj (F1 2013) deluje na ultra nastavitvah popolnoma brez zatikanja.
Všeč mi je, da smo prišli do točke, kjer se hardware ne spreminja tako hitro. In nakup takega steamboxa lahko zadovolji vse igre za naslednjih 5 let. To kar je bilo pred leti še nekaj nepredstavljivega (okoli leta 2000 smo kupili računalnik in že leto po tem ni več mogel ganjati najnovejših iger). Če bo hardware relativno poceni, bo to moj naslednji PC (ko/če bo moj kdaj klecnil). Vržem notri nekaj dodatnih HDD in imam popolnoma spodoben workstation in gaming pc.


Mir si imel par let zaradi starih do konca izkoriščenih konzol... Pričakuj nadgradnjo v kratkem zaradi izida nove-generacije.

PNG ::

Sn0wMaN je izjavil:

Konec 2009 sem kupil desktop pc. Skoraj high end. Vse kar sem nadgradil so bili dodatni HDD diski (SSD je bil in je še 80gb za OS) ter dodatnih 6GB rama (na 12). Torej po 4h letih deluje brez problemov, igra ki je izšla včeraj (F1 2013) deluje na ultra nastavitvah popolnoma brez zatikanja.
Všeč mi je, da smo prišli do točke, kjer se hardware ne spreminja tako hitro. In nakup takega steamboxa lahko zadovolji vse igre za naslednjih 5 let. To kar je bilo pred leti še nekaj nepredstavljivega (okoli leta 2000 smo kupili računalnik in že leto po tem ni več mogel ganjati najnovejših iger). Če bo hardware relativno poceni, bo to moj naslednji PC (ko/če bo moj kdaj klecnil). Vržem notri nekaj dodatnih HDD in imam popolnoma spodoben workstation in gaming pc.


Tole so konzole krive...meni je bolj všeč dejstvo, da sedaj lahko kupiš high end kišto in enkrat na ~2 leti menjaš grafično kartico srednjega razreda in konstantno ženeš vse igre na max. Prej si praktično moral menjavati ves računalnik, saj so CPUji tako hitro napredovali (in z njimi podnožja), da si konstantno menjaval plato + cpu + grafiko, kar je pa že bil kar finančen zalogaj.

PrimozR ::

Sn0wMaN je izjavil:

Konec 2009 sem kupil desktop pc. Skoraj high end. Vse kar sem nadgradil so bili dodatni HDD diski (SSD je bil in je še 80gb za OS) ter dodatnih 6GB rama (na 12). Torej po 4h letih deluje brez problemov, igra ki je izšla včeraj (F1 2013) deluje na ultra nastavitvah popolnoma brez zatikanja.
Všeč mi je, da smo prišli do točke, kjer se hardware ne spreminja tako hitro. In nakup takega steamboxa lahko zadovolji vse igre za naslednjih 5 let. To kar je bilo pred leti še nekaj nepredstavljivega (okoli leta 2000 smo kupili računalnik in že leto po tem ni več mogel ganjati najnovejših iger). Če bo hardware relativno poceni, bo to moj naslednji PC (ko/če bo moj kdaj klecnil). Vržem notri nekaj dodatnih HDD in imam popolnoma spodoben workstation in gaming pc.

Kot ti je rekle že Mcsin, tole tvojo teorijo o petih letih podrejo nextgen konzole in neizbežen prihod 4k monitorjev v nižje cenovne razrede.

murmur ::

Ampak katere nextgen konzole, xbox/ps4? A niso v zmogljivosti pod nivojem danes dobrih pc-jev?

Tarzan ::

Intel, nVidia combo... not the best choice...

Dr_M ::

Trenutno najboljsa izbira.

PrimozR ::

murmur je izjavil:

Ampak katere nextgen konzole, xbox/ps4? A niso v zmogljivosti pod nivojem danes dobrih pc-jev?

Sta. Ampak sta pa za velikostni red ali dva hitrejši od svojih predhodnic. Igre se pa še vedno razvijajo s PS3 in Xbox 360 v mislih, torej ti je lahko jasno, kako okrnjene so nekatere astnosti. Na PC-jih se sicer to poflika z boljšimi teksturami, višjo ločljivostjo, več FPS, več AA/AF, itd. Ampak vseeno. Obdobja, ko je grafa pri vrhu držala leto, dve, se izteka.

c00L3r ::

Kako pa bo ta ValveBox cenovno konkurenčen konzolam? Glede na specifikacije, bi bila cena kar visoka.

Looooooka ::

Cenejse igre preko steama. Drugega itak nimajo. Pa tko al tko vsi to delajo. Ce pogledas xbox...ti glede na ceno kinecta konzolo v bistvu zastonj zravn dajo(in baje jo bodo dajal zravn tud ko bo windows verzija kinecta sla v prodajo).
Pac...stavijo vsi na prodajo spilov in narocnine. Zato se pa tepejo za tiste eksluzivne naslove vsako leto.

c00L3r ::

Ja, samo na XBOX ne moreš namesti poljubnega OS-a. Če si ga kupil, boš na njem igral igre.

ValveBox pa kupiš ceneje kot primerjiv PC, pa te nič ne "sili" v nakup iger.

Looooooka ::

valve ne dela teh kist zato, da bos ti winse gor laufal.
In za poljubni OS....se da marsikaj drugega kupit :)

Point je bil pa samo v temu, da bodo cene ce bodo nizke...nizke izkljucno zaradi upanja, da bodo pridobili nove narocnike.

Aja btw....na xbox so kokr vem tud ze linux namestili =)

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

c00L3r je izjavil:

Ja, samo na XBOX ne moreš namesti poljubnega OS-a. Če si ga kupil, boš na njem igral igre.

ValveBox pa kupiš ceneje kot primerjiv PC, pa te nič ne "sili" v nakup iger.


A so sploh rekli če ti bodo dovolili inštalirat karkoli drugega kot njihov zaprt in zaklenjen SteamOS?
The truth is rarely pure and never simple.

damjanll ::

Mavrik je izjavil:

A so sploh rekli če ti bodo dovolili inštalirat karkoli drugega kot njihov zaprt in zaklenjen SteamOS?

Od kje pa tebi da je zaprt in zaklenjen?
Povsod pise da je tako steam os kot box odprt sistem ki ga lahko nadgradis po zelji.
Tudi ce instaliras winse gor + steam za winse niso nic na izgubi tako da njim je itak vseeno.

PrimozR ::

c00L3r je izjavil:

Ja, samo na XBOX ne moreš namesti poljubnega OS-a. Če si ga kupil, boš na njem igral igre.

ValveBox pa kupiš ceneje kot primerjiv PC, pa te nič ne "sili" v nakup iger.

Kje ga pa kupiš?

Mavrik je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Ja, samo na XBOX ne moreš namesti poljubnega OS-a. Če si ga kupil, boš na njem igral igre.

ValveBox pa kupiš ceneje kot primerjiv PC, pa te nič ne "sili" v nakup iger.


A so sploh rekli če ti bodo dovolili inštalirat karkoli drugega kot njihov zaprt in zaklenjen SteamOS?

So.

Will I be able to build my own box to run SteamOS?
Yes.
Can I hack this box? Run another OS? Change the hardware? Install my own software? Use it to build a robot?
Sure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jerry000 ::

pol bo to moj novi PC :), čez kako leto bom itq moral menjat

jlpktnst ::

Ekskluzivno nvidia+intel. Zanimivo, kolikor se otepajo lock-ina pri windows platformi so šli v hw lockin.

FlyingBee ::

torej komponente, ki bi stale več, če bi jih sam kupil in sestavil v PC, zdaj v njihovem sistemu ceneje in si vezan an Steam ... ni slabo

specing ::

*Baje* bo stvar odprta in boš lahko gor naložil katerikoli sistem ti srce poželi.

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

Ekskluzivno nvidia+intel. Zanimivo, kolikor se otepajo lock-ina pri windows platformi so šli v hw lockin.

Pravzaprav ne. Vzameš ven Titana (če ga dobiš) in ga zamenjaš z R9 290X. Fora je, da ima nVidia še vedno boljše (zmogljivejše) driverje za Linux. Ob končnem izidu SteamOS-a bi pa znalo biti to drugače.

specing je izjavil:

*Baje* bo stvar odprta in boš lahko gor naložil katerikoli sistem ti srce poželi.

*Baje*? Zakaj ne bi bila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

zakaj pa je Linus kazal sredinec nvidii

damjanll ::

Zaradi optimusa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Valve izdal SteamOS in predstavil prototip Steam Machine in Steam Controller

Oddelek: Novice / Konzole
4414774 (9780) Testman42
»

CES 2014: trinajst naprav za SteamOS

Oddelek: Novice / Igre
207423 (5481) dottor
»

Tretji korak Valvea v dnevne sobe je igralni plošček (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
5720596 (12053) opeter
»

Xi3 Piston prihaja konec novembra

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
149331 (7219) Blazz
»

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Oddelek: Novice / Rezultati
3715154 (7954) PrimozR

Več podobnih tem