» »

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

Europa.eu - Francoska policija je na konferenci Evento 2013 v Lizboni predstavila uspešeno nadgradnjo svojega IKT sistema iz licenčnega Windows okolja na odprtokodno programsko opremo. Projekt kjer postopoma nadgrajujejo programsko opremo traja že od leta 2004. Tega leta so najprej zamenjali Office skupino programov z OpenOffice, kasneje so sledili še ostali manj pomembni programski paketi Firefox, Gimp in VLC. Leta 2008 so uspešno migrirali na operacijski sistem Linux prvih 5000 sistemov. Nadgradnjo so nadaljevali in do začetka leta 2013 so tako imeli že 37.000 sistemov, kjer je bil nameščen Ubuntu Linux. Letos pa so uspešno nadgradili na najnovejšo LTS verzijo Ubuntuja 12.04.3 z uporabo standardnih orodij, ki jih ponuja glavni vodja razvoja Canonical. Do sredine poletja 2014 pa načrtujejo še prehod ostalih 72.000 Windows sistemov na Ubuntu, v to nadgradnjo je zajeta vsa infrastruktura, ki jo imajo tudi v drugih državah.

V času med nadgradnjo so odkrili precej prednosti, predvsem za kar 40 odstotkov manjšo porabo denarja za licence in vzdrževanje sistema. Posebej pa so izpostavili bistveno zmanjšanje težav pri končnih uporabnikih.

666 komentarjev

««
«
1 / 14
»»

xxx ::

lol, še eni, a niso že v nemčiji nasedli, pa se je izkazalo, da le niso vse rožice :D Je pa jasno, da zagovorniki (oz. bomo rekli, tisti, ki so zlobirali, da lahko denar natlačijo v svoje žepe) zdaj na vsa usta kričijo, kako je bila to super poteza. Čez 2 leti pa bodo priznali fail...
Pa pa...

Furbo ::

To bo kot dobre stare francoske policijske komedije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

Čudno da niso izbrali Mandrive, ki je francoska distribucija.
Tako je!

vbohinc ::

Mandriva je že dalj časa v finančnih težavah, tudi ni več zastonj in ni več na voljo odprtokodne različice (razen forka Mageia). Sicer pa kaj tu "bluzite", tu gre bolj za poslovno kot pa tehnično rešitev. Se jim pač bolj splača. LANDSCAPE - za zainteresirane.
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Good Guy ::

fail...

zaklal so sami sebe
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

damjanll ::

Ce je kdo ki lobira in polni zepe s podkupninami je to prej microsoft. Pac vseh ne uspejo, lepo da je vsaj malo konkurence.

Rias Gremory ::

Naj živi FOSS!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

xxx ::

damjanll je izjavil:

Ce je kdo ki lobira in polni zepe s podkupninami je to prej microsoft. Pac vseh ne uspejo, lepo da je vsaj malo konkurence.


Ja se strinjam, ampak (kljub windows 8 fijasku) imajo vsaj kaj za pokazat, linux (spet, na desktopih) je pa kot:


Saj je romantična hiška, pa atraktivna, ampak za day to day life pa pač ni.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Jokaero ::

List of Linux adopters @ Wikipedia ..kdo je reku da je nemcija bil fail ? ...

xxx ::

Jokaero je izjavil:

List of Linux adopters @ Wikipedia ..kdo je reku da je nemcija bil fail ? ...

Lol, a tole imas za pokazat po vseh teh letih. No daj najdi mi še listo vseh, ki so failali? Ne obstaja ne? :))

Pa ne me razumet narobe, saj linux bi lahko bil čisto vredu, samo problem je, da je iz kaosa pač težko narediti red. Pa niti ne zgleda da bi kdo poskušal... aja *ubuntu :))
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

Jokaero ::

xxx je izjavil:

damjanll je izjavil:

Ce je kdo ki lobira in polni zepe s podkupninami je to prej microsoft. Pac vseh ne uspejo, lepo da je vsaj malo konkurence.


Ja se strinjam, ampak (kljub windows 8 fijasku) imajo vsaj kaj za pokazat, linux (spet, na desktopih) je pa kot:


Saj je romantična hiška, pa atraktivna, ampak za day to day life pa pač ni.

ni za day to day life ..ker ...kaj ...90 % vecina folka prezivi za IMji,browserji,predvajanjem muzike in filma pa urejanjem fotk recimo. Pa mi povej kako linux to dela slabse ..aja se urejanje dokumentov lahko dodamo ?

Vecina programov javne uprave je itak narocniskih ..torej sprogramiranih po zahtevah ..in enako bi lahko zahtevali da se jih migrira na linux ob prvem vecjem upgradeu

xxx je izjavil:

Jokaero je izjavil:

List of Linux adopters @ Wikipedia ..kdo je reku da je nemcija bil fail ? ...

Lol, a tole imas za pokazat po vseh teh letih. No daj najdi mi še listo vseh, ki so failali? Ne obstaja ne? :))


ne mister to bom pustil pa tebi da najdes :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jokaero ()

Rias Gremory ::

ampak za day to day life pa pač ni.

Jst ga uporabljam pa že vsaj kakšno leto (mogoče več) vsak dan. Očitno sem superioren, da to zmorem.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

xxx ::

Bravo, čestitke. Že če si na slotechu, si samo promil populacije. Pa saj je google lepo pokazal z androidom kako "se da". Vzeti sistem v svoje roke in vse podrediti javi, kjer lahko vzdržuješ red. In se strinjam z njimi, fantastična poteza. Žal linux na desktopih niti pod razno ne gre v tej smeri, še vedno se nekaj miljonov distribucij krega, katera je bolj cool. Sicer pa ni moj cilj prepričevati prepričane, bi pa vse ostale bralce opozoril, da je teh nekaj marginalcev, ki bodo absolutno bolj glasni od mene, še vedno maksimalno, v njihovih najbolj mokrih sanjah, 2% uporabnikov desktop operacijskih sistemov.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Jokaero ::

Rias Gremory je izjavil:

ampak za day to day life pa pač ni.

Jst ga uporabljam pa že vsaj kakšno leto (mogoče več) vsak dan. Očitno sem superioren, da to zmorem.
nekaterim je tezko kliknt skype ikono ce ne vidis gumba start ali ce ima drugacno slikco gor :)

Rias Gremory ::

še vedno se nekaj miljonov distribucij krega, katera je bolj cool.

To se pa strinjam.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

vbohinc ::

Prosim če se zadržite takšnih in drugačnih neumnih komentarjev o večvrednosti ene tehnične rešitve nad drugo in se začnete obnašati malo bolj kulturno. pkill -ILL flaming
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

carota ::

Že 9 let postopno uvajajo odprtokodne rešitve in v tem času "odprli" že več kot 37.000 računalnikov. In v vsem tem času se jim ni posvetilo, da je vse en velik fail - to trdite?

MrStein ::

Rias Gremory je izjavil:

ampak za day to day life pa pač ni.

Jst ga uporabljam pa že vsaj kakšno leto (mogoče več) vsak dan. Očitno sem superioren, da to zmorem.

Točno tak. Preostalih 6 999 999 999 ljui pa ne zmore.
Evo, rešeno! :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xxx ::

vbohinc je izjavil:

Prosim če se zadržite takšnih in drugačnih neumnih komentarjev o večvrednosti ene tehnične rešitve nad drugo in se začnete obnašati malo bolj kulturno. pkill -ILL flaming

Ne gre se za večvrednost ene tehnične rešitve nad drugo ampak bolj za izpiljenost ene tehnične rešitve pred drugo. Fajle kopirat ali pobijat procese (pskill \\bunch.of.leet.wanna.be.si moderator*) zna pač tudi OS/2.

carota je izjavil:

Že 9 let postopno uvajajo odprtokodne rešitve in v tem času "odprli" že več kot 37.000 računalnikov. In v vsem tem času se jim ni posvetilo, da je vse en velik fail - to trdite?

Emm, ja? A se ti vsaj pribljizno sanja, kako zelo malo je to?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

MrStein ::

Letos pa so uspešno nadgradili na najnovejšo LTS verzijo Ubuntuja 12.04.3 z uporabo standardnih orodij, ki jih ponuja glavni vodja razvoja Canonical.

Hmm, lahko kdo malo razčleni to poved?
- "z uporabo standardnih orodij" - update so naredili s standardnim orodjem? Zakaj treba to poudarjati? Gre za kako "ekzotično" a vseeno standardno orodje?
- "ponuja glavni vodja razvoja" - kdo pa je oziroma kaj počne, da ga je treba osebno izpostaviti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xxx ::

MrStein je izjavil:

update so naredili s standardnim orodjem? Zakaj treba to poudarjati? Gre za kako "ekzotično" a vseeno standardno orodje?

Ne, hotel je narediti malo reklame, da zdaj pa za kaj takega pa danes ni več treba sestaviti lastne distribucije. Saj pravim, še 15 let pa bo nekaj iz tega.
Pa pa...

ScumbagSteve ::

zakaj pa ravno na linux, ki je najbolj počasen in najbolj trokira? ne bi bla boljša izbira mint? :)
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: andromedar ()

xxx ::

ScumbagSteve je izjavil:

zakaj pa ravno na linux, ki je najbolj počasen in najbolj trokira? ne bi bla boljša izbira mint? :)

Jaz bi absolutno izbral debian. :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: balocom ()

PaX_MaN ::

xxx je izjavil:

carota je izjavil:

Že 9 let postopno uvajajo odprtokodne rešitve in v tem času "odprli" že več kot 37.000 računalnikov. In v vsem tem času se jim ni posvetilo, da je vse en velik fail - to trdite?

Emm, ja? A se ti vsaj pribljizno sanja, kako zelo malo je to?

Nič ni malo v primerjavi z velikimi glavoboli execov pri mirkosoftu k so zmetal milijarde v lobiranje deb žandamerija še vedno mela njihov kreljat softver.

vbohinc ::

Ne gre se za večvrednost ene tehnične rešitve nad drugo ampak bolj za izpiljenost ene tehnične rešitve pred drugo. Fajle kopirat ali pobijat procese (pskill \\bunch.of.leet.wanna.be.si moderator*) zna pač tudi OS/2.


izpiljenost... :)):)):)) daj no... prosim
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vbohinc ()

xxx ::

vbohinc je izjavil:

izpiljenost... :)):)):)) daj no... prosim

Bojim se, da se ne drzis reka "know your enemy...".
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mipe ::

Že, nadgradnja sistema (v bistvu zamenjava Windowsov z odprtokodnim Linux distrojem) je uspela. Kaj pa raba? Kako se to kaže v praksi? So policisti kaj bolj ali manj produktivni? Tega ne zasledim.

b3D_950 ::

MrStein je izjavil:


- "z uporabo standardnih orodij" - update so naredili s standardnim orodjem?
- "ponuja glavni vodja razvoja" - kdo pa je oziroma kaj počne, da ga je treba osebno izpostaviti?


1. Landscape
https://landscape.canonical.com/

2. Verjetno gre za ljudi iz canonicala - support team.

xxx ::

Mipe je izjavil:

Že, nadgradnja sistema (v bistvu zamenjava Windowsov z odprtokodnim Linux distrojem) je uspela. Kaj pa raba? Kako se to kaže v praksi? So policisti kaj bolj ali manj produktivni? Tega ne zasledim.

Kako ze gre tista, eden zna pisat, drugi brat? :) Ojej mogoce gre pa za zaroto mafije, da jih dokoncno onesposobi? :)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

vbohinc ::

xxx je izjavil:

vbohinc je izjavil:

izpiljenost... :)):)):)) daj no... prosim

Bojim se, da poznam tvoj "leet" OS bolje kot ti Microsoftovega.

Ma ti zdle pošlem link (privatno sporočilo) do virtualke z windows server 2012, pa se boš gor poigral s powershellovo spletno konzolo, pa nekaj skritpti, ki sem jih za MS OS napisal....
Human nature is not a machine to be built after a model, and set to
do exactly the work prescribed for it, but a tree, which requires to grow
and develop itself on all sides...

xxx ::

vbohinc je izjavil:

xxx je izjavil:

vbohinc je izjavil:

izpiljenost... :)):)):)) daj no... prosim

Bojim se, da poznam tvoj "leet" OS bolje kot ti Microsoftovega.

Ma ti zdle pošlem link (privatno sporočilo) do virtualke z windows server 2012, pa se boš gor poigral s powershellovo spletno konzolo, pa nekaj skritpti, ki sem jih za MS OS napisal....

Lej ne trudi se, tisto prej je bila zabloda mojega egota, ne da se mi. Sicer ko si ze pri powershellu, arhitekturno teče kroge okrog kateregakoli unix shella, ki je na voljo. Žal je pa grd za uporabo pa še vleče se. Pa še zasvinjali so cel sistem z referencami na .net, Microsoft je pač izgubil krmilo, zanima me samo ali se bodo pobrali. Sicer bi prav rad imel unix za desktop ampak ne pri trenutni ponudbi in absolutno ne za vsako ceno.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: RobertDev ()

Glugy ::

Še vsak sistem je rabu cajt da se je folk navadu nanj. Pač treba je postopoma pa se da počas spremenit tko da je zadost uporabn+brezplačn. Linux je na odlični poti, v bistvu je že tm tm. Sam še več iger odmevnih tm dt pa izobraževat, mal dodelat pa bo počas. Z glavo skozi zid z dons na jutri pa ne gre niti pri dobrih rešitvah. Škoda dnarja za licence res.

Hayabusa ::

Ubuntu in stabilnost ta 2 različna pojma ;P, zakaj niso šli raje na Debian ali Opensuse ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

xxx ::

Glugy je izjavil:

Še vsak sistem je rabu cajt da se je folk navadu nanj. Pač treba je postopoma pa se da počas spremenit tko da je zadost uporabn+brezplačn. Linux je na odlični poti, v bistvu je že tm tm. Sam še več iger odmevnih tm dt pa izobraževat, mal dodelat pa bo počas. Z glavo skozi zid z dons na jutri pa ne gre niti pri dobrih rešitvah. Škoda dnarja za licence res.

Ja ampak zakaj bi se navajal? Sicer pa glede odlične poti, NE, linux se ze 10 let vrti v krogu in ne zleze iz svojih mizernih nekaj procentov. Zbrcati je treba njegove smotane uporabnike, da enkrat za vraga spremenijo razmisljanje iz "saj znam vi(m))" v "ali je to uporabniku prijazno". Pa to je samo tip of iceberg.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

joebanana ::

Glede na to, da velika večina interneta in smart telefonov teče na unix like OS, bi rekel da so daleč od nekega skropucala, kot se omenja v tej temi. Dejstvo je, da so linuxi arhitekturno dobro zgrajeni ter stabilni. Za vsakodnevno delo je izbira še lažja saj imaš brskalnik, mail, v vsakem OS, pa naj bo windows, OSX, linux, BSD...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ma dajte nehajte nabijat.

za povprečnega uporabnika je čisto vseeno kaj mu laufa gor, dokler lahko prebere maile, gre na facebook in odpre dokumente.

Kje to dela, ga boli kita ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xxx ::

Tole mi je pastal, mogoce se bi kdo igral, verjetno ga samo IP zanima:

https://bohinc.org:8443/pswa/

uporabniško ime: chironex
geslo: samozaenouro

Samo dodam te med račune in dovolim prikop preko powershell, pa mi probi sesut virtualko, če zmoreš... izziv

Ja pa ne se samopodpisanega certifikata ustrašit ;)
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Zvezdica27 ::

sam res... zakaj ubuntu? Debian, arch... no ja...

drugač pa: jaz si zadnjih 5 let služim kruh na Linux, na vseh mašinah in to je to. Vsakomur svoje, tud win so dober sistem v osnovi, problem je samo tisto med stolom in tipkovnico, sam pubertetnih izadov pa res ni treba, vi kar uživajte v start meniju, antivirusih in top-shit igrcah in resolucijah oh in sploh... sam da vam paše.

Rajš vam sploh ne povem, kako recimo v naši firmi curijo z MS programi (recimo office), ko pa je open office FOSS in ga uporabljajo vsa SLO sodišča (in torej MORA delati).

Lej, ene stvari se pač ne štekne v tej banana državi in to je to.

zz

xxx ::

xxx je izjavil:

Tole mi je pastal, mogoce se bi kdo igral, verjetno ga samo IP zanima:

https://bohinc.org:8443/pswa/

uporabniško ime: chironex
geslo: samozaenouro

Samo dodam te med račune in dovolim prikop preko powershell, pa mi probi sesut virtualko, če zmoreš... izziv

Ja pa ne se samopodpisanega certifikata ustrašit ;)


Še naknadne informacije:

je virtualka nažigala 100% cpu... sem uredil, se lahko prijaviš... pod Computer name: daš pa samo piko [ . ]. Veljavnost računa je podaljšana do 31-tega...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BaToCarx ()

vostok_1 ::

Mogoče pa sam nočejo, da jim NSA redno pregleduje databaze.

Spura ::

Basically this: http://www.informit.com/articles/articl...
UNIXi so zastarel design. Rabil bi kompletno nov OS.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Ma dajte nehajte nabijat.

za povprečnega uporabnika je čisto vseeno kaj mu laufa gor, dokler lahko prebere maile, gre na facebook in odpre dokumente.

Kje to dela, ga boli kita ...

Sej vem da ste vsi to prebrali... ampak je treba še kar naprej z e-penisi okol mahat. Ane?

Does it get the job done? Yes.
Does it matter how? No.

* Nothing Else Matters * (dam link na YT al bote priznal da poznate?)
Life is as complicated as we make it...

Ghenghiz ::

xxx je izjavil:

Ja ampak zakaj bi se navajal? Sicer pa glede odlične poti, NE, linux se ze 10 let vrti v krogu in ne zleze iz svojih mizernih nekaj procentov. Zbrcati je treba njegove smotane uporabnike, da enkrat za vraga spremenijo razmisljanje iz "saj znam vi(m))" v "ali je to uporabniku prijazno". Pa to je samo tip of iceberg.


:D
Linux conversation thread is now complete.

Markoff ::

Komentarji pod to novico so čudovita reklama za spremembo kadrovske politike v podjetjih - norost je namreč kadrovati folk, ki o informatiki razmišlja kot službi za šraufanje kišt in montiranje OS-a. In tule strateške odločitve komentirate šraufarji. Kot da bi avtomehanik komentiral smer razvoja Volkswagna. Saj lahko, samo je popolnoma irelevanten.

Odločitev za Linux vs. MS nima nobene zveze s preferencami tehnologije, temveč za ekonomiko in obvladovanje tveganj. In, mimogrede, otroci, OS, ki je za vas očitno sveti gral, je za sodobnega direktorja informatike samo en mali košček puzzle-a, ki ga mora sestaviti skupaj.

Ontopic: lepo je videti, da se iz Linuxa da iztisnit tudi enterprise rešitev, konkurenca je zdrava. In zgodba iz članka (za tiste, ki bi jo dejansko prebrali) je že dokaj stara, začetek migracije sega v leto 2004, kar večina očitno spregleda. To pomeni, da vsaj OpenOffice od takrat dovolj dobro služi potrebam FR policije. 9 let, ne 9 tednov.

PS: nikoli uporabljal Linux, vedno Windows. A to ne megli moje presoje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

luksorzi ::

Markoff je izjavil:

Komentarji pod to novico so čudovita reklama za spremembo kadrovske politike v podjetjih - norost je namreč kadrovati folk, ki o informatiki razmišlja kot službi za šraufanje kišt in montiranje OS-a. In tule strateške odločitve komentirate šraufarji. Kot da bi avtomehanik komentiral smer razvoja Volkswagna. Saj lahko, samo je popolnoma irelevanten.

Odločitev za Linux vs. MS nima nobene zveze s preferencami tehnologije, temveč za ekonomiko in obvladovanje tveganj. In, mimogrede, otroci, OS, ki je za vas očitno sveti gral, je za sodobnega direktorja informatike samo en mali košček puzzle-a, ki ga mora sestaviti skupaj.

Ontopic: lepo je videti, da se iz Linuxa da iztisnit tudi enterprise rešitev, konkurenca je zdrava. In zgodba iz članka (za tiste, ki bi jo dejansko prebrali) je že dokaj stara, začetek migracije sega v leto 2004, kar večina očitno spregleda. To pomeni, da vsaj OpenOffice od takrat dovolj dobro služi potrebam FR policije. 9 let, ne 9 tednov.

PS: nikoli uporabljal Linux, vedno Windows. A to ne megli moje presoje.


Sam bolje nebi mogel napisat ... 1+

fikus_ ::

Pozdravljeni,

Sam sem začel z DOS-om, potem preklopil na W3.1 CE (tedaj ste še mnogi na tem forumu skakali iz očkove leve v desno j.....) in pri Windowsih ostal. Probal sem Linux, se privajal nanjampak kot pravijo, starega osla ne naučiš novih fint, sem ostal pri W.

Delam na MS Office (v službi) in sem ga bolj navajen, doma imam Open Office zaradi free licence, ampak včasih porabim dosti časa za določeno zadevo.

Kaj kdo uporablja je stvar okusa in navajenosti, tako da se prepirati kej je bolje nima smisla.

Markoff je dobro napisal, + za njegov komentar.

Lep dan, katerikoli OS že uporabljate.

Jokaero ::

Spura je izjavil:

Basically this: http://www.informit.com/articles/articl...
UNIXi so zastarel design. Rabil bi kompletno nov OS.

No to je pac samo teoriziranje in dokler ni kake alternative ki spreminja paradigmo vidne je to čista megla ...oz kot bi rekel vse kar imamo je slabo potrebujemo nekaj novega..kaj pa ja bogi si ga vedi? Kakrsna koli sprememba zna prit ko bomo mi že pod zemljo, pa tudi ne gre samo za tehnolosko superiornost (čeprav mislim da os ki powera vecino supercomputerjev in ja nekje 90% serverjev po svetu je čisto ok) gre tudi za sprejem Amiga OS je bil za svoje case revolucionaren ampak ga je slabo trzenje in slab sprejem potopil.

Pa tudi ne razumem vsega tega nasprotovanja (ki ga žal noben ni se niti podkrepil s kakim dokazom tipa migracija stane eventuelno več). Ker domnevam da noben od tu ni na MS plačilni listi in ne more bit čustveno vpet v to ne vem kaj vas moti oni so naredili prehod, zgleda da so zadovoljni oz zgleda da so zadovoljni vsi ,ki so ga naredili razn Zuricha. Pa saj kolikor vem je tudi nasa vlada sprejela migracijo na odprtokodne resitve (postopno) najprej FF namesto IE, potem kolikor vem LO oz OO namesto MS Office, če se bo to seveda izvajalo.
Torej, ker noben ni postregel z npr. dokazi da migracija stane vec,primeri slabe migracije itd... se sprašujem če ni to čisto preprosto tista kot pravi Vesna V. Godina slovencelj-vost.
Nisem za nobenga, ker bi se izpostavil, sem pa proti vsem ..zase ne zelim nic zelim samo da sosedu krava crkne.

Glede na to da za moje pojme za "pisarniško" delo je user experience enak na linuxu in winsih, torej tu govorimo o editiranju dokumentov, predvajanju glasbe, predvajanju filmov,instant messaging, e-pošta, brskanje po internetu, pa ne vem urejanje fotografij ne vidim problema zakaj javna uprava ne bi mogla naredit tega prehoda. Ker vecino casa uporabljajo za to plus specialisticne narocniske programe, ki so pac sprogramirani po narocilu in so lahko sprogramirani tako za Linux kot Windows (ceprav ja ta moment bi bilo potrebno tiste ki ne tecejo na wine na novo sprogramirat..razen par delov javne uprave ki so forsirali javo..sodišča npr) ne vidim vecjih problemov pri migraciji. Seveda NEKOMU ne bo kanlo vec toliko v zep, bo nekomu drugemu ki bo na novo delal te programe oz migracijo, ampak to najbrs ze druga zgodba. Tako da zame stvar prehoda je predvsem vprasanje $$$ in varnosti pa ne mislim tle viruskov temvec built-in-backdoors.Čeprav je RMS za moje pojme coo-coo se strinjam s tem kar je rekel da nobena tuja vlada ne bi smela uporabljat Ms windows.

Nekdo je sarkastično omenil vim ..ne vem ce zanemarimo da je super orodje s katerim se se vedno precej postori, ima Linux cisto dovolj "fancy" text editorjev da ne rabis uporabljat vima ce noces.Razn profesionalne avdio in video obdelave mislim da ni dosti področji kjer Linux ne bi imel ustreznice winsem (oh ja in games kar se bo pa zgleda spremenilo sedaj ko valve favorizira linux). Mislim da ima dosti ljudi tle predstave o linuxu da je tak kot pred 15 leti.

opeter ::

Krona, čeljust (pa še marsikaj) vam bo dol padla/padel, ko bo SteamOS uspel ...

Markoff je izjavil:

Odločitev za Linux vs. MS nima nobene zveze s preferencami tehnologije, temveč za ekonomiko in obvladovanje tveganj. In, mimogrede, otroci, OS, ki je za vas očitno sveti gral, je za sodobnega direktorja informatike samo en mali košček puzzle-a, ki ga mora sestaviti skupaj.


Morda, kaj pa je v primeru, če je določena programska oprema, ki se uporablja v dotičnem podjetju vezana na točno določen OS? Pa naj bo to programska oprema Final Cut od Apple-a (samo za MacOS), izdelki Autodesk (večinoma smao za Windows, nekatere zadeve tudi za MacOS) ali pa Adobe (Windows in MacOS), pa še bi lahko našteval?

Programska oprema, ki se smatra na določenih področjih za "industrijski standard" ... tem podjetjem je pomembno samo to, da nase vežejo uporabnike. Da alternativne zadeve sploh ne bi preizkusili, kaj šele uporabljali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Invictus ::

Uporabljaš pač sistem, ki ti omogoča komunikacijo s tvojo stranko.

Sem že uporabljali Linux, stranka Windowse. Zabil cel kup časa in živcev da smo lahko normalno komunicirali. Predvsem na naši strani, stranko boli k****. Dobi raztreščen Word file, pol se pa zafrkavaj.

Danes sem pač na Windowsih. Ker je cena za licenčni software bistveno manjša od tega koliko zaslužim in ker je prihranjen čas bistveno bolj pomembna postavka pri meni.

Ko bo Linux postal tak standard na GUIju, kot Windows in MAC OSX da se bo firmam splačalo pisati komercialne programe, potem je še upanje. Mogoče bo Valve uspel kaj narediti preko Steam OS. Navijam za to ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prikazuje oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6124949 (20895) D3m
»

Microsoft Office za d.o.o.

Oddelek: Kaj kupiti
172977 (2541) Rok Woot
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7643682 (36543) b3D_950
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811795 (9366) poweroff
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
747957 (6111) TribesMan

Več podobnih tem