» »

Microsoft Office za d.o.o.

Microsoft Office za d.o.o.

Anney ::

Prosim za pomoč pri nakupu omenjenega programa. Paket se bo uporabljal na enem računalniku za d.o.o.
Torej kaj kupiti za firmo, oz. kakšne so razlike med verzijami in ali je vseeno kaj izberem?

-Office Home & Student 2013
-Office Home & Business 2013
-Office 365 (tale mi ne diši, raje bi opravil enkratni nakup)

Poleg tega je omenjen še Office 2016, ki naj bi prispel do nekje konca leta, bo nadgradnja brezplačna ali raje počakati na nov paket. Sem klical na Microsoft, vendar imajo pisarne zaprte in ni nobenega odziva.

Machete ::

Pri izdaji 2013 so imeli celo akcijo, da si ob nakupu 2010 dobil še licenco za 2013. Torej si obdžal obe.
Mogoče bo kakšna podobna fora tokrat.
Si razmišljal mogoče o samo Office online uporabi? Če se rabi malo, mogoče ni slaba varjatna. Ali pa vsaj do izdaje 2016, za lažje čakanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Če imaš online varianto, si lahko vedno zdownloadaš cel office. Tudi vse nadgradnje so zastonj. Stane pa firmo to 150 USD/userja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šajtrga ::

kaj pa Libre Office?

Anney ::

Office 2016 je napovedan za 22.9.2015 (do takrat se lahko počaka), online variante nebi rad imel(mesečno plačilo), uporablja se pa vsakodnevno. Najraje bi imel licenco in enkraten nakup, kolikor pa sem zdaj brskal pa mora biti obvezno Business varianta. Ni drugega kot pa počakati kako bo z Office 2016. Libre Office odpade. Zdaj je samo še vprašanje ali licenca za 2013 velja za 2016, nikjer ne zasledim podatka, počakat še 3dni in se bo videlo.

hotig ::

Če rabiš to za d.o.o. potem verzija Office Home & Student 2013 odpade.

Machete ::

Invictus je izjavil:

Če imaš online varianto, si lahko vedno zdownloadaš cel office. Tudi vse nadgradnje so zastonj. Stane pa firmo to 150 USD/userja.


Ma a ni online v bistvu čisto zastonj? Plačana je 365 verjanta.. ?
Ni mi jasno ali je za vse userje ali jaz dostopam, ker imam neke licence vezane na ta email..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Mr.B ::

Če hočeš online opcijo, potem te ta pride 8.8€/mesec. Če primerjaš to z Office 2013 paketom ki te pride 230€, si tam na isti ceni v roku 2 let in pol. Vprašanje je samo koliko kam se ti računovodja obesi za stroške. Če pa misliš prestaviti pošto & Skype ter Sharpoint v O365, si cenovno na račun vzdrževanja in ostale infrastrukture vključujoč fakturiranja stroškov za 10.5€/mesec tam tam... Računovodja ti naj pove, ali se ti splača kupiti office 2013 paket in ga imeti 5 let, ali iti v online.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Mislim da OP ti računico lahko naredi sam ... za to ne rabiš računovodje ...

Lahko pa plačaš online za celo leto in dobiš 2 meseca zastonj. Plus imaš še online space 1 TB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Anney ::

Online prostora ne rabim (15GB Onedrive), počakal bom na 2016 in se kasneje odločil, brezveze zdaj z glavo skozi zid, če je 3dni pred uradnim izzidom.

Mr.B ::

Invictus,
računovodja ti mora povedati simple.. ker se office paket smatra kot programska oprema, o365 pa kot mesečni strošek. In če resnično naslednjih 5 let ne boš menjal Office paketa, moraš pač računat dalje. In če imaš pri sebi ostalo infrastrukturo, se mora potem izračunati stroške ostale opreme vzdrževanje, hlajenje elektrika, licenciranje... Tako da če je to neko majhno podjetje s petimi zapsolenimi, potem je O365 bisveno ugodnejša rešitve, glede na to kar dobiš recimo z največjim o365 paketom za 10€ mesečno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Ha, ha,

računovodji boš dal v izračun IT sistem. Ne me hecat. Edino, kar ti lahko pove računovodja, je amortizacijska doba. Sicer se gre pa za eno licenco. V 5 letih nepomemben strošek. Več se zagoni za reprezentanco, ali po domače, pijančevanja s stranko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus,
ne tvoj IT sistem stane podjetje nabava & vzdrževanje & infrastruktura, če pa ti veš pod katero postavko paše najem strežnika, in kako izračunaš amortizacijsko dobo tvoje lokalne infrastrukture pa kar daj. Me zanima katerega meseca več ne moreš obračunavati "olajšave" za tvojo infrastrukturo...

In kot ti praviš so stroški nabave ene reprezentance, potem se splača o365, res pa je, da boš ti točno vedel koliko bo stala nabava novega offica paketa za vse zaposlene v "anney"-jevem podjetju. Ne veš niti koliko licenc imajo v planu 5 let kupiti niti kaj imajo od lokalne infrastrukture...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

Invictus,
ne tvoj IT sistem stane podjetje nabava & vzdrževanje & infrastruktura, če pa ti veš pod katero postavko paše najem strežnika, in kako izračunaš amortizacijsko dobo tvoje lokalne infrastrukture pa kar daj. Me zanima katerega meseca več ne moreš obračunavati "olajšave" za tvojo infrastrukturo...

Moj IT sistem? Sam tega nimam. Znam pa na podlagi računovodske zakonodaje izračunati amortizacijo. Ni baš neka znanost veš, malo seštevanja, odštevanje, deljenja in množenja.

Mr.B je izjavil:


In kot ti praviš so stroški nabave ene reprezentance, potem se splača o365, res pa je, da boš ti točno vedel koliko bo stala nabava novega offica paketa za vse zaposlene v "anney"-jevem podjetju. Ne veš niti koliko licenc imajo v planu 5 let kupiti niti kaj imajo od lokalne infrastrukture...

Seveda vem. Zgleda znam samo še jaz brati. Saj je napisal da rabi eno kopijo. Oz. da se bo uporabljalo na enem računalniku. Njegova lokalna infrastruktura v tej enačbi sploh ni važna, ampak predvidevam, da ima doma marsikateri Slo-Techovec bolj kompleksno od njega. Ker je OP pač ne rabi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ej Invictus. A ni online fora (gonjena v brskalniku) zastonj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Je bilo včasih nekaj. Sam je imel omejen nabor funkcij, in nisi mogel inštalirati lokalne verzije.

Ne vem če je še.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus,
seveda znaš .-), mene zanima če mi znaš pri dobičku, ki ga boš konec leta obračunal, kdaj se mi splača imeti fizični nakup in kdaj najem, itd.. Sej vem da ste nekateri all in one. Jaz si pri sebi, kjer imam 3k strežnikov tega pač ne upam narediti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Rok Woot ::

Kje pa ti delaš, da imate 3000 strežnikov, še nisem slišal za kaj takega v Slo. Najbrž v tujini... Sem delal v KCLJ, pa še tam jih ni nikjer toliko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office

Oddelek: Pomoč in nasveti
172801 (1919) opeter
»

"Internetna pošta" - uporabniško ime in geslo

Oddelek: Omrežja in internet
253857 (3142) jukoz
»

Kolcajoči Microsoftov Azure

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
328435 (5884) xmetallic
»

Microsoft z Office 365 zasluži več kot z Office (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6925854 (22486) GupeM
»

Office 356

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
3514980 (11844) andromedar

Več podobnih tem