» »

Tretji korak Valvea v dnevne sobe je igralni plošček

Tretji korak Valvea v dnevne sobe je igralni plošček

Steam Controller

vir: Valve Software

Shema vseh gumbov

vir: Valve Software

Sestavni deli prototipnega ploščka

vir: Valve Software
Valve Software - 48 ur po najavi, da so odprli beta program za konzole s SteamOS pri Valve žal niso delili nobenih dodatnih podatkov v zvezi s prejšnjo najavo. A so zato razkrili nekaj veliko bolj zanimivega, igralni plošček Steam Controller, ki bo podpiral njihov pohod v dnevne sobe. Na prvi pogled lahko rečemo, da gre za zelo inovativen pristop do problematike igralnega ploščka za osebne računalnike.

Dobro znani analogni gobici, ki sta sestavni del praktično vseh modernih igralnih ploščkov za največje konzole, se pri Valveovi rešitvi ne pojavljata. Enako velja za štiri oz. osemsmerni navigacijski D-pad, vidimo pa lahko tudi štiri ramenske gumbe, ki padejo pod kazalce, ter skupek gumbov A, B, X in Y. Upravljanje z igrami se bo večinoma izvajalo s pomočjo dveh okroglih, na dotik občutljivih površin, ki sta očitna zamenjava klasičnih analognih gobic in D-pada. Za bolj polno bero gumbov imamo še en par na spodnji strani, kjer s sredincem, prstancem in mezincem vsake roke držimo plošček. Vsak izmed trackpadov se obnaša tudi kot gumb, med njima pa se nahaja visokoločljivostni navigacijski, na dotik občutljiv zaslon, ki je opremljen z dodatnimi fizičnimi (štirimi) gumbi. V celoti bo tako mogoče igro upravljati s šestnajstimi gumbi.

Na vsakega izmed trackpadov je pritrjen linearni aktuator, ki je odgovoren za povratno informacijo oz. vibriranje in naj bi bil izjemno natančen. Še več, aktuatorja naj bi bila tako natančna in zmogljiva, da naj bi se trackpada lahko uporabljala celo kot zvočnika. Namen zaslona je, da predstavi dodatne možnosti, brez da bi morali na plošček namestiti prek 100 gumbov, kolikor jih imamo na tipkovnicah. Mogoče se bo premikati med skupinami štirih dodatnih možnosti in s klikom potem izbrati želeno. Da bi bila navigacija lažja oz. da se ne bo treba osredotočati na drug zaslon, bodo poskrbeli s prikazom vseh opcij na glavnem zaslonu, torej na monitorju oz. televizorju.

Igralni plošček je del strojnega beta programa, torej bo priložen prototipnemu SteamBoxu. Seveda že slišimo kritiziranje, da se igre za PC najbolje igra s tipkovnico in miško ter da stare igre ne podpirajo igralnih ploščkov, kar pa tokrat ni res. Prav VSE igre na Steamu že podpirajo dotični plošček, saj je v Steam in SteamOS vgrajena podpora, ki ga predstavi kot kombinacijo miši in tipkovnice vključno s privzetimi nastavitvami za tipkovnico v vseh igrah. Desna, na dotik občutljiva površina se bo večinoma uporabljala kot nadomestek miške, a bo vse predpripravljene konfiguracije za upravljanje mogoče še spremeniti s posebnim orodjem za ustvarjanje dodatnih konfiguracij. Plošček je obenem odlična novica za levičarje, saj je popolnoma simetričen, v nastavitvah pa bo opcija za zrcaljen način, ki bo prezrcalil funkcije vseh gumbov na ploščku.

Tako kot SteamOS naj bi bil tudi plošček popolnoma odprt, torej pri Valve obljubljajo, da bodo na voljo orodja za sodelovanje pri vsem, od industrijskega dizajna do razvoja električnih komponent. Ker gre za prototip, se bo do končne izdaje oblika ploščka verjetno še nekoliko spremenila, ne pa celoten koncept. Obenem obljubljajo, da bodo še naprej podpirali miške in tipkovnice.

57 komentarjev

«
1
2

damjanll ::

Izgleda zanimivo, bo treba sprobat.

ahac ::

Prva od teh treh napovedi, ki se mi zdi zanimiva. Sicer dvomim, da bo primerljivo z miško+tipkovnico, ampak bi pa znal bit dost boljše od navadnega kontrolerja. Škoda, da na SteamOS seveda ne bo iger, ki jih ni na PCju in kjer bi kontroler prišel prav...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

JC Denton ::

Sem resno kolebal med novim PCjem in PS4. Pa izgleda da bom nabavil steam box. Če bo cena primerna in če bo kolikor toliko iger, kjer boma lahko vsaj dva igralca pred tvjem.

Jerry000 ::

ja...steam box se bo splačal nabavit. Jaz bi ga že zato ker mam že lepo kolekcijo iger na njemu...pa še igral bi lahko vse te igre na PC in TV...super zadeva. Bomo vidl kok bo cena, ampak mam raj to kokr pa PS ali xbox:)

PrimozR ::

Meni je tale gamepad na pogled zakon. Dobro, da se še nisem resno ukvarjal z zamenjavo Xbox kontrolerja (DX fejk, ki se mu nenormalno zatikata gobici, problem je le, da imam kupljenih 5 novih potenciometer setov za gobice :D), ker tole zna biti odlična zamenjava - Xbox kontroler namreč uporabljam na PC-ju, večinoma ravno za steam igre :D

flyersmokac ::

Kako boš pa premikal brez analognih gobic,ko ti bodo roke švicale....in kot stari gamer vam povem: roke vam bodo vedno švicale:)) ...meni to smrdi po failu saj si ne predstavljam občutka drsenja,če boš imel roke mastne od čipsa...mokre od zarošene hladne piksne...itd....no bomo videli.
Ne mi govorit,da ne jeste ko igrate ali pa da ne pijete:) ..to počne vsak pravi gamer.

Tr0n ::

Bo treba probat tole.

Velki ::

Ma nekaj meni ni jasno, a potem bodo igrali ti s ploščkom skupaj z igralci, ki bojo uporabljali miško in tipkovnico?

Jerry000 ::

flyersmokac je izjavil:

Kako boš pa premikal brez analognih gobic,ko ti bodo roke švicale....in kot stari gamer vam povem: roke vam bodo vedno švicale:)) ...meni to smrdi po failu saj si ne predstavljam občutka drsenja,če boš imel roke mastne od čipsa...mokre od zarošene hladne piksne...itd....no bomo videli.
Ne mi govorit,da ne jeste ko igrate ali pa da ne pijete:) ..to počne vsak pravi gamer.



Pravi gamer najprej poje pol pa igra al pa obratno, med igro ni časa za jest če je akcija;). In ja, sej gobica je tut mastna če ješ, mokra če držiš pjačo itd. Men je vedn blo bedno na PS gobici igrat ker je drselo...xbox ma boljšo. Tole je pa touch kar je zame idealno. Boljš mi je to kot pa gobica:)...in ja...sm js tut stari gamer da ne bo pomote:)

71GA ::

Tak trackpad sem si jaz ze nekaj casa predstavljal in želel v gaming industriji (prišel je nekam pozno, ko ne igramo več igric). Izgleda pa super!

PrimozR ::

flyersmokac je izjavil:

Kako boš pa premikal brez analognih gobic,ko ti bodo roke švicale....in kot stari gamer vam povem: roke vam bodo vedno švicale:)) ...meni to smrdi po failu saj si ne predstavljam občutka drsenja,če boš imel roke mastne od čipsa...mokre od zarošene hladne piksne...itd....no bomo videli.
Ne mi govorit,da ne jeste ko igrate ali pa da ne pijete:) ..to počne vsak pravi gamer.

Okej no, zej ste pa že RESNO patetični s temi izgovori.

Masten prst bo po touchpadu samo še lepše drsel. Trust me. Sem igral s touchpadom na telefonu, po 15 minutah me je prst bolel, ker mi je šponalo kožo pod nohtom.

Gobica ti bo pa izpod mastnega prsta itak zdrsnila, kar ti bo naredilo še večjo štalo v igri.

Ganon ::

flyersmokac je izjavil:

roke vam bodo vedno švicale...roke mastne od čipsa...mokre od zarošene hladne piksne...itd....


Če že trolaš, se vsaj potrudi.

BigWhale ::

flyersmokac je izjavil:

Ne mi govorit,da ne jeste ko igrate ali pa da ne pijete:) ..to počne vsak pravi gamer.


Pffft! Taprav gamer zdrzi brez hrane in vode en teden. Enkrat na teden bos pa ze naredil 15 minut pavze. :>

flyersmokac ::

Ah...brezveze.Saj vam bom poturil pod nos to kar je napisano,ko boste jokali o tem gamepadu:)

ahac ::

Velki je izjavil:

Ma nekaj meni ni jasno, a potem bodo igrali ti s ploščkom skupaj z igralci, ki bojo uporabljali miško in tipkovnico?

Seveda. To bo smeha. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ScumbagSteve ::

flyersmokac je izjavil:

Ah...brezveze.Saj vam bom poturil pod nos to kar je napisano,ko boste jokali o tem gamepadu:)


Ferari je za en drek. Ampak še ga nisem vozil. Ampak je vseeno za en drek. Boš videl!

do u see a pattern here?
Scumbag Štefko

opeter ::

Me je presenetilo, moram povedat. V pozitivnem smislu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

flyersmokac ::

ScumbagSteve je izjavil:

flyersmokac je izjavil:

Ah...brezveze.Saj vam bom poturil pod nos to kar je napisano,ko boste jokali o tem gamepadu:)


Ferari je za en drek. Ampak še ga nisem vozil. Ampak je vseeno za en drek. Boš videl!

do u see a pattern here?



Napiše se Ferrari ..do u see difference here?? Pa mal si zgrešu.Ferrari je umetnina,ki jo priznava cel svet...ta gamepad je pa prvi,na katerem bo škripalo ob trenju,ko boš spreminjal smer:)
No..jaz upam da se motim in bo res nekaj dobrega.

Lonsarg ::

Upam da pride čimprej kak video. Zanima me, če se res da z tem trackpadom "transportirati" merek v kaki FPS igri do druge tarče, nekaj kar z miško ni noben problem, medtem ko klasični ploščki na konzolah omogočajo le drsenje proti tarči in torej praktično rabijo autoaim, da so uporabni.

Če bo to možno so zmagal.

PrimozR ::

Na laptopu uporabi touchpad namesto ločene miške in povej, če je to to :D

Tole je namreč isto.

Tr0n ::

Tommy Refenes (Super Meatboy) je zadevo sprobal.

http://www.gamasutra.com/blogs/TommyRef...

huelz ::

Ja ok, pointing out the obvious (prebral clanek), se kar nimamo verjetno nic primernega za FPS-e (RTS pa never ever ne bodo na kakrsnem kol padu :D).
Jaz se na prenosniku ne uporabljam trackpada, ker je glup sistem (pa da ne bo kdo pameten, na macih mi je enako neuporaben, tud ce je super duper multitouch).
Pac hardcore feni misk (tipkovnic) ne bodo/mo dobil nikoli ustrezne alternative, so why even bother?

Lonsarg ::

Je pa zadevo sprobal v "controler mode" torej trackpad je uporabljal za simulacijo 4 gumbov, torej kar ima Xbox in PS kontroler in ne v trackpad/mouse mode, ker je pač igral temu primerno igro, to me zanima pri kakem FPSju.

PrimozR je izjavil:

Na laptopu uporabi touchpad namesto ločene miške in povej, če je to to :D

Tole je namreč isto.


Ne bi rekel, z kazalcem pod zelo čudnim kotom in zvito roko na laptopu premikati merek ni premerljivo proti palcu z stabilno pozicijo roke. Stabilna pozicija je bolj značilna za miško, kjer ti roka udobno leži na mizi, je pa res, da pri miški natančne premike počneš z dlanjo, tukaj pa z palcem. V bistvu je najverjetneje "mouse mode" od tega kontrolerja še najbolj podoben TrackBall miškam:
https://www.google.si/search?q=mouse+pa...

Je kdo kdaj že z tako miško gajmal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

huelz ::

S trackballom? :D
Z razlogom ne. No, je pa definitivno korak naprej, ker FPS-i so na padih za moj okus obupna izkusnja (se pocutim kot invalid, autoaim pomaga ampak ni to to).

Mipe ::

Kakšna je natančnost tega trackanja s palcem oziroma kazalcem? Kolikor vem, je blazinica pri obeh dokaj velika, območje zaznavanja pa majhno. Z mišjo imamo večjo svobodo in lahko dokaj natančno namerimo, ker je definirana izvorna točka (senzor). Palec pa malo zavališ in že se zadeva preseli čez pol zaslona...

Jerry000 ::

flyersmokac je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

flyersmokac je izjavil:

Ah...brezveze.Saj vam bom poturil pod nos to kar je napisano,ko boste jokali o tem gamepadu:)


Ferari je za en drek. Ampak še ga nisem vozil. Ampak je vseeno za en drek. Boš videl!

do u see a pattern here?



Napiše se Ferrari ..do u see difference here?? Pa mal si zgrešu.Ferrari je umetnina,ki jo priznava cel svet...ta gamepad je pa prvi,na katerem bo škripalo ob trenju,ko boš spreminjal smer:)
No..jaz upam da se motim in bo res nekaj dobrega.


Skripalo lol:D, mam raj to kot pa gobice, zal. Js se ful veselim tega, ti pa pac ne to kupit ker vidis da to ni zate pa bo reseno;). Po pravic mi je tut design bols kot pa PS ali xbox gamepad

PrimozR ::

Aja, ne mi od škripanja na gamepadih. Na mojem xbox kontrolerju gobice škriplejo in se zatikajo za pop...

flyersmokac ::

Xbox360 gamepad je najboljši gamepad trenutno!! To ve vsaka Micka danes;) No saj se najde tudi kakšen čudak in mu je boljši ps3 gamepad...toda večina pravi xbox360 gamepad.Za to čudo bomo pa videli,kako se bo obneslo...prvi testi ne kažejo dobro saj verjetno nismo navajeni na take kontrole in se bo šele s časom videlo ali je to sploh uporabno.

Jerry000 ::

prvi testi? Kontroler še ni zuni sploh, nvem od kje teb testi:)

damjanll ::

PrimozR ::

flyersmokac je izjavil:

Xbox360 gamepad je najboljši gamepad trenutno!! To ve vsaka Micka danes;) No saj se najde tudi kakšen čudak in mu je boljši ps3 gamepad...toda večina pravi xbox360 gamepad.Za to čudo bomo pa videli,kako se bo obneslo...prvi testi ne kažejo dobro saj verjetno nismo navajeni na take kontrole in se bo šele s časom videlo ali je to sploh uporabno.

Ne vem kaj si ti bral, ampak prvi testi kažejo, da je zadeva super rešitev problema kontrolerja za PC.

flyersmokac ::

PrimozR je izjavil:

flyersmokac je izjavil:

Xbox360 gamepad je najboljši gamepad trenutno!! To ve vsaka Micka danes;) No saj se najde tudi kakšen čudak in mu je boljši ps3 gamepad...toda večina pravi xbox360 gamepad.Za to čudo bomo pa videli,kako se bo obneslo...prvi testi ne kažejo dobro saj verjetno nismo navajeni na take kontrole in se bo šele s časom videlo ali je to sploh uporabno.

Ne vem kaj si ti bral, ampak prvi testi kažejo, da je zadeva super rešitev problema kontrolerja za PC.


Bral sem,da je zadeva super rešitev...seveda,če nimaš xbox360 kontrolerja...
Je pa res,da nisem na PCju igral nikoli FPS z gamepadom.:)

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ne vem no. Jaz sem bral, da je rešitev super, ampak da je Xbopx kontroler boljši zaradi par 1000 ur prakse na njem. To ne pomeni, da je Xbox kontroler tudi dejansko boljši, le da ga je pisec bistveno bolj navajen.

Poleg tega so pa testirali 3D printane prototipe.

Jerry000 ::

js ga komaj čakam. Itq na tablicah igrate kake igre, to je nekako podobno:). Js igram critical strike in sem vajen nekako na touch s palci. Je pa res da me skrbi kako bo za pretepaške igre...kombote bo zaj++++ delat k ni fizičnih smernih tipk...

Jst ::

Jaz ne bom sodil, dokler ga za eno uro ne dobim v roke. Gamepadov nisem vajen, tega ki imam, ga uporabim 2 krat na leto, če igram racing špil. Nazadnje sem igral Grid 2 in sem se prav zabaval, seveda na bolj nižji težavnosti, ter potem multiplayer. Ampak ker so FPSji skoraj edina zvrst, ki jo igram od prvega voodooja, se nisem, tudi po končanju GRID 2 kariere in ene 10 ur multija, mogel "prav" navaditi na gamepad. Meni enostavno ne gre. Mogoče premalo igram - letos sem imel samo eno obdobje, ko sem igral Crysis 1,2,3 ter GRID2.

Ta gamepad bo pa mogoče, da bo nadomestil miš in tipkovnico ZAME na način, da bo super samo za oddaljeno kontroliranje računalnika. Če bo to dobro delalo, bi bilo super. Recimo da imaš priklopljen Entertainment System (TV in/ali Glasba), si na kavču ali pač ne sediš za računalnikom in bi rad štartal film (in ga upravljal, rewind, FF, pavza, glasnosti...) ali pa poslušal glasbo in bi z tem kontrolerjem upravljal z music playerjem. To bi bilo zame dovolj. Tega pač z trenutnimi gamepadi ni možno. Oz. je na pol možno, samo je zelo nerodno.

Ampak jaz mislim, da prave izkušnje miš+tipkovnica, še dolgo ne bo nadomestila nobena naprava.

Kar se pa tiče trackpadov na prenosnikih, so pa uporabni samo nekateri. Morajo biti veliki, sami zaznavati, kdaj imaš na njemu roko, da ne sprejema ukazov. In morajo biti super multi touch. Recimo za pregledovanje slik je super, za Google Earth je super, ter še za nekaj programov. Dober trackpad z gestami, je tudi super za brskanje po internetu. Tako da čisto neuporaben ni. Je kar nekaj scenarijev, ko raje upravljam z trackpadom, kot z miško. Google Earth comes to mind.

Pod črto: Trackpad, da je uporaben, mora biti relativno velik, natančen, mora imeti multi touch in podpirati geste.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

flyersmokac je izjavil:

Xbox360 gamepad je najboljši gamepad trenutno!! To ve vsaka Micka danes;)


Ce nimas na PS3 in Xbox kontrolerju vsaj priblizno istega stevila odigranih ur, potem tega ne mores rect. Jaz Xbox kontrolerja ne maram in je meni ergonomsko totalno neudoben. Sploh zato, ker imam krajse prste in stick na levi strani pre visoko.

flyersmokac je izjavil:

Za to čudo bomo pa videli,kako se bo obneslo...prvi testi ne kažejo dobro saj verjetno nismo navajeni na take kontrole in se bo šele s časom videlo ali je to sploh uporabno.


Prvi testi so v bistvu precej bolj pozitivni, kot je bilo za pricakovati. Testirali so pa nek 3D printan prototip. Takole obsojanje, da je stvar neuporabna je bebavo in otrocje.

Za Wii so tud vsi rekl, da je cist neuporaben. Prodali so jih pa vec kot ostalih konzol. :>

Jst ::

Bolj ko razmišljam, bolj upam, da bi lahko tale Valvov gamepad postal še en kontroler za PC, poleg miške in tipkovnice. Če se vsedem bolj na komot, prižgem cigaret, sem toliko oddaljen, da se moram stegniti do miške. Tale gamepad bi bil idealen. Glede na to, da se Valve hvali, da za vsak špil obstaja remap tipkovnice in miši, zelo upam, da bodo imeli tudi "Windows" profil in enostavno kustomizacijo. Za trenutne gamepade obstaja nekaj "hack programov" za takšno upravljanje, deluje pa zelo švoh in omejeno. Valve gamepad ima pa 2 trackpada, touch zaslon in mogoče ravno prav gumbov, da bi enostavne stvari, kot so brskanje, alt-tab, alt-f4, win+d,... in bi bil to omejen, a vseeno uporaben kontroler, poleg tipkovnice+miši. Tudi Metro screen bi postal uporaben na PCju, kjer nimaš touch zaslona.

Komaj čakam, da izide in da ga preizkusim.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Windows profil? A to misliš stvar, ki se ji reče Steam klient? :D

Saj je jasno, da Steam svet deluje povsod, kjer se dobi klient, torej na Linuxu, OS X in Windows. In SteamOS. Igre, ki delujejo povsod, savegame shranjujejo na oblak, tako da kjerkoli lahko nadaljuješ igro. Magari če vsako uro igraš na drugem OSu.

BaToCarx ::

Če nisem narobe prebral/videl, naj bi ta kontroler bil "open" torej uporabi kjer ti paše, kakor ti paše, pa še dodajaj nove funkicije aka gumbi, itd...

Upam da se ne motim.

Jst tisto media ki si omenil pa dela že ps3 + ps3mediaserver, in ja je "izi" z padom.

PrimozR ::

Bato ja, sam če boš hotel dodati gumbe, boš moral narediti nov PCB, nove gumbe, novo ohišje, itd. :P

djurodrljaca ::

PrimozR je izjavil:

Bato ja, sam če boš hotel dodati gumbe, boš moral narediti nov PCB, nove gumbe, novo ohišje, itd. :P

... ali pa, če si malo len, namesto novega PCB-ja sporgramiraš kontroler, da ti na touchscreen-u prikaže te dodatne gumbe :)

Jst ::

Zasloni na telefonih so 1920x1080 in če ti to pokaže kot sliko, ti pa kot fotko, se pravi tvoj zason, pinchaš in imaš enostaven dostop do Metra in za Metro narejeni appi. TO bi morali biti "enostavni" appi kot je windows media player, angry birds, boljši android špili, pač Metro del Windows Phona, uporabnega tudi na PCju. Metro Appi in igre bodo sigurno drugačne od Androida, pač prilagojeno za tablice in ker je enak Start screen tudi na PCju, dostopno in lahko upravljanju z Steam GamePadom.

To bi bil paradigm shift, kjer bi vsi poleg miške in tipkovnice dodali tudi Steamov (ali pa od konkurence, ki bo zagotovo, če se bo Valov gamepad prijel - in na PR se be kar dosti %) gamepad in imel Tablica style dostop kot Start Screen (aka Metro) uporaben na PCju. Vsi se lahko strinjamo, da je Metro čisto neuporaben in nima niti enega killer appa, da bi rekel, to je pa super uporabno. Da si v Start Screenu in gledaš kakšno je vreme, borza kar ti še trenutno Metro izpisuje - to je meni čisto neuporabno.

Po drugi strani, da bi pa z Steamovim gamepadom imel Metro aplikacije, ki bi jih (včasih omejeno) uporabljal - recimo na tablici hitreje vklopiš glasbo, hitreje daš film ali karkoli in lahko daš tudi na TV. Metro bi postal uporaben v bistvu.

>Metro bi postal uporaben v bistvu.

Na PCju.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

ScumbagSteve ::

flyersmokac je izjavil:

ScumbagSteve je izjavil:

flyersmokac je izjavil:

Ah...brezveze.Saj vam bom poturil pod nos to kar je napisano,ko boste jokali o tem gamepadu:)


Ferari je za en drek. Ampak še ga nisem vozil. Ampak je vseeno za en drek. Boš videl!

do u see a pattern here?



Napiše se Ferrari ..do u see difference here?? Pa mal si zgrešu.Ferrari je umetnina,ki jo priznava cel svet...ta gamepad je pa prvi,na katerem bo škripalo ob trenju,ko boš spreminjal smer:)
No..jaz upam da se motim in bo res nekaj dobrega.


tvoj obešanje na take banalne napake kaže moj prav.
Scumbag Štefko

vesolc ::

glede na funkcionalnost ostali padi "rahlo" zaostajajo zaradi števila gumbov na priročni obliki in v navezi kot MIDI kontroler že idejno zgleda močno funkcionalna zadeva...še posebej ker bo kot open source...je pa zgleda že normalno da profi geeki hejtajo zadeve, k jih niti u roke še niso uzeli, pa vsi spregledajo novitete, k jih ostali nimajo...zgelda ni gejmerjev pravih tu :)

Tr0n ::

damjanll ::

Izgleda kul, v bistvu cisto uporabno, samo najbrž se moraš res najprej privadit.

Mipe ::

Uporabno že, uporabno, a manj kot klasična tipkovnica + mišon kombinacija. Kot da bi s ceglem zabijal žebelj. Deluje, vendar imamo še vedno raje kladivo, ne?

damjanll ::

Ce se izkaze da deluje boljše od običajnega kontrolerja so zmagali, bomo vidli :-)

Mipe ::

Si sploh gledal zgornji video? Sploh ko igra Civilization V? Kako v kratkih etapah cuka od desnega roba zaslona do levega in nazaj? Kar zabolelo me je. Tole ne more biti praktično! Veliko iger zahteva premik kurzorja čez cel zaslon. In če moraš s kontrolerjem stalno cukat, hop hop hop, pa smo tam v dveh sekundah, z mišjo pa je v pol sekunde...

Naj samo probajo kak DOTA. Bomo videli, kako navdušeni bodo potem :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čakanje na steam box ali akup PS4

Oddelek: Konzole
294245 (3481) Pesimist
»

Valve je napovedal SteamOS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10340442 (33719) PrimozR
»

Valve se pridružuje Fundaciji Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8626742 (22802) Mavrik
»

Xi3 Piston prihaja konec novembra

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
149331 (7219) Blazz
»

Drugi Valveov korak v dnevne sobe - strojna oprema

Oddelek: Novice / Rezultati
3715153 (7953) PrimozR

Več podobnih tem