» »

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Svoja glasba na avtoradiju na kaseto, kako?

Free Bird ::

Torej, ima kdo kako idejo, kako bi si lahko v avtu, ki ima le star radio s kaseto predvajal svojo glasbo. In ne, novega radia mi ni za kupovat. Hvala za odgovore in LP! :)

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Free Bird ::

Aaaa, tega pa še nisem videl :) Le tisto zadevo, ki se jo vtakne v vtičnico in je treba nastavit neke frekvence, ampak sem slišal, da se tisto ne obnese pretirano dobro. Hvala!

...:TOMI:... ::

Jah saj te rešitve niso ne vem kaj. Še vedno je bolje kupiti radio, ki je na CD/USB/SD card in predvajaš na njem mp3je.
Tomi

Free Bird ::

Ja, verjamem, zanima me le kaka je kaj kvaliteta na tisti kasteti s 3.5 izhodom?

einstein :P ::

Free Bird je izjavil:

Torej, ima kdo kako idejo, kako bi si lahko v avtu, ki ima le star radio s kaseto predvajal svojo glasbo. In ne, novega radia mi ni za kupovat. Hvala za odgovore in LP! :)


Kupiš kasetar s snemalnikom in na vhod za snemanje priklopiš svoj ali telefon, računalnik, ali kjerkoli že pač imaš glasbo in predvajaš, medtem, ko imaš na kasetarju gumb rec vključen.

pozabi tiste kasete s kabli in te fore, naredi, kot sem ti opisal in še snemaš lahko na katero koli kaseto, ki jo že imaš doma.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Free Bird ::

einstein :P je izjavil:

Free Bird je izjavil:

Torej, ima kdo kako idejo, kako bi si lahko v avtu, ki ima le star radio s kaseto predvajal svojo glasbo. In ne, novega radia mi ni za kupovat. Hvala za odgovore in LP! :)


Kupiš kasetar s snemalnikom in na vhod za snemanje priklopiš svoj ali telefon, računalnik, ali kjerkoli že pač imaš glasbo in predvajaš, medtem, ko imaš na kasetarju gumb rec vključen.

pozabi tiste kasete s kabli in te fore, naredi, kot sem ti opisal in še snemaš lahko na katero koli kaseto, ki jo že imaš doma.

Ja, zamisel je dobra, vendar potrebujem drug avtoradio. Razmišljam pa, da bi kar drugega kupil, bo verjetno najboljša rešitev...

Furbo ::

einstein :P je izjavil:

Free Bird je izjavil:

Torej, ima kdo kako idejo, kako bi si lahko v avtu, ki ima le star radio s kaseto predvajal svojo glasbo. In ne, novega radia mi ni za kupovat. Hvala za odgovore in LP! :)


Kupiš kasetar s snemalnikom in na vhod za snemanje priklopiš svoj ali telefon, računalnik, ali kjerkoli že pač imaš glasbo in predvajaš, medtem, ko imaš na kasetarju gumb rec vključen.

pozabi tiste kasete s kabli in te fore, naredi, kot sem ti opisal in še snemaš lahko na katero koli kaseto, ki jo že imaš doma.


Slab nasvet, a zdaj naj človek zapravlja za kasetar, kasete in potem vleče strgane iz avtoradia, kot smo to počeli včasih.. ccc
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

St235 ::

Furbo je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Free Bird je izjavil:

Torej, ima kdo kako idejo, kako bi si lahko v avtu, ki ima le star radio s kaseto predvajal svojo glasbo. In ne, novega radia mi ni za kupovat. Hvala za odgovore in LP! :)


Kupiš kasetar s snemalnikom in na vhod za snemanje priklopiš svoj ali telefon, računalnik, ali kjerkoli že pač imaš glasbo in predvajaš, medtem, ko imaš na kasetarju gumb rec vključen.

pozabi tiste kasete s kabli in te fore, naredi, kot sem ti opisal in še snemaš lahko na katero koli kaseto, ki jo že imaš doma.


Slab nasvet, a zdaj naj človek zapravlja za kasetar, kasete in potem vleče strgane iz avtoradia, kot smo to počeli včasih.. ccc


nič boljši kot da te kvazi kasete ali FM modulatorji. Pač naj reskira tistih 20€ in si kupi avtoradio pa bo zadeva rešena.

Assass1n ::

Avtoradii so tok pocen, da se ne splača zajebavat. Vrž tega med koprive pa kupi drugega na cd/mp3/usb. Najbolje je usb, namečeš gor zbrišeš kot ti paše.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

gumby ::

Če se ne bojiš spajkalnika, se da stvar dokaj preprosto rešit. Najdeš čip, ki je predojačevalnik za glave v kasetofonu in ga odstraniš. Na njegove izhode (kar je v bistvu vhod v glavni ojačevalnik) pa priključiš svoj izvor zvoka...
Po tem sicer kasetofon ne bo več deloval, ampak 1980 je mimo in to ni več tak problem ;)
my brain hurts

mailer ::

Lahko pa pogledaš, če ima stari avtoradijo line in vhod oz rdeč in bel priključek za bananco, ki jo potem preko 3,5mm priključka povežeš na mp3 player, telefon,...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Mehmed ::

Free Bird je izjavil:

Aaaa, tega pa še nisem videl :) Le tisto zadevo, ki se jo vtakne v vtičnico in je treba nastavit neke frekvence, ampak sem slišal, da se tisto ne obnese pretirano dobro. Hvala!


V bistvu se bolje od teh kaset. Ce le nimas prevec zjahan vtic za vzigalnik, potem ti prekinja, ko je slaba cesta. Not das sd kartico ali pa usb, nekateri imajo daljinca zraven.
Na kaseto moras pa se neki z muzko pristekat, predvajalnik ali telefon, pa butasto zgleda s tistim kablom, ki visi ven.

Furbo ::

Morda se oddajniki obnesejo, če si bolj zapečkar in se vrtiš okoli ene lokacije. Ko greš pa kam dlje, bo pa tvoja frekvenca zasedena in bo štala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

dobiš tudi takšne, ki ne rabijo dodatnega predvajalnika http://www.ebay.com/itm/1GB-SD-Card-Cas...
Samo in eno in drugo so brezvezne rešitve glede na to za koliko dobiš rabljen MP3 radio.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

Jap. Oboje je imelo smisel, ko so bili radiji drazji. Ce das zdej 10 za kaseto, pa 10 za oddajnik, ko ugotovis da ti zvok kasete ni kul, si ze na dobri poti do radia.
V bivsi jugi so te oddajniki dost popularni, sprobu sm ene tri pa eno kaseto. Za kaseto ne vem ce je cenenost kriva za slab zvok, samo tudi z brezhibnim ne bi trpel tistega kabla pa stalno vstekavanje predvajalnika gor.
Pri oddajnikih je pa edina slabost kontakt za vzigalnik, ce je svoh pa cesta slaba, ti rado prekinja. Frekvenco ze najdes, ce bi ti jo zasedlo ko potujes, kar se mi se ni zgodilo, ti vzame par sekund za izbrati novo. V bistvu ce ga bos jemal raje glej kje imas vtic pa kok ga dosezes z roko. Ce ti bo neprakticno z roko menjat imas take, ki se sukajo v vse smeri ali pa imajo daljinca.
Ce bos jemal kaseto z notranjim spominom pa daljincem preberi kake komentarje iz prve roke prej pa sprobaj kasetar, ce je brezhiben. Ker izgleda najbolj prakticna sicer, samo kasetarji imajo vec muh kot radio.

Lightning17 ::

Ti oddajniki pa niso za prehvalit... Vtakneš v režo za vžigalnik in potem v ta oddajnik lahko priklopiš USB, mobitel, mp3... Vse super in lepo, dokler ti nekje na cesti radio postaja ne moti signala...

Greš v Big Bang in kupiš kaseto, ki ima kabel z izhodom za v telefon, mp3,... Cena je 5-10EUR

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

A se vam to res dogaja, da tok jamrate o tem? Ker jaz v par letih se nisem dozivel.
Je pa res, da sem si taprvic vzel minuto, sel skozi postaje pa izbral neko osamljeno frekvenco. Namesto neke nakljucne.

mn ::

Mehmed je izjavil:

A se vam to res dogaja, da tok jamrate o tem? Ker jaz v par letih se nisem dozivel.
Je pa res, da sem si taprvic vzel minuto, sel skozi postaje pa izbral neko osamljeno frekvenco. Namesto neke nakljucne.


Verjetno odvisno od naprave. Jaz z radijskim oddajnikom nisem bil zadovoljen, pa sem precej časa iskal dobro frekvenco. Kaseta s 3.5 bananco pa mi je delala super. Kvaliteta je bila zadovoljiva.

St235 ::

Mehmed je izjavil:

A se vam to res dogaja, da tok jamrate o tem? Ker jaz v par letih se nisem dozivel.
Je pa res, da sem si taprvic vzel minuto, sel skozi postaje pa izbral neko osamljeno frekvenco. Namesto neke nakljucne.


kot že rečeno, če je domet posameznika zgornji in spodnji duplek pol ni panike. Ko se prvič pelješ v trst pa si lahko fm modulator samo nekam vtakneš, ker zlepa ne najdeš proste frekvence sploh za več kot 5 minut.

Edina omembe vredna rešitev je menjava avtoradia, vse ostalo so pol rešitve, ki zahtevajo precej kompromisov.

Relanium ::

Noben adapter in noben FM oddajnik ne da zadovoljive kvalitete.
Stran metanje denarja, sploh ker dobiš v bigbangu nov avtoradio za 30 al 35EUR z USB in spominsko kartico
(seveda brez optične enote)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

ProGo ::

Kvaliteta je res slaba. Slabša tudi od FM radijev. Stran vržen denar.

Hayabusa ::

Se ne da nstaviti v na npr. 87 Mhz ?
Na starih radijih se je dalo loviti frekvence pod 87 Mhz (do nekje 76 Mhz).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje audio kaset v 2019

Oddelek: Pomoč in nasveti
242691 (1844) Han
»

AVTORADIO BREZ USB KONEKTORJA

Oddelek: Zvok in slika
156117 (5670) smacker
»

Brezžični FM oddajnik

Oddelek: Kaj kupiti
63331 (3210) dmk
»

Apple iPod tudi v avtomobilih

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
316125 (4986) velikiB
»

Kabel direkt iz compa na zvočnike

Oddelek: Zvok in slika
7912 (800) RacMan007

Več podobnih tem