» »

grafična kartica s HDMI izhodom

grafična kartica s HDMI izhodom

CoolMike ::

Pozdravljeni,

rad bi kupil grafično kartico, katera bi imela HDMI izhod in bi brez večjih težav podpirala zvok in sliko na LCD televizorju. Namenjena bi za gledanje slik, filmov, YouTube in podobne stvari. Torej bi bila neka srednja zmogljivost popolnoma zadovoljiva. Kkšni predlogi prosim?

Doma ima sicer že eno grafično kartico (nVidia 8400 GS), ki je stara okoli 3 leta, ima tudi hdmi izhod, ampak dela samo slika brez zvoka. Jest bi rad zrihtal oboje pa ne vem kaj točno moram gledati pri specifikacijah. Nisem poznavalec tega področja.

popster ::

evo tale asus tukaj podpira, kar je razvidno tudi iz tukaj.

McLuzo ::

Vse novejše grafične kartice (zadnje 3 generacije), ki imajo HDMI omogočajo prenos zvoka in slike.

Torej vse naprej od AMD HD5xxx ali pa Nvidia GF2xx.

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

edit: Potem naj najprej pove koliko mu je ta srednji razred vreden v EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

Janac ::

popster je izjavil:

evo tale asus tukaj podpira, kar je razvidno tudi iz tukaj.



reko je srednjega razreda in ne low end

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Janac ::

najmanj 6870, sploh ce bos gledal filme ki so veliki 50Gb

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeFacto21 ()

McLuzo ::

Dej ne nakladej no, tud cele blu-ray brez problema poganja kakšna HD6550.

Najmanj 6870... pfff

Janac ::

bi rad vido

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: popster ()

CoolMike ::

@popster hvala ti za nasvet, se mi zdi kr vredu kartica, če zmore to kar si želim imet sem čist zadovolen :)

@McLuzo ja tut HD6570 mi je všeč, sicer rajš dam 60€, kot pa 30€ in imam potek kkšen problem z driverji in kaj podobnega :)

@Janac ja sem rekel srednji razred ker nisem niti vedel kolk zmogljivo kartico bi rabil, niti nisem pričakoval da se da pridet s to rešitvijo pod 100€ :))

@6151 bi se za moje potrebe splačalo imeti kartico z 1G pomnilnika in ~800MHz jedrom?

@Janac ja največji film ki sem ga kdaj gledal je bil 10GB in za take stvari se potem verjetno splača dati vsaj 100€, ampak se sprašujem če to rabim

-----------------
stvar je taka, računalnik sem dobil zastonj, potem sem moral zamenjati plato in hladilnik sem dal ~60€ + dal sem še 30€ za 10m HDMI kabla, zdaj bi rad dal še vsaj ene 60€ za kartico, to bilo skupaj 150€, kar se še splača. kajti drugače dobim tudi že HD tank, ki bi igral isto vlogo, kot ta računalnik, ki si ga sestavljam.

Janac ::

jaz bi na tvojem mestu kupil vsaj 6770 da bos lahko se kako igro odigral

http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

tole biti verjetno zelo ustrezalo, pasivna itd, = postnina nekje 12evrov in si zmagal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

ally12 ::

Računalnik sem imel preko HDMI izhoda priklopljen na LCD Gorenje. Zadeva je delovala BP. Odklopili smo računalnik in ko smo ga priklopili nazaj, se slika ne pojavi več na TV-ju. Ko je delovalo, se je za ikono zvočnika pojavila ikona LCDja, zdaj tudi tega ni več. Poskusil sem z kloniranim zaslonim, s kombinacijo tipk fn+f4 in izbral razširitev, ampak brez uspeha. Prosim za pomoč. Hvala.

PIT BULL96 ::

Raje preveri da nisi slučajno hdmi vhod na tvju skuru k men je to ratal :)

ally12 ::

To se zihr ni zgodil. Zakaj? LCD ima samo en HDMI vhod in preko njega gledamo STB (T2 TV) in smo gledal računalnik. TV normalno funkcionira, medtem ko računalnik ne dela več (TV javlja, da ni signala). HDMI switch preklaplja tudi enako kot prej po vklopu računalnika. Če že, pol bi blo bolj verjetn, da smo skuril HDMI izhod na računalniku.

BorutK-73 ::

Si resetiral računalnik?

ally12 ::

Zdejle probal še zadnjo varianto: izklopil hdmi kabel iz TVja in ga vključil nazaj. Ne boste verjeli, stvar proradila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z Računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
311648 (1072) Anarki
»

Katero grafo do 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
192109 (1601) Brias
»

Računalnik za igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9213171 (12238) Peter6
»

Nakup nove grafične kartice cca. 50 €

Oddelek: Kaj kupiti
231693 (1273) deadzone
»

Win7 grafična karta

Oddelek: Kaj kupiti
141073 (827) amigo_no1

Več podobnih tem