» »

Utripanje/žmrkanje luči v stanovanju

Utripanje/žmrkanje luči v stanovanju

Chester ::

Pozdravljeni,

stanujem v manjšem stanovanju v bloku in pred časom sem opazil, da večina luči rahlo utripa (tako halogenske kot tiste navadne). Zanima me kaj bi bil lahko vzrok, varovalke se ne segrevajo in so dobro privite. Sem pa luči in večino štekarjev montiral sam, vendar se mi zdi, da sem zadevo montiral prav.

Utripanje se pojavi tudi, če imam v stanovanju prižgano samo luč brez da bi bil zraven prižgan se hladilnik, ali kaj podobnega.

francek1 ::

Imate v bližini koga, ki uporablja varilni aparat ali kakšno žago?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Chester ::

Mislim, da ne ker gre za stanovanjski objekt in to utripanje se opazi kar vsak večer...

einstein :P ::

Po mojem bi moralo utripanje ponehati čez nekaj dni, vsaj tako je bilo pri nas (utripalo je sicer zelo malo, se je opazilo, samo če si res dobro pogledal), potem pa je ponehalo, pač motnje na omrežju.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Chester ::

OK, ko sem napisal pred časom sem mislil nekaj mesecev nazaj in je še vedno prisotno. Je pa to žmrkanje, malenkostno samo, ko ga opaziš je zelo nevšečno.

einstein :P ::

Potem pa more biti nekaj drugega, mogoče kakšna druga naprava v bloku, vprašaj kakšnega sostanovalca, če njemu tudi utripajo luči.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Fave ::

Temu se reče fliker. Pokliči elektro in naj napravijo tedensko meritev po standardu EN 50160. Če je vrednost flikerja izven meja, morajo to odpraviti. Zahtevaj tako električno energijo, kot jo plačuješ!
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Hayabusa ::

Multimeter, izmeri napetost v vtičnici.

francek1 ::

Multimeter ti ne pove nič, bo potreben osciloskop.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

A. Smith ::

Tudi osciloskop je za to nalogo precej neprimeren, kajti čakajoč motnjo bi lahko pred njim presedel ure in ure, pa še je vprašljivo, če bi motnjo zaznal v tistem delčku sekunde, ko bi se pojavila.

Pravilen nasvet je podal Fave - elektro je dolžan zagotavljati ustrezen nivo kvalitete el. energije. Prav tako je dolžan izvesti meritev z registratorjem in ob morebitnih ugotovljenih odstopanjih od standarda le-ta odstopanja tudi odpraviti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Uporabnik ::

Jaz sem ravno to zahteval od elektra. Tako da mi ta teden merijo :) Dva fazi od teh sta bolj v k.... Je pa tako da se mi je začel precej UPS vklapljat, potem pa sme lepo analogni multimeter postavil na polico in je lepo pokazal padce pod 200V. Je pa to sedaj že drugič ko se to dogaja. Prvič so takoj ko so videli stanje priletel popravit. Bomo videli sedaj :)

Je pa tako, da je na začetku povdaril, da kot da če ni upravičeno, da mi bodo meritev računali.

Chester ::

Aha, a pa mislite,da bi bilo lahko krivo tu, ker sem štekarje vtičnice in luči montiral sam? Kaj pa je UPS?

Hayabusa ::

Če sosedom dela bp, potem imaš pri sebi (napeljava ali kakšen čuden porabnik).

BorutK-73 ::

UPS - je v bistvu baterija za računalnike za primer ko zmanjka elektrike in odpravlja nihanja. UPS - unlimited power suply, da ti cca 10min da shraniš in normalno ugasneš računalnik.

kloko ::

BorutK-73 je izjavil:

UPS - unlimited power suply


Ni "unlimited", ampak "Uninterruptible power supply".

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419719 (6553) MrStein
»

Luči na dotik se same prižigajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7015646 (13594) St235
»

Čuden problem s projektorjem

Oddelek: Zvok in slika
262968 (2263) Tim55
»

Utripanje luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
454661 (3768) Barakuda1
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310107 (8046) Pyr0Beast

Več podobnih tem