» »

Luči na dotik se same prižigajo

Luči na dotik se same prižigajo

«
1
2

ropo009 ::

Hi,

upam da je prava tema za to vprašanje.

Imamo lučke na dotik. Zadeva lepo dela. No sedaj ne več.

Ne vem sicer, če je to povezano a zamenjali so nam števce za
elektriko (v bloku) - namestili so elektronske. In sedaj so
lučke ponorele. Nekako v ritmu se prižigajo (1, 2, 3 stopnja
in izklop in potem znova od začetka). Luči so 220V in žarnice
40W.

Zanima me, kaj lahko naredim, da preprečim to "samosvoje"
vklapljanje.

Lp,
Robert

Highlag ::

Če števec res moti lučko bi verjetno pomagal kakšen RF filter oziroma dušilka vezana v serijo z lučko. Ne vem pa če kdo to prodaja v takšni obliki, da bi lahko zmontiral kar med vtičnico in luč. Če so luči vgradne bi moral podobno vgraditi v el. omarico.
Never trust a computer you can't throw out a window

Kroos ::

Ja, tudi meni se dogaja isto po današnji zamenjavi števca. Ima pa težave le moja lučka, čeprav jih imamo še nekaj v hiši. Mogoče bo jutri bolje, saj se menda ta digitalni števec 1 dan še "prilagaja/nastavlja" ali karkoli že. :)
Trenutno sem zadevo rešil tako, da sem jo izklopil iz elektrike, ker mi gre na živce. ;)

...:TOMI:... ::

Vse take stvari je treba prijaviti elektru, saj edino oni lahko rešijo te stvari oziroma pošljejo problem naprej proizvajalcu. Kateri števec je to?
Tomi

SeMiNeSanja ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vse take stvari je treba prijaviti elektru, saj edino oni lahko rešijo te stvari oziroma pošljejo problem naprej proizvajalcu. Kateri števec je to?

Točno tako, kot je rekel Tomi - javite zadevo elektru, saj je dolžan, da on vgradi potreben filter, če je z menjavo števca povzročil težavo, ki jo pred tem niste imeli.

RejZoR ::

To je tipično za pulzne števce. Pomaga če daš vmes prenapetostno zaščito, čeprav je dokaj butasta rešitev za luči. Nisem pa še nikoli slišal, da bi elektro to reševal na nivoju električne omarce. Al pa to počnejo samo če to eksplicitno zahtevaš. Drugače pa se naredijo neumne ker 99% folka itaq ne poveže težave s temi števci.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirator ::

Tole se mi zdi pa zelo zanimivo. Tudi pri meni so se začele dogajati precej nenavadne stvari:
- klima se mi je kar sama vključila in je daljinsko nisem mogel izklopiti. Moral sem vgraditi dodatno stikalo.
- na TV se občasno kar same od sebe sprožajo razne komande - preklop kanala, ugasnitev ali pa se pojavi kakšen od menijev za nastavitve.
Na števec niti pomislil nisem, sem pa sedaj ko tole berem, skoraj prepričan da ustvarja neke motnje. Pri meni je vgrajen Landis&Gyr števec.
Problem je v tem, da je to potrebno dokazati. Brez dokaza Elektro ne bo storil ničesar.

ropo009 ::

RejZoR ::

mirator je izjavil:

Tole se mi zdi pa zelo zanimivo. Tudi pri meni so se začele dogajati precej nenavadne stvari:
- klima se mi je kar sama vključila in je daljinsko nisem mogel izklopiti. Moral sem vgraditi dodatno stikalo.
- na TV se občasno kar same od sebe sprožajo razne komande - preklop kanala, ugasnitev ali pa se pojavi kakšen od menijev za nastavitve.
Na števec niti pomislil nisem, sem pa sedaj ko tole berem, skoraj prepričan da ustvarja neke motnje. Pri meni je vgrajen Landis&Gyr števec.
Problem je v tem, da je to potrebno dokazati. Brez dokaza Elektro ne bo storil ničesar.


Sej to je drugače dokaj splošno znano da pulzni števci to serjejo. Če hoče elektro neke posebne dokaze so eni navadni drekači.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ropo009 ::

Sem jim poslal mail.

Me res zanima, kaj in če bodo odgovorili.

ropo009 ::

Sem dobil hiter odgovor:

...
Dvosmerna komunikacija med števcem in koncentratorjem v transformatorski postaji poteka izključno v dovoljenem frekvenčnem pasu z dovoljenimi nivoji signalov, ki jih določa družina standardov SIST EN 50065 - Signalizacija po nizkonapetostnih električnih napeljavah v frekvenčnem območju od 3 kHz do 148,5 kHz.
...
Glede na opis vaših težav v zvezi z nekontroliranim prižiganjem svetilk na dotik po vključitvi vašega merilnega mesta v sistem daljinskega merjenja sklepamo, da svetilka izkazuje prenizko stopnjo imunosti na elektromagnetno kompatibilnost (EMC). S tovrstnimi težavami se srečujejo potrošniki po celotni Sloveniji na področjih, kjer je že vzpostavljen sistem naprednega merjenja. Na teh področjih te svetilke brez filtra, ki je zahtevan po EMC standardih več niso uporabne. Ker ta filter pri cenenih izdelkih predstavlja velik strošek, ga proizvajalci običajno kar izpustijo, saj vedo, da je izdelke v prometu težko nadzirati. Podobno težavo na svetilkah na dotik so pred leti zaznali na Švedskem, kjer so po pregledu v laboratoriju ugotovili, da ti izdelki ne izpolnjujejo zahtev CE.
...

Skratka, krive so svetilke, ki niso imune na nove stvari... Je pa res, da tako najlažje odpraviš stranko, z nimi se prerekat pa je vprašanje smiselnosti in na koncu tudi stroškov. Še njihov del:
...
Obveščamo vas, da reklamacije ne moremo upoštevati, saj za to težavo nismo odgovorni mi. Glede na opisane težave se obrnite na trgovca, ki vam v primeru, da kupljeni izdelki ne izpolnjujejo zahtev standardov o EMC mora le te zamenjati z ustreznimi ali vam vrniti kupnino.
Če smatrate, da smo te težave povzročili mi z izgradnjo sistema naprednega merjenja vam predlagamo, da svetilko pošljete v pooblaščeni laboratorij SIQ Ljubljana, Tržaška cesta 2, 1000 Ljubljana na ugotavljanje dejanske elektromagnetne združljivosti. V primeru, da vaše svetilke ustrezajo zahtevam elektromagnetne združljivosti, vam vrnemo stroške tega preskusa in vrednost nakupa teh svetilk.
...

Bom probal s kakšnimi filtri proti motnjam (EMI/RFI), ki se namestijo na kabel (če kaj pomagajo) oziroma
z razdelilci (z zaščito).

Lp,
Robert

sajmonsaz ::

Živjo, jaz sem imel podobne težave in sem rešil z nakupom filtrev. Zaenkrat deluje.

Lp

ropo009 ::

sajmonsaz je izjavil:

Živjo, jaz sem imel podobne težave in sem rešil z nakupom filtrev. Zaenkrat deluje.
Lp


Če mi lahko poveste, kakšne filtre in kje jih nabavit. Se bi dalo to kakorkoli namestit za celotno stanovanje in ne samo pred posamezne uporabnike?

mirator ::

Jaz bi s temi filtri še malo počakal. Dejstvo je, da so se nam začele dogajati stvari domnevno po zamenjavi števcev. Naše naprave pred tem niso bile motene, torej se elektro ne more izgovarjati na EMC. Še najmanj, bi svoje odjemalce lahko opozoril na mogoče probleme in tudi pripravil nasvet, kako jih odpraviti.
Elektro se je seveda posul s pepelom. Ni kategorično zanikal, da do problemov ne more priti.
Upam da mi @ropo009 in @Kroos ne zamerita, če sem izsek iz njunih postov objavil še na enem drugem forumu. V kolikor se izkaže, da je teh problemov več, bi mogoče lahko preko Zveze potrošnikov dosegli, da filtre na svoje stroške vgradi Elektro oz. da doseže vgradnjo filtrov v elektronske števce pri proizvajalcih.

...:TOMI:... ::

Jaz imam landisa že od leta 2008 pa nimam nobenih težav...
Tomi

ropo009 ::

Samo upam, da se ne bo zgodilo kakšno bolj neugodno
presenečenje okrog teh motenj, na drugih napravah.

O teh stvareh pač ne razmišljaš, da se bodo dogajale.

noraguta ::

Ma da CE certificirane zadeve delajo. Drgač ga nej ukinejo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ropo009 ::

Ja, saj lučke so CE a to nič ne pomaga. Velja pač elektro, ker oni imajo vse
kot mora biti, mi uporabniki pa imamo vse ali preobčutljivo, ali ni ustrezno,...

Seveda je najlažje reči, daj testirat. Zakaj pa so stvari delale pred menjavo
brez motenj in težav. Ne, to sigurni ne drži - oni imajo vedno prav.

Kakorkoli, z njimi se ne morem prerekat, ker sem že vnaprej obsojen na neuspeh.
Poskusil bom pač nabavit te filtre in/ali razdelilce, ki imajo te filtre. Upam,
da bo boljše, da ravno ne zamenjujem stvari, ki delujejo in so nam všeč.

Še to, na lučki sem našel naslednje oznake:
- CE
- en večji in v njem manjši kvadratek
- narobe obrnjen trikotnik s črko F.
Kaj pomenijo te oznake?

Opkow ::


Kvadratek v kvadratku na sliki bi moral biti poln, ne vem zakaj ni. Vendar opis simbola ustreza kvadratku v kvadratu.

ropo009 ::

Hvala.

Sem šel še preverjat tudi pravilnost CE znaka in ta ustreza pravilom.

mirator ::

Da se prav razumemo. Vsaka naprava mora imeti certifikat zato, da zagotovo zaradi svojega delovanja ne bo povzročala motenj v omrežju. Ni pa certifikat zato, da se zaščitiš proti tujim motnjam.
Tudi se strinjam, da Elektro ni kriv, če motnje povzročajo novi števci. Morajo pa dobiti povratno informacijo (hvale vredno od @ropo009, da jih je opozoril), da se motnje v omrežju dogajajo. Če tudi po teh opozorilih ne bodo ukrepali, potem pa bodo sokrivi. Zaradi tega bi bilo dobro, da se čimveč forumašev vključi in opiše svoje izkušnje.
Predlagam, da vsi ki dosedaj sodelujemo v debati, na ta problem opozorimo svoje sosede, prijatelje in sorodnike, da bodo na te stvari pozorni in to na forumu objavimo. Ena lastovka pač še ne prinese pomladi.

slawc ::

Mirator, da se prav razumemo je tako: oznaka CE pomeni, da imajo naprave certifikate, ki potrjujejo, da so skladne z "relevantnimi" standardi. Relevantni standardi za naprave, ki so priključene na električno omrežje vsebujejo meje tako za emisijo kot tudi za imunost. Tvoja trditev: "Ni pa certifikat zato, da se zaščitiš proti tujim motnjam" NI pravilna.
Kateri so relevantni standardi mora biti navedeno (navodila, proizvajalec, zakoni, ...). Tudi na certifikatu piše za kaj se gre, kdaj kako itd. Certificiranje in preverjanje opravlja npr. SIQ, kateremu tudi poveš po katerem standardu naj se naprava pomeri. Spisek standardov za naprave, ki so priklopijo na električno omrežje je kar dolg, posledično tudi cena preverjanja in certificirana.

http://www.iec.ch/emc/explained/
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

mirator ::

Torej po tvoje, bi moral, vsakokrat ko se pojavijo motnje, na inštitut SIQ odnesti vse naprave, ki so bile kupljene z ustreznimi certifikati in so do pojave motenj normalno delovale. In to na svoje stroške.In to vsi uporabniki. Saj nisi resen.
Je pa res, da so motnje lahko zaradi naprav, ki so jih sosedje kupovali od dvomljivih dobaviteljev ali celo izdelali sami.

slawc ::

Tega pa nisem rekel. Napačno si razlagaš moj odgovor.
LP, Slawc

telexdell ::

mirator je izjavil:

Torej po tvoje, bi moral, vsakokrat ko se pojavijo motnje, na inštitut SIQ odnesti vse naprave, ki so bile kupljene z ustreznimi certifikati in so do pojave motenj normalno delovale. In to na svoje stroške.In to vsi uporabniki. Saj nisi resen.
Je pa res, da so motnje lahko zaradi naprav, ki so jih sosedje kupovali od dvomljivih dobaviteljev ali celo izdelali sami.

Če se pojavijo motnje in jih domnevni povzročitelj ne prizna samovoljno potem mu je to potrebno dokazati. Da DES s svojim števcem povzroča nedovoljene motnje na tvojih stikalih lahko dokažeš tako, da sam uporabljaš ustrezno opremo, katera po priključitvi novega števca ne deluje več. Da je oprema ustrezna ti pa lahko da potrdilo le pooblaščena institucija.
Naprave, katere nosijo znak CE se certificirajo tipsko. Pregleda se torej nekaj naprav določenega tipa in potem ta certifikat velja za vse naprave v seriji. Med proizvodnjo teh naprav lahko pride do raznih tehnoloških odstopanj in zato obstaja možnost, da določena naprava kljub tipskemu certifikatu povsem ne ustreza zahtevam.

PS- za razne China naprave pa CE ne pomeni certifikat ampak China Export
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

ropo009 ::

telexdell je izjavil:

PS- za razne China naprave pa CE ne pomeni certifikat ampak China Export


Če se vključim: CE znak je pravi - sem šel preverjat njegovo obliko in pravila, kako mora izgledati. Torej, kar se tega tiče je ok, zna pa biti res, da v masovni izdelavi kaj odstopa od testiranih različic.

noraguta ::

Brez veze filozofirat. Stvari se dajo pomerit. Nekdo ne jebe CE ali celo obadva. Oz ga je dobil na lepe oči.

Sedaj kako rešit zadevo, da se ne spuščaš v dolgotrajne postopke dokazovanja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

telexdell ::

noraguta je izjavil:

Brez veze filozofirat. Stvari se dajo pomerit. Nekdo ne jebe CE ali celo obadva. Oz ga je dobil na lepe oči.

Sedaj kako rešit zadevo, da se ne spuščaš v dolgotrajne postopke dokazovanja.

Kupiš nova stikala>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

noraguta ::

telexdell je izjavil:

noraguta je izjavil:

Brez veze filozofirat. Stvari se dajo pomerit. Nekdo ne jebe CE ali celo obadva. Oz ga je dobil na lepe oči.

Sedaj kako rešit zadevo, da se ne spuščaš v dolgotrajne postopke dokazovanja.

Kupiš nova stikala>:D

in če niso stikala kriva? nebi bilo prvič, da se elektro izgovarja na druge. včasih po stanovanjih še konkretne ozmljitve ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

k4vz0024 ::

Katere znamke je števec? Na koliko časa se luč vklaplja?

telexdell ::

noraguta je izjavil:


in če niso stikala kriva? nebi bilo prvič, da se elektro izgovarja na druge. včasih po stanovanjih še konkretne ozmljitve ni.

Elektro nima popolnoma nič s tvojo instalacijo po hiši. On skrbi za kabel do števca in za sam števec. Kabel od števca in vse v hiši pa jih nič ne briga.
Če torej nimaš ozemljitev po hiši/stanovanju čim prej pokliči kakšnega električarja, da ti to uredi. Če se ti karkoli zgodim ti ne bo pomagalo nobeno izgovarjanje na Elektro.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

noraguta ::

telexdell je izjavil:

noraguta je izjavil:


in če niso stikala kriva? nebi bilo prvič, da se elektro izgovarja na druge. včasih po stanovanjih še konkretne ozmljitve ni.

Elektro nima popolnoma nič s tvojo instalacijo po hiši. On skrbi za kabel do števca in za sam števec. Kabel od števca in vse v hiši pa jih nič ne briga.
Če torej nimaš ozemljitev po hiši/stanovanju čim prej pokliči kakšnega električarja, da ti to uredi. Če se ti karkoli zgodim ti ne bo pomagalo nobeno izgovarjanje na Elektro.
v blokih ima še kako hudo vezo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

telexdell ::

noraguta je izjavil:

v blokih ima še kako hudo vezo.

Daj razsvetli me, kakšno vezo ima DES z elektro inštalacijo v blokih, razen te, da izdaja soglasje in pogoje za priključitev na elektro energetsko omrežje, odčitava in umerja števce, menja glavne varovalke in redno kontrolira omarico v kateri so nameščeni števci?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

noraguta ::

še v svojih omaricah imajo pajzel.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
in ja bil sem v enem od takih stanovanj podnajemnik.
storitev pa računajo, kot bi bila suho zlato.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

In kaj točno ima Elektro ali DES s tem, da je v bloku zastarela napeljava in stanovalci niso pripravljeni plačat remonta?

...:TOMI:... ::

Elektro=DES

Elektro podjetje še kako briga, kaj ti priklopiš na omrežje, zato je treba naredit meritve pred priklopom. Ali pa med spremembo interne inštalacije.

Jaz bi na avtorjevem mestu vztrajal, da se zadeva uredi. Nima veze kako, urejeno mora biti. Na njihove stroške. To, da utrujajo s CE znakom je bosa. Vse naprave, ki se prodajajo v EU morajo imeti izjavo o skladnosti in posledično tudi CE. Po raznih direktivah, recimo nizkonapetostna ali podobno se pa ugotavlja skladnost.

Samo vztrajat in se ne pustit nategovat.

Sicer pa elektro gre tudi po liniji najmanjšega odpora, oni ne bi vkopali valjanca, oni bi se raje na kak obstoječ valjanec priklopili... Tako, ker se jim ne da.
Tomi

telexdell ::

noraguta je izjavil:

še v svojih omaricah imajo pajzel.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
in ja bil sem v enem od takih stanovanj podnajemnik.
storitev pa računajo, kot bi bila suho zlato.

S to omarico nima DES popolnoma NIČ (ZERO, NADA, 0). Je v izključni domeni lastnika stanovanja. Če bi meni oddali stanovanje s takšno omarico bi bilo prvo dejanje (če bi se seveda sploh vselil) opozorilo lastniku nato pa prijava na inšpekcijo. Se raje zamerim lastniku, kot pa se srečam s Stvarnikom.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

...:TOMI:... je izjavil:

Elektro=DES

Elektro podjetje še kako briga, kaj ti priklopiš na omrežje, zato je treba naredit meritve pred priklopom. Ali pa med spremembo interne inštalacije.

Jaz bi na avtorjevem mestu vztrajal, da se zadeva uredi. Nima veze kako, urejeno mora biti. Na njihove stroške. To, da utrujajo s CE znakom je bosa. Vse naprave, ki se prodajajo v EU morajo imeti izjavo o skladnosti in posledično tudi CE. Po raznih direktivah, recimo nizkonapetostna ali podobno se pa ugotavlja skladnost.

Samo vztrajat in se ne pustit nategovat.

Sicer pa elektro gre tudi po liniji najmanjšega odpora, oni ne bi vkopali valjanca, oni bi se raje na kak obstoječ valjanec priklopili... Tako, ker se jim ne da.

Misliš da njihovi števci ne ustrezajo standardom??? Če ustrezajo, na čem boš vztrajal??? Bo tvoja beseda proti njihovim certifikatom?

Če pa si prepričan v svojo opremo pa kar pogumno na testiranje, saj nimaš nič za izgubiti. Ceno testiranja bodo itak plačali oni, če je tvoja oprema ustrezna pa še argument boš imel, da morajo urediti zadevo>:D>:D

PS- elektro ti v elektroenergetskem soglasju predpiše pogoje za priključitev. Tam je definirana moč največjega porabnika (običajno el. pečica), jakost glavnih varovalk in določilo, da mora instalacija izpolnjevati TN ali TT zahteve. Slednje lahko dokažeš le z meritvami. Kaj pa po priključitvi el. energije ti delaš z notranjo instalacijo in kaj nanjo priključuješ jih pa ne briga več, če le ne povzročaš motenj v elektroenergetskem sistemu (je kdo zaprosil za dovoljenje, da je priključil električne panele za ogrevanje, toplotno črpalko, klimo, indukcijsko ploščo....?)
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

...:TOMI:... ::

Vsaka spremebna inštalacije (v tem primeru vgradnja novih stikal) je poseg v inštalacijo in bi morala biti opravljena meritev. Uradno. Seveda tega nihče ne dela.

Priklop porabnikov v obstoječo inštalacijo se ne smatra kot poseg (recimo priklop sesalca), medtem, ko se menjava kabla ali drugih elementov smatra kot poseg.

Tudi za priklop klime ne boš uporabil obstoječe vtičnice, pač pa boš naredil novo dozo za stalni priklop in potegnil kabel, kar pa je poseg v inštalacijo.

Zahtevati je treba stanje pred posegom, pa naj čarajo, kakor vedo in znajo. Nadležni stranki bodo uredili, manj nadležna bo pa požrla grenko tableto. To niso heci, nekdo bi lahko imel medicinski aparat, ki imajo btw mnogo višje standarde, pa bi ga lahko taka motnja onesposobila. Kaj bi naredili tam?
Tomi

Matko ::

telexdell je izjavil:

noraguta je izjavil:

še v svojih omaricah imajo pajzel.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
in ja bil sem v enem od takih stanovanj podnajemnik.
storitev pa računajo, kot bi bila suho zlato.

S to omarico nima DES popolnoma NIČ (ZERO, NADA, 0). Je v izključni domeni lastnika stanovanja. Če bi meni oddali stanovanje s takšno omarico bi bilo prvo dejanje (če bi se seveda sploh vselil) opozorilo lastniku nato pa prijava na inšpekcijo. Se raje zamerim lastniku, kot pa se srečam s Stvarnikom.


Meni izgleda, kot zunanja omarica na hodniku. Pod ključem od Elektra, ena polovica varovalke, druga števci.
Verjetno je etažna lastnina. Elektro ima še eno omarico spodaj, kjer so glavne varovalke celotni za blok.

telexdell ::

Matko je izjavil:



Meni izgleda, kot zunanja omarica na hodniku. Pod ključem od Elektra, ena polovica varovalke, druga števci.
Verjetno je etažna lastnina. Elektro ima še eno omarico spodaj, kjer so glavne varovalke celotni za blok.

In kje vidiš števec???

V takšnih omaricah, kjer je vgrajen tudi števec je ta zaplombiran (tanka žica z spojene z okroglim kosom svinca). Če so na njem tudi glavne varovalke, so zaplombirane tudi te. Vse kar ni pod plombo nima z DES nič.

PS-@TOMI če medicinski aparat izpolnjuje standarda mu noben števec, katerega bo montiral DES ne bo prav nič škodil. Mar misliš, da v zdravstvenih domovih in bolnišnicah ne merijo porabe elektrike?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mirator ::

Tole je pa vse skupaj povsem ušlo iz konteksta teme. Pravzaprav je bil namen teme ugotoviti od kod prihajajo motnje k določenim elektronskim aparatom. Ena izmed možnosti (čeprav maloverjetna) je bila vgradnja novih elektronskih števcev. Seveda bi takšen sum moral biti dokazan z meritvami. Namen teme pa je bil, vsaj jaz sem si ga tako predstavljal, da svoje izkušnje s takšnimi in drugačnimi motnjami predstavi čimveč forumašev. Če smo motnje zaznali samo trije-štirje potem je po vsej verjetnosti vzrok nekje drugje ne pa pri preskrbi z električno energijo.
Elektro, DES ali SODO ali kakor koli jih že kdo poimenuje, so res sila arogantni, vendar vseeno niso krivi za vse. Njihova pristojnost se konča na izhodnih sponkah števca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

St235 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vsaka spremebna inštalacije (v tem primeru vgradnja novih stikal) je poseg v inštalacijo in bi morala biti opravljena meritev. Uradno. Seveda tega nihče ne dela.

Priklop porabnikov v obstoječo inštalacijo se ne smatra kot poseg (recimo priklop sesalca), medtem, ko se menjava kabla ali drugih elementov smatra kot poseg.

Tudi za priklop klime ne boš uporabil obstoječe vtičnice, pač pa boš naredil novo dozo za stalni priklop in potegnil kabel, kar pa je poseg v inštalacijo.

Zahtevati je treba stanje pred posegom, pa naj čarajo, kakor vedo in znajo. Nadležni stranki bodo uredili, manj nadležna bo pa požrla grenko tableto. To niso heci, nekdo bi lahko imel medicinski aparat, ki imajo btw mnogo višje standarde, pa bi ga lahko taka motnja onesposobila. Kaj bi naredili tam?


Mešaš stvari. Elektro ni opravil nikakršnega posega v stanovanju. Prej bi moral lastnik opravit meritve, ko je menjal stikala in poskrbet za to, da so stikala ustrezna.

Zdaj elektro je opravil poseg v skladu s standardi in to bo tudi dokazoval v primeru spora. Ali lahko ti kot uporabnik trdiš, da so vsi posegi v inštlacijo (menjava stikal) opravljeni po ustreznih standardih in lahko glede vgradnje in izdelkov predložiš ustrezna dokazila? Če ne, potem nimaš kaj delat na sodišču.

noraguta ::

vgradil je certificirana stikala in stvar je delovala. po mešetarjenju elektra z števci stvar ne dela več. nevem od kje tebi zagotovilo, da je elektro opravil zadevo skladno s standardi? in zakaj naj za poseg elektra nosi napravo na ponovno certificiranje, če sami niso overili niti svojega dela.
nonšalantno odpravit stranko mi smo popolni, vaša roba je kriva pač ne drži vode dokler ne predložiš meritev.
naj pridejo in pomerijo, če so krivi odpravijo napako sicer pa zatežijo certifikatni agenciji kako naj deluje vnaprej. tko nekak bi izgledala dobra poslovna praksa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

St235 ::

Enako kot stranka lahko vali krivdo na elektro. tako da tole: vaša roba je kriva pač ne drži vode dokler ne predložiš meritev, velja v obe smeri.

Če ne gre drugače take stvari rešuje sodišče. Kjer imaš na eni strani elektro distributerja in dokazila ter cetirfikate o opremi in vgradnji, ki jih bo on priložil in posameznika, ki je sam montiral neka stikala z ebaya. Vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

noraguta ::

ja pa pička ti materna ker del CEja ti ni jasen?????
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: slawc ()

St235 ::

Tist del, ko pri vsakem drugem izdelku CE pomeni China Export. In CE ne pove popolnoma nič o sami vgradni. Ravno tako za razliko od tebe nimam IQja manjšega od številke čevlja in vem, da CE pomeni določene minimalne standarde, ki pa na noben način ne jamčijo kompatibilnosti z vsemi sistemi. Postavljajo zgolj minimalni standard, da je nek izdelek dovoljeno uporabljat v EU.

Kar se pa spolnih organov moje mame tiče pa se fantek moj adolescentni malo umiri, da ti ne bo mleko v glavo udarlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

slawc ::

Zakaj ne preberete kaj CE dejansko pomeni, preden letijo žaljivke vsepovprek.

CE marking @ Wikipedia

(link je za tiste, ki verjamejo, da CE zagotavlja, da so vsi certifikati vključeni)
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

noraguta ::

jebemo matr, produkt je skladen z ce. problem je da ti števec v tvoje omrežje emitera frekvence za katere ti z elektrom ti nimaš nobene pogodbe. basta.

tvoj klinčev IQ me pa prav malo briga. prov brihten nisi če si pravnik itak.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Lej, tudi ti imaš certifikat, da si človek, pa niti standardov za govedo ne dosegaš.

Poskusi se malo naspat pa najest potem pa preberi link, na wiki o CE. Vem, da je članek dolg in boš rabil par tednov da se prebiješ čez njega ampak če ti to uspe boš na dobri poti, da ugotoviš kako neskončno zabit izpadeš z svojimi izjavami, ker CE popolnoma nič ne govori o skladnosti s posameznim el omrežjem.

Za danes poskusi prebrat in razumet tole:

CE marking is a self-certification scheme. Retailers sometimes refer to products as "CE approved", but the mark does not actually signify approval. Certain categories of products require type-testing by an independent body to ensure conformity with relevant technical standards, but CE marking in itself does not certify that this has been done.

Vem da bo bolelo in da boš rabil mamico, da ti pomaga ampak mogoče boš pa počasi le dojel za kaj gre pri oznaki CE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334940 (1340) starfotr
»

Priklop Bosceve kuhalne plosce

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
266121 (5426) starfotr
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12854961 (35208) link_up
»

Ali moraš pri preureditvi elektro omarice izvajati neke meritve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246215 (5212) Pithlit
»

Ponudnik elektrike ni kriv za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5913963 (10587) treker

Več podobnih tem