» »

Natrijeva visokotlačna žarnica z vgrajenim balastom

Natrijeva visokotlačna žarnica z vgrajenim balastom

STU-III ::

Pozdrav!

Zanima me, kje bi lahko kupil natrijevo žarnico, ki že ima vgrajen balast, da ne rabim še tuljave, starterja in kondiča kupovat? Pa če se da, da je v slo za naročit.

Rabil bi pa 70W z E27 navojem, kot je tale:


Barvo bi vzel belo-modro, ne kakšne oranžne...

Hvala, LP
Line secured.

Duhec ::

Povprašaj:
Conrad.si
Schrack.si

Brane22 ::

ES svetila

Najprej poglej na Osramovo stran za točen model lampe in bačlasta zanjo, nato pokliči folk na zgornjem linku.

Ravno prejšnji teden sem pri njih vzel par UV fluo lamp za fotopostopek in elektronske balaste.

STU-III ::

Brane22 je izjavil:

ES svetila

Najprej poglej na Osramovo stran za točen model lampe in bačlasta zanjo, nato pokliči folk na zgornjem linku.

Ravno prejšnji teden sem pri njih vzel par UV fluo lamp za fotopostopek in elektronske balaste.


Ne vem, ne znajdem se najbolje na Osramovi strani. Pridem sicer do želene žarnice ampak ne vem, če ima vgrajen self ballast?
Line secured.

Brane22 ::

Zadosti je že lampa. Podaj model tipu in on ti bo povedal kaj še rabiš zanjo in koliko to stane.

Highlag ::

Natrijeve žarnice vse svetijo rumeno. Narava natrija. Potem iščeš kakšen drugačen tip.
Never trust a computer you can't throw out a window

STU-III ::

Brane22 je izjavil:

Zadosti je že lampa. Podaj model tipu in on ti bo povedal kaj še rabiš zanjo in koliko to stane.


Rabim z že vgrajenim balastom (ne, da je vse posebej)
Line secured.

Brane22 ::

NIsem ziher, da boš tako dobil.

Te stvari ponavadi nimajo tako majhnih moči ( parsto W, ponavadi soliden del kW).
To ni klasična CCFL fluo cev a la "varčna sijalka" od 15W...

Poleg tega, se te stvari same zase grejejo in hkrati rabijo visoko delovno temperaturo.

Dvomim, da to elektronika prenese, sploh taka low-cost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

STU-III ::

Saj sem v prvem postu omenil, da rabim samo 70W. Drugače pa ja, imajo tudi 400W s self ballastom, ne vem, če ne celo 1000W.
Line secured.

energetik ::

Če še rabiš - v Mekurju imajo (so imeli) visokotlačne živosrebrove sijalke z vgrajenim balastom 70-400W se mi zdi. Vklopiš direktno na 230V. Barva bela oziroma malo vleče na zelenkasto. Natrijevke so vse oranžne.

Jst sm nabavil 70W brez balasta in vžge brez štarterja, sem preizkušal na enih starih dušilkah od fluorescentk.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

elektronska dušilka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2413310 (7039) ethelred
»

UV žarnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253148 (2803) ethelred
»

Katera LED namizna svetilka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319477 (16349) negotiator
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927105 (22431) BlaiseM
»

Osvetlitev dnevnih prostorov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
285790 (3842) CaqKa

Več podobnih tem