» »

Luči na dotik se same prižigajo

Luči na dotik se same prižigajo

1
2
»

noraguta ::

proizvajalec jamči. tu je pa problem da ti spušča elektro stvari v tvojo vejo za katere ni dogovorjeno. pri onem drugem se Philips televizor ugaša, najbrž tud neka tako neznana firma kot elektro ljubljana.

ampak kitajci znajo preverit svoj šit, domač konciesionar, temu se pa ne da. potem pa ali njihov števec ali pa sosedov modem v večstanovanjski hiši krmili tvoje naprave.

glede goveda pa pojma nimaš. razen uradnega lista.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

tu je pa problem da ti spušča elektro stvari v tvojo vejo za katere ni dogovorjeno.


Maš zato kak dokaz al blodiš?

pri onem drugem se Philips televizor ugaša, najbrž tud neka tako neznana firma kot elektro ljubljana.


O kakem ugašanju tvja sanjaš?


glede goveda pa pojma nimaš.

se strinjam, da imaš tukaj precej daljše osebne izkušnje.

noraguta ::

ravno toliko blodim kot elektro.
glede tv preber temo.
ja redim govedo, a maš kej proti?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Berem temo in ne najdem nikakršnega ugašanja TVja.

ja redim govedo, a maš kej proti?

Samo to, da je očitno, da govedo redi tebe in ne obratno.

mihec87 ::

St235 je izjavil:

tu je pa problem da ti spušča elektro stvari v tvojo vejo za katere ni dogovorjeno.


Maš zato kak dokaz al blodiš?

pri onem drugem se Philips televizor ugaša, najbrž tud neka tako neznana firma kot elektro ljubljana.


O kakem ugašanju tvja sanjaš?


glede goveda pa pojma nimaš.

se strinjam, da imaš tukaj precej daljše osebne izkušnje.


mirator je izjavil:


- klima se mi je kar sama vključila in je daljinsko nisem mogel izklopiti. Moral sem vgraditi dodatno stikalo.
- na TV se občasno kar same od sebe sprožajo razne komande - preklop kanala, ugasnitev ali pa se pojavi kakšen od menijev za nastavitve.

St235 ::

PA dobro, kaj je funkcionalna nepismenost nalezliva?

St235 ::

Ker meni se je avto pokvaril takoj po tistem, ko so števce menjal? a lahko tudi elektro za to krivim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

noraguta ::

pa se le bolj spoznaš na govedo, kot pa jaz.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mihec87 ::

St235 je izjavil:

Ker meni se je avto pokvaril takoj po tistem, ko so števce menjal? a lahko tudi elektro za to krivim?

Vse za svoj prav pa čeprav je čist mimo..

In ja če po menjavi števca za elektriko- začnejo luči same prižigat in ugašat, klima sama vklopi, tv dela nekaj po svoje in se celo ugaša.. Je malo hudičevo naklučje se ti ne zdi? No ja lahko pa duhovi starega števca nagajajo..

In še tvoj primer bolj ustrezen temi..Na avtu servisu ti menjajo prikazovalnik goriva in ko prevzameš avto le ta cuka in ugaša(serviser ti pa reče da nimaš ustreznega avta-boš rekel ok in šel domov?)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

SeMiNeSanja ::

Tudi meni se malo čudno dozdevalo to nabijanje glede CE in nekih certifikatov, ker sem že davno tega razumel oznako 'CE', da z njo proizvajalec kvazi jamči, da naj bi bil njegov izdelek v skladu s predpisi EU - ampak da niti pod razno ni nujno, da ima za to kakršnokoli uradno dokazilo.
Je pa nekaj izjem, kjer je vendarle treba tudi uradno opraviti testiranje pri pooblaščeni inštituciji. Žal pa ne morem reči, katere so te izjeme.

V glavnem v večini primerov CE oznaki velja zaupati toliko, kolikor lahko zaupatš samemu proizvajalcu.

Tako jaz razumem CE. Nikakor pa kot nekaj s sto pečati in certifikati zadaj.

ropo009 ::

No, če podam infomacijo glede osnovnega problema: preveril sem
kar nekaj razdelilcev s prenapestono zaščito in EMI/RFI filtrom.

Žal z nobenim nisem rešil težave. Filtri so bili večinoma od
150kHz do 100MHz in utripanje pa je kljub temu ostalo... Očitno
je vzrok v nižji frekvenci, za kar pa nisem imel možnosti dobiti
nobenega filtra.

Kot kaže, je rešitev ali navadno stikalo ali pa dimmer stikalo,
če ga bom kje uspel najti in ne bo imel pretirane cene.

GTX970 ::

Dvosmerna komunikacija med števcem in koncentratorjem v transformatorski postaji poteka izključno v dovoljenem frekvenčnem pasu z dovoljenimi nivoji signalov

Zakaj potem seka signal nazaj tudi po notranjem uporabnikovem omrežju ?


OP
Imaš kakšne kitajsko verzijo luči za 20 eur ?

mirator
Ker če so težave tudi pri klimi, tv in ne vem še čem, potem ne gre več ga težave čipšit kitajske robo brez emc filtra.Kateri model naprav imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ingeniero ::

SeMiNeSanja: Imaš prav. Proizvajalec lahko sam brez kakršnihkoli certifikatov namesti CE nalepko na svoj produkt. Sploh ni nujno, da je naprava s CE certifikatom bila kadarkoli testirana, sploh pa luči izdelane na Kitajskem. Problem za proizvajalca se pojavi, če neustreznost ugotovijo inšpektorji.

Pri električnih števcih pa je ponavadi malo drugače, saj za njih veljajo strožja pravila ... V tem primeru bi jaz bolj zaupal števcem montiranim s strani elektra, kot lučem.
Če ima v gospodinjstvu več naprav težave je mogoče, da tudi katera od njih povzroča motnje na sistemu? Kaj če jih poskusiš selektivno izklapljati?

Highlag ::

Ce znak ne pomeni nič.
CE znak lahko napopa na izdelek vsak, ki izdelek izdela. To naj bi pomenilo, da proizvajalec zagotavlja, da je izdelek skladen z EU direktivami in nič več. Proizvajalec je dolžan to upoštevat. Sedaj pa če to stori potem naprava deluje tako kot mora, drugače pa najebemo kupci.

Seveda inšpekcija sploh kakšne sumljive izdelke tudi naključno daje na testiranje in če se ugotovi neskladnosti morajo izdelke odpoklicati. To sicer lahko stori vsak, a postopek ni ravno poceni.

To v svojem pismu pravi Elektro. Jaz jim verjamem. Ne tako preko palca ampak iz izkušenj.

Prepričan sem, da če bi dali na test vsaj 75% robe, ki je danes v trgovinah nebi prestalo testov.
Žal je tisti CE močno podoben CE ki pomeni samo China Export in nič drugega.

Sam imam tudi senzor lučko pa deluje kot je mišljeno ni pa kakšna kitajska. Imamo pa takšen števec že kar nekaj let. (Smo bili doma eni izmed prvih ki so ga dobili v Lj - takrat so jih še testirali.
Never trust a computer you can't throw out a window

darkolord ::

Oznaka CE ni namenjen potrošnikom, temveč nadzornim organom

čuhalev ::

Priklopite kdaj osciloskop na štrom pa poglejte, kakšno žago nam prodajajo, čeprav je v mejah tega standarda. Problem je v slednjem, saj je ta napisan šlampasto oziroma ,,preširoko". Potrebuje se nov standard.

ingeniero ::

mirator ::

GTX970 je izjavil:


mirator
Ker če so težave tudi pri klimi, tv in ne vem še čem, potem ne gre več ga težave čipšit kitajske robo brez emc filtra.Kateri model naprav imaš ?

Težave s klimo so se pojavile že kakšni 2 leti nazaj. Kot sem že omenil, sem v napajalni kabel vgradil stikalo. Klima je tip Climaveneta stara kakšnih 10 let.
Za TV (Philips) sem narobe zapisal, izklaplja in se čudno vede namreč TV modem HDMI modem cisco D3, ki pa je v lasti Telemacha.
Za modem bom poklical na Telemach, medtem ko mislim, da je pri klimi v okvari elektronski modul.

ropo009 ::

Ne vem točne oznake luči, so pa stare kar nekaj let.

Ampak dejstvo je to, da dokler nam niso zamenjali števca so luči delovale
brez težav. Sedaj luči ne delajo v nobenem stanovanju v bloku, kjer sem
preverjal. Pa sem odlopil vse naprave (z varovalkami) - in potem nekje
priklopil samo luči so kljub temu utripale.

In ker samo takšen test ne bi bil dovolj, sem šel drugam, kjer še imajo
analogni števec in stvar je delovala kot mora.

Torej zaključek: ali moti števec ali pa števec prepušča motnje od zunaj.
In kot sem že napisal, rešitev iščem v napisani smeri (navadno stikalo
ali dimmer).

noraguta ::

point je da je stvar ce, skladna in cetrificirana. elektro pravi da je pri njih vse vredu, tebi pa emitirajo vse frekvence katere nečeš imet. in to ni njihov problem ker gre za tvojo inštalacijo. adijo pamet. potem se grejo pa neke homeplug pa ostale iniciative proizvajalci, na konc pa nič ne dela. tudi če je števec skladen z normaivi pa motnje na omrešju najverjetneje niso.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

St235 ::

Kako točno ti emitirajo frekvence, ki jih nočeš imet, če pa imajo vse po standardih? Bo treba dokazat, da to povzročajo njihovi števci oziroma, da te motnje odstopajo od standardov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334967 (1367) starfotr
»

Priklop Bosceve kuhalne plosce

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
266153 (5458) starfotr
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855058 (35305) link_up
»

Ali moraš pri preureditvi elektro omarice izvajati neke meritve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246233 (5230) Pithlit
»

Ponudnik elektrike ni kriv za... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5913982 (10606) treker

Več podobnih tem