» »

SIOL vs. TELEMACH

SIOL vs. TELEMACH

eales ::

Živjo,
prav gotovo se bo na Slo-techu našel tudi kdo, ki je bil naročnik Siola in Telemacha oz. ima izkušnje z enim in drugim. Na optičnem omrežju imam možnost, da ostanem na siolu(20/20 trojček) oz. grem na Telemach(50/50 isto tojček). Zanimajo me vaše izkušnje s Telemachom. Glede na ponudbo, dobim za približno enako ceno več pri Telemachu. S tem mislim predvem na boljšo programsko shemo in na 50/50 internet. Skrbi pa me prevsem uporabniška izkušnja. pri Siolu sem že navajen na njihov način odnosa s strankami...pravzaprav mi je to po 10 letih pri njih, postal nek standard, pa čeprav me s svojo togostjo in neodzivnostjo velikokrat spravijo v slabo voljo. Je pri telemachu kaj drugače, ali je isti šmorn? Predvsem me zanimajo mnenja uporabnikov, ker na njihove(Telemachove) obljube (razen glede paketa, ki je dogovorjen v pogodbi) ne dam prav veliko.

Prav tako me zanima uporabniška izkušnja z njihovimi tv komunikatorji/karticami? TV dela, ali ima pogosto izpade,...
Za vsak odgovor se vam že v naprej zahvaljujem :D
  • spremenil: eales ()

mailer ::

Ko sem bil sam pred leti še na siolu je bil v primerjavi z drugimi dvakrat dražji. Motenj nisem imel čeprav sem bil na bakrenih vodnikih. Zdaj smo že nekaj časa na telemachu in imamo kabelski internet aket 20/20. Težav praktično v parih letih ni bilo mogoče 2x po kakšno uro prekinitev, na telefon se odzivajo in so zelo prijazni imajo pa eno hibo njihova omrežja, ker včasih ping zelo niha.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

eales ::

Sam sicer ne bom na njihovem omrežju...omrežje je bilo zgrajeno z evropskimi sredstvi v javno zasebnem partnerstvu in ni v domeni operaterjev. Do sedaj je kar se tiče omrežja na Siolu delalo vse brez porblema, tako da predvidevam , da bo to kar se tiče omrežja ostalo enako.

Imaš tudi kakšne izkušnje z njihovo televizijo?

mailer ::

Z siolovo ne, nam pa telemach TV programi delujejo brez motenj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

eales ::

Imaš mogoče tv kartico, ali imaš komunikator? Ni mi čisto jasno kako deluje ta kartica? Imaš zadnjo ločen dalinc ali vse skupaj upravljaš z dalincem televizije?

harmony ::

Bil pri obeh in tudi na koncu odsel na T2, kjer sem 2x mogoce v treh letih poklical, da je tezava z internetom.

Pri ostalih pa, da ne govorim. Veckrat na dan...in vedno je bila tezava pri meni. Zanimivo, kako teh tezav potem s T2 nisem imel.

Je pa res zanimivo poslusati jih na drugi strani. Mogoce vam pa antivirusni program nagaja. OMG....

Danijel4 ::

Sam sem naročnik Telemach-a in nimam večjih pripomb vse dela kot mora .

mk818764 ::

mailer je izjavil:

Ko sem bil sam pred leti še na siolu je bil v primerjavi z drugimi dvakrat dražji. Motenj nisem imel čeprav sem bil na bakrenih vodnikih. Zdaj smo že nekaj časa na telemachu in imamo kabelski internet aket 20/20. Težav praktično v parih letih ni bilo mogoče 2x po kakšno uro prekinitev, na telefon se odzivajo in so zelo prijazni imajo pa eno hibo njihova omrežja, ker včasih ping zelo niha.


Mah kje vi pobirate informacije? Sem na Siolovi optiki. Paket Toptrio z mini hbo in plačujem 41€
Naj se mi najde junak, ki ima tako ceno z podobno shemo z vljučenim HBO. Aja internet je 20/20. Vse dela B.p. Pa ne delam reklame.To so izkušnje.

mailer ::

eales je izjavil:

Imaš mogoče tv kartico, ali imaš komunikator? Ni mi čisto jasno kako deluje ta kartica? Imaš zadnjo ločen dalinc ali vse skupaj upravljaš z dalincem televizije?
Zraven škatle za TV smo seveda dobili tudi daljinec. Kartico se da v režo naprave in se je ne premika več. Tako ali tako ti omejitve kanalov delajo na telemachu. Je pa notri vgrajen disk za snemanje kanalov. Do sedaj tega pri nas ni še nihče potreboval.

Mah kje vi pobirate informacije? Sem na Siolovi optiki. Paket Toptrio z mini hbo in plačujem 41€
Naj se mi najde junak, ki ima tako ceno z podobno shemo z vljučenim HBO. Aja internet je 20/20. Vse dela B.p. Pa ne delam reklame.To so izkušnje.
Ne mešaj optike in kabla. Govoril sem za obdobje recimo 5 let nazaj, ko je bil siol drag pa kakorkoli obrneš. Cene je v zadnjih treh letih znižal samo in izključno zaradi konkurence.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

harmony ::

mk818764 je izjavil:

mailer je izjavil:

Ko sem bil sam pred leti še na siolu je bil v primerjavi z drugimi dvakrat dražji. Motenj nisem imel čeprav sem bil na bakrenih vodnikih. Zdaj smo že nekaj časa na telemachu in imamo kabelski internet aket 20/20. Težav praktično v parih letih ni bilo mogoče 2x po kakšno uro prekinitev, na telefon se odzivajo in so zelo prijazni imajo pa eno hibo njihova omrežja, ker včasih ping zelo niha.


Mah kje vi pobirate informacije? Sem na Siolovi optiki. Paket Toptrio z mini hbo in plačujem 41€
Naj se mi najde junak, ki ima tako ceno z podobno shemo z vljučenim HBO. Aja internet je 20/20. Vse dela B.p. Pa ne delam reklame.To so izkušnje.


Na T2 so boljsi paketi za to ceno.

Jinto ::

http://www.telemach.si/sl/zasebni-upora...

Telemach ima zelo dobro ponudbo na OŠO, mislim da za 32eur (MIX S) nima noben ponudnik česa primerljivega.

Sedaj sem na Amisu OŠO, kjer dajem za Internet(25mbit)+Telefon 35 eur, tako da je ta ponudba precej mikavna.

eales ::

Ponudbe so res precej mikavne, samo bojim se, da ne bom za to nižjo ceno dobil po hrbtu s kakšnimi izpadi tvja in podobno :)

BorutK-73 ::

Glede TV-ja ni problemov, internet pa včasih nagaja ampak sem na kablu in ne na optiki.
Je pa telemachov suport u k***u, čakaš na linji po 30 minut in na koncu ti reče "resetirajte modem":))

Zgodovina sprememb…

mk818764 ::

harmony je izjavil:

mk818764 je izjavil:

mailer je izjavil:

Ko sem bil sam pred leti še na siolu je bil v primerjavi z drugimi dvakrat dražji. Motenj nisem imel čeprav sem bil na bakrenih vodnikih. Zdaj smo že nekaj časa na telemachu in imamo kabelski internet aket 20/20. Težav praktično v parih letih ni bilo mogoče 2x po kakšno uro prekinitev, na telefon se odzivajo in so zelo prijazni imajo pa eno hibo njihova omrežja, ker včasih ping zelo niha.


Mah kje vi pobirate informacije? Sem na Siolovi optiki. Paket Toptrio z mini hbo in plačujem 41€
Naj se mi najde junak, ki ima tako ceno z podobno shemo z vljučenim HBO. Aja internet je 20/20. Vse dela B.p. Pa ne delam reklame.To so izkušnje.


Na T2 so boljsi paketi za to ceno.


Link prosim!

harmony ::

mk818764 je izjavil:



Link prosim!

http://www.t-2.net/

Jinto ::

harmony je izjavil:


http://www.t-2.net/


Kateri paket je boljši in zakaj?

mk818764 ::

harmony je izjavil:

mk818764 je izjavil:



Link prosim!

http://www.t-2.net/


Prosil sem za link, kjer je cena paketa 38€, noter pa je vključeno internet 20/20, siol tv z vsaj 90 programi(ne vem točno število), vključenim HBO, ter telefonijo.

Tak paket bi jaz rad videl. Aja, pa dobil sem ugodno tv, pa 2 meseca brezplačno+ popust na zvestobo,....eh, ne da se mi več naštevat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1901577439 (6686) Badwolff
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6624606 (17425) Lonsarg
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228753 (17130) mojster_joni
»

Telemach se je občutno poslabšal (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8817447 (13824) JanK
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713125 (10891) jurehaup

Več podobnih tem