» »

Pretep pred nočnim klubom

Pretep pred nočnim klubom

Noobish ::

Pred približno pol leta, nekako marca ali aprila, sem bil udeležen v manjšem pretepu pred nekim nočnim klubom. Včeraj me je prijatelj klical in rekel, da je prejel kazen zaradi tega pretepa. Ni povedal kolikšna je kazen, o podrobnostih nisva govorila. Nekako takole se je zgodilo:

Notri je bilo vroče, zato sem vzel svojo pijačo in sem hotel iti ven na zrak. Ko sem prišel ven, sem videl da je zunaj polno folka. Šel sem tja, da bi videl kaj se dogaja, in sem videl da ima en dober prijatelj (ne ta, ki me je klical) probleme. Ker mi ni bilo vseeno za njega, sem šel tja zraven da bi videl kaj se dogaja. Nekaj časa sta se še kregala, potem sta pa skočila drug v drugega. Preden sem prišel do njiju, sta bila zraven že 2 druga tipa (meni nepoznana), ki sta ju začela vleči narazen, jaz pa sem prijal prijatelja ter ga odvlekel stran. Čez nekaj minut se je ponovila ista zgodba, ponovno sta se stepla in ponovno sem vlekel prijatelja stran. Tu se problem šele začenja, to je bil le del kjer sem bil jaz vpleten. Glede na vse slišano po tem dogodku sem takoj videl, da to ni črno-belo. Drugega pretepača ne poznam, sem pa izvedel, da se stvar med njima vleče že dlje časa. Slišati je bilo tudi, kot da so se zmenili, da se ravno na tisti dan dobijo v tem klubu (vnaprej načrtovan pretep?). Poleg vsega prej omenjenega je bil še en pretep, po besedah drugih sem izvedel, da je folk s sabo prinesel mačeto in kol. Sam tega nisem videl, sem pa opazil, da je bil prijatelj porezan po roki, ko sem ga drugič vlekel stran. Potem me je poklical kolega, ki je takrat vozil. Skupaj sva šla nazaj notri v klub in nisem nič več hodil ven. Pred odhodom, ko sem že sedel v avto, mi je policist rekel, naj stopim ven za trenutek. Vzel je moje podatke (naslov in telefonsko) ter me vprašal kaj se je zgodilo. Opisal sem mu del, v katerem sem bil vpleten, potem pa smo odšli. To je v večini tudi vse kar sem videl oz. vem. Ne vem sploh, kako je vpleten prijatelj, ki me je včeraj klical.

Torej, zanima me če lahko tudi jaz kakšno kazen pričakujem. Sicer nisem konfliktna oseba in tudi sicer nisem imel še nobenih takih težav, kartoteke do takrat nisem imel. Prijatelj je dobil pošto včeraj, jaz sem jo danes pričakoval, pa je nisem dobil. Glede na to, da je to moj prvi in edini prekršek, se to šteje kot opomin ali kako?

Reaper ::

Ne kompliciri, policaj te je vprašu za izjavo in pri izjavi si zabeleži podatke osebe, ki je izjavo podala. Ti nisi ničesar kriv glede na prebrano tako da je skrb odveč ;-)

einstein :P ::

Ja, kriv nisi, prijatelj pa tudi ni videti, glede na to, da si rekel, da ni bil on nič vpleten v tem.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

z00s ::

Tudi jaz mislim, da nima smisla komplicirat, tako kot je napisal Reaper.

lp,Z00s

LitralSM ::

Če sem se kaj naučil, je to, da nikoli ne glede na to ali se gre za tebe ali za koga drugega NE GOVORIŠ s policajem. Njim se jebe za pravico, bolj se jim gre komu lahko napišejo kazen.
Naredi si uslugo in v prihodnje modrim povej čim manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

M-XXXX ::

LitralSM je izjavil:

Če sem se kaj naučil, je to, da nikoli ne glede na to ali se gre za tebe ali za koga drugega NE GOVORIŠ s policajem. Njim se jebe za pravico, bolj se jim gre komu lahko napišejo kazen.
Naredi si uslugo in v prihodnje modrim povej čim manj.

Res grdo takole sklepat...

Da opišem še zgodbo, ki se je zgodilo mojemu kolegu in v katero sem bil vpleten.

Kolega je zabluzil z mlajšo sestro (legalno če gre komu v nos). Pride kasneje starejša sestra, se fizično spravi na mojega kolega in pokliče policijo. Policija pride, razloži svoj del zgodbe. Zaključek? Tavelika sestra je dobila kazen, kolega nobenih težav.

LitralSM ::

Niso sklepanja, so dejstva. Izkušnje iz prve roke. Imaš na Youtube en dolg prispevek izkušenega pravnika, ki ti v slabi uri razloži čisto isto, kot sem jaz napisal v dveh vrsticah.

Vikking ::

LitralSM je izjavil:

Niso sklepanja, so dejstva. Izkušnje iz prve roke. Imaš na Youtube en dolg prispevek izkušenega pravnika, ki ti v slabi uri razloži čisto isto, kot sem jaz napisal v dveh vrsticah.



Mogoče pa ta pravnik zastopa večinoma "barabe". Potem mu je v interesu, da se pojavi čim manj prič, ki bi inkriminirale njegove stranke.

LitralSM ::



doesn't matter if you are really innocent.. it's probable cause and "beyond" a "reasonable" doubt. These asshats dont give a rat's ass if you are guilty or innocent.. the only thing they all want is a CONVICTION- period!


Dokler zadeva ne pride na sodišče je kul, pa tudi nasploh je bolje imeti zaprta usta kot pa odprta s položnico med zobmi.

PaX_MaN ::

LitralSM je izjavil:

Dokler zadeva ne pride na sodišče je kul, pa tudi nasploh je bolje imeti zaprta usta kot pa odprta s položnico med zobmi.

Potem se pa čez dvajset let eno jutro zbudiš in ugotoviš da živiš v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

LitralSM ::

?
Oh, ignoranca na vrhuncu. Dokler živiš v takem svetu se ti res ne more zgoditi nič.

Še osebna izkušnja: Bil sem napaden z nožem s strani znane osebe, kličem policijo, povem po resnici, odgovor je bil takšen:
Morda ste res bili napadeni, morda niste bili, imate svežo modrico, a to nam nič ne pove. Tudi oseba pravi, da to ni res, ker nimate nobenega drugega očividca vam lahko oz. kar obema napišem samo za motenje javnega reda in miru.

Če bi lagal in navedel samo gola dejstva (lahko tudi lažna), bi se primer dogodil v moje dobro. Povedati bi moral samo, da sem žrtev napada te in te osebe, kar je videla ta in ta oseba, ki lahko to potrdi. Konec. 2 stavka. Ker sem si pa vzel čas in se s policistom pogovarjal na dolgo, sem dobil milo za žajfo. In takih primerov je neskončno mnogo, ampak med štirimi stenami jih ne najdeš.

Če misliš, da se osnove prava v EU in USofA dosti razlikujejo, potem hitro poglej še en posnetek lažiranega pristanka na luni.

Sicer pa ne vem, zakaj odgovarjam na tvoje trolanje. Niti približno še ni minilo 48 minut, kar pomeni, da si spregledal vsa dejstva samo zato, da lahko v tej temi trolaš.

Še za sladico:
doesn't matter if you are really innocent.. it's probable cause and "beyond" a "reasonable" doubt. These asshats dont give a rat's ass if you are guilty or innocent.. the only thing they all want is a CONVICTION- period!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Isotropic ::

itak sta za vsak prepir potrebna dva...

PaX_MaN ::

LitralSM je izjavil:

Sicer pa ne vem, zakaj odgovarjam na tvoje trolanje. Niti približno še ni minilo 48 minut, kar pomeni, da si spregledal vsa dejstva samo zato, da lahko v tej temi trolaš.

Ni ti treba pogledat celga Jutuba da ugotoviš da če ne boš prsilu policije da dela tko kot se zagre, to je, ne "mel zaprta usta", češ, ah, kaj bo pa to pomagalo, boš fasal Slovenijo @ 2013 in takele kalibre k jamrajo po internetsih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ZaphodBB ::

Pametni ljudje policajem povejo kar jih prašajo in niti besede več. Pa še to samo tisto kar imajo policaji pravico prašat. Brez naloga so to osebni podatki, obvezna oprema in basta.

Več lahko vedno poveš sodniku. Za to pa dobiš uradno vabilo. Tako.

HaMR ::

PaX_MaN je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Sicer pa ne vem, zakaj odgovarjam na tvoje trolanje. Niti približno še ni minilo 48 minut, kar pomeni, da si spregledal vsa dejstva samo zato, da lahko v tej temi trolaš.

Ni ti treba pogledat celga Jutuba da ugotoviš da če ne boš prsilu policije da dela tko kot se zagre, to je, ne "mel zaprta usta", češ, ah, kaj bo pa to pomagalo, boš fasal Slovenijo @ 2013 in takele kalibre k jamrajo po internetsih.


S tujim krucem je na komot mahat po koprivah.

Štos je samo v tem da so taki kalibri že stari znanci policije in imajo zavetje saj poznajo tega pa tega.

PaX_MaN ::

HaMR je izjavil:

S tujim krucem je na komot mahat po koprivah.

Ker s svojim nočete (glej spodaj).

HaMR je izjavil:

Štos je samo v tem da so taki kalibri že stari znanci policije in imajo zavetje saj poznajo tega pa tega.

Štos je v tem, da ker glup folk to tolerira - "je bolje imeti zaprta usta", aveš.
Isto je s korupcijo, pa političnim kadrovanjem, pa negativna selekcija v JU,..., in še in še in še.
Zanič kuharji smo, ampak jest je pa treba.

MasterTade ::

Ne verjamem da bi teb kej napisal ker v pretepu nisi bil udeležen ampak si jih sam narazen vlekel...

echo ::

Kakšno kazen je dobil kolega?
Za kršenja javnega reda in miru? To mimogrede dobiš, tudi če samo narazen vlečeš ljudi.

Sicer pa glede govorjenja policajem - jaz sem moral vsaj 5x ponavljati tok dogodkov, da mu jih je uspelo kolikortoliko zapisati (kar je bilo na koncu čisto nepotrebno, ker je bila važna izjava na sodišču).
Niso vsi biseri, ki čakajo na napako obtoženega.

HaMR ::

PaX_MaN je izjavil:

HaMR je izjavil:

S tujim krucem je na komot mahat po koprivah.

Ker s svojim nočete (glej spodaj).

HaMR je izjavil:

Štos je samo v tem da so taki kalibri že stari znanci policije in imajo zavetje saj poznajo tega pa tega.

Štos je v tem, da ker glup folk to tolerira - "je bolje imeti zaprta usta", aveš.
Isto je s korupcijo, pa političnim kadrovanjem, pa negativna selekcija v JU,..., in še in še in še.
Zanič kuharji smo, ampak jest je pa treba.


Mja. Se spomniš M. Petka ?

Ne skrbi za to tvojo kuharijo. Tudi če se izjemno trudiš veliko ne boš naredil in dokler se ne porihta sodstvo je vsak trud zaman.
Bananarepublik.

AndrejS ::

Pri nas je tako, da če je policaj slabe volje ti napiše kazen. Ti se pritožiš in zadeva pride k sodniku. Sodnik te prvo vpraša če si zaposlen in kolikšen je tvoj osebni dohodek. Glede tega ti določi kazen če si ali nisi kriv. Najbolj zanimivo pa je da na koncu ni možna pritožba na sodnikovo odločitev.
To sem napisal iz lastne izkušnje - potem pa še naj nekdo reče da živimo v pravni državi !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vandalizem

Oddelek: Loža
494917 (2522) Phantomeye
»

Predvajano nasilje v živo preko facebooka na dolenjskem (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
957162166 (101129) nevone
»

Serija: Making a Murderer - spoiler contaminated (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
527864 (5617) Smrekar1
»

Nevarnosti kihanja

Oddelek: Loža
142797 (2389) borisk
»

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9931788 (10092) Mehmed

Več podobnih tem